Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > O storitvah

O storitvah Informacije o ponudbi storitev Telekoma Slovenije

Odgovori

Orodja za teme
Staro 18.12.2006, 16:00
cricket Uporabnik cricket ni prijavljen
Novinec
Član od: Dec 2006
Sporočila: 5
Privzeto Prehod med paketi

Pozdravljeni!

Razmišljam da bi naročil ADSL in sicer za začetek Pizzicato-ta, ker imam do sedaj klicni dostop in sploh nisem zahtevni uporabnik.

Zanima pa me, če se da v prihodnosti, recimo cez 10 mesecev, spremenit hitrost na 512, ali pa it na kakšen drug paket, recimo 1024/512, pa koliko moram doplačat, če sploh moram kaj?

Una gospa na siolu mi je rekla da nič, da za prehode iz manjših paketov na večje (iz cenejših na dražje) samo pošljem vlogo, pri prehodu iz dražjih na cenejše pa plačam 15.000sit

A ima kdo kakšne informacije?

Pa a je težko si sam zmontirat ADSL, a rajši naročim da mi pride tehnik zrihtat?

Pa kaj si sploh mislite o Pizzicato-tu
Odgovorite s citatom
Staro 18.12.2006, 17:03
MrBoombastic Uporabnik MrBoombastic ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce MrBoombastic
Član od: Apr 2006
Sporočila: 279
Privzeto Re: Prehod med paketi

Koliko telefonskih priključkov imaš doma? Sprašujem zaradi zahtevnosti montaže. Prehod na višje histrosti oz. oakete ni problematičen - potrebno jim je poslati zgolj dopis (zahtevo) po faxu oz. po pošti.
Staro 18.12.2006, 18:44
janezpesec1 Uporabnik janezpesec1 ni prijavljen
Uporabnik
Sporočila: 1.015

Jaz sem imel 3 leta povezavo 256/256 (torej podobno kot Piziccato) pa mi je bilo cisto v redu, tudi marsikaj sem pretocil preko te povezave (pac ponoci in cez dan ko sem v sluzbi).
Odgovorite s citatom
Staro 18.12.2006, 20:08
mazho Uporabnik mazho ni prijavljen
Novinec
Sporočila: 29

Prejšnji teden sem naročil preko interneta spremembo paketa iz Duo v Trio. Kdaj lahko pričakujem, da mi bojo spremenili paket in poslali TV komunikator?
Odgovorite s citatom
Staro 19.12.2006, 06:59
cricket Uporabnik cricket ni prijavljen
Novinec
Sporočila: 5

Citat:
Objavil-a MrBoombastic
Koliko telefonskih priključkov imaš doma? Sprašujem zaradi zahtevnosti montaže. Prehod na višje histrosti oz. oakete ni problematičen - potrebno jim je poslati zgolj dopis (zahtevo) po faxu oz. po pošti.

En telefonski priključek imamo doma. Bol me zanimajo tist IP, in podobne stvari, k sploh nimam pojma.

A za prehod pa ni treba nič doplačat?

Kaj pa če si še trenutno vezan prek siola. Prijateljica je pred kakšnimi 10 meseci vzela klicni dostop prek siola, pa zdej razmišlja da bi tud vzela pizzicatota, a je še kaj vezana do siola (nevem a je bila prek klicnega dostopa tud vezava za 24 mesecev). Mora v takem primeru plačat kakšne penale po pogodbi?
Odgovorite s citatom
Staro 19.12.2006, 10:37
Veron Uporabnik Veron ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Veron
Član od: Jul 2006
Sporočila: 1.130

Prehodi na pakete ki so "dražji" torej "višji" je brezplačno. Vračanje na nižje pakete recimo DUO > SOLO pa se zaračuna v skladu s siolovim cenikom.
Odgovorite s citatom
Staro 19.12.2006, 10:39
miran74 Uporabnik miran74 ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Sep 2006
Sporočila: 141

Citat:
Objavil-a cricket
En telefonski priključek imamo doma. Bol me zanimajo tist IP, in podobne stvari, k sploh nimam pojma.

