Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 30.09.2008, 13:39
Frenky Uporabnik Frenky ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Frenky
Član od: Jan 2008
Naslov: Novo mesto
Sporočila: 2.014
Privzeto Re: Siol Kabelska kdaj digitalna

Ja, ampak STB-ji imajo večinoma še disk vgrajen. Mislim da kar v večini TV-ji trenutno tega še ne podpirajo. Oz. je zelo malo lastnikov takih.
Odgovorite s citatom
Staro 30.09.2008, 16:47
Zefram Uporabnik Zefram ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Zefram
Član od: Sep 2008
Sporočila: 111

Ja to je pa res, telemach ponuja en tak STB, skoda da se ne zna HD snemat (vsaj tisti v njihovi ponudbi), ampak tudi to bo cez cas.
Odgovorite s citatom
Staro 03.10.2008, 15:45
tom777 Uporabnik tom777 ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce tom777
Član od: Jun 2007
Sporočila: 474

Optiko je telekom čist zafural saj ponuja hibridno optiko (analogni in digitalni signali) in se po njej prenaša analogna kabelska TV in analogna telefonija kar je KRETENIZEM tisočletja...

Še prvotni članek iz Monitorja...
Odgovorite s citatom
Staro 03.10.2008, 15:53
Sawyer Uporabnik Sawyer ni prijavljen
Mojster
Član od: Feb 2006
Sporočila: 2.094

Nevem zakaj bi jo zafural zarad tega. Je fakt da ma se preko 90% gospodinstev televizije brez podpore DVB tak da bi rabo vsak TV svoj setupbox. Poanta te analogne kabelske pa je ravno v tem da nerabis kupit posebnih skatl da lahko TV gledas.
Zakaj pol to klicete hibridna optika in neko ponizanje nevem. Optika je optika in pika. Zdaj ker stremajo analogno gor ni to za mene dobena hibridna optika. sevedno je prava optika in lahko kdaj koli preklopijo na DVB ali celo oboje stremajo. Vbistvu je bolsi sistem od T2jevea kateri tega sploh nimajo.
Odgovorite s citatom
Staro 03.10.2008, 16:00
zagor.tenej Uporabnik zagor.tenej ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jun 2008
Sporočila: 119

Citat:
Objavil-a Sawyer Prikaži sporočila
Nevem zakaj bi jo zafural zarad tega. Je fakt da ma se preko 90% gospodinstev televizije brez podpore DVB tak da bi rabo vsak TV svoj setupbox. Poanta te analogne kabelske pa je ravno v tem da nerabis kupit posebnih skatl da lahko TV gledas.
Zakaj pol to klicete hibridna optika in neko ponizanje nevem. Optika je optika in pika. Zdaj ker stremajo analogno gor ni to za mene dobena hibridna optika. sevedno je prava optika in lahko kdaj koli preklopijo na DVB ali celo oboje stremajo. Vbistvu je bolsi sistem od T2jevea kateri tega sploh nimajo.
V bistvu je težava v tem, ker nam na optiki ne ponudijo zares dobre slike. Slika na IPTV je zanič, ker optično omrežje ni ločeno od ADSL in dobimo isti signal, ko oni na Kredarici. Kaj mi bo pol analogna kabelska? Hočem, da na enem TV uživam v kristalno čisti sliki in optično omrežje mi to lahko omogoči, a SIOL-u to ni v interesu.
Pa mi je čisto vseeno al je to DVB-C ali IPTV - hočem KVALITETO in jo bom tudi plačal, če bo to potrebno. Samo naj mi dajo možnost izbire...
Odgovorite s citatom
Staro 03.10.2008, 16:04
Frenky Uporabnik Frenky ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Frenky
Član od: Jan 2008
Naslov: Novo mesto
Sporočila: 2.014

Lahko bi vsaj recimo na HBO vklopili Dolby zvok.
Odgovorite s citatom
Staro 03.10.2008, 16:09
Pripravnik

Sawyer lahko bi si vsaj prebral članek, ne pa da pametuješ v tri krasne...
Odgovorite s citatom
Staro 03.10.2008, 16:20
Mojster

Ja to bi vsekakor morali meti bolsi steam za optiko. Ampak to ni bil point zdaj.
Jaz mam dva setupboxa in 3TVje. Kabelska pa je vezana na vse. Zdaj ce bi iz enega v drugi dan zaceli ponujat DVB bi si kupo magari nov TV,da bi to podpiro. Ampak 99% ljudi to ni pripravleno nareti tak da je zato analogna kabelska. Zaj pa ker raznorazni primeri kot Kramberger v zgornjem clanku ki blati telekom in UPC in njihov direktor ko blati ADSL internet in IPtv v svoji smesni UPC "wannabe" reviji, jaka fora. Brez ADSLa bi se danes bli vsi na 64kbps kabelskem priklucku. To je krvavi fakt. Siol je vedno bil tisti, kateri se je podajal v nove vode in napredek siro po sloveniji, doben drugi nemore kaj takega trdit!

Nazadnje uredil Sawyer : 03.10.2008 ob 16:53.
Odgovorite s citatom
Staro 03.10.2008, 16:25
Pripravnik

Sem pa 100%, da bi bilo že več adsl in vsdl priključkov, če telekom ne bi zaviral z isdn in t.i. grafitnimi zaščitami pri t2 uporabnikih. Telekom je ena izmed najbolj gnilih firm, kar jih poznam. Veliko ljudi je PRISILJENIH uporabljati njihove storite, ker pač drugih ni.
Odgovorite s citatom
Staro 03.10.2008, 16:28
Mojster

Citat:
Objavil-a tom777 Prikaži sporočila
Sawyer lahko bi si vsaj prebral članek, ne pa da pametuješ v tri krasne...
Sem prebral in menim da je clanek bedarija v osnovi. Vse stoji na sibkih nogah. Sej ne pravim da nocem DVBja. Hocem ga, kakor tudi hocem bolsi sliko na optiki ampak zdaj bi mogo menjat 2 TVja da bi ga lahko sprejemal oz dokupit spet neke setupboxe. Pripravlen bi bil menjati 1ga ne pa dva ce ze, 1 na sreco ze ma podporo samo ni bil poceni!
Anyway, kot sem ze reko mam kabelsko vezano na vse TVje zdaj. Potem pa bi mogo se dalje meti triero oz UPC al kak koli se imenujejo zaj. In ki pise da tudi nemorjo cez kako 2-5 let ko bo vsak TV ze to mel enostavno preklopit na DVB?
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
digitalna, kabelska, siol

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
SIOL kabelska TV doli O storitvah 207 13.04.2012 07:23
siol + vmesnik v Postojni - kdaj? bmen SiOL TV 1 11.02.2008 07:09
Siol internet in siol paketi - dodatna vprašanja pred nakupom randius O storitvah 4 28.11.2007 01:05

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 18:52.