Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 05.02.2013, 21:06
SandAgony Uporabnik SandAgony ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce SandAgony
Član od: Jul 2012
Sporočila: 35
Privzeto Re: Siol BOX, tversity, podnapisi, DTS - resitev

Citat:
Objavil-a alex1 Prikaži sporočila
Dejansko bi to moralo delati kot MEDIACENTER, da bi preko njega direktno ali indirektno gledal vsaj lastne posnetke posnete s kamero. Žal tudi to ne gre, AVCHD, ki ga zapiše kamera, da Box-u ne deluje. Dodatek plačujem le zaradi ogleda nazaj.
No kamere ki bi mi dala tak zapis res nimam tko da se s tem problemom nisem srečal. Ampak malo guglanja hitro vrne da je vsaj 100 programov ki ti format spremenijo v AVI. Pa imaš problem rešen. Razen če imaš ogromno ur posnetkov da bi ti vzelo tedne da to konvertaš.

Drač pa še vedno pravim da je najbolš da podnapisi delajo v media centru tversity. Sm ga naložu pred kakšnim mesecem pa do danes dela BP. U bistvu sm ga odpru na compu samo tisti prvi dan nastavu vse mape z datotekami zdej pa kar dodam v mape se avtomatično vidi na box-u in dela.
Odgovorite s citatom
Staro 06.02.2013, 14:40
alex1 Uporabnik alex1 ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Dec 2005
Sporočila: 452

Citat:
Objavil-a SandAgony Prikaži sporočila
No kamere ki bi mi dala tak zapis res nimam tko da se s tem problemom nisem srečal. Ampak malo guglanja hitro vrne da je vsaj 100 programov ki ti format spremenijo v AVI. Pa imaš problem rešen. Razen če imaš ogromno ur posnetkov da bi ti vzelo tedne da to konvertaš.

Drač pa še vedno pravim da je najbolš da podnapisi delajo v media centru tversity. Sm ga naložu pred kakšnim mesecem pa do danes dela BP. U bistvu sm ga odpru na compu samo tisti prvi dan nastavu vse mape z datotekami zdej pa kar dodam v mape se avtomatično vidi na box-u in dela.
Vem kaj hočeš povedat. Vendar zakaj bi konvertiral HD kvaliteten zapis v slabšega, da bi gledal preko Mediacentra. Zakaj "plačeval" Tversity pro, da bi lahko uporabljal Mediacenter. AVCHD ima Sony in verjetno tudi ostale HD kamere. Isti zapis lahko ustvariš tudi po končanem projektu in zadeva ostane v isti klalitete. Vsako ostalo konvertiranje ti zmanjša kvaliteto. AVCHD predvajajo tudi boljši DVD predvajalniki, Blueray predvajalniki, Mediacenter pač ne.
Odgovorite s citatom
Staro 06.02.2013, 19:19
SandAgony Uporabnik SandAgony ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce SandAgony
Član od: Jul 2012
Sporočila: 35
Cool Re: Siol BOX, tversity, podnapisi, DTS - resitev

Citat:
Objavil-a alex1 Prikaži sporočila
Vem kaj hočeš povedat. Vendar zakaj bi konvertiral HD kvaliteten zapis v slabšega, da bi gledal preko Mediacentra. Zakaj "plačeval" Tversity pro, da bi lahko uporabljal Mediacenter. AVCHD ima Sony in verjetno tudi ostale HD kamere. Isti zapis lahko ustvariš tudi po končanem projektu in zadeva ostane v isti klalitete. Vsako ostalo konvertiranje ti zmanjša kvaliteto. AVCHD predvajajo tudi boljši DVD predvajalniki, Blueray predvajalniki, Mediacenter pač ne.
Ja no, po en stran se strinjam s tabo.
Mogoče sem jest res mal preveč podlegu svojim napravam ker še pred BOX-om je bila katerakoli naprava sem jo kupu za priklop na svoj tv za predvajanje filmov v hipu ko sm jo kupu že v štartu zastarela pa ni podpirala pol tizga k sm želel pa sm se mogu prilagodi.

Sam tko sm si kupu 3 trde diske z vgrajenim predvajalnikom 3 različnih proizvajalcev pa nobenmu niso delal podnapisi kot bi delal, niso znal vseh slik predvajat, al pa so mel retardirane vmestnike k jih sam Bog neb znal upravljat. O HD podpori sm pa itak loh sam sanjal sem se prehitro vrgu v te naprave namest da bi mal počakal.

uh. ko pomislim na vse to si želim da bi bli spet v časih VHS-ja ko je ena kaseta bla vse kar smo mel pa smo jo presnemaval tolk časa dokler nisi vidu sam črnobele črte k so letele levo desno po ekranu.

meh

SandAgony
Odgovorite s citatom
Staro 06.02.2013, 23:13
alex1 Uporabnik alex1 ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Dec 2005
Sporočila: 452

Citat:
Objavil-a SandAgony Prikaži sporočila
Ja no, po en stran se strinjam s tabo.
Mogoče sem jest res mal preveč podlegu svojim napravam ker še pred BOX-om je bila katerakoli naprava sem jo kupu za priklop na svoj tv za predvajanje filmov v hipu ko sm jo kupu že v štartu zastarela pa ni podpirala pol tizga k sm želel pa sm se mogu prilagodi.

