Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Svet

Svet aktualni dogodki v svetu

Orodja za teme
Staro 27.08.2008, 22:05
Allegra Uporabnik Allegra ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Allegra
Član od: Jan 2007
Sporočila: 288
Privzeto Re: "Zeitgeist Exposed"

Citat:
Objavil-a Andreea Prikaži sporočila
simpl - dokaza za to, ali bog obstaja ali ne - ni. na veliko srečo "prepričancev", ki vneto prepričujete drug drugega, zakaj se vam "zdi", da je vaša "zgodba verjetno bolj pravilna".

"argumenti" obeh strani so, seveda, enaki. sonce je pikasto, zato ker je:
- nekdo tako rekel (bog, novinar, učitelj, župnik, vstavi po želji...)
- v tisti knjigi piše, da je to res (v "sveti knjigi", šolskem učbeniku, zapiskih 87-letne sosede, vstavi po želji...)
- na TVju so dokazali, da je to res (prikazani so dokumentarci, trditve, pričanja, itd., vsi so brez trditev, ki bi jih lahko posameznik preveril, kot, npr., lahko sam izmeriš čas prostega pada in se prepričaš, da newtonovi zakoni "v resnici" ne držijo, čeprav nas jih učijo kot "pravilne" )
... in tako dalje...

pri "the greatest story ever sold" gre ravno za to, kar stavek pove - za prodajo zgodbe. zakaj bi kdo želel prodajati razsvetljenje (ko smo že ravno tako zelo proti verskim institucijam) in ali je moralno prodajati "resnico"?

kje sem rekla, da je "religija brez ozadja in zgodovine" in je "dejstvo da miti obstajajo neumnost"? sprevračaš besede

in ja, v osnovi ste trapasti vsi, ki brezpogojno verjamete v nekaj, kar vam je bilo prodano kot resnica, brez da bi se vprašali ZAKAJ JE TAKO (in domnevo šli preverjati). zakaj? ker tak način "verovanja in prepričanja", prevzetega od tretje osebe, ne zahteva nikakršnega "napora" (beri razmišljanja).
1. Dokaza za obstoj boga ni in ga nikoli ne bo - ampak to večini vernikov ne pomeni nič, pa če se človek postavi na glavo. Pa pri nas še zadeve niti niso tako globoko zakoreninjene - ko pa bereš ameriške forume ipd., te pa vrže na rit, kako so ti ljudje obsedeni z Jezusom in kako se razburijo, če jim kdo hoče pokazati še kako drugo perspektivo.

2. Knjiga "The Christ Conspiracy - the greatest story ever sold" (Kristusova zarota: najbolje prodajana zgodba) ne prodaja nobenega razsvetljenja, ampak samo dokazuje, da je sveto pismo skupaj en kup "pravljic" za zavajanje ljudi - tisti, ki so ga ustvarili, pa so to storili z dvema namenoma: s to "zaroto" pridobiti si oblast in denar. Dokazuje, da je zgodba o Jezusu "najbolje prodajana zgodba", s katero so si verske institucije nagrabile nepredstavljiva bogastva.

Knjiga razlaga zgodovino religije in mite, ki so v ozadju - kar pomeni, da samo vero spodbija - ne pa jo podpira, kot se mi zdi, da si razumela.

3. Praviš: "ste" trapasti vsi, v karkoli verjamete - kar pomeni, da sem šteješ tudi mene. Jaz sem nekoč (predvsem kot otrok) res do določene mere verjela v vse skupaj, ker so mi pač to nenehno vbijali v glavo. K sreči pa imam svojo pamet in sem hitro prišla do spoznanja, da je vse skupaj "kup pravljic" in da ne morem slepo slediti nečemu, kar nima nobene logike. Zdaj me ne moreš več prištevati med te vernike - vendar pa sama kljub temu ne hodim po svetu in označujem ljudi za trapaste, samo zato ker nekaj verjamejo - vsak ima pač pravico, da verjame kar hoče. Me pa vseeno tematika zanima - (kako je prišlo do tega, da toliko ljudi tako zagriženo verjame navadnim pravljicam) – morda do določene mere tudi zato, da lahko postavim pred dejstva ljudi, ki mi solijo pamet s cerkvijo in vero.