A za prehod pa ni treba nič doplačat?

Kaj pa če si še trenutno vezan prek siola. Prijateljica je pred kakšnimi 10 meseci vzela klicni dostop prek siola, pa zdej razmišlja da bi tud vzela pizzicatota, a je še kaj vezana do siola (nevem a je bila prek klicnega dostopa tud vezava za 24 mesecev). Mora v takem primeru plačat kakšne penale po pogodbi?
Za prehod se ne plača nič za klicni dostop pa mislim, da se niso podpisovali aneksi ki bi te vezali za 24 mesecev.
Montaža ni zahtevna meni so takrat iz telekoma prišli priklopit samo takrat je bilo brezplačno.
Sagem modem bi odsvetoval.
V prihodnosti če bi želeli višjo hitrost ali spremembo paketa pa se to naredi preko spletne strani naroči višjo hitrost tako, da ni potrebno pošiljat nobenih faksov in podobno.
Odgovorite s citatom
Staro 19.12.2006, 10:45
miran74 Uporabnik miran74 ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Sep 2006
Sporočila: 141

Citat:
Objavil-a Veron
Prehodi na pakete ki so "dražji" torej "višji" je brezplačno. Vračanje na nižje pakete recimo DUO > SOLO pa se zaračuna v skladu s siolovim cenikom.
Mislim kolko sem gledal cenike da se samo prehod iz dražjih na paket picikato plača recimo iz 4 mega na 2 mega pa ne edino če so novi ceniki pa nisem gledal
Odgovorite s citatom
Staro 19.12.2006, 16:45
MrBoombastic Uporabnik MrBoombastic ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce MrBoombastic
Sporočila: 279

<p>
Citat:
Objavil-a cricket
En telefonski priključek imamo doma. Bol me zanimajo tist IP, in podobne stvari, k sploh nimam pojma.</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>A za prehod pa ni treba nič doplačat?</p>
<p>&nbsp;</p>
<p>Kaj pa če si še trenutno vezan prek siola. Prijateljica je pred kakšnimi 10 meseci vzela klicni dostop prek siola, pa zdej razmišlja da bi tud vzela pizzicatota, a je še kaj vezana do siola (nevem a je bila prek klicnega dostopa tud vezava za 24 mesecev). Mora v takem primeru plačat kakšne penale po pogodbi?
Glede samega priklopa ne bo problema, o IP-jih ni treba vedeti nič, navodila za zagon interneta bodo zraven modema.

Ne vem pa, kateri klicni siolov paket ima tvoja kolegica: http://storitve.siol.net/paketi/klicni-dostop/

Načeloma so prehodi brezplačni, plačljiv je edino prehod iz solo( oz. duo, trio) na picikato.
Staro 19.12.2006, 17:09
Veron Uporabnik Veron ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Veron
Član od: Jul 2006
Sporočila: 1.130

Citat:
Objavil-a miran74
Mislim kolko sem gledal cenike da se samo prehod iz dražjih na paket picikato plača recimo iz 4 mega na 2 mega pa ne edino če so novi ceniki pa nisem gledal
Moraš ločiti razliko med spremembo paketa in spremembo hitrosti.
Sprememba hitrosti je brezplačna medtem ko sprememba paketa na "cenejšega" se plača v skladu s siolovim cenikom.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
paketi, prehod

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
prehod oš v sš nejcmedv Izobraževanje in šola 59 18.08.2007 22:41
Izbira paketa in prehod An O storitvah 3 13.12.2006 11:12
Prehod iz TRIO ISDN na TRIO razvezan in nastavitve telefonov Dravlje O storitvah 4 18.11.2006 16:55
Trio - naknadni prehod na razvezan dostop in prenos stevilke janezpesec1 O storitvah 5 06.10.2006 08:41
ponudba + paketi eleanor O storitvah 6 24.09.2006 15:13

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 00:09.