Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > Tehnična pomoč

Tehnična pomoč za naročnike storitev...

Odgovori

Orodja za teme
Staro 10.06.2007, 14:44
mmatejj Uporabnik mmatejj ni prijavljen
Novinec
Član od: Apr 2007
Sporočila: 3
Privzeto VDSL2 hitrost + IP telefonija

Torej, naredil sem prehod z ADSL2 na novo Telekomovo shemo, in sicer VDSL2. Imam paket 5Mb/2Mb. Ker sem po vec testih (vec dni, zjutraj, opoldne, zvecer, ponoci) dosegal le max. 4Mb/1.4Mb, kljub temu, da sem oddaljen 300m od centrale, sem malo povprasal telekomove delavce o zadevi in ugotovili smo, da sem hitrost narocenega paketa dosegel sele, ko so mi na centrali odprli 10/5 (meni je koncno delalo 5/2, ker je itak dvojno zaklenjena hitrost). Torej more problem ticat nekje v sinhronizaciji modema s centralo... Zdaj pa me zanima ali bo to popravljeno v kaki nadgradnji firmwarea (na tehnicni pomoci o teh tezavah niso vedeli nic in so me prepricevali, da tezava ni pri njih, izkazalo pa se je ravno obratno). Ima se kdo podobne tezave?

Drug problem je pa IP telefonija. Ce zelim, da zadeva deluje, moram vsaj 1x dnevno resetirat modem. Pri prejsnjem paketu (Sagem) mi je telefonija delovala. Zdaj pri VDSL2 mi ne. Na tehnicni pomoci mi nihce ne zna povedat kaj konkretnega, samo da naj resetiram modem... To, da moram to ponavljat vsak dan je zame nedelovanje storitve in racun bom seveda reklamiral....

Zanima me se kaj pomeni na racunu postavka "Soraz.delez.prik.-Osnovna namestitev EM: 1x, Kolicina 13x". Je tu zaracunana kaka predcasna prekinitev ADSL2, ker na tehnicni pomoci so mi veckrat zatrdili, da pri prehodu na novo Telekom shemo ni pogodbene kazni za predcasno prekinitev.

Hvala za odgovore!
Matej
Odgovorite s citatom
Staro 10.06.2007, 15:29
ingvarl Uporabnik ingvarl ni prijavljen
Novinec
Član od: Mar 2006
Sporočila: 32
Privzeto Re: VDSL2 hitrost + IP telefonija

Citat:
Objavil-a mmatejj Prikaži sporočila
Torej, naredil sem prehod z ADSL2 na novo Telekomovo shemo, in sicer VDSL2. Imam paket 5Mb/2Mb. Ker sem po vec testih (vec dni, zjutraj, opoldne, zvecer, ponoci) dosegal le max. 4Mb/1.4Mb, kljub temu, da sem oddaljen 300m od centrale, sem malo povprasal telekomove delavce o zadevi in ugotovili smo, da sem hitrost narocenega paketa dosegel sele, ko so mi na centrali odprli 10/5 (meni je koncno delalo 5/2, ker je itak dvojno zaklenjena hitrost). Torej more problem ticat nekje v sinhronizaciji modema s centralo... Zdaj pa me zanima ali bo to popravljeno v kaki nadgradnji firmwarea (na tehnicni pomoci o teh tezavah niso vedeli nic in so me prepricevali, da tezava ni pri njih, izkazalo pa se je ravno obratno). Ima se kdo podobne tezave?

Drug problem je pa IP telefonija. Ce zelim, da zadeva deluje, moram vsaj 1x dnevno resetirat modem. Pri prejsnjem paketu (Sagem) mi je telefonija delovala. Zdaj pri VDSL2 mi ne. Na tehnicni pomoci mi nihce ne zna povedat kaj konkretnega, samo da naj resetiram modem... To, da moram to ponavljat vsak dan je zame nedelovanje storitve in racun bom seveda reklamiral....

Zanima me se kaj pomeni na racunu postavka "Soraz.delez.prik.-Osnovna namestitev EM: 1x, Kolicina 13x". Je tu zaracunana kaka predcasna prekinitev ADSL2, ker na tehnicni pomoci so mi veckrat zatrdili, da pri prehodu na novo Telekom shemo ni pogodbene kazni za predcasno prekinitev.

Hvala za odgovore!
Matej
Lahko navedeš rezultate kakšnega hitrostnega testa (recimo www.speedtest.si). Drugače pa FW verzija b6 odpralja težave s telefonijo, padanje sinhronizacije ob polnem uploadu pa baje še ni rešeno. Naj ti na 0801000 tehnična pomoč nadgradijo FW modema na zadnjo verzijo.
Odgovorite s citatom
Staro 10.06.2007, 15:32
goran1111 Uporabnik goran1111 ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Mar 2007
Sporočila: 962

Imam isti paket kot ti. To, da deluje z 1.4 mega uploada max se popravi z nadgradnjo firmwara. Lahko preveriš katero nadgradnjo imaš. Če je pred b5 ali b6 pošlji mail ali kliči na 080 in ti bodo stvar nadgradili. Tudi telefon bo po nadgradnji delal vredu, problem ostane samo večkratna zguba sinhronizacije pri močni obremenitvi linije. To lahko omiliš z omejitvijo uploada, vsaj dokler ne pride naslednja nadgradnja.
Odgovorite s citatom
Staro 10.06.2007, 17:34
madmitch Uporabnik madmitch ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce madmitch
Član od: Jul 2006
Sporočila: 1.719

Citat:
To lahko omiliš z omejitvijo uploada, vsaj dokler ne pride naslednja nadgradnja.
Pa bom zato kaj manj plačal, medtem, ko se bodo oni igrali z nad in pod gradnjami? Seveda, račun moram reklamirati in ČE bo reklamacija upravičena, mi bodo priznali "sorazmeren" popust. Kaj to, da sami ugotovijo, da ne dosegajo ponujene storitve ni dovolj, da bi sami znižali račun?
Staro 10.06.2007, 18:42
goran1111 Uporabnik goran1111 ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Mar 2007
Sporočila: 962

Seveda lahko pustiš, da ti crkuje. Meni je vseeno. To sem napisal kot rešitev težave za tiste, ki jim je bolj pomembno, da je linija skozi vzpostavljena kot pa polna hitrost. Drugače pa to ni tako velika težava, ker se modem sam resetira po vsaki izgubljeni sinhronizaciji in si brez neta kako minuto, v nasprotnem primeru pa sploh nebi mogli tako delati.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
hitrost, telefonija, vdsl2

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
§ Torrent strani in ostalo kar se tiče torrentov weha Računalništvo in internet 488 11.11.2010 10:35
Kako povečam hitrost ADSL povezave? howrude Tehnična pomoč 13 22.08.2009 22:24
Hitrost ADSL creativ1 Tehnična pomoč 75 21.06.2008 15:11
Cena VDSL2 simch O storitvah 18 25.03.2007 03:45
[Matematična naloga] Polž in elastika Neuromancer Znanost in okolje 52 13.10.2006 13:20

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 13:42.