Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 08.01.2012, 18:02
alex1 Uporabnik alex1 ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Dec 2005
Sporočila: 452
Privzeto Re: Posodobitev firmware-a?

Tudi sam sem prepričan, da programske rešitve za normalno delovanje pilota od SiOL BOX S ni in je tudi ne bo. Ker gre za radio frekvenčno oddajanje pilota lahko da odboji signala od sten prej motijo pravilen sprejem kot mu to pomagajo. Očitno je to odvisno tudi od postavitve box-a, imam ga v kotu dnevne sobe , od njega sem oddaljen 4m in ta kombinacija je očitno slaba za sprejem.
Ko sem še imel ceneni DVB-T sprejemnik z IR daljincem, je ta deloval povsod v sobi in sem ga lahko obračal na vse strani. Res je SiOL BOX tudi pri sosedih deluje B.P.
Odgovorite s citatom
Staro 08.01.2012, 18:27
mnheia Uporabnik mnheia ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce mnheia
Član od: Nov 2011
Sporočila: 854

Morda vsi tisti, ki imate težave s Siol Box-S razmislite o nakupu nekega drugega pilota. Nekje sem videl odprto temo kateri piloti z njim delujejo in mislim, da se da dobiti celo nekaj za manj kot 10,00 EUR.

Sicer boste sedaj rekli, da ste in že tako ali tako plačujete Telekomu Slovenije za tole škatlico pa vseeno mislim, da 10,00 € za vse tiste, ki imate res veliko težav strošek ne bo tako velik (prihranite veliko časa in živcev) - razmislite o tem nakupu!

Nazadnje uredil mnheia : 08.01.2012 ob 18:32.
Odgovorite s citatom
Staro 08.01.2012, 19:17
cveto Uporabnik cveto ni prijavljen
Mojster
Član od: Jan 2010
Naslov: Žalec
Sporočila: 3.065

Citat:
Objavil-a mnheia Prikaži sporočila
Morda vsi tisti, ki imate težave s Siol Box-S razmislite o nakupu nekega drugega pilota. Nekje sem videl odprto temo kateri piloti z njim delujejo in mislim, da se da dobiti celo nekaj za manj kot 10,00 EUR.

Sicer boste sedaj rekli, da ste in že tako ali tako plačujete Telekomu Slovenije za tole škatlico pa vseeno mislim, da 10,00 € za vse tiste, ki imate res veliko težav strošek ne bo tako velik (prihranite veliko časa in živcev) - razmislite o tem nakupu!
Mislim da imaš napačne informacije.Če bi bilo to res mislim da bi vsak rade volje dal 10evrov.Ne vem če je sploh znano a je problem v daljincu ali sprejemniku.
Odgovorite s citatom
Staro 08.01.2012, 22:49
alex1 Uporabnik alex1 ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Dec 2005
Sporočila: 452

Citat:
Objavil-a cveto Prikaži sporočila
Mislim da imaš napačne informacije.Če bi bilo to res mislim da bi vsak rade volje dal 10evrov.Ne vem če je sploh znano a je problem v daljincu ali sprejemniku.
Box - s ima samo RF, edini univerzalni daljinec, ki podpira tudi radio frekvenco naj bi stal čez 300 €. Zdej če je problem v daljincu, potem so zanič vsi, ker sem jih že poskusil menjati. Enostavno je problem v povezavi naprave in daljinca. Večji BOX verjetno nima problema, ker je možna povezava tudi tudi z IR, infrardečo povezavo, ki jo poznamo iz elektronski naprav zadnjih desetletij.
Odgovorite s citatom
Staro 09.01.2012, 08:09
Maverick Uporabnik Maverick ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Oct 2005
Sporočila: 412

Citat:
Objavil-a mnheia Prikaži sporočila

Preden izjavljaš takele, dej malo premisli in preberi...
Predvsem pa preberi post od alex1 nad mojim o RF daljincih.
Siol BOX ni enako SIOL BOX S.
Odgovorite s citatom
Staro 09.01.2012, 10:46
Uporabnik

Citat:
Objavil-a Maverick Prikaži sporočila
Preden izjavljaš takele, dej malo premisli in preberi...
Predvsem pa preberi post od alex1 nad mojim o RF daljincih.
Siol BOX ni enako SIOL BOX S.
Sem si prebral njegov komentar in ga do zdaj nisem komentiral! Če si pogledaš boš videl, da je on komentiral mojo izjavo o pilotu izredno korektno tako, da ne razumem zakaj me napadaš?

Velikokrat sem že povedal, da imam jaz Siol Box in ne Siol Box S. Ko sem podal informacijo o firmwaru sem zraven napisal, da gre za Siol Box. Če nekateri ne znate brati to ni moj problem - in ni potrebe, da si tako nastrojen!

Citat:
Objavil-a Mnheia
Verzija 5.2.65-54 (30-Dec-2011) za Siol Box v glavnem prinaša popravek za Dolby Digital in EPG, ...

