Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 04.09.2011, 15:38
matej15 Uporabnik matej15 ni prijavljen
Novinec
Član od: Sep 2011
Sporočila: 3
Privzeto Dodaten kanal siol tv s pomoČjo brezŽiČne povezave

Pozdravljeni!

Imam mogoče malo nenavadno vprašanje; tuhtam pa študiram in mi nekako ne uspe priti do uspešnega zaključka.

Doma imam Siol trio ADSL varianto 15mb downloada in 1mb uploada.
Iz siolovega sprejemnika imam napeljana dva kabla, enega imam priklopljenega v KOMUNIKATOR SAGEM, ki je povezan s televizijo (siol tv), drugi kabel pa je vklopljen v domači router, da imamo po stanovanju brezžični internet. Zaenkrat vse super.
Problem nastopi, ker imam 20 metrov stran od hiše brunarico v kateri je televizija (signal iz routerja je zelo močan in če v brunarici povežem s prenosnim računalnikom mi pokaže da je signal poln (5 črtic)). Ta televizija je trenutno priklopljena na sobno anteno, mene pa zanima, če bi jo bilo moč povezati brezžično s siol tv-jem. Lahko kupim siol box, če je potrebno; vprašanje je le če internetni signal, ki je v brunarici že dostopen ustreza za gledanje siol tvja, ali je potrebna drugačna povezava.... BEGA ME NAMREČ TO, DA SEM MORAL V SIOLOV PRIMARNI SPREJEMNIK VKLJUČITI KABEL IN IZ NJEGA DIREKTNO V KOMUNIKATOR SAGEM. NAJPREJ SEM POIZKUSIL IZ SPREJEMNIKA KABEL VTAKNITI V DOMAČI ROUTER (INTERNET JE DELOVAL), KO PA SEM Z DOMAČEGA ROUTERJA POTEGNIL KABEL DO KOMUNIKATORJA, KI GA IMAMO V HIŠI PA STVAR NI DELOVALA.

zanima me še, ob tem, da sem že naročen na siol tv in si želim dodaten kanal (se pravi da bom imel lahko priključena dva televizorja) ali je potrebno dodatno plačilo, ali pa dodatna naročnina?

Hvala lepa za vas čas,

Matej
Odgovorite s citatom
Staro 04.09.2011, 15:57
rock Uporabnik rock ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce rock
Član od: Apr 2003
Sporočila: 4.780
Privzeto Re: Dodaten kanal siol tv s pomoČjo brezŽiČne povezave

TV in podatkovni promet sta ločena!!! Izhode na modemu je po potrebi potrebno ustrezno konfigurirat. Na portu, ki ga rabiš za net NI IPTV-ja.
IPTV se da prek routerja, ki podpira multicast prenašat brezžično. Rabiš pa stansard "n", da zadeva špila. Rešitev pa je tudi oprema Rucus, ki jo trži tudi Telekom. Mal poglej po forumu in okoli dodatne opreme.

Sam sem pred za test povezal svoj obstoječi router, ki ga sicer uporabljam za podatkovni promet in prenosnik. Zadeva je špilala.

Glede teme pa je kar nekaj konkretnih info na T-2 neuradnem forumu. Več kot tu. Sicer imajo oni večinoma IPTV in DATA na istem portu modema (odvisno od protokola prenosa sicer). Na to bodi pozoren pri branju debate.
Odgovorite s citatom
Staro 04.09.2011, 18:06
pal Uporabnik pal ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Oct 2007
Naslov: Bovec
Sporočila: 855

al pa dokupiš še en router 801.11 N in ga povežeš na modem(video) port. pol bi moglo laufat. Sam dva routerja bi imel, en za net, drug za video.
Odgovorite s citatom
Staro 04.09.2011, 18:17
Dravlje Uporabnik Dravlje ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jul 2004
Sporočila: 382

Citat:
Objavil-a pal Prikaži sporočila
al pa dokupiš še en router 801.11 N in ga povežeš na modem(video) port. pol bi moglo laufat. Sam dva routerja bi imel, en za net, drug za video.
Zanima me ali moraš ta router (801.11 N ali pa kar že pač je) tudi nastaviti na video ali lahko pustiš kot je.
Odgovorite s citatom
Staro 04.09.2011, 18:20
Uporabnik

kolikor vem, na routerju ne moreš nič spreminajt portov, važno je, da ga samo povežeš na video port na modemu.
pa naj kdo potrdi, da bo ziher.
Odgovorite s citatom
Staro 06.09.2011, 07:55
080 Tehnična pomoč Uporabnik 080 Tehnična pomoč ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Tehnična pomoč
Član od: Sep 2008
Sporočila: 6.637

Za brezžično povezavo SiOL BOXa svetujemo priklop s kompletom Ruckus.

Podpore za povezavo BOXa preko lastnega usmerjevalnika ne nudimo.

Lep pozdrav,
Matjaž
Staro 08.09.2011, 21:55
matejdro Uporabnik matejdro ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Nov 2008
Sporočila: 335

Sam imam nekako takole:

Siol TV --> Mediaportal server --> Ruter --> Wifi --> Mediaportal klient (laptop).

In vsaj navadni kanali delajo BP, laptop ima G kartico. Za HD še nisem stestiral.
Odgovorite s citatom
Staro 09.09.2011, 07:26
Dravlje Uporabnik Dravlje ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jul 2004
Sporočila: 382

Citat:
Objavil-a matejdro Prikaži sporočila
Sam imam nekako takole:

Siol TV --> Mediaportal server --> Ruter --> Wifi --> Mediaportal klient (laptop).

In vsaj navadni kanali delajo BP, laptop ima G kartico. Za HD še nisem stestiral.
Ali lahko tole malo bolje razložiš: Siol TV (je to Siol Box) - Mediaportal server (???) - Ruter (je to Sinope od Telekoma ali kakšen lasten) - Wifi (pomeni to brezžično ali kakšna kartica).
Hvala za odgovor.
Odgovorite s citatom
Staro 09.09.2011, 15:17
matejdro Uporabnik matejdro ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Nov 2008
Sporočila: 335

Gre za prenos iz računalnika na računalnik. Samo hotel sem povedat, da po G tudi gredo navadni kanali (ne rabiš N).
Odgovorite s citatom
Staro 09.09.2011, 17:29
Uporabnik

ja, samo router mora podpirat, za N standard je sigurno da podpira prenos videa, za G moraš pa že vedet kdo ga in kdo ne. Verjetno popularni Linksys wrt54g verjetno ga, če ne pa s kakim drugim FWjem.
Kak router uporabljaš ti?
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
brezžične, dodaten, kanal, pomočjo, povezave, siol

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Novo v ponudbi.."Testni uporabnik" - zavajanje naročnikov ali??? saonaion SiOL TV 27 31.12.2015 02:37
Koristne povezave v zvezi s SiOL Komunikatorjem admin SiOL Komunikator 1 13.01.2010 16:49
dodatni kanal za siol tv shon O storitvah 18 25.08.2007 15:58

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 23:54.