Se pa povsem strinjam, da velika večina ljudi, ki vneto sedijo vsako nedeljo pri maši, sploh ne razmišlja o veri s svojo glavo - niti se ne zavedajo, zakaj so sploh tam, to je enostavno del njihovega življenja in še nikoli jim ni prišlo na kraj pameti, da bi zadevo pogledali še s kake druge perspektive, kot tiste, ki jim jo vbijajo v glavo župniki (in pogosto starši ali stari starši) že od otroštva. Ne razmišljajo o tem, zakaj bi se človek moral cerkveno poročiti ali dati krstit otroka - njihov odgovor je, če jim ne pride na pamet nič drugega: taka je pač tradicija (tak primer je moja mama, ki sicer sploh ne hodi k maši, pa mi vendarle soli pamet, ker se nisem hotela cerkveno poročiti, niti dati krstit otroka - to bi morala "kao" zato, ker je taka tradicija). Sama imam pač načelo, da NOBENE stvari ne počnem samo zato, ker je taka tradicija, če se mi ta tradicija ne zdi smislena in mi osebno prav nič ne pomeni.

Nazadnje uredil Allegra : 27.08.2008 ob 22:15.
Staro 28.08.2008, 09:43
DarkBloom
Guest
Sporočila: n/a

Citat:
Objavil-a Allegra Prikaži sporočila
Dejstvo je, da sveto pismo je tu, tako kot je, in da je od nekod nastalo. Knjiga "The Christ Conspiracy: The Greatest Story Ever Sold" (na kateri temelji tudi Zeitgeist), pač raziskuje ozadje nastanka religije in tisočletja stare mite in verovanja, na katerih temelji. RKC pa sveto pismo razlaga dobesedno - kot zgodovinsko resnico - kar je, seveda, neumnost. To, da ima religija svoje ozadje in svojo zgodovino, da so v ozadju miti, ki so se razvijali tisočletja, pa je dejstvo in temu ne moreš kar rečti neumnost.

Po tvojem so očitno itak neumni vsi, ki kar koli verjamejo.
Sveto pismo se ne razlaga dobesedno in SP ne govori o zgodovini človeštva ali neki zgodovinski resnici temveč o zgodovini odrešenja
Staro 28.08.2008, 13:02
Barak Uporabnik Barak ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Barak
Član od: Feb 2006
Sporočila: 326

Citat:
Objavil-a 1knap Prikaži sporočila
Vera je manipulacija, preroki so manipulacija.
"Zeitgeist Exposed" mi ni dokazal obstoja Jezusa, Mitre, Bude ect.
To so le namišljena bitja katerih "čudežev" tudi ni mogoče dokazat.
Vanje lahko le veruješ, če si dovolj pritišjen...
"Zeitgeist Exposed" je ena velika laž. Avtorji bi radi posredno dokazali obstoj klovnov tipa Horus, Mojzes, Jezusa, Mitre, Bude in njihovo "čudežnost"...
Baraka tvoje reakcije me rahlo spominjajo na une bedake, ki se v imenu vere razstreljujejo... mal premisli!

Sem pred dnevi napisal dva posta , vse razložu na dolgo in široko,... admin briše,..nima smisla!!
Staro 28.08.2008, 13:56
Aldebaran Uporabnik Aldebaran ni prijavljen
administrator
Prikazne slike uporabnika/ce Aldebaran
Član od: Sep 2006
Sporočila: 1.950

EDIT: pred dnevi so se nadgrajevali forumi in ker je prišlo do neljube napake, so se določeni posti in teme izgubile...
Admin je lepo napisal obvestilo in objasnil kaj in kako ...

http://forumi.siol.net/announcement.php?f=233

Tu mai nei nga toa e!!!
Staro 28.08.2008, 13:58
Barak Uporabnik Barak ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Barak
Član od: Feb 2006
Sporočila: 326

Citat:
Objavil-a Allegra Prikaži sporočila
1. Dokaza za obstoj boga ni in ga nikoli ne bo - ampak to večini vernikov ne pomeni nič, pa če se človek postavi na glavo. Pa pri nas še zadeve niti niso tako globoko zakoreninjene - ko pa bereš ameriške forume ipd., te pa vrže na rit, kako so ti ljudje obsedeni z Jezusom in kako se razburijo, če jim kdo hoče pokazati še kako drugo perspektivo.

