Nazaj   Siol.net forumi > Multimediji > Računalništvo in internet

Računalništvo in internet internet, hardware, software ...

Orodja za teme
Staro 16.02.2010, 03:16
Vsemogočni Uporabnik Vsemogočni ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Vsemogočni
Član od: Dec 2005
Naslov: v Kranju
Sporočila: 3.139
Privzeto Čiščenje ventilatorja v notesniku

Po dveh letih delovanja, mi je notesnik že kar precej naglas brenčal, no ne notesnik, ampak ventilator v notesniku.Ker nisem verjel, da bi bilo kaj drugega kot ventilator, sem že nekaj časa tuhtal, kako bi se lotil čiščenja tega.
Predvčerajšnjim mi je v roke prišla servisna dokumentacija (s spletne strani) za Compaq 6820s. Po gledanju, kako do ventilatorja, me je kar malce streslo. Podreti je potrebno cel notesnik. A ježeš!

Ampak resnično cel notesnik. Kajti potrebno je odstraniti ventilator, matične plošče pa se drži kovinska mrežica, katera je dobesedno zabasana s prahom in le še sem in tja kaka špranja, skozi katero piha dokaj topel zrak iz računalnika. To mrežico je potrebno temeljito očistiti in dobesedno zaradi čiščenja te kovinske mrežice, popolnoma razstaviti in sestaviti računalnik.
To nama je s sinom vzelo debelo uro časa, ampak ventilatorja zdaj skoraj ne slišim. Računalnik kot da ne deluje, skozi režo na prosto pa piha komaj malce topel zrak.

V bistvu imajo enak princip vsi notesniki, podreti vse, da očistiš kovinsko mrežico, nato pa sestaviti nazaj. Fino je imeti primerno orodje. Je pa potrebno, ko vam računalnik že kar gode, to operacijo izvesti. Če ne prej, pa potem, ko se zaradi prekomernega segrevanja prične izključevati.
Staro 16.02.2010, 10:33
minek Uporabnik minek ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce minek
Član od: Nov 2007
Sporočila: 281
Privzeto Re: Čiščenje ventilatorja v notesniku

Ali pa ga malo s kompresorjem prepihaš.
Staro 16.02.2010, 11:52
Vsemogočni Uporabnik Vsemogočni ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Vsemogočni
Član od: Dec 2005
Naslov: v Kranju
Sporočila: 3.139

Kar sem videl na mrežici, nimam pojma kam gre potem ves tisti nabiti prah na mrežici. Ven iz ohišja sigurno ne Ga je pa precej tudi v drugih delih ohišja.
Staro 16.02.2010, 19:04
pecnikr Uporabnik pecnikr ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce pecnikr
Član od: Jun 2008
Sporočila: 536

Citat:
Objavil-a minek Prikaži sporočila
Ali pa ga malo s kompresorjem prepihaš.
ne smeš z kompresorjem čistit prenosnega računalnika...ker v izpihanem zraku prisotna voda....
Staro 17.02.2010, 06:03
Shotky Uporabnik Shotky ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Shotky
Član od: Jan 2005
Naslov: Na kavču
Sporočila: 1.047

Citat:
Objavil-a pecnikr Prikaži sporočila
ne smeš z kompresorjem čistit prenosnega računalnika...ker v izpihanem zraku prisotna voda....
Na dnu kompresorja je ventil, pa jo spusti ven.
Staro 17.02.2010, 09:22
pecnikr Uporabnik pecnikr ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce pecnikr
Član od: Jun 2008
Sporočila: 536

delam v podjetju kjer popravljamo razne računalnike in zadnja leta večinoma prenosnike..pa ti povem da mamo poseben prostor antistatični labaratorij kjer se vršijo taki posegi...pri novih serijah računalnikov če nimaš pojma o elektroniki nič je bolše da sploh ne odpiraš...obstaja postopek kako odpreti in s pomočjo antistatičnega orodja popraviti napako kaj je pač potrebno..drugač se lahk kr posloviš od njega...tolk za informacijo....kak kompresor nikoli ne sme biti prisoten v tem prostoru...mam približno 30 teh hardverskih plat ki so bile pregledane z strani domačih mojstrov pa vam povem še za rezervne dele ne morš porabit več...pa vsak ko ga prinese reče pa nič nisem naredil sam odprl sem ga...to je dovolj...
Staro 18.02.2010, 10:54
minek Uporabnik minek ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce minek
Član od: Nov 2007
Sporočila: 281

Res je, dandanes jih večina niti ni več sposobnih, da bi sliko na steno obesili. Potem se pa najdejo mojstri, ki iz tega naredijo umetnost, da lahko malo več pokasirajo.
Staro 18.02.2010, 17:08
Shotky Uporabnik Shotky ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Shotky
Član od: Jan 2005
Naslov: Na kavču
Sporočila: 1.047

Značke
Čiščenje, notesniku, ventilatorja

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
čiščenje avtomobila modelko Avtomobilizem 13 09.05.2010 23:49
Spomladansko čiščenje - mehki del Paganini Računalništvo in internet 3 19.04.2009 23:39
Letos naj bo spomladansko čiščenje okolju prijazno soncica1 Znanost in okolje 6 17.04.2009 19:06
Čiščenje zob modelko Zdravje 32 21.08.2006 09:29

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 17:57.