Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Slovenija

Slovenija aktualni politični dogodki v Sloveniji ...

Orodja za teme
Staro 06.12.2010, 22:02
treznoglav Uporabnik treznoglav ni prijavljen
Novinec
Član od: Aug 2008
Sporočila: 53
Privzeto Zakaj sem proti novemu zakonu o RTV?

Dejstvo je, da je doslej bila RTV SLO politično nekoliko bolj uravnotežena kot npr vsi dnevniki npr Delo. Še vedno leva, a ne tako popolno, kot dnevniki. Cilj novega zakona je s prevlado tako imenovane civilne družbe zagotoviti levičarsko enoumje za desetletja. T.i. civilna družba v SLO dejansko pomeni predvsem anarholevičarje iz samozvanih uradov, inštitutov, Metelkovcev in Rgovcev itd.
Nadalje Pahor in njegova vlada z nekaj izjemami npr Svetlik, iz dneva v dan dokazuje popolno nesposobnost. Torej je argument za proti že to, da zakon predlaga doslej najslabša slovenska vlada.
Staro 07.12.2010, 00:03
yamamoto Uporabnik yamamoto ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce yamamoto
Član od: Feb 2005
Naslov: STO, cona B
Sporočila: 3.641
Privzeto Re: Zakaj sem proti novemu zakonu o RTV?

Če te prav razumem, je Grims uspel spisati zakon, s katerim je levičarjem zagotovil prevladujoč vpliv v RTV in predlagaš, da tako tudi ostane.
Naštel si nekaj predstavnikov civilne družbe, kam pa spada RKC in njen vpliv v RTV?
Kar se pa tiče tvojih argumentov - no comment.
Jaz sicer na ta referendum ne bom šel, ker sem se odločil, da me na vsako svinjsko procesijo ne bojo vlačili.
Edini referendum, ki bi se ga udeležil, bi bil tisti o reviziji vseh lastninjenj , privatizacij in menedžerskih odkupov od osamosvojitve do danes.
No, pa mogoče še na tistega, na katerem bi podelili nemškim tožilstvom in sodiščem pristojnost za pregon gospodarskega kriminala v Sloveniji.
To, da so najbolj primerni, so dokazali s tem, da so uspeli zašiti Zidarja, kar našim sodnikom še na pamet ne pade.

Staro 07.12.2010, 18:02
kartako Uporabnik kartako ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Dec 2005
Sporočila: 1.676

Morda bodo pa sedaj dobili krila. Tudi taka znamenja od zunaj lahko nekaj naredijo, saj je Cvikelj pokazal kako.
Staro 08.12.2010, 08:57
nattka Uporabnik nattka ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce nattka
Član od: Sep 2004
Sporočila: 1.329

sploh pa ne vem, kaj ima država za iskat na RTV-ju in se vpletat v njega ...

ukinit RTV prispevek ... pol naj se pa grejo, kdo bo koga ...
Staro 08.12.2010, 20:30
Vsemogočni Uporabnik Vsemogočni ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Vsemogočni
Naslov: v Kranju
Sporočila: 3.139

yamamoto, nima kaj dodati, se pa v celoti strinjam s tvojim zapisom, torej ne bom izumljal in ponavljal že zapisanega.
Staro 12.12.2010, 23:55
Mojster

Citat:
Objavil-a nattka Prikaži sporočila

Politika se bo vedno vtikala v RTV, ker drugače ne more.
Bi se pa lahko enostavno zmenili in si razdelili programe, vladajoči prvega, opozicija pa drugega, kot imajo to urejeno v nekaterih državah. Tako ali tako, bojo na vsakih volitvah na vrhu drugi.
Davek na električni priključek bi lahko mirno ukinili in denar za to prihranili z brisanjem neumnosti v proračunu. Ne razumem pa, kako so lahko privatne TV uspešne, pa nimajo nič več reklam.

Staro 13.12.2010, 00:00
Mojster

Citat:
Objavil-a Vsemogočni Prikaži sporočila
yamamoto, nima kaj dodati, se pa v celoti strinjam s tvojim zapisom, torej ne bom izumljal in ponavljal že zapisanega.
Z veseljem ugotavljam, da nas je bilo danes kar precej.
Pa še nekaj me veseli, da so politiki kar sami spoznali, da je to jasno sporočilo volilnega telesa. Kdo ve, če se jih bo prijelo?

