Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > O storitvah

O storitvah Informacije o ponudbi storitev Telekoma Slovenije

Odgovori

Orodja za teme
Staro 09.06.2010, 21:44
hacker77 Uporabnik hacker77 ni prijavljen
Novinec
Član od: Dec 2005
Sporočila: 3
Privzeto Ni proste parice-nadgradnja

Že večkrat sem podal povpraševanje o priklopu ADSL storitev, vendar je bil odgovor zmeraj negativen (ni proste parice). Glede na to, da je v mojem naselju interesentov za priklop ADSL storitev več, me zanima ali obstaja kakšna možnost oz. ali je kakšna meja (število interesentov) da se telekomovci odločijo za nadgradnjo sistema (te božje parice)? Sam imam doma napeljavo-kabel napeljan v hišo, ker je prejšnji stanovalec imel telefon in internet, vendar je potem številko prenesel. Kaj lahko naredim, da pridem do ADSL interneta?

Lep pozdrav,
Borut
Odgovorite s citatom
Staro 09.06.2010, 21:51
pal Uporabnik pal ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Oct 2007
Naslov: Bovec
Sporočila: 855
Privzeto Re: Ni proste parice-nadgradnja

Pa kaj, a tudi ISDNja ti ne morejo uštimat in pol pa net?
Odgovorite s citatom
Staro 10.06.2010, 07:22
mr Vragec Uporabnik mr Vragec ni prijavljen
Novinec
Član od: Feb 2010
Sporočila: 52

Citat:
Objavil-a hacker77 Prikaži sporočila
Že večkrat sem podal povpraševanje o priklopu ADSL storitev, vendar je bil odgovor zmeraj negativen (ni proste parice). Glede na to, da je v mojem naselju interesentov za priklop ADSL storitev več, me zanima ali obstaja kakšna možnost oz. ali je kakšna meja (število interesentov) da se telekomovci odločijo za nadgradnjo sistema (te božje parice)? Sam imam doma napeljavo-kabel napeljan v hišo, ker je prejšnji stanovalec imel telefon in internet, vendar je potem številko prenesel. Kaj lahko naredim, da pridem do ADSL interneta?

Lep pozdrav,
Borut
Nažalost si na***a* tak kot jaz osebno. Že 2 leti težim telekomu, amisu, T-2 da bi mi uspeli priklopit internet. Vendar je vedno ista pesem ... ni proste parice. Med tem časom je v moji okolici dobilo internet že cca. 10 uporabnikov. Za informacije samo ... v kraju imamo samo ENO (1) centralo. Tako da ... to kar ti rečejo, da ni proste parice je telekomova (siolova) poslovna praksa. Malo začni raziskovat in klicat na okoli po siolovih telefonih (ne po helpdesku) in jih začni nadirat. Takšno prakso je ubrala kolegica in je internet dobla, ko mi je pa to povedala pa nisem vedel kaj naj rečem. Ji je pa sam telekomov tehnik povedal podobno "poslovno skrivnos" o njhovi poslovni praksi. Očitno je telekom OWCA od OWCE. ....
škoda besed in tipkanja ko bo tak vsak telekomov 080 tehnik povedal nekaj v zagovor telekoma ... verjet telekomovcu je kot da verjameš v božička .... Pa vesele praznike
Odgovorite s citatom
Staro 10.06.2010, 16:02
Novinec

Meni se zdi vse čudno, namreč prvič ko sem podal povpraševanje za priklop ADSL so mi odgovorili, da na moji lokaciji ni mogoče. Ko sem povpraševanje oddal v drugo, sem dobil odgovor, da moram najprej naročiti klasičen telefon, šele nato se lahko izvede poizvedba o možnosti priklopa . Kako so poizvedbo naredili pa v prvo, to je bilo moje vprašanje, nakar sem dobil odgovor da bodo še ročno izvedli možnost priklopa V glavnem niti sami ne vedo očitno kako kaj poteka in potem bodočim uporabnikom kar nekaj natvezijo, pač kar jim tisti trenutek kapne na pamet. Ko pa sem vprašal kaj lahko naredim, da bi priklop ADSL dobil je bil odgovor naj naročim klasičen telefon in nato podam ponovno preverbo, saj itak če ADSL ne bo mogoč lahko v enem tednu naročilo na klasičen telefon storniram brezplačno, ampak priklop za klasičen telefon pa moram plačati (znesek je pa cca.90EUR), se pravi v najslabšem primeru sem za negativen odgovor plačal 90EUR in tukaj se je zadeva ustavila.
Odgovorite s citatom
Staro 10.06.2010, 17:20
SiOL Uporabnik SiOL ni prijavljen
SiOL
Prikazne slike uporabnika/ce SiOL
Član od: May 2009
Sporočila: 137

Hacker77, vaše trditve o tem, da bi za negativni odgovor ob vzpostavitvi nove priključne točke plačali 90 € ne bodo držale.

Kot je razumeti iz vašega sporočila, na vaši lokaciji ni vzpostavljena niti priključna točka. Ta namreč je pogoj za vzpostavitev kakršnekoli povezave – klasičnega priključka ali (če lokacija omogoča) širokopasovnega. Dejstvo je, da nekakšen priključek z omrežjem morate imeti, če želite telekomunikacijske ali elektronske storitve.

