Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Slovenija

Slovenija aktualni politični dogodki v Sloveniji ...

Orodja za teme
Staro 03.05.2008, 18:05
Davor Uporabnik Davor ni prijavljen
Maratonec
Član od: Aug 2004
Sporočila: 39.083
Privzeto Re: kupite domače

Citat:
Objavil-a Andreea Prikaži sporočila
aha... preveč KAKŠNIH mest?

lepo je modrovati o "nesposobnih" in "tistih, ki nočeo delati"
uvožena delovna sila dela (dostikrat) po 12 ur na dan - VSAK dan, tudi za praznike in vikende, kljub temu da je to v nasprotju z zakonom, za 600€ neto plače mesečno in 10 dni dopusta na leto, ko lahko hkrati koristijo po pogodbi največ 2 dni skupaj...

kdo od tu bi bil pripravljen tako delati??? v takšnik razmerah, ko ima sam recimo V., VI. ali VII stopnjo izobrazbe??? sami se vprašajte.

BTW - takim primerom sem bila sama priča... v večij podjetjih, ki so najemala delavce preko privatnikov...
Kar opisuješ, se dogaja v gradbeništvu, kjer pa Slovenci res nočejo delati. Vendar pa je trenutno v večini sektorjev zaslediti pomanjkanje delovne sile. Od trženja in računovodstva na eni strani do električarjev in šoferjev na drugi strani.
Staro 03.05.2008, 18:07
Maratonec

Citat:
to je res.

čez 20 let bomo imeli mi tako plačo, kot jo imajo zdaj oni. in oni bodo imeli čez 20 let spet 5x višjo, kot jo imamo mi.
To ti mal na pamet ane? Da boš prišla do bolj realne ocene recimo lahko primerjaš rast BDPja z realno rastjo plač v SLoveniji in v UK v zadnjih 5 letih. To ti bo dalo neko vodilo kdaj bi jih lahko ujeli...
Staro 03.05.2008, 18:08
Lilly the Bear Uporabnik Lilly the Bear ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Lilly the Bear
Član od: Apr 2005
Sporočila: 1.434

Citat:
Objavil-a Davor Prikaži sporočila
Ne moreš tako posploševat, v nekaterih državah je deficit družboslovcev spet v drugih je sufucut družboslovcev in od tega je odvisna tudi višina plač. Nikjer pa nisem trdil, da imamo take plače kot recimo UK, trdim pa, da smo usmerjeni proti tem plačam. Rasti plač čez noč pa res ne moreš pričakovati.

Za orientacijo vzami samo BDP na prebivalca v UK in pri nas....
Mah, UK sploh ni taka evropska krasotica kokr zgleda navzven. Men vcasih sploh ni jasno, od kje vlecejo tak BDP, razen to, da znajo dobro izkoriscat tuje resurse.

Tud tu imajo dovolj druzboslovcev, nimajo pa veliko DOBRIH druzboslovcev. Edina razlika med SLO pa UK je v tem, da v UK je nadpovprecnost zazeljena in da firme dobesedno bojujejo cele vojne za dobre kadre. V SLO se mi pa zdi, da so dobri kadri se vedno zaznavani kot groznja in potisnjeni nekam na rob, da ja ne bojo dokazal da majo boljse ideje k njihov sef. Ce nisi glih morski pes, se ti ne pise glih najboljs - tko se vsaj men zdi, kokr sem se menila s folkom pri nas.