Staro 13.12.2010, 00:55
Vsemogočni Uporabnik Vsemogočni ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Vsemogočni
Naslov: v Kranju
Sporočila: 3.139

Prijelo se jih bo toliko, kot sporočilo, da morajo v krizi tudi sami varčevati

Po moje referendumi že dolgo nazaj nimajo več svojega namena, temveč z njim politika in stranke ugotavljajo, kateri je večina bolj naklonjena. Da bi pa z referendumom lahko kaj državljani odločali, pa ni za mislit.

Problem je v tem, da imajo same stranke s seboj in z drugimi strankami več za opravit, kot z vodenjem države. Posledično je stanje potem, kakršnega pač imamo. Vendar nobenega politika ne bo prej zaskrbelo niti za stanje v državi, kaj šele spodobno preživetje državljanov, dokler bodo dobivali kljub vsem narejenim norostim, redne vsakomesečne dohodke.

Ali je zakon o RTV dober ali ne, kdo od nas pa to lahko ve, če ga ni prebral

Se mi pa zdi zelo butasto razmišlanje, da nekoga takoj obtožuješ, že zato, ker ga ne maraš. Vsak že toliko pokaže o sebi, da se odločiš ali ga maraš ali ne, kar pa nima popolnoma nič z zakoni. Je pa čista slovenska neumnost in ozko telebanstvo. Te je potrebno prebrati, si ga pravilno razlagati in se odločiti, ali misliš, da je to tisto kar mora biti, ali ni tisto kar bi moralo biti - po svojem razmišlanju. Ne pa da se nekaj zavrača, ker je že moj sovražnik predlagatelj.

Ali podpreti nekaj ali zavrniti, ta d.r-ek pa že stalno mešajo stranke in vsi čutimo te strankarske odločitve in mešanje dr.ek,a (ali bomo mi predlagali, ali pa smo proti. Da bi pa skupaj naredili, kar se potrebuje, aja, to pa ne).
Namesto, da stalno napadajo eden drugega, naj stopijo v skupno dobro skupaj, napišejo zakone, kot je treba (kar nekaj je dobrih, vendar, kaj ko se ne izvajajo ali določenim ljudem in slojem pustijo, da jih kršijo) in potem tudi bedijo nad tem, da se ti izvajajo.
Staro 15.12.2010, 23:25
spartan Uporabnik spartan ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce spartan
Član od: Jul 2003
Sporočila: 5.589

Citat:
Objavil-a nattka Prikaži sporočila

khmmm....eno nacionalno TV rabimo. Je pa res da je RTV političen kotel brez primere.

Sem pa šel na referendum, saj nas je stal 4.5 mio. €
Staro 16.12.2010, 18:16
pk Uporabnik pk ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce pk
Član od: Apr 2004
Sporočila: 3.681

pop tv je dobil licenco Big Brother. V predlogu novega zakona pa je določba, da mora imeti RTV na razpolago o nekm vse, od številke čevljev naprej. In to ji zaprošena institucija MORA posredovati!!!! Kaj koga briga licenca Big Brotherja, popu predlagam, naj posname oddajo "RTV te gleda!", kjer bodo sodelovali samo prostovoljci. Mene pa naj pustijo vsi pri miru. Zame je takšna določba v zakonu impliciten napad na mojo zasebnost. Dokler bo v kakršnikoli varianti napisana,
sem odločno proti.

Značke
novemu, proti, rtv, sem, zakaj, zakonu

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
E-posvetovanje Evropskega parlamenta - Združeni proti raku! Simon Delakorda Evropska unija 0 13.06.2007 09:40
Umik obveznega cepljenja proti hepatitisu-B ? platane Zdravje 74 16.03.2007 11:53
Ovadba proti Drnovšku sati Slovenija 28 05.03.2007 12:26
Verjeti ali (z)Vedeti galeb Religija in filozofija 218 25.12.2006 19:50
Papež - zakaj ? cornholio Svet 222 01.11.2006 16:51

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 00:31.