Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL telefonija

SiOL telefonija Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL telefoniji...

Odgovori

Orodja za teme
Staro 23.10.2008, 16:30
AndrejD Uporabnik AndrejD ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Sep 2008
Sporočila: 182
Privzeto S telefonom ne morem klicat.

Preko neta sem si naročil Siemens 580ip. Danes sem ga dobil, problem pa se pojavi da ne morem klicat na nobeno številko. V navodilih piše da moram za nastavitve telefona poklicat 080 1000, ampak telefon NE DELA. Torej kako si točno predstavljate da bom klical na vašo tehnično pomoč če telefon sploh ne dela ?
Odgovorite s citatom
Staro 23.10.2008, 16:39
080 Urban Uporabnik 080 Urban ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Član od: Aug 2007
Sporočila: 1.064
Privzeto Re: S telefonom ne morem klicat.

Bazno postajo priklopi na DATA port na modemu in nato na kratko pritisni kvadratno tipko na bazni postaji in na slušalki se ti bo izpisal IP naslov bazne postaje.

Ta IP naslov prekopiraj v brskalnik in po vseh pravilih bi se ti morala odpreti konfiguracijska stran od telefona (pin mislim da je po defaultu 0000). Pod settings vklopi (nevem kako se točno napiše) "allow remote management" in potrdi spremembo. Nato priklopi bazno postajo v port na modemu, ki si ga nastavil za "Voice" ali pa spremeni tega, kjer je trenutno priklopljen v to vrednost in bazno postajo resetiraj.

Tako je naprava pripravljena za oddaljeno administriranje. Vzemi v roke svoj mobilni telefon in pokliči na 080-1000. Povej jim, da si že vklopil remote management in če ti ga lahko nastavijo, da bo deloval

lp, Urban
Odgovorite s citatom
Staro 23.10.2008, 23:16
AndrejD Uporabnik AndrejD ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Sep 2008
Sporočila: 182

Sem šel na Siemensovo stran in prebral faq za modem. Ko sem usposobil klice sem poklical na tehnično pomoč, kjer mi niso znali kaj dosti pomagati so mi pa dali idejo kje iskat zadevo. Tako sem telefon tudi usposobil za klice.
Govorim za navadno telefonijo, ne za IP

Naslednjič bi bilo fajn da bi poleg priložili vsaj kakšen papir, na katerem bi pisalo kako se kliče iz njega. Ker če mi pošljete papir na katerem piše da moram poklicat tehnično pomoč, pri tem pa ne morem klicat z njega mi to dosti ne koristi... To je ravno tako, kot če bi si kupil novi avto, hkrati pa bi mi trgovec rekel da imam kolesa na drugi strani mesta...

Mimogrede, zakaj poleg nisem dobil nobenih navodil in računa ? Sicer sem pa navodila že potegnil iz Siemensove strani.
Odgovorite s citatom
Staro 01.12.2008, 15:46
Nani32 Uporabnik Nani32 ni prijavljen
Novinec
Član od: Oct 2008
Sporočila: 52

Heh, spet napake SiOLa ?
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
klicat, morem, telefonom

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
SIOL Duo - Zakaj imam težave s telefonom? Oxijan Tehnična pomoč 39 25.11.2008 22:03
Ne morem si spremeniti hitrosti Aless500 Tehnična pomoč 1 12.10.2008 11:54
Po zamenjavi modema ne morem uporabljati FTP klientov jannybee Tehnična pomoč 6 04.10.2008 22:03
Ne morem ne več povezati na ADSL ... azislo Tehnična pomoč 12 11.08.2008 11:06
bit defender zvonko58 Tehnična pomoč 51 26.07.2008 15:12

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 13:35.