Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > O storitvah

O storitvah Informacije o ponudbi storitev Telekoma Slovenije

Odgovori

Orodja za teme
Staro 09.03.2007, 16:41
Mowgli Uporabnik Mowgli ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Mowgli
Član od: Apr 2002
Naslov: Utopia
Sporočila: 3.754
Privzeto Re: Kaj imeti? Siol? T-2?

Pri cenah je vedno manj razlik, hitrosti so podobne... Meni osebno smrdi le kakršnakoli vezava na provajderja za daljše obdobje, kar dve leti vsekakor sta. V tem času se lahko, tudi zaradi pojava optike, vseeno še marsikaj spremeni. Čemu bi si čez čas pulil lase?

Preveč hvaliti T-2 pa spet nima smisla, ker počne isto, kar je bil vzrok mnogim, da so bežali s Siola. Support mu hudo peša in za ureditev vsake malenkosti potrošiš doberšen del življenja. S tem, da (ponavljajoči) klic na 059 stane več, kot na stacionarno linijo! Na vsako reakcijo se čaka in čaka in tudi sladke obljube se hitro sprevžejo v bentenje zaradi neizpolnjevanja obljub, ko gre npr. za pakete največjih hitrosti. Šolarčki pač niso naredili domače naloge in potem za vse krivijo Telekom in baker. "Zunanji sovražnik" je dobrodošel adut...

T-2 in Siol se, razen pogoja vezave, v bistvu sploh ne razlikujeta.

Nazadnje uredil Mowgli : 09.03.2007 ob 16:43.
Odgovorite s citatom
Staro 09.03.2007, 16:53
janny Uporabnik janny ni prijavljen
Novinec
Član od: May 2006
Sporočila: 2

Sicer ne vidim kje se cene zbližujrjo. Mogoče to misliš cenik ponudbe katera obstaja samo na papirju s tisti si ne moremo nič pomagati. t2 imam natanko 1 leto paket 10/10 s televizijo in IP telefonija dela odlično po takšni ceni kot vi tukaj plačujete 1024/256 paket. Za to je odgovor na dlani izberi T2.
Odgovorite s citatom
Staro 09.03.2007, 16:57
rock Uporabnik rock ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce rock
Član od: Apr 2003
Sporočila: 4.780

Zaenkrat se še kako razlikujeta. Operativen VDSL proti operativen ADSL2+. Edin smiselen izbor do sedaj je bil na osnovi tega! Edino smiselno se mi zdi zmoglivost linije izkoristit do konca.
Ko "udomačijo" VDSL2 bo zadeva dejansko izenačena.
Odgovorite s citatom
Staro 09.03.2007, 17:07
gold.t Uporabnik gold.t ni prijavljen
Novinec
Član od: Jun 2006
Sporočila: 38

pozdrav
To,da se ne razlikujeta razen v pogojih vezave je laž.Kajti T-2 poleg tega,da ne zahteva vezave tudi nudi opremo brezplačno v uporabo.To pa je tudi velik razlog,zaradi katerega siol zgublja stranke.Zakaj bi sploh šel na siol ?Ali se moram vezat na njih za določen čas ali pa moram za opremo plačati polno ceno!Ne hvala.

Nazadnje uredil gold.t : 09.03.2007 ob 17:09.
Odgovorite s citatom
Staro 09.03.2007, 17:50
Mowgli Uporabnik Mowgli ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Mowgli
Član od: Apr 2002
Naslov: Utopia
Sporočila: 3.754

Citat:
Objavil-a janny Prikaži sporočila
Sicer ne vidim kje se cene zbližujrjo. Mogoče to misliš cenik ponudbe katera obstaja samo na papirju s tisti si ne moremo nič pomagati. t2 imam natanko 1 leto paket 10/10 s televizijo in IP telefonija dela odlično po takšni ceni kot vi tukaj plačujete 1024/256 paket. Za to je odgovor na dlani izberi T2.
Pa recimo, da primerjava le cenejše hitrosti interneta (1024/256).

T-2 14 €
Volja 14,50
Telemach 16,65 € (oz. +20% po treh mesecih)
Amis 16,27 €
Sinfonika 25,03 €
Siol Solo 26,00 €
Perftech S5.net 32,05 €

Nekaj izbire se vendarle počasi ustvarja, se ti ne zdi?

S T-2 imam daljše izkušnje od tebe :P, res le internetne in sem sicer brez pripomb (dokler se ne pojavi problem in začneš klicariti na help desk), o čemur sem govoril. Ampak osebno poznam tudi ljudi, ki so prekinjali pogodbe. Mene osebno zaenkrat še moti pogovor v sodu na telefonu iz praška, ki ti ga nudi T-2 (ali večmesečno čakanje na Pattona), zato tudi še čakam, da zadevo popustijo porodni krči. Ko bo gratis bolj kvalitetna oprema, sploh ne bom imel pripomb. :D

Telefonija in TV bosta v parih mesecih delovala itak le še boljše, kot do sedaj, zato pustiva tovrstne težave. Bodi vesel, da tebi vse klapa že celo leto in da se nisi ujel v pasti prevelikih obljubljenih hitrosti ali vsakodnevnega razlaganja problema novemu študentu na hell(p) desku...

