Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Dom in družina

Dom in družina družinske tematike, starševstvo, otroci, stanovanja, gospodinjski nasveti ...

Orodja za teme
Staro 10.05.2007, 15:43
roxa Uporabnik roxa ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce roxa
Član od: Mar 2006
Sporočila: 2.201
Privzeto Re: Moški, ki zapirajo....

Citat:
Objavil-a spartan Prikaži sporočila
žensko med štiri stene....

...mi je ravno sodelavka povedala en primer, ko je pred pol leta dobila sosede; družina se je priselila, mlad par z dvema otrokoma. Na željo moža se je odpovedala službi in se posvetila samo otrokoma. Iz stanovanja je že par mesecev ni na spregled.

Sicer nisem dal temo pod Dom&Družina....mogoče bi bolj spadala tja...ampak mene zanima kakšni moški bi naj to bili po vašem

Poznate kakšen takšen primer
V bistvu bi rada povedala sam tole Če se je ONA SAMA tko odločla potem naj tako živi, itak je tko zbrala. Nekatere so pač takšne in to je treba sprejet ne pa stigmatizirat takoj, da ni normalna itd. Pustite folk naj delajo kot jim paše.

Kakšen moški je to?
Poznam veliko žensk, ki so doma in skrbijo za otroka/e mož pa dela in niso prisiljene v to. In možje so čist kul. Drugo je pa če jo je on PRISILIL-to je že kaznivo dejanje. To je (tako kot je že nekdo napisal) razkazovanje mačizma nad žensko, moči nad žensko...izživljavanje po domače in dokler ŽENSKA temu ne bo nardila konca ga tudi ne bo. Spet je pa drugo vprašanje, zakaj to ne nardi....Jaz bi, slej ko prej.
Staro 10.05.2007, 16:16
Sif Uporabnik Sif ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce Sif
Član od: Apr 2007
Naslov: Ljubljana
Sporočila: 13

mogoce je pa ona navajena takega vzorca od doma in se ji zdi cisto sprejemljivo da ostane doma in mož nad njo izvaja terorizem ali pa je on prenesel vzorec in ona nima dovolj poguma da bi ga zapustila ali pa grozi otrokom in ona sotaja in sprejema vse zaradi ortok..... možnosti je nešteto.....vsekakor pa ni zdravo....
Staro 10.05.2007, 23:27
Vsemogočni Uporabnik Vsemogočni ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Vsemogočni
Član od: Dec 2005
Naslov: v Kranju
Sporočila: 3.139

Citat:
Objavil-a spartan Prikaži sporočila
žensko med štiri stene....

...mi je ravno sodelavka povedala en primer, ko je pred pol leta dobila sosede; družina se je priselila, mlad par z dvema otrokoma. Na željo moža se je odpovedala službi in se posvetila samo otrokoma. Iz stanovanja je že par mesecev ni na spregled.

Sicer nisem dal temo pod Dom&Družina....mogoče bi bolj spadala tja...ampak mene zanima kakšni moški bi naj to bili po vašem

Poznate kakšen takšen primer
Za vsako stvar sta potrebna dva! Kot so že včasih rekli: tist k drži vrečo, ni nič boljši kot tat.

Sem pa prepričan, da ženska ni lastnina moškega, le da marsikatera tega ne dojame.
Staro 11.05.2007, 09:35
SonoLei Uporabnik SonoLei ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce SonoLei
Član od: Oct 2006
Sporočila: 90

Jst sem tud mnenja, da nekaterim ženskam to čist paše. Pa jih ni nč za obsojat, naj živijo kot jim paše. Nevem, zakaj bi mi zdej nekaj sodili o tem. Poleg tega je ogromno takih, ki so vsaj finančno dobro preskrbljene. Če ne, ne bi ostajale doma. Mal mi po foušiji smrdi tole ...
Staro 14.05.2007, 18:44
Lencka Uporabnik Lencka ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Lencka
Član od: Nov 2006
Sporočila: 2.780

Hm. Samo kopiram in združujem lahko odgovore. Da namreč ne gre obsojati, če ne poznaš okoliščin, da je morda sama izbrala tak način - in če ga ni, je verjetno nekaj resnice tudi v tem, da je pač pristala na tak sistem... torej, vedno sta v odnosu dva, ne en.
Ampak to je lahko trditi na daleč. Če je namreč res, da jo on "zapira" proti njeni volji, je lahko reči, da je sama kriva. V praksi pa se takemu terorju (ponovno: če sploh gre za to!) težko upreti. Sploh, če nima opore.