Sam tko sm si kupu 3 trde diske z vgrajenim predvajalnikom 3 različnih proizvajalcev pa nobenmu niso delal podnapisi kot bi delal, niso znal vseh slik predvajat, al pa so mel retardirane vmestnike k jih sam Bog neb znal upravljat. O HD podpori sm pa itak loh sam sanjal sem se prehitro vrgu v te naprave namest da bi mal počakal.

uh. ko pomislim na vse to si želim da bi bli spet v časih VHS-ja ko je ena kaseta bla vse kar smo mel pa smo jo presnemaval tolk časa dokler nisi vidu sam črnobele črte k so letele levo desno po ekranu.

meh

SandAgony
Kot multimediapredvajalnik že nekaj let uporabljam Xtreamer MK1, ki ga rabljenega dobiš že za 50€ in na njem še nisem doživel da katere datoteke ne bi predvajal, sploh pa podnapise. SiOL Media.. bi lahko predvajal vsaj petino tega, ne pa da tudi iz USB ključa ne bere, če je formatiran v ntsc. Da ne rečem, kako naj to uporabljajo tisiti, ki niso vešči računalnikov. Pa reče tehnik mojemu kolegu, bo treba Tversity namestit, pa nima pojma kako in kaj. Povsem neuporabno, nihče ne uporablja, dodatek plačujejo vsi ki jih poznam, le zaradi ogleda nazaj, ki je na voljo od lanskega leta.
Odgovorite s citatom
Staro 16.02.2013, 11:35
olympus Uporabnik olympus ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce olympus
Član od: Jan 2010
Naslov: V stanovanju
Sporočila: 71

Je komu uspelo povezati BOX in PC če je router umes?
Odgovorite s citatom
Staro 11.03.2013, 17:59
juboro Uporabnik juboro ni prijavljen
Novinec
Član od: Jun 2012
Sporočila: 5

Box mi predvaja podnapise prek tversity, lahko jih tudi povečam ali pomanjšam, vendar v podnapisih ne predvaja Š in Ž. Ima kdo rešitev ?
Odgovorite s citatom
Staro 05.04.2013, 20:24
guardy Uporabnik guardy ni prijavljen
Novinec
Član od: Apr 2013
Sporočila: 1

Imam en problem. Naredil sem vse potrebne korake, spreminjal nastavitve, vendar BOX pod nobenim pogojem ne vidi Tversitija...

Imam Win 8 PRO Media center edition, tako da BOX vidi media center od Winsev, vendar preko tega ne delajo podnapisi in mkv...

Ima kdo še kako idejo?
Odgovorite s citatom
Staro 06.04.2013, 12:40
mking Uporabnik mking ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Sep 2009
Sporočila: 260

Citat:
Objavil-a guardy Prikaži sporočila
Imam en problem. Naredil sem vse potrebne korake, spreminjal nastavitve, vendar BOX pod nobenim pogojem ne vidi Tversitija...

Imam Win 8 PRO Media center edition, tako da BOX vidi media center od Winsev, vendar preko tega ne delajo podnapisi in mkv...

Ima kdo še kako idejo?
Poveži direktno PC na TV in stvar rešena(seveda dve grafični je najbolje - oni gledajo film ti pa srfaš). Stvar deluje brez problema saj pri meni.
Odgovorite s citatom
Staro 09.04.2013, 11:26
eboj Uporabnik eboj ni prijavljen
Novinec
Član od: Apr 2013
Sporočila: 1

inspiron pozdravljen,

sledil sem vašim navodilom za instalacijo Tversity. Imam Tversity pro. V media centru lahko poslušam glasbo, gledam slike. Če poženem video, zvok je ni pa slike. Ko sem spremenil nastavitev iz xbox 360 v avtomatično detekcijo, se slika pojavi, seveda pa ni podnapisov. Imam vindowse 7. Je kakšna rešitev?
Odgovorite s citatom
Staro 26.06.2013, 11:56
sg29 Uporabnik sg29 ni prijavljen
Novinec
Član od: Jun 2013
Sporočila: 4

Tudi sam sem prelistal in sprobal vse nastavitve po opisu....imam (vin7 64, Tversity pro 2.4) sliko dobim samo z avtomatično detekcijo.Podnapisev pa nikakor in nikakor.....Res bi bilo fino,če bi kdo lahko še našel kakšno rešitev...LP
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
box, dts, podnapisi, resitev, siol, tversity

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
obrazlozite mi kako deluje siol box in zakaj howrude1 SiOL TV 10 31.12.2011 21:55
Siol tv problem slo114 SiOL TV 274 08.09.2009 16:04
Informacije v zvezi s SiOL storitvami 080 Urban O storitvah 2 31.10.2008 08:17

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 07:09.