V bistvu sem hotel povedati le to, da ni vse v tistem prišparanem jurju (ups, 100.000 centih), ampak da bo treba začeti ločevati provajderje tudi po kakovosti reševanja težav in odnosu do strank. Pa da ne bo kdo mislil, da za Siol navijam.

Nazadnje uredil Mowgli : 09.03.2007 ob 17:55.
Odgovorite s citatom
Staro 09.03.2007, 19:36
grega74 Uporabnik grega74 ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Feb 2004
Sporočila: 915

Zakaj ne T-2?
Ko so začeli, sem jih vsaj dva meseca klical na telefon.
Ne boste verjeli, nikogar nisem priklical.
Pa sem se osebno oglasil pri njih na Brnčičevi.
Nesposobni ljudje z nekorektnim odnosom do strank in čisto nezainteresirani.
Tajnica, oz. s tisto ki sem govoril me je vprašala, kje je sploh ta moja centrala.
Zanimivo pa je da jo po mojem vidi iz kakšnega okna iz njihove stavbe.
Res da sem odaljen 2,400 m od centrale, ampak tukaj se gre za nek profesionalni odnos do strank.
Česar pa seveda T-2 ne pozna.
Poleg tega vem kakšne probleme je mel moj stric s T-2 jem, pa živi v centru lj. Grozaaaaa.
Pa še en razlog, ne bom podpiral raznih zvon-ov in cerkve.

Siol mi od vsega začetka dela odlično. Kljub moji razdalji (2,400) m od centrale sem od samega začetka imel TV in 2MB interneta. Skoraj nikoli ni bilo problemov. Sedaj imam ADSL2+, 2 TV in 2MB podatkov. Dela skoraj brezhibno. Internet uporabljam precej tudi za službo in si ne morem privoščiti kakšnih izpadov. Na Siolu se da vse zmen, je pa treba mal težit. Še posebej Storž mi je precej pomagal in se mu še enkrat zahvaljujem.
Na help desku na Siolu ne vem, če so sami študenti, ker eni kar precej obvladajo stvar. Res, da moraš čakat ene 15-20 minut ampak so dosegljivi noč in dan.

Je pa tud res, da Siol ma tud svoje fore. En primer je tudi tale VDSL2, ki ga tržijo ampak ga nimajo. V kar sem prepričan. Na nekaterih Ljubljanskih centralah pa vem, da že dela VDSL. Se mi zdi da treh.

Skratka če hočeš zanesljivost in kvaliteto vzemi Siol. Njihove fore pa moraš mal potrpet.
Odgovorite s citatom
Staro 09.03.2007, 22:24
gremlin Uporabnik gremlin ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce gremlin
Član od: Feb 2007
Sporočila: 48

S t-2 sem bil zadovoljen do sredine februarja,ko so nekaj nadgrajevali modeme.Od takrat pa gori ena oranžna ledica več ki mi gre pošteno na živce.Pa še več štroma mi pokuri.Zato sem se odločil,da bom šel nazaj na siol.
Aja,tedybear ne udrihaj čez siol ker ti bodo zbrisali post,kot so ga včeraj meni.Tle je treba samo siol hvalt.

Nazadnje uredil gremlin : 09.03.2007 ob 22:26.
Odgovorite s citatom
Staro 09.03.2007, 23:11
missClause Uporabnik missClause ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce missClause
Član od: Dec 2006
Sporočila: 155

jaz sem glih danes z eno gospo govorila glede t2ja.. in je rekla da za internet in tv plačuje 9 tisoč tolarjev:O pr prd siol pa dobiš še telefonijo zravn... za 800 tolarjev več.... ma ke so dragi t2...

pa btw VDSL ni samo na parih centralah....:P zdj pa sm ugibajte kje so i musnt tell...just yet
Odgovorite s citatom
Staro 09.03.2007, 23:45
bobi Uporabnik bobi ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce bobi
Član od: Dec 2001
Sporočila: 13.933

Ah ta zavajanja
Realnst je pa taka; VDSL2 ne dela, VOD pa isto ne

Odgovorite s citatom
Staro 09.03.2007, 23:56
bobi Uporabnik bobi ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce bobi
Član od: Dec 2001
Sporočila: 13.933

Citat:
Objavil-a missClause Prikaži sporočila
jaz sem glih danes z eno gospo govorila glede t2ja.. in je rekla da za internet in tv plačuje 9 tisoč tolarjev:O pr prd siol pa dobiš še telefonijo zravn... za 800 tolarjev več.... ma ke so dragi t2...

pa btw VDSL ni samo na parih centralah....:P zdj pa sm ugibajte kje so i musnt tell...just yet
Ta gospa je pa res boga, ko jo ta grdi T2 tako ožema :D
Saj mene tudi ožemajo in to 45€ na mesec!

10/10, 2x iptv, oboje na FTTH, zelo drago

Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
imeti, kaj, siol

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Ali Siol Goljufa ? moglasi Tehnična pomoč 15 13.02.2007 23:06
SIOL TV povezava TV in VCR deepsplash SiOL TV 0 26.11.2006 01:22
SIOL TV mi ne dela slikar Tehnična pomoč 4 22.09.2006 19:15

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 06:14.