Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Zdravje

Zdravje zdravo življenje, nasveti o zdravju, zdravnikih, hrani, rekreaciji, ....

Orodja za teme
Staro 04.09.2007, 09:30
VR3 Uporabnik VR3 ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce VR3
Član od: Mar 2006
Sporočila: 223
Privzeto Bolečine v vratu

že 1 leto me matrajo bolečine v vratu. zaradi tega sem, po 2 letni pavzi, januarja spet začela z rekreacijo (2-4× na teden). malo boljše je, ampak še vedno boli. verjetno zaradi sedenja za računalnikom v službi (izven službe se trudim da ne sedim za računalnikom) in po 10ih letih se je zgleda malo nabralo.....

kaj po vaših izkušnjah pomaga poleg rekreacije? katera rekreacija, katere vaje? masaža?

hvala za odgovore že vnaprej in lp!
Staro 04.09.2007, 16:35
Lencka Uporabnik Lencka ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Lencka
Član od: Nov 2006
Sporočila: 2.780
Privzeto Re: Bolečine v vratu

Za bolečine v vratu sicer ne vem, sem pa imela precej let težave s hrbtom (vretenca nekaj žbrkljbljb) in hude bolečine pri povsem vsakdanjih opravilih. Najboljša rešitev: joga. Pa še traja... spet bo treba začeti
Masaža tudi ni slaba, le da sem jaz na začetku kar jokala na mizi (tako me je vse bolelo), na koncu pa nisem hotela dol ampak to je bolj obliž, da te ne boli, je dobro okrepiti mišice, jih razgibati...
Staro 04.09.2007, 16:37
Sacha Uporabnik Sacha ni prijavljen
Psiho
Prikazne slike uporabnika/ce Sacha
Član od: Dec 2005
Sporočila: 40.260

Mogoče kak kostolomac al pa joga!
Staro 05.09.2007, 13:16
bluemax Uporabnik bluemax ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce bluemax
Član od: Feb 2004
Sporočila: 842

Citat:
Objavil-a VR3 Prikaži sporočila
že 1 leto me matrajo bolečine v vratu. zaradi tega sem, po 2 letni pavzi, januarja spet začela z rekreacijo (2-4× na teden). malo boljše je, ampak še vedno boli. verjetno zaradi sedenja za računalnikom v službi (izven službe se trudim da ne sedim za računalnikom) in po 10ih letih se je zgleda malo nabralo.....

kaj po vaših izkušnjah pomaga poleg rekreacije? katera rekreacija, katere vaje? masaža?

Nič nisi napisala vzroka bolečine! Kaj je bil razlog za nastanek bolečine? Padec, udarec...? Imaš mogoče mravljince v zgornjem delu telesa, te občasno boli roka...A si stara 30+, mogoče pretežka?
Kokrkol... Bolečina traja predolgo in priporočam ti obisk pri zdravniku. Razmisl tut o pregledu z MRI, da se znebiš(ali obratno) sumov o mogoči poškodbi vretenca, živčne korenine, diskusa.
Btw...Vaje za vrat
Lp B
Staro 05.09.2007, 14:20
VR3 Uporabnik VR3 ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce VR3
Član od: Mar 2006
Sporočila: 223

pojma nimam kaj je vzrok. mislim da je pač preveč sedenja in slab stol. zdej mam nov stol 2 meseca in 8 mesecev hodim na fitnes/aerobiko. stara sem 30+3 , pretežka nisem, skos se z nekimi športi ukvarjam. do 2 leti nazaj sem tudi redno hodila na fitnes/aerobiko, potem pa sem dobila drugo službo in po enem letu me je začelo boleti - vrat in zgornji del hrbta - do lopatic.
Staro 05.09.2007, 17:48
snežko Uporabnik snežko ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce snežko
Član od: Jul 2003
Sporočila: 3.531
Smile Re: Bolečine v vratu

popznam jih par ki imajo težavo s tem zaradi klime v avtu - ker se pač veliko vozijo...
Staro 05.09.2007, 18:32
pinky Uporabnik pinky ni prijavljen
VIP član
Prikazne slike uporabnika/ce pinky
Član od: Mar 2002
Naslov: v rožcah....
Sporočila: 107.037

vaje, ki jih dajo na fizioterapiji proti bolečinam v hrbtu:

Vaje izvajamo v prezračenem prostoru, na trdi in topli podlagi (zložimo odejo na tla). Pri izvedbi posamezne vaje nas ne sme močneje zaboleti v križu, vratu ali nogi. Zato izberite le tiste vaje, ki jih boste z lahkoto opravili brez bolečin. Poizkusite narediti čimvečji gib. Vaje delajte vsak dan, tudi potem, ko vas neha boleti hrbtenica. Vsaka vaja se ponovi 7 do 14-krat

