Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Svet

Svet aktualni dogodki v svetu

Orodja za teme
Staro 16.08.2006, 15:19
mataj Uporabnik mataj ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce mataj
Član od: Oct 2004
Naslov: SAO Fuđine
Sporočila: 1.188
Privzeto Me zanima, kaj bo imel Nimda za povedat na tole

http://www.craigmurray.co.uk/archive..._terror_p.html

Citat:
For those who don't know, it is worth introducing Reid. A hardened Stalinist with a long term reputation for personal violence, at Stirling Univeristy he was the Communist Party's "Enforcer", (in days when the Communist Party ran Stirling University Students' Union, which it should not be forgotten was a business with a very substantial cash turnover). Reid was sent to beat up those who deviated from the Party line.
Očitno ima tudi Blairova Anglija svojo Udbo. Edina razlika je ta, da namesto "gnile buržoazne miselnosti" preganja "teroriste".

In ko smo že pri tem, ne smemo pozabiti kje sta dobila službe bivša šefa zloglasnega vzhodnonemškega STASIja in sovjetskega KGBja Wolfe in Primakov.

Nazadnje uredil mataj : 16.08.2006 ob 15:21.
Staro 16.08.2006, 18:30
Uporabnik
Privzeto Re: Me zanima, kaj bo imel Nimda za povedat na tole

Citat:
Objavil-a Navadni Nimda
Vsekakor je borba proti terorizmu prva na prioritetni listi. Moje mnenje pa je, da so Blairovci preveč mehki do tega pojava. Če bi bila Thatcherjeva naokoli, bi bilo tole precej bolje urejeno...

Skratka tovariš Reid je "skeptičen, zelo skeptičen". Njegova vera (ali ne-vera) je seveda njegova pravica. Gotovo pa ne bom njemu verjel stvari, do katerih je "skeptičen". V borbi proti terorizmu 100% podpiram politiko ZDA in VB. Tako bo tudi v bodoče, pa če so levakarji še tako "skeptični do razrednega sovražnika".
Torej podpiraš stalinistično politiko.

Me prav zanima, koliko bi imel za povedat, če bi pri nas kdo ustanovil kak Home(land) Security, oziroma po naše Službo državne varnosti in tam zaposlil bivšega šefa Udbe.
Staro 16.08.2006, 21:38
Uporabnik
Privzeto Re: Me zanima, kaj bo imel Nimda za povedat na tole

Citat:
Objavil-a Navadni Nimda
Ni lih, da bi jo podpiral. Drži pa, da sem pripravljen potrpeti marsikaj in narediti karkoli, da bi se zmanjšala nevarnost terorizma. KARKOLI!
Karkoli? Se pravi tudi uvesti stalinistični režim? Rusi so imeli včasih ta problem zelo učinkovito rešen. Če so naprimer na Bližnjem vzhodu pomotoma ugrabili kakega njihovega, je KGB enostavno izvohal kdo so ugrabitelji in tamanil njihovo žlahto toliko časa, dokler svojega človeka niso dobili nazaj.

Najbolj zaprmej pa bi odpravili nevarnost terorizma tako, da bi teroriste postavili na oblast. Potem bi zagotovo nehali rogoviliti. Če bi bil res pripravljen narediti KARKOLI, potem je to to.

Nazadnje uredil mataj : 17.08.2006 ob 11:02.
Staro 17.08.2006, 03:31
cactus Uporabnik cactus ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce cactus
Član od: Dec 2004
Naslov: McDowell Mountain Preserve
Sporočila: 271
Privzeto Terorizem....

Džis. He-he, vestern demokrasi!

Za Nimdine očke onli, drug lahko pa preberete.....

Afghan opium cultivation hits a record

KABUL, Afghanistan - Opium cultivation in Afghanistan has hit record levels — up by more than 40 percent from 2005 — despite hundreds of millions in counternarcotics money, Western officials told The Associated Press.

The increase could have serious repercussions for an already grave security situation, with drug lords joining the Taliban-led fight against Afghan and international forces.

A Western anti-narcotics official in Kabul said about 370,650 acres of opium poppy was cultivated this season — up from 257,000 acres in 2005 — citing their preliminary crop projections. The previous record was 323,700 acres in 2004, according to the U.N. Office on Drugs and Crime.

http://news.yahoo.com/s/ap/afghan_opium_boom
Staro 17.08.2006, 09:39
Uporabnik
Privzeto Re: Teroristi - don't kill 'em. Get 'em high!

Po nekaterih teorijah zarote je bilo to, da so Talibani skoraj popolnoma zatrli proizvodnjo opija, eden od razlogov za invazijo na Afganistan. Trgovina z drogami je namreč eden od glavnih virov zaslužka nekaterih obveščevalnih služb.

V vsakem primeru pa je drogeraška mafija gotovo zastavila kako besedico ali pa dve invaziji v prid. Tipi imajo ogromno denarja kar pomeni, da imajo tudi politike.
Staro 17.08.2006, 13:34
freya Uporabnik freya ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce freya
Član od: Mar 2003
Sporočila: 12.841

Prosim, da teme naslavljate v slovenščini.
Staro 17.08.2006, 14:10
Banned

"Prosim, da teme naslavljate v slovenščini," s trona zagrmi naš moderator.

osat pa bo reku takole: jest nism džinijus. A znaš ti morde taprau izraz za "high" po drogeraško?
Al pa, preved cel naslov, da bo imel enk pomen....

Na konc prštukanu:
k veš, d te bo mou osat čedale bl rad....
Staro 17.08.2006, 14:11
Banned

"........Talibani skoraj popolnoma zatrli proizvodnjo opija........" nagajivo napopa naš mataj.

osat bo pa vprašu: kva pa če je le za taprave zmanjkalo, a?
Staro 17.08.2006, 14:36
buba Uporabnik buba ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce buba
Član od: Dec 2005
Sporočila: 1.157

Citat:
Objavil-a Navadni Nimda
Gotovo pod Talibani tudi ni bilo toliko nadzora s strani United Nations, se vam ne zdi, tovariši modrijani?!
o katerih Unatid Nations, pa ti govoris...
Staro 17.08.2006, 14:40
freya Uporabnik freya ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce freya
Član od: Mar 2003
Sporočila: 12.841

Citat:
Objavil-a cactus
"Prosim, da teme naslavljate v slovenščini," s trona zagrmi naš moderator.

osat pa bo reku takole: jest nism džinijus. A znaš ti morde taprau izraz za "high" po drogeraško?
Al pa, preved cel naslov, da bo imel enk pomen....

Na konc prštukanu:
k veš, d te bo mou osat čedale bl rad....
Avtor teme najbolje ve, kaj je želel sporočiti, zato želim, da se vsak sam potrudi in napiše nedvoumen, jasen naslov...in to v bogatem in lepem materinem jeziku. Naslove lahko spreminjam jaz, vendar, v izogib vašim pritožbam prosim, da to storite sami, po vaših željah.

Značke
terorizem

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 05:57.