Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Živalski svet

Živalski svet za ljubitelje vseh živalic, nasveti, slike, domači ljubimčki ...

Orodja za teme
Staro 26.03.2007, 00:16
Gargamel1 Uporabnik Gargamel1 ni prijavljen
Novinec
Član od: Oct 2006
Sporočila: 61
Privzeto Re: tema za društva - obveščanje, razstave, sterilizacija, peticije ...

Pri prijavah mučenja lahko ukrepa vsak. Društva za zaščito živali imajo tu toliko poblastil kot ti in jaz - za vse obstaja enka kanal in to je PRIJAVA. Na Vursu poiščeš enoto pristojno za lokacijo kjer se zanemarjena žival nahaja in opišeš zadevo. Lahko tudi pokličeš na vet. inšepkcijo in jih "gnjaviš" preko telefona. Dejstvo je, da prijava se mora oddat in čeprav daš svaje podatke, jih vurs varuje v skladu z varnostjo osebnih podatkov. Moj point je, da Dzzž-ji in Odpmžji nimajo večje pristojnosti v takšnih primerih kot ljudje mislijo (in če bi si nekdo celo pogledal internetno stran kakšnega društva, bi tam tudi dejansko prebral to poleg tega pa še našel uporabna pojasnila v zvezi z prijavami mučenja). Dzzžji niso Animal police, ki ga gledate na Animal planet-u, oz. lahko toliko opozorijo na problem kot ti in jaz. dejstvo pa je da je potrebno vet. inšepkcijo včasih malo "gnjavit", da se kaj stori.

In preden se nekdo odloči kritizirati, tiste, ki delujejo v imenu zaščite živali naj pred tem pomisli, da gre tukaj v celoti za prostovoljne organizacije, torej PROSTOVOLJCE, ki imajo družine, šole, službo in preostali čas v svoji moči posvetijo temu in so zato neplačani.

V primerih ko gre za mučenje živali npr. da je nekdo pred vašimi očmi tepe, oz. ste prepričani, da žival ne bo dočakala jutri pa je zato tukaj policija, ki je v takšnih primerih pristojna.Saj imate telefon ali ne?. Ne rabiš bit v nobenem društvu da pomagaš živali, torej se ne izgovarjati na -po vašem mnenju - nefunkcionalnost tistih, ki se resnično trudijo.

LP
Staro 29.03.2007, 22:23
apancur Uporabnik apancur ni prijavljen
Novinec
Član od: Dec 2006
Sporočila: 81
Privzeto Re: tema za društva - obveščanje, razstave, sterilizacija, peticije ...

Gnjaviti inšpekcijo? Lepo, če bi bilo to dovolj. Kakšne izkušnje pa imajo kaj Društva z Inšpektoratom za okolje in prostor, ki je pristojno za damjake iz tega primera? Se društva ukvarjajo izključno z domačimi živalmi, ali pa kdaj tudi z divjimi?
Vem, da imajo društva probleme s folkom, ki jih kliče za karkoli, sami pa niso pripravljeni nič narediti. A to še ni razlog, da se vse to papagaji tudi sedaj, ko tega problema ni, saj sem opisala, kaj sem poskušala narediti doslej. Ali pa se mojega posta sploh ni prebralo? A ni škoda časa, ki ga član društva tu porabi za izgovarjanje, saj bi ga lahko porabil za telefoniranje inšpektoratu?
Nattka, ki si omenila tisto prijateljico, ki je aktivistka za pravice živali. Če prav razumem, ona ne ukrepa kao le zato, ker ti nočeš posvojiti zavržene mačke? Ljubezen pa taka...
Vseeno bom vesela nasveta članov Društva, kako točno naj gnjavim Inšpektorat, da bo ukrepal. In katerega Inšpektorja naj dobim, da bo ukrepal. Spomnim se Jadranke Juras, ki je nekoč rekla, da je večina inšpektorjev slabih. Torej, potem verjetno obstaja tudi kateri, ki je v redu. Takšnega rabimo. LP!
Staro 30.03.2007, 15:14
nattka Uporabnik nattka ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce nattka
Član od: Sep 2004
Sporočila: 1.329

sama sem hotela malo dregniti tudi na vest vseh tukaj zbranih ljubiteljev živali, ki jim je tema, zakaj ne morejo s svojim psom v lokal bolj pomembna od mučenja živalic ...