LEŽE NA HRBTU

- stopala dvignemo k sebi, napnemo mišice celih nog
- skrčimo koleno, ga objamemo z rokami in pritisnemo na trebuh, drugo koleno potisnemo na podlago s skrčenim stopalom, ponovimo z drugo nogo
- kolena so skrčena, roke prekrižane za vratom, komolec tiščimo na blazino, nagnemo kolena v levo in desno
- kolena so skčena, roke ob telesu, pritisnemo križ na podlago, dvignemo roke proti kolenom, poskušamo vstati
- kolena so skčena, roke ob telesu, potegnemo koleno na trebuh, noge stegnemo (na 70 stopinj), skrčimo in položimo nazaj
- noge so stegnjene, pritiskamo križ na podlago
- kolena so skčena, roke prekrižane za vratom, približamo desni komolec - levo koleno in obratno
- vozimo kolo (gibamo s stopali, koleni, kolki)
- noge položimo na lestev (30 stopinj), pritisnemo križ na podlago, dvignemo ravne noge do 70 stopinj, spustimo nazaj, sprostimo križ
- položaj isti, noge dvignemo, križ pritisnemo na podlago, razkorak, prekrižat in spustimo nazaj

LEŽE NA BOKU

- spodnje koleno je skrčeno, roka pod glavo, nagnemo se na trebuh, dvignemo ravno nogo
- zg. nogo skrči, stegni in položi nazaj dol
- z zgornjo nogo naprej, nazaj, na sredini dol
- ponovimo na drugi strani

LEŽE NA TREBUHU

Če imamo preveč usločen ledveni del hrbtenice, se pod pasom podložimo z blazino
- komolci so skrčeni (črka U), čelo na blazini, stisnemo zadnjico, s čelom podrsamo po blazini, da raztegnemo celo hrbtenico
- bolečo nogo stegujemo nazaj, oz. delamo izmenoma, če boli le sredina križa ali obe nogi
- roke so stegnjene naprej, čelo na blazini, stisnemo zadnjico, dvignemo noge in glavo
- roke so ob telesu, čelo na blazini, stisnemo zadnjico, ramena potisnemo nazaj, potegnemo lopaticoi skupaj, dvignemo glavo toliko kot ramena
- roke so prekrižane za vratom, stisnemo zadnjico, dvignemo komolca nad glavo

ŠTIRINOŽNI POLOŽAJ

- oprti smo na roke in kolena, dvignemo križ, trebuh potegnemo noter, glavo spustimo dol, nato se sprostimo - križ spustimo dol, dvignemo glavo
- krožimo z medenico
Staro 05.09.2007, 21:28
Wanted Uporabnik Wanted ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Wanted
Član od: Apr 2007
Sporočila: 401

Citat:
Objavil-a VR3 Prikaži sporočila

N vem kk je pr teb, pr bratovi punčari je pomagou blowi... in to ornk blowi...osreč svojga moškega, boš vbila 2 muhi na en mah.
Staro 07.09.2007, 14:30
freya Uporabnik freya ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce freya
Član od: Mar 2003
Sporočila: 12.841

Bolečine nastanejo zaradi nepravilnega sedenja . Poskusi sedeti čimbolj zravnano, nikakor ne imej prekrižanih nog. Višina ekrana naj bo takšna, da gledaš v ekran nekoliko navzdol. Vsako uro se razgibaj....nežne vaje za vrat, rame, križ. Mimogrede spočiješ še oči. Pomaga tudi masaža vratu.
Zavedaj se, da te čaka še veliko let v službi, zato je pomembno, da si okrepiš hrbtne mišice ( glej vaje za hrbtenico), ženske pohvalijo tudi pilates ( zmanjšuje bolečine v vratu in križu).
Staro 09.09.2007, 16:06
ponga Uporabnik ponga ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce ponga
Član od: Oct 2004
Sporočila: 2.970

Mene so dve leti mučile bolečine v vratu, vse skupaj pa je spremljala še vrtoglavica. Bila sem na vseh možnih preiskavah (predvsem zaradi vrtoglavice), pa nikjer niso nič našli.
Začela sem redno hodit na masaže in od takrat se počutim ful dobro. Vsake 14 dni si privoščim masažo hrbta, 1x tedensko pa hodim plavat - pomagajo mi tudi tiste vodne šobe, namenjene masaži.

Značke
bolečine, vratu

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Umik obveznega cepljenja proti hepatitisu-B ? platane Zdravje 74 16.03.2007 11:53
Bolečine v vratu milijana Zdravje 13 09.07.2006 16:50

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 17:58.