Morda pa bi ti sosedi, ki jih tako skrbi, pa prijatelji in drugi, namesto, da modrujejo in ogovarjajo, lahko zbrali toliko jajc in šli in vprašali njega in njo, ločeno in skupaj, za kaj se gre, in potem vedeli, če naj kaj storijo, in kaj bi to lahko bilo... (v skrajnem primeru, če gre za "prisilo", se bo potem verjetno vsem lahko delati pametne "saj smo vedeli, da se nekaj dogaja, bilo je čudno"... aha, naredil pa nihče nič - naredil, seveda, po tistem, ko skuša vsaj ugotoviti, za kaj se v resnici gre!!!)
Staro 16.05.2007, 16:08
anarchy Uporabnik anarchy ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce anarchy
Član od: Jan 2003
Naslov: anarchy
Sporočila: 5.502

Citat:
Objavil-a BMX Prikaži sporočila
Najslabša stvar za žensko je da ostane doma in je finančno odvisna od moža. Potem on postane (če že ni) bog in batina.
Ja dandanes ne moras vec nobenemu zaupat, ce moz umre, ti ostanes sama brez delovne dobe, brez denarja, itd... Ma sej je zenska sama kriva, ce ima otroka in je z takim tipom, sama si je hotla, zdaj ima.
Staro 02.07.2007, 13:41
Njuška Trap Uporabnik Njuška Trap ni prijavljen
Živa zmeda
Prikazne slike uporabnika/ce Njuška Trap
Član od: Dec 2005
Naslov: Vila Čira-Čara
Sporočila: 1.144

Citat:
Objavil-a Lencka Prikaži sporočila
Hm. Samo kopiram in združujem lahko odgovore. Da namreč ne gre obsojati, če ne poznaš okoliščin, da je morda sama izbrala tak način - in če ga ni, je verjetno nekaj resnice tudi v tem, da je pač pristala na tak sistem... torej, vedno sta v odnosu dva, ne en.
Ampak to je lahko trditi na daleč. Če je namreč res, da jo on "zapira" proti njeni volji, je lahko reči, da je sama kriva. V praksi pa se takemu terorju (ponovno: če sploh gre za to!) težko upreti. Sploh, če nima opore.

Morda pa bi ti sosedi, ki jih tako skrbi, pa prijatelji in drugi, namesto, da modrujejo in ogovarjajo, lahko zbrali toliko jajc in šli in vprašali njega in njo, ločeno in skupaj, za kaj se gre, in potem vedeli, če naj kaj storijo, in kaj bi to lahko bilo... (v skrajnem primeru, če gre za "prisilo", se bo potem verjetno vsem lahko delati pametne "saj smo vedeli, da se nekaj dogaja, bilo je čudno"... aha, naredil pa nihče nič - naredil, seveda, po tistem, ko skuša vsaj ugotoviti, za kaj se v resnici gre!!!)
Seveda ne bo nihče nič naredil - še če bi se po celi soseki slišalo, da jo znotraj hiše na mrtvo pretepa, bi težko našla junaka, ki bi se izpostavil do te mere, da bi poklical policijo, kamoli šel do hiše in pozvonil, se mogoče celo zadrl, naj preneha... Tako pač je - veliko prijetneje je govoriti o tem, ugibati, sestavljati scenarije, se v sili pomiriti, da itak ni hujšega, da se je mogoče sama odločila, ali pa na kratko: jaz se v to ne bom vmešaval, to ni moja stvar. Welcome to Slovenia.
Because, what's the difference?

Značke
moški, zapirajo

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 03:10.