Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > Tehnična pomoč

Tehnična pomoč za naročnike storitev...

Odgovori

Orodja za teme
Staro 28.02.2011, 11:46
Watson Uporabnik Watson ni prijavljen
Novinec
Član od: Feb 2011
Sporočila: 76
Privzeto Kako klicati s PCa skozi A580IP preko fixne linije ??

Imam SiOL trio in Gigaset A580IP s prenosno slušalko.
Osnovno enoto Gigaseta mi je SiOLovec priklopil na TEL1 modema (in torej ni na kakem data Eth portu). Telefonija deluje.

Vse kar bi rad (in ne zasledim niti v navodilih niti na forumu) je, da bi lahko telefoniral (=samo klical ven) preko PC-a ki ima priklopljene slušalke in mikrofon.

Moj PC in osnovna enota Gigaseta sta povezana preko LAN routerja. Zdaj bi rad, da tako kot s prenosno slušalko lahko kličem ven, da lahko kličem ven tudi s PC-a in pri tem še vedno uporabljal "fixno" linijo po ceniku.

Torej me ne zanima nek zastonj VOIP ampak samo to, da mi ni treba za PCom še slušalke v roki držat, ko roke rabim za tipkovnico.

Ali to gre in kako?
Se mi zdi butasto, da je to neka IP telefonija, pa da sta PC in osnovna enota že povezana preko LANa, pa da nebi šlo s PCa telefonirat preko te enote... tako kot s slušalke... Sam nek SW manjka ali kaj pa da mu poveš IP osnovne enote za odhodne klice?
Odgovorite s citatom
Staro 28.02.2011, 18:55
jonesy Uporabnik jonesy ni prijavljen
Novinec
Sporočila: 87
Privzeto Re: Kako licati s PCa skozi A580IP preko fixne linije ??

Če imaš aparat priključen na tel1, ti deluje kot analogni telefon. V tem primeru ti klici preko pcja ne bodo šli v nobenem primeru, tudi če maš vtaknjen utp na eth izhod na siemensu in priklopljenega na router. In s kakšnim razlogom maš bazno postajo priključeno na router, če ti telefon deluje kot analogni?
Če bi stvar že kako delovala, bi tako, da bi imel telefon konfiguriran kot ip aparat + res bi potreboval ustrezen software da bi stvar delovala.
Odgovorite s citatom
Staro 01.03.2011, 09:38
Novinec

Izhodiščen priklop je pač tak, kot ga je postavil SiOL. Vidim pa iz foruma, da ljudje pol to priklopijo na enega od prvih dveh portov.

Zdaj bazna postaja ni čisto brez veze priklopljena na router, ker je na internetu in avtomatsko zazna, če je potreben upgrade (ki ga potem samo potrdiš in steče), najbrž bi delala telefonija med Gigaset uporabniki po celem svetu zastonj (konfiguracija preko www.Gigaset-config.com) ampak res lahko živim tudi brez tega.

Na starem ISDN aparatu sem odklopil kabel slušalke in priklopil gor kabel headset-a pa je bilo. Tu niti nisem gledal, ali je tak priklop možen, ker se mi je zdelo nekako samoumevno, pa ga ni.

Nekega VoIP računa ali Skype variante tudi ne rabim, ker lahko kličem zastonj službeno št. (080..) ki me potem zveže kamor koli po svetu.

Torej rabim nek headset (slušalke +mikrofon) za A580IP (ki ga ni kam priklopit) ali uštimat klicanje iz PCa preko Gigaseta, ki pa je očitno funkcionalnost, ki jo nihče ne rabi (?). Za headset bi najbrž moral izbrati kak drug IP telefon saj je ponudba drugje pestera. Glede na to, da je presnosna slušalka od A580IP wireless, bi moral obstajati celo wireless headset za A580IP, ampak na hitro ne najdem nič...

Za sprobat bi bila še stara ideja, da kupim tel. razdelilec ( Y kabel) in pol drugi kabel vtaknem v modem raunalnika in skušam tonsko klicati s kakim PC dialer-om...

Aja, z "http://192.168.1.10/home.html" npr. prideš na bazno postajo in če bi bil tu poleg Settings in Status še dialer, bi zmagu.
Odgovorite s citatom
Staro 01.03.2011, 10:29
Novinec

Ok, dela vsaj to kar sem rekel.

- imaš delilnik tel. linije (Y kabel, ki je v bistvu škatlica z eni luknjo na eni strani in dvema na drugi)
- vtakneš tel kabel v modem PCa
- kličeš iz PCa (npr. z vgrajenim Start > Run and type: Dialer.exe , and hit enter)

To velja vsaj v primeru, ko si na modemu priklopljen na TEL1 (analogna telefonija)
Odgovorite s citatom
Staro 02.03.2011, 08:41
tRoller Uporabnik tRoller ni prijavljen
Novinec
Član od: Jan 2011
Sporočila: 90
Privzeto Re: Kako klicati s PCa skozi A580IP preko fixne linije ??

To dela, preko A580 pa tega ne boš usposobu...
Odgovorite s citatom
Staro 02.03.2011, 14:40
Novinec
Privzeto Re: Kako klicati s PCa skozi A580IP preko fixne linije ??

Citat:
Objavil-a tRoller Prikaži sporočila
To dela, preko A580 pa tega ne boš usposobu...
Ja, saj to se mi pa zdi prava žalost... Greš na neko "novejšo" tehnologijo, pa se pol moraš ven vlčeč s tistim, kar je že 10+ let nazaj delalo...

V navodilih A580IP piše (kot neka funkcionalnost), da lahko zdaj kličeš, ko imaš PC ugasnjen.... v bisvtu pa s PC-em vsaj tu ne morem blizu, naivno sem pričakoval mnogo več.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
a580ip, fixne, kako, klicati, licati, linije, pca, preko, skozi

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
SiOL TV na računalniku za telebane fogy SiOL TV 3289 20.07.2019 12:09
Kako se nastavi postfix da lahko samo posiljam posto preko SIOL SMTP streznika ? bulek Tehnična pomoč 1 04.11.2008 17:53
Kako se povezati s spletno stranjo na domačem strežniko preko IP-ja? lifestreamer Računalništvo in internet 9 18.09.2008 20:30

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 09:04.