Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > O storitvah

O storitvah Informacije o ponudbi storitev Telekoma Slovenije

Odgovori

Orodja za teme
Staro 14.11.2008, 23:01
pluton Uporabnik pluton ni prijavljen
Novinec
Član od: Mar 2006
Sporočila: 23
Privzeto Re: Amino bye-bye?!

Robida in miko. Nekaj ne razumeta. Ni stvar v tem, da bi (vsaj zase govorim) zamenjal Siol ker je najslabši. Nisem navezan na Aminota in ni mi problema se mi vezat na Siol še naslednjih 10 let (na obstoječih 6 pri Siolu) in vzeti Sagema. Problem je vmesnik Siol+. Zakaj bi šel na nekaj dosti dosti slabšega? A mi zna to kdo razložit? Tisti filmi, igre itd. me ne zanimajo in me nikoli niso. Ok naj dvignejo naročnino pa da obdržim navaden Siol ker boljšega na trgu trenutno ni. Samo na Siol+ ne KER JE DOSTI SLABŠI!

In kaj po mojem mnenju moti marsikoga na tem forumu? Aroganca uslužbencev Siola. Zakaj ne poslušajo mnenja uporabnikov? Zakaj ne odgovarjajo na vprašanja (mail, 080, forum)? Samo jaz sem že večkrat vprašal kako bo z Siol+ in sicer ali mislijo usposobiti vmesnik, da bo vsaj na ravni starega (kar meni čisto zadovoljuje). Pa ne z odgovorom: v prihodnosti bomo razmislili. To ni nič. DA ali NE in na podlagi tega se bo lahko marsikdo drug odločil ali bo ostal na Siol ali bo poiskal alternativo. Upam, da mi je ne bo treba ker do sedaj sem tu zadovoljen. Če pa gremo na slabše potem pa...gremo drugam. Simple as that.

Nazadnje uredil pluton : 14.11.2008 ob 23:07.
Odgovorite s citatom
Staro 14.11.2008, 23:04
lila5 Uporabnik lila5 ni prijavljen
Mojster
Član od: Jun 2001
Sporočila: 3.935

Mene problem vezave niti ne moti.......saj se nas večina tudi pri nakupu prenosnih telefonov veže za 2 leti......itak ponavadi nimamo interesa vsak mesec tekat k drugemu ponudniku in podpisovat nove pogodbe......

Malo večji problem pa ta menjava predstavlja za tiste, ki imajo 2 aminota in bodo sedaj dobili enega sagema za 1 EUR, enega pa za 140 ali koliko že pač stane.......

Kar me je pa pri tej menjavi vmesnika in amina zmotilo pa je bilo to, da nihče odgovornih oz. zaposlenih na Siolu ni dal konkretnih odgovorov na vprašanje ali bomo po 24. novembru lahko uporabljali amino ali ne......večina uporabnikov Siol storitev nas je pač laikov in se kaj dosti ne razumemo v MPEG2 in v MPEG4 in v ozadje prenosa slike v našo dnevno sobo, jo pač zgolj gledamo.......

krožile pa so raznorazne govorice, tu na forumih je bilo precej napisanega tudi v stilu "baba čula baba rekla", in zaposleni niso storili praktično nič, da bi nekaj konkretnega napisali in povedali, kar je verjetno maslo odgovornih, ker jim pač tega niso dovolili.....Siol je imel na svoji spletni strani skoraj vsak dan drugo obvestilo, kar je ustvarjalo še večjo zmedo......določeni posti na forumu na to temo so se kar izbrisali......konkretnega javnega odgovora pa nobenega........priznati pa moram, da preko zasebnih sporočil Siol agenti odgovorijo kar te zanima......
Odgovorite s citatom
Staro 14.11.2008, 23:57
robida
Guest
Sporočila: n/a

Tu je uradni odgovor glede motenj na TV+.

