Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > O storitvah

O storitvah Informacije o ponudbi storitev Telekoma Slovenije

Odgovori

Orodja za teme
Staro 24.08.2014, 11:04
mnheia Uporabnik mnheia ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce mnheia
Član od: Nov 2011
Sporočila: 852
Privzeto Re: zakaj smo naročniki na optiki brez top trio paketov manjvredni?

Citat:
Objavil-a koble Prikaži sporočila
Kake imate optika bi mogla bit ze v osnovnih človekovih pravicah
Hhh, svetovno +1 =).
Odgovorite s citatom
Staro 01.09.2014, 02:38
marko2222 Uporabnik marko2222 ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Feb 2013
Sporočila: 249

Evo, pred to temo sploh nisem vedel za to, da je možno imeti oboje hkrati. Po nasvetu od tukaj, sem jih povprašal o tem, in dejansko ni bistvene razlike v ceni med toptrio (mini hbo) + kabelska + 50/20 ali pa starim paketom z nižjo hitrostjo. Tako da ta problem je že rešen. Čeprav osnovni problem ostane, ne vidim razloga, da bi bile nekatere hitrosti možne samo z nekaterimi paketi.

(kabelska ostane zato, ker nisem edini uporabnik in si ostali pač želijo enostavnosti, ki pride zraven, jaz bi itak imel najraje vsaj 100/100 optiko in nič drugega za kakih 50e)

Tistim, ki ste se pritoževali, da kaj se sploh ****im in kako vi na bakru plačujete več, za še manj.... obračate se na napačnega človeka, jaz nisem imel nobenega vpliva na to, kje/kdaj se napelje optika + tudi meni se zdi neumno, da imamo eni optiko od večih operaterjev (imam napeljavo od tk in t2), drugi pa niti ene. Samo to se zmenite s politiko, ki ni postavila enega optičnega omrežja in ga dala na uporabo vsem operaterjem (vsi vemo da se to v Slo ne bo nikoli zgodilo) pod enakimi pogoji.
Odgovorite s citatom
Staro 01.09.2014, 09:21
Uporabnik

Jaz se nisem pritoževal ampak sem dal jasno vedeti tistim, ki so vzeli kabelsko zaradi enostavnosti, da se naj ne pritožujejo zaradi manj programov, ... Kot sem že napisal je čisto jasno, da nobeno podjetje pri zdravi pameti ne bo vlagalo v dve različni tehnologiji. Če ste se odločili za enostavnost ste jo pač dobili tudi v programski shemi.

O omrežju ni odločala politika ampak so vedno in še vedno odločajo operaterji. Razen kjer gre za javno - zasebno partnerstvo (manjše občine če se ne motim). Mene ne moti, da imam bakreno omrežje in sem na to celo ponosen. Zame so se res potrudili in zadevo uredili tako, da deluje brez problemov. Sicer se pa tudi kmalu selim tako, da ...

Jezi me, ko uporabniki, ki imajo optično omrežje izberejo enostavnejšo pot za televizijo in se potem pritožujejo ali pa kakšen pameten človek zapiše, da plačuje 25 € za optiko med tem, ko ... ali pa recimo ti, ki se sedaj pritožuješ, da bi imel 100 / 100 za 50 €. Saj lahko imaš ampak boš primerno plačal - ni to tržnica.

Če želiš pridejo do tebe pripeljat še "dark fiber" za ene 300 € na mesec + dela.

Saj načeloma ni problema. Imamo več konkurence. Pojdite se preizkusit. Me prav zanima kako dolgo boste ostali drugje, ko se pojavijo tehnične težave, ki jih ne bodo mogli rešiti. Mislite, da bo Telekom Slovenije kljub temu, da mu je vsa konkurenca dolžna par tisočakov kar skočil in priletel popravljat težave naročniku, ki mu prav ničesar ne plačuje?