Postopek je naslednji:

Pri povsem novem širokopasovnem priključku je potrebno najprej vzpostaviti priključno točko, ki jo lahko zagotovimo z vključitvijo univerzalne storitve (klasični telefonski priključek).
Vzpostavitev novega naročniškega razmerja se obračuna po veljavnem ceniku, ki znaša 88,98 EUR z DDV.
Šele po vzpostavitvi priključne točke je možna preveritev tehnični možnosti za vključitev širokopasovnih storitev.
V primeru, da tehnično ni možna vzpostavitev širokopasovne storitve po vzpostavitvi priključne točke ima uporabnik pravico odstopiti od naročniškega razmerja v roku do 15 dni po vzpostavitvi priključne točke. Uporabniku ne izstavimo računa in priključno točko izključimo. V primeru, da bi bil račun izstavljen, uporabnik poda reklamacijski zahtevek in denar mu povrnemo.

Naročilo za vzpostavitev univerzalne storitve (klasični telefonski priključek) lahko uporabnik odda na spletni strani http://www.telekom.si/zasebni_uporab...nija/narocilo/ ali na številki 080 8000. Pri oddaji naročila pod opombe zapiše, da pogojuje vzpostavitev priključne točke z možnostjo vključitve širokopasovnih storitev (npr. TRIO ali SiOL internet in SiOL TV).
Po vzpostavitvi priključne točke (klasični telefonski priključek) lahko naročilo za nov širokopasovni priključek odda na spletni strani https://moj.siol.net/narocilo ali na številki 080 8000.
Odgovorite s citatom
Staro 11.06.2010, 07:41
Novinec

Citat:
Objavil-a hacker77 Prikaži sporočila
Meni se zdi vse čudno, namreč prvič ko sem podal povpraševanje za priklop ADSL so mi odgovorili, da na moji lokaciji ni mogoče. Ko sem povpraševanje oddal v drugo, sem dobil odgovor, da moram najprej naročiti klasičen telefon, šele nato se lahko izvede poizvedba o možnosti priklopa . Kako so poizvedbo naredili pa v prvo, to je bilo moje vprašanje, nakar sem dobil odgovor da bodo še ročno izvedli možnost priklopa V glavnem niti sami ne vedo očitno kako kaj poteka in potem bodočim uporabnikom kar nekaj natvezijo, pač kar jim tisti trenutek kapne na pamet. Ko pa sem vprašal kaj lahko naredim, da bi priklop ADSL dobil je bil odgovor naj naročim klasičen telefon in nato podam ponovno preverbo, saj itak če ADSL ne bo mogoč lahko v enem tednu naročilo na klasičen telefon storniram brezplačno, ampak priklop za klasičen telefon pa moram plačati (znesek je pa cca.90EUR), se pravi v najslabšem primeru sem za negativen odgovor plačal 90EUR in tukaj se je zadeva ustavila.
Kolikor je meni znano, če greš na AMIS ti ta priklop (teh 90 €) plačajo oni v primeru, da ti uredijo priklop in vse ostalo. V kolikor pa je nekativni odgovor pa tak nisi dolžan plačat.

Ista poanta je na SIOL-u, v kolikor naročiš univerzalno storitev oz. telefonski priklop z opombo, da naročaš priklop le in samo le v primeru, da je omogočen ADSL so si oni sami nakopali račun, če te gredo priklaplat in ti ADSL ni omogočen.

lp, mr. Vragec
Odgovorite s citatom
Staro 11.06.2010, 08:54
Novinec

Pri odgovoru, ki mi ga je posredoval operater tega ni nikoli omenil (da priključnine-90EUR NE PLAČAM v primeru ko ADSL ni mogoč), torej moram naročiti klasičen telefon s pogojem da želim priklop ADSL in potem bomo videli kaj bo. Imam pa še zmeraj dilemo, kaj pa razvezan dostop (sam imam telefonski kabel speljan v hišo, še od prejšnjega lastnika), ali moraš tudi v primeru razvezanega dostopa najprej naročiti telefon in ga potem odjaviti?
Odgovorite s citatom
Staro 11.06.2010, 09:44
Novinec

Lepo naroči klasično telefonijo pod pogojem, da je mogoč ADSL.
Odgovorite s citatom
Staro 13.06.2010, 10:40
saso_hek Uporabnik saso_hek ni prijavljen
Novinec
Član od: Jan 2010
Sporočila: 7
Wink Re: Ni proste parice-nadgradnja

Mah to jen vse skup en shit... za tiste ki nimajo možnost dostopa do ADSL-a jim naj ponudijo klicni internet pa npr. 10€ na mesec fixna cena.

Ali morate res na vsaki elektron služit ? ^^
Odgovorite s citatom
Staro 30.06.2010, 19:14
nsignific Uporabnik nsignific ni prijavljen
Novinec
Član od: Nov 2007
Sporočila: 8

Citat:
Objavil-a mr Vragec Prikaži sporočila
Lepo naroči klasično telefonijo pod pogojem, da je mogoč ADSL.
To sem naredil jaz, pa so mi kreteni uturili EMX povezavo, kot da ne bom opazil.

Glede na to, da druge opcije nimam (debili so se čudili, kako da sploh vem kaj je to EMX), sem stvar sprejel, vendar ob prvi priliki zapustim ta gnil, gnil siol.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
paricenadgradnja, proste

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Ni proste parice mr Vragec O storitvah 19 06.04.2010 17:24
Nadgradnja Sagem STB ursa SiOL TV 68 19.08.2008 09:18
Nadgradnja bogdan Tehnična pomoč 3 14.08.2008 15:02
Nadgradnja SIOL TV Plus diolen SiOL TV 1 31.01.2008 13:13
Prenos, nadgradnja paketa iz PTSN na nov razvezan dostop Darko O storitvah 11 24.10.2007 23:23

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 16:24.