Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > O storitvah

O storitvah Informacije o ponudbi storitev Telekoma Slovenije

Odgovori

Orodja za teme
Staro 14.11.2008, 11:33
robida
Guest
Sporočila: n/a
Privzeto Re: Amino bye-bye?!

Kaj boste tudi zahtevali od RTV SLO da vam povrne analogne programe ali celo kupi digitalni sprejemnik,ko bodo uvedli digitalno zemeljsko TV ?
Ni kaj,razvoj gre naprej in če ne bi šel bi še danes prebivali v jamah,pečinah in na drevesih.

Lp
robida
Odgovorite s citatom
Staro 14.11.2008, 11:43
Mowgli Uporabnik Mowgli ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Mowgli
Član od: Apr 2002
Naslov: Utopia
Sporočila: 3.754

DVB-T se že poskusno oddaja, še bo heca...

Odgovorite s citatom
Staro 14.11.2008, 12:31
gloris Uporabnik gloris ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Dec 2001
Naslov: NM
Sporočila: 255

Citat:
Objavil-a robida Prikaži sporočila
Kaj boste tudi zahtevali od RTV SLO da vam povrne analogne programe ali celo kupi digitalni sprejemnik,ko bodo uvedli digitalno zemeljsko TV ?
Ni kaj,razvoj gre naprej in če ne bi šel bi še danes prebivali v jamah,pečinah in na drevesih.

Lp
robida
Kakšen razvoj, ne me hecat , to kar delajo zdaj je vrnitev na začetek .Amino mi je podturil SiOL, ga nisem sam izbral. SiOL je odgovoren, da oprema, ki so mi jo prodali, deluje v njihovem omrežju.
Za spremljanje digitalne TV ne bo potrebno ničesar nujno metat v koš, samo dodaten kos opreme bo potrebno dokupit. To je čisto nekaj drugega, od tega, kar počne SiOL.
Odgovorite s citatom
Staro 14.11.2008, 15:22
robida
Guest

Gloris,to je povsem enostavno,amino ne podpira MPEG4 in če ti ni znano pa se informiraj.Dejstvo je da zemeljska digitalna je tudi v MPEG4 in vse od kamere do uporabnika.Misliš da bo SIOL ekstra za uporabnike aminota pretvarjal MPEG4 signal v MPEG2 ? Popolnoma ista situacija je bila ko sem moral vzet ISDN če sem hotel ADSL in potem ko ni bilo več potrebno in tudi zakaj bi plačeval 20€ za ISDN če je SIOL telefonija bolj poceni,sem moral enostavno tri ISDN telefone vreč stran ker SIOL ne nudi vmesnika iz ISDN na PSTN in ta vmesnik stane 200€,tako da mi ni drugega preostalo kot da kupim analogne telefone.

Lp
robida
Odgovorite s citatom
Staro 14.11.2008, 16:19
alsi Uporabnik alsi ni prijavljen
Novinec
Član od: Dec 2006
Sporočila: 40

Citat:

Lp
robida
Je že pravilno, da gre razvoj naprej, vendar RTV SLO bo zatemnila analogne programe šele leta 2011, kar je določeno z zakonom o digitalni radiodifuziji.

Mene moti to, da glede Aminotov ni nič uradno objavljeno nikjer. Objaviti bi morali vsaj nekaj mesecev pred ukinitvijo, ne pa kar tako
Odgovorite s citatom
Staro 14.11.2008, 16:23
Gaston Uporabnik Gaston ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Gaston
Član od: Oct 2006
Sporočila: 236

Robida, dajmo enkrat za vselej razčistiti...

1.
V pogodbi sva se SiOL in jaz dogovorila, da mi bo on zagotovil TV signal, jaz pa mu bom za to plačeval naročnino.

2.
SiOL mi je ob sklenitvi pogodbe vsilil tudi nakup opreme, ki zna njegov signal dekodirati in ga prikazati na TV-ju.

3.
Izbire pri nakupu nisem imel, saj je bilo signal mogoče dekodirati izključno z opremo, ki jo je prodajal SiOL.

4.
Po dveh letih se SiOL samovoljno, brez mojega soglasja, odloči spremeniti signal, ki mi ga dostavlja.

5.
Moja oprema za dekodiranje postane tako neuporabna, saj novega signala ne zna več dekodirati.

S kakšno pravico me hoče SiOL zdaj znova prisiliti v nakup opreme za dekodiranje, ki sem mu jo enkrat že plačal in deluje b.p.?
Se ti zdi to odnos dveh pogodbenikov, ali je to obnašanje monopolista oz. vsiljevanje pravil igre močnejšega šibkejšemu?