Verjetno je finta glede kvalitete zivljenja sam v tem, da so razlike med druzbenimi sloji cedalje vecje in da povprecje ne pove nic vec. Mas take k komi pridejo skoz mesec in so delovna sila, ki dela v tako imenovanih "cost centre"-ih firme in mas "money maker"-je. Ce si "cost centre", si na_j_e_b_u, ce si pa "money maker", pa ziveli Maldivi...
Staro 03.05.2008, 18:14
Andreea Uporabnik Andreea ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Aug 2006
Sporočila: 1.103

Citat:
Kar opisuješ, se dogaja v gradbeništvu, kjer pa Slovenci res nočejo delati. Vendar pa je trenutno v večini sektorjev zaslediti pomanjkanje delovne sile. Od trženja in računovodstva na eni strani do električarjev in šoferjev na drugi strani.
tudi slučajno nisem govorila o gradbeništvu
v trženju in računovodstvu vlada pomanjkanje?
še dobro, da me kdo včasih izobrazi

Citat:
To ti mal na pamet ane? Da boš prišla do bolj realne ocene recimo lahko primerjaš rast BDPja z realno rastjo plač v SLoveniji in v UK v zadnjih 5 letih. To ti bo dalo neko vodilo kdaj bi jih lahko ujeli...
ne, ne govorim na pamet.
ti govoriš o pravljicah naših vrlih voditeljev
počakaj da se nehamo zadolževati na račun gradnje infrastrukture, boš videl BDP

P.S.: Govorila sem o mestih, kjer res vlada pomanjkanje (pojdi si na zavod pogledat) - to so dela, kjer j ezahtevana stopnja iz. nižja od V. ...
primer: čistilka je delala v podjetju, ki je bilo izredno uspešno, ampak je bila najeta - preko privatnika.
doma je imela nepokretnega moža in dva šoloobvezna otroka.
na mesec je imela po 450 ur, za plačo nevredno piškavega oreha...
seveda - če ji kaj ne bi bilo prav, bi lahko tudi spokala...
(in potem začne kdo modrovati o zakonih in dovoljenem št. nadur. gospa bi se lahko pritožila, in bi seveda ostalal brez službe. kako bi njena družina preživela do takrat, ko bi se sodni mlini obrnili, ne zanima nikogar.)

Nazadnje uredil Andreea : 03.05.2008 ob 18:25.
Staro 03.05.2008, 18:15
Uporabnik

Citat:
Objavil-a Lilly the Bear Prikaži sporočila
Mah, UK sploh ni taka evropska krasotica kokr zgleda navzven. Men vcasih sploh ni jasno, od kje vlecejo tak BDP, razen to, da znajo dobro izkoriscat tuje resurse.

Tud tu imajo dovolj druzboslovcev, nimajo pa veliko DOBRIH druzboslovcev. Edina razlika med SLO pa UK je v tem, da v UK je nadpovprecnost zazeljena in da firme dobesedno bojujejo cele vojne za dobre kadre. V SLO se mi pa zdi, da so dobri kadri se vedno zaznavani kot groznja in potisnjeni nekam na rob, da ja ne bojo dokazal da majo boljse ideje k njihov sef. Ce nisi glih morski pes, se ti ne pise glih najboljs - tko se vsaj men zdi, kokr sem se menila s folkom pri nas.

Verjetno je finta glede kvalitete zivljenja sam v tem, da so razlike med druzbenimi sloji cedalje vecje in da povprecje ne pove nic vec. Mas take k komi pridejo skoz mesec in so delovna sila, ki dela v tako imenovanih "cost centre"-ih firme in mas "money maker"-je. Ce si "cost centre", si na_j_e_b_u, ce si pa "money maker", pa ziveli Maldivi...
se ne bi mogla bolj strinjat
Staro 03.05.2008, 18:23
Maratonec

Citat:
tudi slučajno nisem govorila o gradbeništvu
v trženju in računovodstvu vlada pomanjkanje?
še dobro, da me kdo včasih izobrazi

ne, ne govorim na pamet.
ti govoriš o pravljicah naših vrlih voditeljev
počakaj da se nehamo zadolževati na račun gradnje infrastrukture, boš videl BDP
Sedajle sem na mojedelo našel:
138 prostih delovnih mest s področja marketinga,
34 delovnih mest s področja bančništva in računovodstva
40 delovnih mest s področja administracije
57 delovnih mest s področja elektronike
46 delovnih mest s področja gradbeništva
78 iz nalsova proizvodnje
...