Nazadnje uredil mnheia : 01.09.2014 ob 09:28.
Odgovorite s citatom
Staro 01.09.2014, 17:38
Pripravnik

Kako ni odločala politika? V čigavi lasti je Telekom? Kdo daje ostalim vsa potrebna dovoljenja za postavit omrežje? Jaz vsakemu tukaj, pa naj živi v še najbolj odročni vasi, privoščim, optiko... mislim, če bi bilo možno odstopim enega od svojih kablov, samo to tko pač ne gre.

Pritoževal sem se pa glede 2 reči - svojega specifičnega primera, odkar sem izvedel da je možno imeti oboje, pa je to itak rešeno. Evo pa še enkrat, kabelska ni zame, ampak glede na to, da nas je več pri hiši in eni hočejo čim bolj simpl rešitev... Druga je pa splošna politika tega, da so dostopne hitrosti interneta vezane na ostale naročene storitve. Recimo če bi živel sam, ne bi rabil tvja/telefona, ampak samo čim hitrejši net za okoli 50€.
Odgovorite s citatom
Staro 01.09.2014, 20:54
Uporabnik

Prvič, ne krivi politike za vse kar se dogaja. Drugič, Telekom Slovenije je sicer res v lasti države in upam, da bo tako tudi ostalo kar pa ne pomeni, da je bil takrat v državni lasti tudi Amis, T2, Tušmobil in drugi, ki so na veliko gradili optično omrežje po Sloveniji.

Če lahko za nastalo situacijo koga krivimo je to APEK, ki je delil dovoljenja in bi moral že takrat poklicati za eno mizo vse operaterje in se dogovoriti o izgradnji skupnega optičnega omrežja po celotni Sloveniji. Kaj takega se pa pri nas seveda ne bo nikoli zgodilo.

Mislim, da če bi bila možnost odstopiti optiko ne bi bil tako glasen.

Citat:
Objavil-a marko2222 Prikaži sporočila
Naročniki toptrio paketov imajo navoljo nadgradnje hitrosti iz 20/20 na 50/20 za par e, ostali pa te možnosti sploh nimamo in moramo vzeti nadgradnjo iz 20/20 na 60/60, ki paket podraži na okoli 100e. Čemu tako nategovanje? Zakaj smo tisti, ki ne potrebujemo iptvja manj vredni?
Citat:
>Zakaj pa ti preprosto ne vzameš Top Trio paketa in potem nadgradiš?
Ker kabelska preko optike boljse izpolnjuje moje zahteve.

>Zakaj pa recimo vsi, ki smo na bakru plačujemo pol več za pol manj v primerjavi z optiko in tako prispevamo v optično omrežje pa nimamo nič od tega razen problemov?
Sicer upam, da tudi vam čim prej napeljejo optiko, ampak baker ima določene omejitve, ki jih optika nima. Vam že iz tehničnih razlogov ne bi mogli dati recimo 1000/1000 povezave. Jaz in neko s top trio paketom pa lahko komot imava oba 50/20, kar se tehnike tiče.

Nazadnje uredil mnheia : 01.09.2014 ob 21:03.
Odgovorite s citatom
Staro 03.09.2014, 11:35
Pripravnik

Lej imam 2 ločeni napeljavi in verjemi mi, da bi ti jo odstopil če bi šlo.
Odgovorite s citatom
Staro 03.09.2014, 12:44
Uporabnik

Citat:
Lej imam 2 ločeni napeljavi in verjemi mi, da bi ti jo odstopil če bi šlo.
Ni treba, se selim pa so tri možnosti =).
Odgovorite s citatom
Staro 03.09.2014, 18:04
Pripravnik

No ampak resno. Ker se mi to zdi ornk neumno... kot da bi šli postavljat po več avtocest....
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
manjvredni, naročniki, optiki, paketov, smo, top, trio, zakaj

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Zakaj še vedno brez optike v samem centru LJ? malijezek O storitvah 22 17.05.2010 07:31
Paket trio - brez amina felix SiOL TV 8 06.06.2009 11:10

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 16:14.