http://forumi.siol.net/showthread.php?t=34043

Lp
robida
Odgovorite s citatom
Staro 15.11.2008, 00:38
gloris Uporabnik gloris ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Dec 2001
Naslov: NM
Sporočila: 255

Citat:
Objavil-a robida Prikaži sporočila
Gloris,to je povsem enostavno,amino ne podpira MPEG4 in če ti ni znano pa se informiraj.Dejstvo je da zemeljska digitalna je tudi v MPEG4 in vse od kamere do uporabnika.Misliš da bo SIOL ekstra za uporabnike aminota pretvarjal MPEG4 signal v MPEG2 ? Popolnoma ista situacija je bila ko sem moral vzet ISDN če sem hotel ADSL in potem ko ni bilo več potrebno in tudi zakaj bi plačeval 20€ za ISDN če je SIOL telefonija bolj poceni,sem moral enostavno tri ISDN telefone vreč stran ker SIOL ne nudi vmesnika iz ISDN na PSTN in ta vmesnik stane 200€,tako da mi ni drugega preostalo kot da kupim analogne telefone.

Lp
robida
MPEG2, MPEG4, ISDN, PSTN... ,koga to briga. Če še vedno nisi dojel bistva problema, si še enkrat preberi vse kar sem napisal in tistih pet točk, ki jih je napisal Gaston. Če ti še vedno ne bo jasno, beri ponovno, dokler ne boš razumel.

Nazadnje uredil gloris : 15.11.2008 ob 00:52.
Odgovorite s citatom
Staro 15.11.2008, 00:50
gloris Uporabnik gloris ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Dec 2001
Naslov: NM
Sporočila: 255

Citat:
Ravno tako in nič drugače,nobenega ne silijo da gre k siolu.
Ne vem zakaj zganjajo tak cirkus okoli tega aminota,domnevam da pogodbe tako nimajo več,ker SIOL pravi da že dve leti ne dajajo več aminota.Potem pa je sploh enostavno,skleneš novo pogodbo za dve leti in dobiš sagema za 1€.

Lp
robida
Pozanimaj se pri SiOLu, vsi uporabniki imamo veljavne pogodbe, ki niso omejene na dve leti, zato ni potrebe po sklepanju novih.
Odgovorite s citatom
Staro 15.11.2008, 08:00
robida
Guest

Gloris,ti se pozanimaj,pogodba za opremo je dve leti nič več in nič manj.Ta je pa dobra,hočeš reč da ne vem kaj sem podpisal za opremo.
Koliko krat boš to še citiral ?

P.S. Misliš da je meni vseeno,kot sem že napisal,da sem vrgel proč tri ISDN telefone.

Lp
robida

Nazadnje uredil robida : 15.11.2008 ob 08:03. Vzrok: dopis
Odgovorite s citatom
Staro 15.11.2008, 19:51
Gaston Uporabnik Gaston ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Gaston
Član od: Oct 2006
Sporočila: 236

Citat:
Objavil-a MIKO Prikaži sporočila
Vsilil?
Kdo pa te sili da si pri siolu!
Saj vsi vemo da ni vse ok, pri siolu. Pa smo tu pac. Zakaj? Ker trenutno ni boljsega(vsem skripa).
Če si pa mnenja da boljsi obstaja, pa ne vem zakaj se tu vstrajas. Iz tvojega posta sodec, ti je vezava pretekla, torej, bejž drugam kjer bos bolj srečen.
Aja, pa jaz imam tudi probleme na siolu(ampak se jih vecina ki tam dela trudi). Ampak kaj cem...kam pa naj grem?! T2? malo si poglejte tisti forum. Isto sranje.

Se enkrat..nisi privzean na siol. Idi pol drugam ce te vse moti.
Mislim da si malo prezahteven. Malo se pomiri in znizaj merila pa bo tvoj dan takoj lepsi(včasih se tega nismo meli - spomni se navadnih modemov in analogne linije za net)
Pri SiOLu sem zato, ker zaenkrat nimam ustrezne alternative. Če ne bi bilo tako, bi imel že mesec dni UPC. Zato pa pravim, da je v mojem primeru SiOL monopolist. Zaenkrat...

