Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Dom in družina

Dom in družina družinske tematike, starševstvo, otroci, stanovanja, gospodinjski nasveti ...

Orodja za teme
Staro 17.09.2006, 23:14
Soleil Uporabnik Soleil ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce Soleil
Član od: Jan 2005
Naslov: Kransterdaam
Sporočila: 9.840
Privzeto Re: Boj za prvo zaposlitev

Citat:
Objavil-a dzuko
Sej se da na lizing in s krediti na hipoteko ter s poroki tud kej zment..samo valda ne vsak..odvisno je tudi od višine dohodka...
To se da, ampak vprašanje je koliko ljudi ima nepremičnino v dvojni vrednosti kredita, da jo lahko da pod hipoteko.
Staro 18.09.2006, 08:49
dzuko Uporabnik dzuko ni prijavljen
Moderator
Član od: Apr 2003
Sporočila: 7.888

Citat:
Objavil-a Soleil
To se da, ampak vprašanje je koliko ljudi ima nepremičnino v dvojni vrednosti kredita, da jo lahko da pod hipoteko.
Priznam, da je oftopik, ampak se ne morem zadržat, da odgovorim..

Ko sem se informativno zanimal zase (oz. za naju) sem izvedel, da lahko na lizing vzameš bilo kaj, ne glede na vrednost nepremičnine (pa ne rabi bit dvojna vrednost, ker je ubistvu čist vseeno)..tko da teoretično gre, v praksi pa to traja ene pol leta in par sto jurjev stroškov za razna zavarovanja in takse in milijon enih papirjev..pač počasi odplačuješ (kot da bi plačeval najemnino) in po 15, 20 letih postaneš lastnik..lohk tud prej prodaš, poplačaš in to je to...

Na hipoteko pa dobiš (tko je pri SKB-ju, kako je drugje se mi ne da it gledat) do 70% od vrednosti ocenjene tržne vrednosti nepremičnine...

Seveda je pri obeh pogoj neka določena višina dohodka in prvi polog..samo jst vseeno mislim, da ima neka mlada družina še vedno dost možnosti..je pa res, da se spet vse začne pri zaposlitvi...
Staro 18.09.2006, 09:09
mrjerry Uporabnik mrjerry ni prijavljen
Pacijent
Prikazne slike uporabnika/ce mrjerry
Član od: Aug 2003
Sporočila: 28.321

dzuko, ce mas precej dobre veze pri bankirjih, moras za stanovanje okvirne vrednosti 30 do 35 mio sit (v ljubljani, jasno) se vedno poloziti iz prve okrog 8 mio.

Po drugi strani, ce zacnes kot najemnik, traja okrog 20 let, da se zmeces tolk kesa, kolikor je vredno stanovanje Tko da je za moje pojme pri prvi zaposlitvi bolj smiselno vzet v najem, ker si lahko to jedva privoscis. Potem, ko se ti placa zvisuje (saj se ti, ane), pa z razliko zacnes sparati za kaj konkretnejsega. Razen seveda, ce ne bi bil rajsi do svojega 30. leta pri starsih, ves ta cas sparal v nulo, potem pa se do 50. leta zapufal z realitvno majhnim stanovanjem.
Staro 18.09.2006, 10:07
Smarty Uporabnik Smarty ni prijavljen
Pacijent
Prikazne slike uporabnika/ce Smarty
Član od: Sep 2002
Sporočila: 25.822

Dzuko, pa si se ti to informiral prou na banki s konkretnimi podatki ali si samo spletne strani pregledoval?

Jst sm sicer dobila milijon podatkov, ampak zelo različnih...in glih pr SKB so bli najmanj fleksibilni.

Sicer pa...jst tut mislm, da ni tolk zlo težko do stanovanja pridt, sam fajn pa je, če ti lahko starši zraven pomagajo vsaj pri najemanju kredita (vem, da bi blo bolš pr odplačevanju) :D ... da vsaj do kakših pametnih številk prideš. Ampak suženj bajti-stanovanju tut ne morš bit...
Staro 18.09.2006, 10:11
Moderator

Jah..vsak ima svoje mnenje glede tega...jaz bi pa še vedno raje garsonjero kupil na leasing, zraven šparal, jo čez par let prodal, poplačal leasing in šel nekam drugam v večjo stanovanje in spet leasing naprej...ker tista najemnina mi je kot metanje stran, obrok pri leasingu pa vendarle pomeni nek mejhen delež od vrednosti stanovanja...
Staro 18.09.2006, 10:13
Moderator

Citat:
Objavil-a Smarty
Dzuko, pa si se ti to informiral prou na banki s konkretnimi podatki ali si samo spletne strani pregledoval?

Jst sm sicer dobila milijon podatkov, ampak zelo različnih...in glih pr SKB so bli najmanj fleksibilni.

Sicer pa...jst tut mislm, da ni tolk zlo težko do stanovanja pridt, sam fajn pa je, če ti lahko starši zraven pomagajo vsaj pri najemanju kredita (vem, da bi blo bolš pr odplačevanju) :D ... da vsaj do kakših pametnih številk prideš. Ampak suženj bajti-stanovanju tut ne morš bit...
Pol-pol ...glede hipoteke je pa trajal pol leta in 500 jurjev, da je dobil (so dobili) 70% vrednosti stanovanjske hiše v obliki kredita..leasing pa informativno preko spletnih strani in tistih FAQ, ki jih imajo na straneh...
Staro 18.09.2006, 10:19
mrjerry Uporabnik mrjerry ni prijavljen
Pacijent
Prikazne slike uporabnika/ce mrjerry
Član od: Aug 2003
Sporočila: 28.321

Citat:
Objavil-a dzuko
Jah..vsak ima svoje mnenje glede tega...jaz bi pa še vedno raje garsonjero kupil na leasing, zraven šparal, jo čez par let prodal, poplačal leasing in šel nekam drugam v večjo stanovanje in spet leasing naprej...ker tista najemnina mi je kot metanje stran, obrok pri leasingu pa vendarle pomeni nek mejhen delež od vrednosti stanovanja...
To je res. Tukaj mora vsak fajn razmisliti o tem, koliko zasluzi danes in koliko bo zasluzil cez X let. Jaz ocenjujem, da mi bo sel dohodek toliko navzgor, da bom lahko cez nekaj let zacel sparat za flet IN placeval najemnino. Do takrat je to superca, ker nimam nic paperworka in nobenih obveznosti. S tem, kar zasluzim zdaj, pa relativno dobro zivim in placujem najemnino. In naslednjih par let bom brez problema zdrzal v taksnem in morm rect, da mi to neskoncno bolj pase kot pa, da bi se par let zivel pri starsih in si ravno tako vecino place dajal na nek kup, beri: zivel prakticno ob kruhu in vodi.
Staro 18.09.2006, 11:08
ain
Guest
Sporočila: n/a

Citat:
Objavil-a dzuko
spiš pa verjetn dost manj mirno sploh če veš da nimaš nikogar za sabo...
Staro 18.09.2006, 12:15
Moderator

Citat:
Objavil-a ain
spiš pa verjetn dost manj mirno sploh če veš da nimaš nikogar za sabo...
Niti ne..sej če gre kej narobe, lahko prodaš, s kupnino poplačaš leasing (razlika je seveda tvoja) in prepišeš na novega lastnika..pa greš lahko potem spet kamor hočeš, zaradi mene tudi k staršem...
Staro 18.09.2006, 12:32
ain
Guest
Sporočila: n/a

sej to je, kaj če nimaš staršev za sabo? a kr pod most če nimaš prihrankov?

Značke
boj, prvo, zaposlitev

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 06:40.