Glede na tvoj smeh pričakujem, da naslednji teden ne bo nobenega prostega delvonega mesta več...
Staro 03.05.2008, 18:25
Maratonec

Citat:
Objavil-a Lilly the Bear Prikaži sporočila

No ja, kolikor je meni znano se tudi pri nas firme že dobesedno tepejo za dober kader in temu primerno tudi plačajo tako začetnike kot tudi ljudi z nekajletnimi izkušnjami. Pač, vem za več takšnih delovnih mest, tako da...

Kar se pa tiče razslojevanja....spomni se na razslojevanje ko boš na kaki vpadnici v LJ gledala kolone avtomobilov pred tabo in za tabo...
Staro 03.05.2008, 18:29
Uporabnik

Citat:
Sedajle sem na mojedelo našel:
...
Glede na tvoj smeh pričakujem, da naslednji teden ne bo nobenega prostega delvonega mesta več...
prvič - pozabljaš kdo oglašuje na mojedelo.com. kodor išče čistilko, ki najbrž niti računalnika ne zna prižgati (ker ga nima) tam ne oglašuje.

drugič - na protalu NI na voljo vseh prostih delovnih mest (tista, ki pa so, niso v realnem sorazmerju).
------------------------------
večinoma se takole iščejo super izobraženi kadri z ogromno izkušnjami. najbrž mi ni treba poudarjati, da ti ljudje nekje tudi morajo začeti in pridobiti izkušnje - in to ni s pometanjem po proizvodnji
Staro 03.05.2008, 18:38
Uporabnik

aja, da še malo propagiramo domače...

me resnično zanima odgovor na vprašanje, ki ga je postavil nadvse izobražen fizik, sicer slovenec, ki že vrsto let živi in dela v tujini - zakaj špica naših študentov (zgornjih 5%) takoj ali še celo pred začetkom študija pobegne v tujino??

zakaj se tudi pri nas dogaja "beg možganov", ko je vse tako briljantno?

Staro 03.05.2008, 18:38
Lilly the Bear Uporabnik Lilly the Bear ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Lilly the Bear
Član od: Apr 2005
Sporočila: 1.434

Citat:
No ja, kolikor je meni znano se tudi pri nas firme že dobesedno tepejo za dober kader in temu primerno tudi plačajo tako začetnike kot tudi ljudi z nekajletnimi izkušnjami. Pač, vem za več takšnih delovnih mest, tako da...

Kar se pa tiče razslojevanja....spomni se na razslojevanje ko boš na kaki vpadnici v LJ gledala kolone avtomobilov pred tabo in za tabo...
To me veseli slisat, da so se tud pr nas firme znasle v zagati, kje dobit kake sposobne ljudi. Prav jim je

Pri razslojevanju je pa tako, da je treba gledat tiste, ki si lahko privoscijo avto in tiste, ki si ga ne morejo Se pravi v tem primeru je za pogledat kako zivijo tisti, ki se vozjio z avtobusi in tisti, ki se vozijo z avti. Oboji so zaposleni in oboji dobivajo place, samo odvisno kake...

Enivej... neki kar definitivno velja je to, da je v teh cajtih vsak sam odgovoren za svoj kruh in svojo kariero. Nekaj tezav ma Slovenija zarad majhnosti trga, mal pa zarad se vedno prisotne zahojenosti karakterja, ampak tud to bo minilo - enkrat.

Slovenija ocitno nima problemov z genericnimi sluzbami, ce se pa hoces specializirat na kakem podrocju, je pa shit. Ampak to je druga zgodba.

Jaz sam vem da mi trenutno sede vse skup gledat z razdalje. Pomirja duso

Značke
domače, kupite

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
prodam, oddam, podarim, izgubil se je ... oglasi za domače živalice Goody Živalski svet 306 28.11.2014 20:32
kako ustvariti domače omrežje? davor92 Računalništvo in internet 2 10.04.2008 14:07
Knight Industries Three Thousand ali po domače: KITT Kal-El Mediji 0 24.12.2007 16:32

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 02:07.