Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 12.07.2014, 12:53
nescafe Uporabnik nescafe ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Nov 2007
Sporočila: 437
Privzeto Rezerve na omrežju Telekom

Včeraj sem iz ADSL prešel na VDSL (hitrost 20/5). Ko sem bil na ADSL, sem dosegal max hitrost 13,5 Mb/s, čeprav sem imel naročen paket 20/1 Mega HD. Pri namestitvi novega modema sem izvedel, da je max. hitrost na moji lokaciji kar 36/6, torej ima Telekom še ogromno rezerve in bi brez problemov tudi nam na VDSL omogočal full HD programe s pretokom 10-14 Mb/s oz. SD programe z vsaj še enkrat večjim pretokom in s tem bolj gledljivo sliko.
Odgovorite s citatom
Staro 12.07.2014, 13:44
rock Uporabnik rock ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce rock
Član od: Apr 2003
Sporočila: 4.780
Privzeto Re: Rezerve na omrežju Telekom

Saj imamo obvoz odprt (Multicast-PC)! Na 20/5 komot gledaš en polen in en mini HD. Noben par misim da ne bo zatikal. Pri 18DL še ne gre vse.

Odločitev je kakršna pač je. Zakaj ni neke avtomatke pri preklapljanu med strami glede na zasedenost in zmogljivost linije ali pa vsaj možnosti izbire na komunikatorjih smo pa že velikokrat spraševali odkar so uvedeni streami za optiko. Veliki večini naročnikov se ne sanja zakaj se sploh pri IPTV gre... in verjetno je s stališča ponudnika daleč najbolje tako kot je. Ostali pa si postrežemo , seveda le do neke mere tisti, ki imate boljše linije.

Trenutno je verjetno enako ali celo bolj zaskrbljujoče precejšnje število relativno slabih streamov za optiko. Izenačitev precejšnjega števila z DSL varianto nedavno.

Je pa verjetno en od problemov zakaj se sinhronizacije ne postavljajo na maximum interakcija med paricami v kablu, ko/če so vse na max. sinhronizaciji.
Morda ima tudi forumaš "cveto" s tem težave in mu nekdo "krade" 2 MB UL.
Staro 12.07.2014, 14:46
goran1111 Uporabnik goran1111 ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Mar 2007
Sporočila: 962

Citat:
Objavil-a nescafe Prikaži sporočila
Včeraj sem iz ADSL prešel na VDSL (hitrost 20/5). Ko sem bil na ADSL, sem dosegal max hitrost 13,5 Mb/s, čeprav sem imel naročen paket 20/1 Mega HD. Pri namestitvi novega modema sem izvedel, da je max. hitrost na moji lokaciji kar 36/6, torej ima Telekom še ogromno rezerve in bi brez problemov tudi nam na VDSL omogočal full HD programe s pretokom 10-14 Mb/s oz. SD programe z vsaj še enkrat večjim pretokom in s tem bolj gledljivo sliko.
To smo že res dosti predebatirali. Dokler bo politika sinhronizacije modema naročeno plus dva mega, lahko pozabimo na boljše streame. Še 4 HD programi ne grejo skozi, pa bi to bilo še najenostavneje. Sploh za tiste z megaHD shemo bi morala biti minimum sinhronizacija 25 mega. Je pa tvoj primer nauk za ostale na ADSLju, ki ne dosegajo hitrosti. Testno naj naročijo hitrost za VDSL in bojo morda presenečeni. Cez en mesec pa zmanjšaš če želiš. Meni je brez problemov dva meseca delala hitrost 40/20. Torej bi mi šli skozi vsaj trije optični HD programi. Bo treba še malo počakat na kak vectoring...

Nazadnje uredil goran1111 : 12.07.2014 ob 14:50.
Odgovorite s citatom
Staro 12.07.2014, 16:44
Pripravnik

Kakšen kodek pa je na optiki, mpeg-2 ali mpeg-4? Sedaj sem malo primerjal HD kanale na optiki prek Multicasta, pa ne vidim bistvene razlike s tistimi na xdsl, čeprav je pretok preko 13, tudi do 14 Mb/s. A pa SD kanali na optiki so v mpeg-2?
Odgovorite s citatom
Staro 12.07.2014, 16:45
Pripravnik

Še nekaj. A kdo ve, kako se usposobi Multicast na smart tv, brez računalnika kot vmesnika?
Odgovorite s citatom
Staro 12.07.2014, 17:43
Mojster

Nimam pojma! in ne vidim razloga zakaj bi se trudil s tem , ker namenskih aplikacij za IPTV na ekranih ni.
Kar se spomnim glede tega ima le Samsung aplikacijo, ki se lahko uporabi v ta namen. Morda je sedaj že kaj uporabnega pri drugih proizvajalcih. O tem sem najobžirnejšo debato zasledil na T-2 forumu. Je pa zadeva bojda obupno počasna. Nekaj pa se je mislim da pred časom pisalo o tem tudi na Slo-Techu.
Staro 12.07.2014, 20:12
goran1111 Uporabnik goran1111 ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Mar 2007
Sporočila: 962

Citat:
Objavil-a nescafe Prikaži sporočila
Kakšen kodek pa je na optiki, mpeg-2 ali mpeg-4? Sedaj sem malo primerjal HD kanale na optiki prek Multicasta, pa ne vidim bistvene razlike s tistimi na xdsl, čeprav je pretok preko 13, tudi do 14 Mb/s. A pa SD kanali na optiki so v mpeg-2?
Ne me držat za besedo, ampak na optiki bi naj bili mpeg-2, isto kot na viru. Za baker bi pa naj Telekom prekodiral v mpeg-4. Pomoje so SDji isto mpeg-2. Mpeg-2 SD kanali imajo okoli 5,5 Mb/s, HDji pa med 10 in 15 Mb/s. Na mpeg-4 pa so potem SDji okoli 3 Mb/s, HDji pa 5,5 Mb/s.
Odgovorite s citatom
Staro 12.07.2014, 20:27
Mojster

En konkreten del sheme je bil nedavno izenačen. Optika je dobila mpeg4. Vsaj tako pravijo uporabnki na optiki. Mpeg2 niso šli v ilegalo za alternativni sprejem. Jih kratkomalo ni več.
Odgovori

Značke
omrežju, rezerve, telekom

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Telekom ID ? muc O storitvah 2 13.12.2013 08:01
Šlamparija, nateg ali pa samo Telekom? vw225n O storitvah 35 17.10.2011 07:52
Siol modem + moj router v enem omrežju army113 Tehnična pomoč 2 05.06.2011 14:55
CI-Modul CONAX in digitalna kabelska na optičnem omrežju Telekom chipo SiOL TV 3 22.02.2011 16:16
Telekom naslednje leto ne bo vlagal čisto nič v optiko bond008 O storitvah 24 01.12.2009 13:29

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 19:06.