Čist odvisno kaj jemlješ kot dokaz, zelo podobna zgodba je z večno mističnimi NLP-ji. Kar se tiče "obsedenosti z Jezusom" v brisanem postu sem govoru, da bistvo Zeitgeista temelji na interpretaciji,..isto se je zgodilo z biblijo, zaradi mnogih interpretacij imaš nekaj ločin ter nekaj sto sekt. Skratka vse je v interpretaciji z katero lahko dokažete tako rekoč vse!
Z samo religijo pa ni nič narobe če prispeva k temu da se ljudje obnašajo "bolj normalno", problem postaja takrat ko postajaj razlog za slabo oz. preko nje se reflektira t.i. verski fanatizem. Čeprav lahko enako nevarnost prišetvamo tudi k "ateizmu" v imenu katerega se je rodilo posredno in neposredno mnogo, mnogo zla. Torej ne vero jemati kot zlo oz. po načelu partijskih veljakov vera je opij za ljudstvo (vse dokler ne gre za zemeljska božanstva ala stalin, tito, mao, kim,.. ) ampak kot dobro.
Torej če za trenutek pustimo ob strani kaj v bibliji je res kaj ni kaj je prispodoba in kaj so dejstva, vsa destruktivnost zahoda se kaže v tem, da ruši Jezusova načela ala ljubi svojega bljižnega, kot samega sebe,....na drugi strani v duhu multikulturizma favorizira edino še preostalo "bojno religijo", vse v smislu sovražnik mojega sovražnika je moj prijatel!! Ta bumerang bo ene še zelo bolel oz. naši potomci nas bodo zelo prekleli.
Staro 29.08.2008, 22:01
Pripravnik

Citat:
Objavil-a DarkBloom Prikaži sporočila
Sveto pismo se ne razlaga dobesedno in SP ne govori o zgodovini človeštva ali neki zgodovinski resnici temveč o zgodovini odrešenja
Naj se ne bi razlagalo dobesedno - pa vendar ga cerkev predstavlja kot zgodovinsko resnico in ne prizna, da je vse skupaj mitologija.

Nazadnje uredil Allegra : 29.08.2008 ob 22:04.
Staro 29.08.2008, 22:07
Pripravnik

Citat:
Objavil-a Barak Prikaži sporočila
vsa destruktivnost zahoda se kaže v tem, da ruši Jezusova načela ala ljubi svojega bljižnega, kot samega sebe,....
To so tisočletja stara načela in se niso začela z Jezusom - ki sploh ni nikoli živel.
Staro 12.05.2009, 12:41
Liberalec Uporabnik Liberalec ni prijavljen
Banned
Član od: May 2009
Sporočila: 261

Še malo gradiva o posnetem konstruktu...:

http://www.conspiracyscience.com/art...eist/part-two/
Staro 18.06.2009, 20:48
flo Uporabnik flo ni prijavljen
Novinec
Član od: Jun 2009
Sporočila: 7

Zanimivo kako gre zeitgeist v nos raznim liberalcem,barak-obamam,shemem-Zion_istom,born v (usa)20st...
Staro 19.06.2009, 13:48
Liberalec Uporabnik Liberalec ni prijavljen
Banned
Član od: May 2009
Sporočila: 261

Citat:
Objavil-a flo Prikaži sporočila
Zanimivo kako gre zeitgeist v nos raznim liberalcem,barak-obamam,shemem-Zion_istom,born v (usa)20st...
Zanimivo kako nekateri radi verjamete nedokazanim hecom, samo zato ker je to popularno in ker je proti neki ideologiji v kateri se ne znajdete...

Zeitgeist je pa itaq en večjih jokeov v zgodovini.....in res mi ni jasno kako nekateri obupno želijo verjeti v nek hec, pa čeprav nima veze z realnostjo.....največji joke pa je, da taisti ljudje potem še nekaj pišejo proti vernikom. Vse skup je malo groteskno no.

Značke
zeitgeist exposed

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 18:48.