Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > O storitvah

O storitvah Informacije o ponudbi storitev Telekoma Slovenije

Odgovori

Orodja za teme
Staro 09.06.2009, 14:46
tomzzi Uporabnik tomzzi ni prijavljen
Novinec
Član od: Jan 2008
Sporočila: 46
Privzeto Siol pošta - možnost okužbe...

Pozdravljeni!

Včeraj sem dobil e-mail z naslovom: [SiOL RT in par cifer] Možnost okužbe vašega računalnika...
Z vsebino ki opozarja na možnost okužbe mojega računalnika oziroma o pošiljanju spam-a iz mojega ip naslova. Skratka sumijo, da sem ali jaz sprožil tole ali da pač je moj računalnik okužen z virusom. Glede na to, da imam kar dobro zaščito (KIS 2009) in da sem potem včeraj pregledal celoten sistem z NOD online scan, Malwarebytes Anti-Malware, Kaspersky (full scan) in celo z Avastom mi ni uspelo najti sumljive kode.
Zato me zanima ali je to samo reklama za varnostni paket ali pač opozorilo? Ker v pošti je tudi predlog za namestitev varnostnega pakera katerega pač ne potrebujem. V pošti tudi naprošajo, da jih kontaktiram (varnost@siol.net) in potrdim prejem te pošte.

Zdaj me zanima samo ali je to "reklama" ali pa pač nekaj resnejšega?

Hvala.

Edit: se opravičujem, ker odpiram novo temo a trenutno nimam časa brskat in iskat podobne teme katere verjetno že obstajajo.
Odgovorite s citatom
Staro 09.06.2009, 17:16
Novinec
Privzeto Re: Siol pošta - možnost okužbe...

A nobeden ne ve?

Pa še nekaj sem pozabil. Tole je v sporočilu:

Citat:
Spoštovani!

Pri preiskovanju varnostnega incidenta na omrežju smo prišli do ugotovitev, ki kažejo na zelo verjetno okužbo vašega računalnika z virusom. Prosimo vas, da to sporočilo pozorno preberete v celoti. Danes smo prejeli prijavo, v kateri nas je uporabnik obvestil o pošiljanju SPAM-a iz sistema z IP naslovom, ki vam je bil dodeljen. Če tega niste sprožili sami, je za pošiljanje e-pošte najverjetneje kriv virus, ki iz vašega sistema pošilja e-pošto.

Prosimo vas, da zadevo preučite ter čimprej namestite ustrezno zaščito, ki bo onemogočila (ali vsaj močno zmanjšala možnost) okužbe in zlorabe vašega računalnika.

Telekom Slovenije naročnikom storitev SiOL nudi brezplačen Varnostni paket BitDefender, s katerim lahko svoj računalnik ustrezno zaščitite in s tem poskrbite za lastno varnost in varnost omrežja Telekoma Slovenije. Varnostni paket BitDefender poleg vrhunske zaščite pred vsemi spletnimi grožnjami (virusi in vohunski programi, nezaželena e-pošta) in požarnega zida vključuje tudi starševski nadzor, zaščito domačega omrežja, mobilni in igračarski način ter skladiščenje datotek.

Več o Varnostnem paketu:
- http://www.siol.net/Spletne_storitve...tni_paket.aspx

Več o prednostih uporabe:
- http://www.siol.net/Spletne_storitve...?tid=prednosti

Namestitvena datoteka:
- http://www.siol.net/Spletne_storitve...tid=namestitev

Nasveti kako odstraniti viruse:
- http://www.siol.net/pomoc_in_podpora...tni_paket.aspx

Pogosta vprašanja:
- http://www.siol.net/pomoc_in_podpora...arnostni_paket

V internetnem svetu se v velikem številu pojavljajo tudi t.i. 'spyware' virusi. Ti z uporabnikovega računalnika, brez njegove vednosti, pošiljajo podatke o programski opremi in o straneh, ki jih uporabnik pregleduje ter posledično obremenjujejo hitrost internetne povezave. V svetu obstajajo brezplačne različice programov, ki tovrstne 'spyware' datoteke brišejo z osebnih računalnikov.