Verzija 5.2.65-48 (02-Dec-2011) za Siol Box v glavnem prinaša izboljšano delovanje pilota, ...
Citat:
Objavil-a alex1 Prikaži sporočila
Box - s ima samo RF, edini univerzalni daljinec, ki podpira tudi radio frekvenco naj bi stal čez 300 €. Zdej če je problem v daljincu, potem so zanič vsi, ker sem jih že poskusil menjati. Enostavno je problem v povezavi naprave in daljinca. Večji BOX verjetno nima problema, ker je možna povezava tudi tudi z IR, infrardečo povezavo, ki jo poznamo iz elektronski naprav zadnjih desetletij.
Če je cena pilota 300,00 € ga verjetno ni junaka, ki ga bo šel kupiti. Raje se odločite za nakup Siol Box pa boste prišli ceneje skozi - če se ne motim. Morda bi vam Telekom Slovenije Siol Box S zamenjal z Siol Box-om z doplačilom? Ali pa brez glede na napake?

Nazadnje uredil mnheia : 09.01.2012 ob 10:57.
Odgovorite s citatom
Staro 09.01.2012, 13:51
Maverick Uporabnik Maverick ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Oct 2005
Sporočila: 412

Zakaj hudiča bi hotel imeti BOX če sem naročil BOX S ?
Sorry mal mi je že dopi****o tole z daljinci, če je RF pol bi moglo delat ko iz puške, definitivno bolje kot IR...
Odgovorite s citatom
Staro 09.01.2012, 13:59
cveto Uporabnik cveto ni prijavljen
Mojster
Član od: Jan 2010
Naslov: Žalec
Sporočila: 3.065

Citat:
Objavil-a Maverick Prikaži sporočila
Zakaj hudiča bi hotel imeti BOX če sem naročil BOX S ?
Sorry mal mi je že dopi****o tole z daljinci, če je RF pol bi moglo delat ko iz puške, definitivno bolje kot IR...
Tako je.Pa tudi ne verjamem da bo kdaj telekom menjaval box-s za box.
Ker mi smo vsi kupili box-s in se sedaj ne obremnjuje nihče.
Če bi jih imeli na posojo in bi jih vsi vrnili bi se pa na siolu zamislili in bi zadevo sigurno uredili.
Odgovorite s citatom
Staro 09.01.2012, 14:32
sebek72 Uporabnik sebek72 ni prijavljen
Novinec
Član od: Dec 2011
Sporočila: 6

Citat:
Objavil-a cveto Prikaži sporočila
Tako je.Pa tudi ne verjamem da bo kdaj telekom menjaval box-s za box.
Ker mi smo vsi kupili box-s in se sedaj ne obremnjuje nihče.
Če bi jih imeli na posojo in bi jih vsi vrnili bi se pa na siolu zamislili in bi zadevo sigurno uredili.
Se podpišem. Najraje bi nesel nazaj in odjavil vse, samo še imam žal vezavo.
Odgovorite s citatom
Staro 09.01.2012, 14:32
Uporabnik

Razumem, da ste vsi razburjeni ker sem bil tudi jaz pri mojih težavah z linijo in Siol Box-om. Ne vem kako je na stvari in koliko vas je poizkusilo s servisom me pa zanima kaj so vam tam rekli? So vam artikel zamenjali, vrnili?

Zakonsko predpisan je rok 45 dni v roku katerega bi morali artikel popraviti ali zamenjati. Če ta rok poteče morejo artikel zamenjati za novega.

Glede na to, da ima toliko ljudi težave s Siol Box S gre očitno za serijsko napako pri sami izdelavi. Zato bi moral Telekom Slovenije vsem, ki so ga kupili poslati obvestilo, da naj ga vrnejo in da bodo dobili drugega.

Vsem, ki imajo težave s pilotom predlagam sledeče: ustvarim lahko en elektronski naslov ali preprost program, do katerega boste imeli vsi dostop (vanj zabeležite vaše ime, priimek, datum nakupa, elektronski naslov in morda tudi uporabniško ime), jaz na te podatke počakam recimo mesec dni. Nato pa grem s seznamom na sedež Telekoma Slovenije in par agencij.

Sicer ne vem koliko bi lahko dosegel a morda nam uspe stvar kam pripeljati. Kaj mislite?
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
firmwarea, posodobitev

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
SIOL TV posodobitev Jan-JNB SiOL TV 1 09.04.2010 17:24
Firmware za prospero Sawyer Tehnična pomoč 9 22.05.2009 10:27
SI2000 Proteus932 IAD Firmware Update mikismajs Tehnična pomoč 5 01.09.2008 18:59
Prospero632 firmware exceed Tehnična pomoč 2 28.07.2008 15:02
Sagem firmware rda Tehnična pomoč 5 10.09.2006 13:53

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 10:15.