V mojem primeru gre za monopolista, saj zaenkrat nimam alternative. Ampak tudi to se bo hitro spremenilo in ponudnikov bo vedno več.
Takrat si SiOL ne bo mogel več privoščiti takega odnosa. Takrat bodo vsi pocukrani in narejenih nasmehov plesali okoli nas. Še prosili nas bodo, da vzamemo še zastonj tretji STB. Da bodo le lahko zaračunali naročnino...

Nekdaj, v stari Jugi so bili trgovci z avti tudi carji in so se lahko obnašali kot da ti delajo uslugo, ko so ti prodali avto. Danes pa prodajalci avtomobilov letajo okoli tebe kot da si kralj, ponujajo ti takšne in drugačne bonuse, popuste, nagrade in ti lezejo v rit... samo da bi ti prodali avto. Kjer je konkurenca, je kupec pač kralj.

Zato tudi SiOLovce čaka povsem enaka usoda. Samo malo potrpljenja je treba...

Vstavi po želji!
Odgovorite s citatom
Staro 14.11.2008, 16:32
Gaston Uporabnik Gaston ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Gaston
Član od: Oct 2006
Sporočila: 236

Citat:
Nisem prepričan, da si pravi za modrovanje o napredku, če nisi sposoben razlikovati povsem drugačnih izhodišč.

RTV SLO mi ni prodala TV-ja.
SiOL pa mi je vsilil nakup Amina. Če bi mi prodali Sagema, bi imel pa tega doma.

Vstavi po želji!
Odgovorite s citatom
Staro 14.11.2008, 19:09
robida
Guest

Gaston koliko krat boš to še citiral ?

Lp
robida
Odgovorite s citatom
Staro 14.11.2008, 20:49
MIKO Uporabnik MIKO ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce MIKO
Član od: Jun 2008
Sporočila: 638

Citat:
Objavil-a Gaston Prikaži sporočila
Nisem prepričan, da si pravi za modrovanje o napredku, če nisi sposoben razlikovati povsem drugačnih izhodišč.

RTV SLO mi ni prodala TV-ja.
SiOL pa mi je vsilil nakup Amina. Če bi mi prodali Sagema, bi imel pa tega doma.

Vsilil?
Kdo pa te sili da si pri siolu!
Saj vsi vemo da ni vse ok, pri siolu. Pa smo tu pac. Zakaj? Ker trenutno ni boljsega(vsem skripa).
Če si pa mnenja da boljsi obstaja, pa ne vem zakaj se tu vstrajas. Iz tvojega posta sodec, ti je vezava pretekla, torej, bejž drugam kjer bos bolj srečen.
Aja, pa jaz imam tudi probleme na siolu(ampak se jih vecina ki tam dela trudi). Ampak kaj cem...kam pa naj grem?! T2? malo si poglejte tisti forum. Isto sranje.

Se enkrat..nisi privzean na siol. Idi pol drugam ce te vse moti.
Mislim da si malo prezahteven. Malo se pomiri in znizaj merila pa bo tvoj dan takoj lepsi(včasih se tega nismo meli - spomni se navadnih modemov in analogne linije za net)
Odgovorite s citatom
Staro 14.11.2008, 21:48
robida
Guest

Ravno tako in nič drugače,nobenega ne silijo da gre k siolu.
Ne vem zakaj zganjajo tak cirkus okoli tega aminota,domnevam da pogodbe tako nimajo več,ker SIOL pravi da že dve leti ne dajajo več aminota.Potem pa je sploh enostavno,skleneš novo pogodbo za dve leti in dobiš sagema za 1€.

Lp
robida
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
amino, byebye, vmesnika, zamenjava

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Amino - Siol TV janidani SiOL TV 8 29.03.2008 08:32
Amino daljinec robertts SiOL TV 1 02.01.2008 22:22
"Univerzalnost" daljinskega upravljalnika AMINO apancur Tehnična pomoč 12 01.04.2007 20:53
Komunikator Amino 110 mrhovinar SiOL TV 5 26.03.2007 10:27
amino po nadgradnji na v2.14.0 matjaz_besen Tehnična pomoč 12 09.03.2007 20:57

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 10:31.