le kako naj si sicer razlagam popoln molk tistih, ki so znali v temi "pasji dreki" natipkati 50 strani ...

recite, kam naj človek pokliče, če niti članek v časopisu ni prinesel rezultatov ... in če se lastnik očitno požvižga na vse ... na žalost srnice nimajo svojega društva za kot ga imajo psi ali mačke ...

policija pa se s tem ne ukvarja ... vsaj dokler ne bo na daleč smrdelo po kaki crkovini ...
Staro 05.04.2007, 22:15
55 Uporabnik 55 ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Oct 2005
Sporočila: 109

Večkrat prijavljeno, pa naj bi Vurs dal že lani naprej na ministerstvo za okolje in prostor.
Staro 02.05.2007, 11:46
Novinec

Spet se javljam glede obore z damjaki v Šiški. Nadaljevanje zgodbe ni vzpodbudno, je pa zanimivo. Glede tega problema sem se obrnila na tim. varuha pravic živali, ki pa mu je očitno bolj pomembno, da o teh pravicah govori v medijih, pri konkretnih primerih pa ne bi pomagal. Skliceval se je na delo Društva za osvoboditev živali in njihove pravice, češ da so izbrali takšno pot, da ne delujejo konkretno... Med drugim sem mu napisala, da če se gre varuha, da bi moral pomagati reševati tudi konkretne primere, ker je pravnik, bi še toliko bolj rabila njegovo pomoč. Nisem je dobila. Raje je birokratski, pokroviteljski, v razmišljanju pa tog... K sreči pa ni delil njegovega mnenja en od članov društva, Damjan Likar, ki mi je ponudil pomoč pri objavi tega problema v medijih. Moje pismo je poslal na veliko naslovov. Sicer sem dobila kar nekaj sporočil, da mojega maila niso dobili, pa vendarle je bila njegova pomoč koristna, tudi nekaj odzivov je le bilo. Vzpodbuden je bil odziv Radia Marš iz Maribora, pismo pa je bilo objavljeno tudi v Delu. Na kaj konkretnejšega pa še čakam.
Z inšpektorati je problem. Slabe izkušnje imam tudi z veterinarskim, tudi ta za delo je bolj takotako... In žal nisem edina. Že na spletni strani DZZŽ Ljubljana najdete zgodbe o delu veterinarske inšpekcije, da glava boli... Še vedno se sprašujem, če res ni nobenega mehanizma, ki bi inšpektorje prisilil k učinkovitemu in etičnemu delu. Mislim, da bi se s kakšnimi skupinimi akcijami javnosti dalo kaj narediti.
Staro 09.05.2007, 17:46
Novinec
Exclamation Kaj se je zgodilo z psičko?

Društvo za zaščito živali Ljubljana se intenzivno ukvarja s primerom psičke Mamy, ki je živela v pesjaku brez ute...in čakala na svoj metek. Podane so bile prijave na Vurs, vendar je psička na dan domenjenega prevzema, 17. aprila, izginila. Za več informacij o psički lahko kliknete TUKAJ.

Kaj se je zgodilo s psičko? Do danes društvo še ni dobilo uradnega odgovora...vendar je upanje, da je Mamy živa, le majhno. Če želite pomagati, da se od pristojnih izve, kaj se je z psičko zgodilo, več informacij dobite TUKAJ.

