Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Religija in filozofija

Religija in filozofija razprave o religiji in ....

Orodja za teme
Staro 19.09.2006, 12:02
ribnčan Uporabnik ribnčan ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce ribnčan
Član od: Sep 2006
Naslov: A ni jasno?
Sporočila: 46
Žarnica Kaj bi bili, če...

vas v to ne bi prisilili oz. pitali s temi stvarmi starši?

Res me zanima tole in bi prosil, če lahko odkrito poveste

ATEIST/KA
BUDIST/KA
ISLAMIST/KA
KRISTJAN/KA
SCIENTOLOG/INJA
ITD...

nevem karkoli še...

Lp, Ribnčan
Staro 19.09.2006, 12:07
TuNina Uporabnik TuNina ni prijavljen
Obsedenec
Prikazne slike uporabnika/ce TuNina
Član od: Apr 2003
Sporočila: 17.953
Privzeto Re: Kaj bi bili, če...

to, kar sem zdaj.. vse in nič.
v naši familiji je bila edina stvar, povezana z vero, to, da je nekdo vsako nedeljo prababico peljal v cerkev.
Staro 19.09.2006, 12:07
SPAM Uporabnik SPAM ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce SPAM
Član od: Dec 2005
Naslov: Badlands ( najdete me lahka tud v Ratmansdorfu )
Sporočila: 239

nič od naštetega, ne rabm verovat v nekej kar ni...torej pomen to da rabm logično eksplanacijo k je 100% podprta d računica drži da neka stvar al karkol obstaja, je dejansko prisotna itn. skratka premejhn fotum je d bi vse to spisal tle not
Staro 19.09.2006, 12:37
mrjerry Uporabnik mrjerry ni prijavljen
Pacijent
Prikazne slike uporabnika/ce mrjerry
Član od: Aug 2003
Sporočila: 28.321

Sem ateist, ker sem si to izbral sam. Siljenje starsev je hudo beden izgovor za to, da si ne izoblikujes lastnih stalisc.
Staro 19.09.2006, 12:50
Novinec
Žarnica Re: Kaj bi bili, če...

Citat:
Objavil-a mrjerry
Sem ateist, ker sem si to izbral sam. Siljenje starsev je hudo beden izgovor za to, da si ne izoblikujes lastnih stalisc.

ja res je sam zakaj pa mislš da je tolk kristjano in islamistou? Zato ker so bli starši že tako vzgajani in včasih boljš da nisi rekau da v nč ne verjameš no so izmene
Seveda pa ko si majhen ti je itak vseen sam hec je v tem da te pitajo s temi stvarmi od samga začetka in potem skoraj nimaš izhoda da v to ne bi verjel
Kok pa mislš da so otroci islama prišli do te vere pa do takšnega obnašanja nasilnega. Jah starši jih že od malih nog pitajo s temi traparijami in jim dajejo puske v roke pol pa so kar so

Lp, Ribnčan
Staro 19.09.2006, 12:56
mrjerry Uporabnik mrjerry ni prijavljen
Pacijent
Prikazne slike uporabnika/ce mrjerry
Član od: Aug 2003
Sporočila: 28.321

Glede na to, da je agenda kristjanov, kar se agresije tice, vec kot primerljiva z muslimanskim, bi na tvojem mestu malo bolj pazljivo izbiral besede. Ce bi VSI muslimani, kar jih je, prijeli puske v roke in se lotili kristjanov, nas zradirajo v treh dneh. S puskami samimi.

Pa ne zato, ker bi bili muslimani tako superiorni bojevniki, pac pa zato, ker je tistih, ki danes drzijo puske v rokah, procentualno gledano izjemno malo. Preostali del muslimanov zivi svoje zivljenje, kot ga zivimo mi in jih je bolj kot ne sram tistega odstotka fundamentalistov. In se tistemu odstotku glav niso oprali starsi, ampak tisti, ki imajo od njihovih zblojenosti direkten dobicek.
Staro 19.09.2006, 13:15
Novinec
Žarnica Re: Kaj bi bili, če...

Citat:
Objavil-a mrjerry
Glede na to, da je agenda kristjanov, kar se agresije tice, vec kot primerljiva z muslimanskim, bi na tvojem mestu malo bolj pazljivo izbiral besede. Ce bi VSI muslimani, kar jih je, prijeli puske v roke in se lotili kristjanov, nas zradirajo v treh dneh. S puskami samimi.

Pa ne zato, ker bi bili muslimani tako superiorni bojevniki, pac pa zato, ker je tistih, ki danes drzijo puske v rokah, procentualno gledano izjemno malo. Preostali del muslimanov zivi svoje zivljenje, kot ga zivimo mi in jih je bolj kot ne sram tistega odstotka fundamentalistov. In se tistemu odstotku glav niso oprali starsi, ampak tisti, ki imajo od njihovih zblojenosti direkten dobicek.

Jah no delno se strinjam s tabo. Sem pa tudi v drugemu forumu napisal da itak ne smemo posploševat
Staro 19.09.2006, 13:24
Kane Uporabnik Kane ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce Kane
Član od: Dec 2004
Sporočila: 13

Ateist, tako kot zdaj, starši me nikoli niso silili naj verujem ali ne, tudi sami niso ravno verni, čeprav so izhajali iz dokaj vernih družin se mi zdi
Staro 19.09.2006, 13:33
pk Uporabnik pk ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce pk
Član od: Apr 2004
Sporočila: 3.681

Evo: vsega so "krivi" starši
Odraslemu bi se že moralo utrniti, da mora mislit z lastno glavo. Če pa ima kronični primanjkljaj radovednosti, mu itak ni pomoči. Če čaka, da mu drugi servirajo smisel življenja (tudi v filozofskem oz. religioznem oziru), ni pravzaprav dozorel za noben svetovni nazor ne tako ne drugače.
Staro 19.09.2006, 13:38
galeb Uporabnik galeb ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Dec 2005
Sporočila: 533

Citat:
Preostali del muslimanov zivi svoje zivljenje, kot ga zivimo mi in jih je bolj kot ne sram tistega odstotka fundamentalistov. In se tistemu odstotku glav niso oprali starsi, ampak tisti, ki imajo od njihovih zblojenosti direkten dobicek.
Pa ja ne mislis, da je vecina sicer mirobljubnih muslimanov tako neumna, da ne bi vedeli, da si za udarce po glavi, ki jih prejemajo od zahoda, zahod v resnici zasluzi dobiti vsaj po prsti, ce vec ni mogoce.

Značke
bili, kaj

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 00:24.