Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > Tehnična pomoč

Tehnična pomoč za naročnike storitev...

Odgovori

Orodja za teme
Staro 03.03.2008, 13:37
stalin29 Uporabnik stalin29 ni prijavljen
Novinec
Član od: Feb 2008
Sporočila: 5
Privzeto Dostop v Sinope568 prek routerja

Modem Sinope imam nastavljen da mi deluje le kot modem,usmerjevalniški del pa imam izključen.Iz LAN priključka imam povezano na WAN priključek routerja ASUS WL-500GP..Modemu Sinope sem dodelil IP naslov 192.168.1.2 dočim ima router ASUS IP naslov 192.168.1.1.
V modem Sinope sedaj ne morem dostopati,dostop imam samo do routerja ASUS.V sinope lahko dostopam le če ga priključim neposdredno na PC.
Ali mogoče kdo ve kako nastaviti obe napravi da bom imel dostop tako do modema kot do routerja.
Modem sinope sploh ni slaba stvar,saj poleg modema lahko dela tudi kot usmerjevalnik(router),ki je za večino uporabnikov zadosti zmogljiv.Sam sem imel prej modem Callisto zato sem kupil usmerjevalnik.Če ne bi že imel usmerjevalnika bi pač Sinopea konfiguriral kot router.Edina težava ki jo ima zame ta modem je preveliko segrevanje ki končno rezultira v izpadu telefonskega izhoda(VOIP)(imam namreč razvezan dostop),zato ga moram občasno izključevati iz omrežne napetosti ina ga dobesedno hladiti.
Odgovorite s citatom
Staro 03.03.2008, 15:34
bejli Uporabnik bejli ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Apr 2005
Naslov: Novo mesto
Sporočila: 450
Privzeto Re: Dostop v Sinope568 prek routerja

potegni še en kabel iz router LAN priključka na en prosti modem LAN priključek. Če hočeš da bo router klical, pa moraš potegniti še en kabel iz modem LAN priključka na router WAN priključek (to iz zgoraj napisanega že imaš sedaj).

lp,
bejli
Odgovorite s citatom
Staro 04.03.2008, 13:54
Deflektor Uporabnik Deflektor ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Jun 2007
Sporočila: 580
Privzeto Re: Dostop v Sinope568 prek routerja

Zanimivo, meni se pa nič ne pregreva, oziroma vsaj ne vem da se bi, Telefonija, ko na siolu nimajo težav, deluje perfektno, sem pa slišal da so imeli neke težave zaradi premajhnih napajalnikov, ki niso zagotavljali dovolj elektrike za delovanje

Nazadnje uredil Deflektor : 04.03.2008 ob 13:57.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
dostop, prek, routerja, sinope568

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
povezaba prek routerja dcotic Računalništvo in internet 2 28.11.2007 09:33
Polno razvezan dostop in selitev josek O storitvah 0 22.08.2007 09:41
dodatni dostop modelko Tehnična pomoč 4 02.09.2006 10:13

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 14:07.