Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 17.06.2013, 14:06
ursa Uporabnik ursa ni prijavljen
Novinec
Član od: Nov 2007
Sporočila: 95
Privzeto Nizka jakost zvoka AC3

Je kakšna rešitev za nizek nivo zvoka pri streamanju datotek z AC3 zvokovnim zapisom? Uporabljam MAC OS, TvMobili in Siol Box. Nivo zvoka je veliko nižji kot pri drugih formatih zvočnega pakiranja.
Odgovorite s citatom
Staro 19.11.2013, 07:22
alex1 Uporabnik alex1 ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Dec 2005
Sporočila: 452
Privzeto Re: Nizka jakost zvoka AC3

SiOL BOX preko HDMI ima dejansko zelo nizek nivo glasnosti in moraš na televiziji zvišati ton vsaj tja do 2/3. Ko pa uporabljaš katerikoli drugo napravo priključeno na TV ali pa naprimer "zrcališ", predvajaš posnetek direktno iz telefona, pa moraš pred tem obvezno zmanjšati ton na 1/3, da seveda glasnost ni občutno premočna. SiOL BOX glede moči zvoka tako odstopa od vseh ostalih naprav.
Odgovorite s citatom
Staro 19.11.2013, 22:27
ntadej Uporabnik ntadej ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Aug 2008
Sporočila: 354

Filmi in serije so nasploh muhaste. 2 filma se lahko razlikujeta tudi za 10 enot na mojem receiverju, je pa obicajno prostorski zvok efektivno vedno tisji od npr. sterea.
Odgovorite s citatom
Staro 20.11.2013, 15:13
alex1 Uporabnik alex1 ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Dec 2005
Sporočila: 452

Citat:
Objavil-a ntadej Prikaži sporočila
Filmi in serije so nasploh muhaste. 2 filma se lahko razlikujeta tudi za 10 enot na mojem receiverju, je pa obicajno prostorski zvok efektivno vedno tisji od npr. sterea.
To da so različne oddaje, filmi in programi različne jakosti zvoka, me niti ne moti, ker gre za minimalno razliko. Najbolj noro je, če slučajno na daljincu od TV-ja ( namenjen le vklopu) pomotoma naprimer stisnem program ena in preklopi se na antenski sistem, kjer je glasnost programov desetkrat močnejši. Ali pa kot sem opisal zgoraj, ko uporabiš katerokoli drugo napravo v povzavi s TV - jem, ki nam konec koncev deluje le še kot monitor. Mnenja sem, da bi moral imeti SiOL BOX višji nivo izhodnega audio zvoka - stereo, ki ga tudi največ uporabljamo.
Odgovorite s citatom
Staro 20.11.2013, 15:40
cveto Uporabnik cveto ni prijavljen
Mojster
Član od: Jan 2010
Naslov: Žalec
Sporočila: 3.056

Citat:
Objavil-a alex1 Prikaži sporočila
To da so različne oddaje, filmi in programi različne jakosti zvoka, me niti ne moti, ker gre za minimalno razliko. Najbolj noro je, če slučajno na daljincu od TV-ja ( namenjen le vklopu) pomotoma naprimer stisnem program ena in preklopi se na antenski sistem, kjer je glasnost programov desetkrat močnejši. Ali pa kot sem opisal zgoraj, ko uporabiš katerokoli drugo napravo v povzavi s TV - jem, ki nam konec koncev deluje le še kot monitor. Mnenja sem, da bi moral imeti SiOL BOX višji nivo izhodnega audio zvoka - stereo, ki ga tudi največ uporabljamo.
Se popolnoma strinjam. Sploh ne smem pozabiti zmanjšati glasnosti na televizorju ob preklopu iz boxa na kabelsko. To je kot da bi prišel v disko.

lp Cveto
Odgovorite s citatom
Staro 29.01.2014, 16:50
boogyman Uporabnik boogyman ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Feb 2005
Sporočila: 477

A se je s tole težavo,že kdo pozabaval na SIOLU?????

Značke
ac3, jakost, nizka, zvoka

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Prekinjanje zvoka gameboy SiOL TV 14 09.12.2011 08:28
Prehitevanje zvoka pri SiolTV bejli SiOL TV 2 06.12.2009 17:22
Priklopil HDMI vendar ni zvoka... jasa SiOL TV 19 04.06.2009 14:14
Jakost glasu ... pronet SiOL TV 18 20.03.2009 21:21
Ni zvoka na določenih programih air.j SiOL TV 5 07.12.2008 13:17

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 23:09.