Če boste imeli z odstranjevanjem vašega virusa težave in boste poleg omenjenih navodil potrebovali dodatno pomoč, nas 24 ur na dan lahko pokličite na brezplačno številko 080 1000 ali pošljete elektronsko pošto na info@siol.net.

Prosimo vas, da nas kontaktirate po elektronski pošti na naslov varnost@siol.net in potrdite sprejem tega sporočila.
Se pravi zakaj se pravzaprav gre tukaj?
Odgovorite s citatom
Staro 09.06.2009, 18:46
rda Uporabnik rda ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Feb 2005
Sporočila: 1.018

Citat:
Objavil-a tomzzi Prikaži sporočila

Se pravi zakaj se pravzaprav gre tukaj?
Tvoj računalnik oz. računalnik iz tvojega omrežja veselo pošilja spam pošto naokrog.

V internetnem svetu se v velikem številu pojavljajo tudi t.i. 'spyware' virusi. Ti z uporabnikovega računalnika, brez njegove vednosti, pošiljajo podatke o programski opremi in o straneh, ki jih uporabnik pregleduje ter posledično obremenjujejo hitrost internetne povezave. V svetu obstajajo brezplačne različice programov, ki tovrstne 'spyware' datoteke brišejo z osebnih računalnikov.

Če boste imeli z odstranjevanjem vašega virusa težave in boste poleg omenjenih navodil potrebovali dodatno pomoč, nas 24 ur na dan lahko pokličite na brezplačno številko 080 1000 ali pošljete elektronsko pošto na info@siol.net
Odgovorite s citatom
Staro 09.06.2009, 19:09
Novinec

Citat:
Objavil-a rda Prikaži sporočila
Tvoj računalnik oz. računalnik iz tvojega omrežja veselo pošilja spam pošto naokrog.

Če boste imeli z odstranjevanjem vašega virusa težave in boste poleg omenjenih navodil potrebovali dodatno pomoč, nas 24 ur na dan lahko pokličite na brezplačno številko 080 1000 ali pošljete elektronsko pošto na info@siol.net
Ja ok to sem razumel. Ampak kot sem zapisal sem danes sistem pregledal z več programi. Od NOD online scana, Kasperskega, Malwarebytes Anit-Malware, Avira Security Suite, Avastom... Pa ni kaj preveč najdlo. Oziroma je bilo par sumljivih datotek katere sem pa odstranil. Zdaj nobeden ne najde nič... Še kakšna varianta za pregled sistema? Oziroma kako bom vedel, da sem odpravil problem?
Odgovorite s citatom
Staro 09.06.2009, 21:40
jaskichee Uporabnik jaskichee ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Oct 2008
Sporočila: 166

to so sami antivir sistemi, poskusi mogoče še spybod s&d ki odkriva spyware
Odgovorite s citatom
Staro 09.06.2009, 23:36
sr@nje Uporabnik sr@nje ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce sr@nje
Član od: Oct 2005
Sporočila: 79

Mislim da se ne motiš ;-)

Tud men so pošiljal že pred mesecem.
No vsekakor, je potrebno tako obdolžitev podkrepiti z dokazi, česar pa ni, zato trdim, da je samo marketinška poteza-privezati naročnike na vse možne načine.
Staro 10.06.2009, 06:54
080 Tehnična pomoč Uporabnik 080 Tehnična pomoč ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Tehnična pomoč
Član od: Sep 2008
Sporočila: 6.752

Če je bil zaznan spam, potem je to skoraj gotovo bil - pošiljanje na veliko nesmiselnih naslovov po abecednem redu v smislu aaaaa*itd, aaaab*itd, aaaac*itd., ...

