Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 19.02.2012, 12:07
ni podatka Uporabnik ni podatka ni prijavljen
Novinec
Član od: Jan 2011
Sporočila: 27
Exclamation Posodobitev softwarea in odgovornost za nastalo škodo

Pred dnevi so se nam pojavile nove napake na Siol Boxu. Po daljšem ugotavljanju smo prišli do zaključka, da je to verjetno zaradi nove verzije softwarea. Težave so znane, o tem je, kot vidim, napisano več v sosednji temi.

Najprej dejstva: Siol Box je naša last. Na željo Siola, ne na našo. Ni namreč možno sprejemati signala Siol TV na drugačen način, sam nakup storitev Siol TV za to ni dovolj. Težave z napravami smo imeli že dlje časa (tudi to je v drugi temi), tako da imamo IR daljinske upravljalnike, katerih kode so prenešene z daljinca servisa RAM2. Vse po navodilih Siol, torej, ampak na naše stroške.

Vprašanje 1: Kdo je odovoren za nedelovanje naprave po opravljenem posegu? Kdo je odgovoren za stroške obiska servisa in izpad funkcionalnosti?

Vprašanje 2: Ali sme Siol posegati v mojo lastnino brez moje vednosti in brez mojega soglasja tj. izvesti namestitev softwarea?

Vprašanje 3: Ali ni pogojevanje nakupa Siol Boxa za spremljanje Siol TV vezana trgovina?

Ker naših težav tehnična pomoč na Siolu ne more rešiti oz. nas pošilja na servis na naše stroške, na gornja vprašanja pa ni pooblaščena odgovoriti, prosim, da se o tem javno izjasni ustrezna služba Siol.
Odgovorite s citatom
Staro 19.02.2012, 12:32
cveto Uporabnik cveto ni prijavljen
Mojster
Član od: Jan 2010
Naslov: Žalec
Sporočila: 3.065
Privzeto Re: Posodobitev softwarea in odgovornost za nastalo škodo

Citat:
Objavil-a ni podatka Prikaži sporočila
Pred dnevi so se nam pojavile nove napake na Siol Boxu. Po daljšem ugotavljanju smo prišli do zaključka, da je to verjetno zaradi nove verzije softwarea. Težave so znane, o tem je, kot vidim, napisano več v sosednji temi.

Najprej dejstva: Siol Box je naša last. Na željo Siola, ne na našo. Ni namreč možno sprejemati signala Siol TV na drugačen način, sam nakup storitev Siol TV za to ni dovolj. Težave z napravami smo imeli že dlje časa (tudi to je v drugi temi), tako da imamo IR daljinske upravljalnike, katerih kode so prenešene z daljinca servisa RAM2. Vse po navodilih Siol, torej, ampak na naše stroške.

Vprašanje 1: Kdo je odovoren za nedelovanje naprave po opravljenem posegu? Kdo je odgovoren za stroške obiska servisa in izpad funkcionalnosti?

Vprašanje 2: Ali sme Siol posegati v mojo lastnino brez moje vednosti in brez mojega soglasja tj. izvesti namestitev softwarea?

Vprašanje 3: Ali ni pogojevanje nakupa Siol Boxa za spremljanje Siol TV vezana trgovina?

Ker naših težav tehnična pomoč na Siolu ne more rešiti oz. nas pošilja na servis na naše stroške, na gornja vprašanja pa ni pooblaščena odgovoriti, prosim, da se o tem javno izjasni ustrezna služba Siol.
Tu pa nekih konkretnih odgovorov ne pričakujmo.Imam občutek da bodo vse zavili v meglo.
So pa to vprašanja ki bi morala dobiti konkretne odgovore.
l.p.
Odgovorite s citatom
Staro 19.02.2012, 17:39
080 Tehnična pomoč Uporabnik 080 Tehnična pomoč ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Tehnična pomoč
Član od: Sep 2008
Sporočila: 6.646

Citat:

Posredujte nam uporabniško ime in kontaktno številko na ZS. Bomo težavo skupaj preverili in poizkusili najti rešitev, ki bo ustrezna za obe smeri.

LP
Boštjan
Staro 19.02.2012, 21:57
koble Uporabnik koble ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce koble
Član od: Aug 2007
Sporočila: 434

haha
Odgovorite s citatom
Staro 19.02.2012, 22:17
mikimaki Uporabnik mikimaki ni prijavljen
Novinec
Član od: Aug 2008
Sporočila: 41

če je BOX naša last zakaj hudimana ne smem met USB dostop do svoje naprave!
Odgovorite s citatom
Staro 20.02.2012, 07:38
mnheia Uporabnik mnheia ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce mnheia
Član od: Nov 2011
Sporočila: 854

Lep pozdrav,

Takšni dogotki, kot ga opisujueš so izredno redki in se zgodijo morda na eni od 1000 naprav. Mi je pa žal, da se je to zgodilo prav tebi in na žalost tukaj druge rešitve kot servis ni. Tam boš tudi dobil začasno zamenjavo tako, da bo izpad storitev minimalen.

Z piloti je tako, da eni imajo velike težave spet drugi jih sploh nimajo in kot kaže je tukaj velik faktor tudi lokacija SiOL BOXa.

Citat:
Dejansko če se ne motim, SiOL Box ni tvoja lastnina dokler ga ne odplačaš. Če si ga že je tvoja lastnina. In SiOL kot vzdrževalec omrežja in opreme občasno naredi kakšno nadgradnjo. O tem so praviloma obveščeni vsi uporabniki preko znanih kanalov (spleta).

Če po popravilu novih nadgradenj ne želiš prejemati se obrni na tehnično službo in sem prepričan, da se bo dalo zmeniti.

g. Boštjan te je zgoraj že prosil za uporabniško ime če jim ga posreduješ bodo napravo dodatno preverili in morda se bo dalo kaj rešiti še brez posredovanja servisa.

Sporoči prosim, kako si na koncu rešil težave in če si dobil kakšne dodatne odgovore.

Nazadnje uredil mnheia : 20.02.2012 ob 07:45.
Odgovorite s citatom
Staro 20.02.2012, 07:47
080 Tehnična pomoč Uporabnik 080 Tehnična pomoč ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Tehnična pomoč
Član od: Sep 2008
Sporočila: 6.646

Boštjan je nemudoma prosil za ZS zato, ker primerov z nedelovanjem ni veliko, velik del teh, ki pa se kljub temu pojavijo, pa lahko rešimo tudi na tehnični pomoči in obisk servisa ter nepotrebna slaba volja odpadeta!

PS: Razmerja med uporabnikom in Telekomom so - tudi glede teh naprav - urejena v splošnih pogojih (http://www.telekom.si/pomoc-in-podpo...posebni-pogoji).

Boštjan Dobrovoljc
Staro 20.02.2012, 07:51
mnheia Uporabnik mnheia ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce mnheia
Član od: Nov 2011
Sporočila: 854

Sem si mislil, da bo tako. In je uspelo težavo rešiti?
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
nastalo, odgovornost, posodobitev, softwarea, škodo

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 10:43.