LP, Maja
Staro 11.05.2007, 18:33
Novinec

Nadaljevanje, in morda tudi konec štorije o jelenih v Šiški. Pismo o njih sem s pomočjo znanca naslovila na vse žive medije, tudi politikom ipd. Dobila sem le 4 odzive. Pismo je bilo objavljeno v Delu, kar je v redu, od drugih pa le podporo, pa da naj vztrajam... Klicali so me z oddaje Svet na Kanalu A, dvakrat v enem dnevu. Hoteli so, da bi posneli prispevek. Vso zgodbo sem morala razpredati na novo, pri tem pa opazila, da novinarka nima pojma o delovanju inšpektoratov, raznih organov nasploh. Rekla sem ji, da sem poslala vprašanje na Upravno inšpekcijo, v kolikem času je inšpekcija dolžna ukrepati. Novinarčica je mislila, da bo sedaj kar Upravna inšpekcija šla reševat tiste jelene... Kristus, kakšni ljudje lahko delajo informativne oddaje. Pri drugem klicu je bila obljuba, da bodo še poklicali, pa da se dogovorimo za snemanje, pa ni bilo nič. Tudi novinarka Radia Marš se je zgrozila nad zgodbo, pokritizirala, kako neobčutljivi so drugi novinarji glede živali, obljubila, da bo poklicala, pa nič. V čem je boljša od drugih?
Nekako pa je moj glas očitno prišel še do Inšpektorata za okolje in prostor. Gospa Inšpektorica so mi potrdili, da so februarja lani dobili prijavo, odgovorili, da so ukrepali, da postopek še ni zaključen, zato me med postopkom tudi niso obveščali, saj tega niso dolžni.
Pomislite - v letu in pol so celo uspelo opraviti razgovor z lastnico obore z jeleni ter si ogledati prostor! Uau! Vsak normalen človek bi to opravil v enem dnevu.
Ne zmorem več. LP!
Staro 12.05.2007, 18:13
Novinec
Privzeto Re: Kaj se je zgodilo z psičko?

Citat:
Objavil-a Gargamel1 Prikaži sporočila
Društvo za zaščito živali Ljubljana se intenzivno ukvarja s primerom psičke Mamy, ki je živela v pesjaku brez ute...in čakala na svoj metek. Podane so bile prijave na Vurs, vendar je psička na dan domenjenega prevzema, 17. aprila, izginila. Za več informacij o psički lahko kliknete TUKAJ.

Kaj se je zgodilo s psičko? Do danes društvo še ni dobilo uradnega odgovora...vendar je upanje, da je Mamy živa, le majhno. Če želite pomagati, da se od pristojnih izve, kaj se je z psičko zgodilo, več informacij dobite TUKAJ.

LP, Maja

Veterinarska inšpekcija je glede psičke Mamy/Lili podala odgovor. Preberete si ga lahko TUKAJ!

LP, Maja
Staro 30.05.2007, 13:30
Novinec
Thumbs up Licitacije - pomoč zavetišču Horjul

18. maja letos smo si lahko na TV Slovenija ogledali kinološko obarvano oddajo Na zdravje, kjer se je predstavilo tudi Zavetišče za živali Horjul. V oddaji je priznani slikar, kinolog, vzreditelj in sodnik Janez Plestenjak z ogljem narisal sliko, katero lahko kupite na licitaciji, denar od prodaje slike pa bo namenjen Zavetišču Horjul.

Napotke in pravila za licitiranje si lahko ogledate TUKAJ, vsak licitator pa lahko zviša znesek za najmanj 1 EUR.

Licitacijo slike Janeza Plestenjaka pa najdete TUKAJ.

Vabljeni h sodelovanju!

Lp, Maja
Staro 12.07.2007, 10:03
Novinec
Exclamation Še en potepuh, ki je dobil drugo priložnost...

...ime mu je Mrč. Najden je bil v groznem stanju - shiran do kosti, dehidriran, poln notranjih in zunanjih zajedalcev. Poleg vsega je imel samo še tri zobke, od tega je enega bilo potrebno odstraniti. Testiran je bil tudi za mačji aids in levkozo ter mikrosporijo in na vse negativen.

Trenutno se nahaja v začasni oskrbi članice Dzzž Ljubljana, opravljen pa je bil tudi že stomatološki poseg in kastracija, stroški veterinarske oskrbe pa niso ravno nizki. Če bi torej želeli lahko pomagate z nakazili na račun Društva za zaščito živali Ljubljana, p.p. 4733, Ljubljana in sicer na transkacijski račun TRR: 05100-8010655733 , s pripisom »za Mrča«.

Celotno zgodbo Mrča in njegove fotografije ob najdbi pa si lahko ogledate TUKAJ:

Lp, Maja

Značke
dobrodelna, društva, makarovič, obveščanje, peticije, prireditev, razstave, sterilizacija, svetlano, tema, živali

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 06:57.