Če nič ne najdeš, poskusi s format c:. Lahko pa tudi počakaš na naslednji "incident" in dobiš t.i. "okužen profil" - blokada pošiljanja emailov preko porta 25.

Če rabiš dodatne informacije, je naveden email varnost@siol.net.
Odgovorite s citatom
Staro 10.06.2009, 10:20
srus012 Uporabnik srus012 ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce srus012
Član od: May 2006
Sporočila: 214

Zapri vse programe (web browser, mail, torrente, mule) pusti računalnik dve minuti pri miru, nato štartaj komandno okno in v njem odtipkaj

netstat -a

če si ti v stolpcu Foreign Address pojavi večje število naslovov, ki so ti neznani ali se končujejo na smtp je obvestilo relevantno - tvoj PC je postal del spamerske mreže.

Protivirusni programi pri čiščenju žal niso vsemogočni - morda bo pomagala le nova instalacija OS.
Odgovorite s citatom
Staro 10.06.2009, 10:42
ChaoS Uporabnik ChaoS ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Apr 2006
Sporočila: 172

Citat:
Objavil-a sr@nje Prikaži sporočila
Mislim da se ne motiš ;-)
Tud men so pošiljal že pred mesecem.
No vsekakor, je potrebno tako obdolžitev podkrepiti z dokazi, česar pa ni, zato trdim, da je samo marketinška poteza-privezati naročnike na vse možne načine.
To je samo MARKETINŠKA poteza, za pridobitev čimveč noročnikov bitdefenderja, sicer skrpucala pri zaščiti. Ne sekiraj se nič, če si z vsemi omenjenimi programi preveril glede spama, potem je zadeva bolj sigurna, kot pri SIOLU

Je pa žalostno, da ti "tehnik" 080 Tilen priporoči nekaj, (to celo format ! ! ), potem ko je prebral, kar vse si storil in ja nenazadnje pozna "gnilo" ozadje in resnico !

Mimogrede tudi sam sem dobil omenjeno obvestilo (pa še najmanj 10-20 njih, ki jih poznam in vem, da nimajo okuženaga rač.) in to po tem, ko gre zadeva skozi par routerjev, noda, kasperskega, malwarebytes anit-malware, spysweperja, SUPERAntiSpyware (v vrhu ) in potem mi siol pošlje omenjeno obvestilo in naj se poslužujem bitdefenderja ! Bolano, neokusno in neprofesionalno, ampak kot je bilo že ugotovljeno dokazov ni, vendar jih niti ne potrebujem, ja pa žalostno, ker nekaj oseb so zafrknili, nekaj jih bodo še ....

siol siol siol

lp
Odgovorite s citatom
Staro 10.06.2009, 11:19
080 Tehnična pomoč Uporabnik 080 Tehnična pomoč ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Tehnična pomoč
Član od: Sep 2008
Sporočila: 6.752

Pri nas je bitdefender na voljo brezplačno, če imaš naročen internet, zato je omenjen. Licenca velja 1 leto. Če se pogodbo prekine predčasno, pač plačaš sorazmerni delež nakupa licence in lahko bitdefender uporabljaš do izteka tega 1 leta. Za dokaze se lahko obrneš na email varnost@siol.net.

Če sumiš, da je zadeva goljufija, prevara ali kakšno koli drugo kaznivo dejanje ali prekršek, se lahko zadevo prijavi na tržno inšpekcijo, APEK, varuha pravic potrošnikov in/ali policijo.

Nazadnje uredil 080 Tehnična pomoč : 10.06.2009 ob 11:24.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
možnost, okužbe, pošta, siol

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
SiOL - Težave - Elektronska pošta faca5 O storitvah 90 21.11.2013 10:59
SIOL pošta koma Tehnična pomoč 8 12.04.2008 06:50
Možnost treh siol tv? fix SiOL TV 4 12.06.2007 07:18

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 02:37.