In res je, nihče me ne sili biti tu. Gre pač za obojestranski interes - jaz bi gledal TV, SiOL pa bi rad moj denar.

Zato ne gre za prisilo biti naročnik SiOL TV-ja. Kar tudi ni problem.

Evidentno pa je šlo za prisilo pri izbiri opreme. Ob podpisu pogodbe sem bil prisiljen od SiOLa kupiti Amina, drugega mi pač niso ponudili.
Ali pa se morda motim in ti veš, da bi lahko izbiral med npr. 50 različnimi STB-ji za spremljanje SiOL TVja? Tako kot je to pri televizijah, ki jih je za primer dajal Robida?

@Robida: nimam pojma o kakšnem ponavljanju citatov govoriš.

Vstavi po želji!

Nazadnje uredil Gaston : 15.11.2008 ob 20:23.
Odgovorite s citatom
Staro 15.11.2008, 20:37
robida
Guest

Gaston,dejstvo je da je aminotu odklenkalo,pa se ti petelini kolikor hočeš.Noben te ne sili da podpišeš novo pogodbo za opremo in s tvojo opremo lahko počneš kar hočeš,to tudi ne zanima nobenega.Tista dva aminota si daj pod glavo da boš lažje spal in sanjal o SIOL-TV.

Nazadnje uredil robida : 16.11.2008 ob 00:46. Vzrok: dopis
Odgovorite s citatom
Staro 15.11.2008, 21:28
pluton Uporabnik pluton ni prijavljen
Novinec
Član od: Mar 2006
Sporočila: 23

Citat:
Dejstvo je da je aminotu odklenkalo,pa se ti petelini kolikor hočeš.Noben te ne sili da podpišeš novo pogodbo za opremo in s tvojo opremo lahko počneš kar hočeš,to tudi ne zanima nobenega.
Jp to je problem. Siol ne zanima kaj bo naredil njihov naročnik. ALi bo odšel ali bo ostal ali je zadovoljen ali nezadovoljen.
Odgovorite s citatom
Staro 15.11.2008, 22:00
telex Uporabnik telex ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce telex
Član od: Nov 2006
Sporočila: 930

Sploh se ne gre za vezavo, menjavo vmesnikov...
S SIOL imamo veljavno pogodbo, katera nam omogoča uporabo njegovih storitev, če izpolnjujemo pogodbena določila (tehnične možnosti, uporaba specialne opreme, poravnava stroškov...). Pogodba zavezuje tudi SIOL, da nam omogoča uporabo teh storitev.
Če kateri od pogodbenih partnerjev samovoljno spremeni dogovor mora drugemo povrniti tako nastalo škodo (po ZOR). V tem primeru domnevam, da je našavnastala škoda (če odmislim popolnoma neuporaben + vmesnik) vsaj v višini nove specialne opreme s stroški montaže in zagona.
SIOL namreč ima tehnične možnosti, da lahko tudi oddajanje TV hiš v formatu MPEG4 prekodira v MPEG2! Tako ni nobene "višje sile" za ta korak.
Predlagam, da se vsi potencialni oškodovanci zberete v društvo (npr. društvovnatege SIOL), najamete odvetnika in izterjate svoje pravice.

Značke
amino, byebye, vmesnika, zamenjava

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Amino - Siol TV janidani SiOL TV 8 29.03.2008 08:32
Amino daljinec robertts SiOL TV 1 02.01.2008 22:22
"Univerzalnost" daljinskega upravljalnika AMINO apancur Tehnična pomoč 12 01.04.2007 20:53
Komunikator Amino 110 mrhovinar SiOL TV 5 26.03.2007 10:27
amino po nadgradnji na v2.14.0 matjaz_besen Tehnična pomoč 12 09.03.2007 20:57

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 00:57.