Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 14.02.2014, 17:29
amilic Uporabnik amilic ni prijavljen
Novinec
Član od: Jan 2014
Sporočila: 1
Privzeto SIOL TV freezanje slike

POzdravljeni,

že dlje časa opažam, če imam istočasno prižgana oba siol boxa in gledamo TVja, je večino programov nemogoče gledati, saj freezajo. To je zelo moteče

Kaj je za narediti?

LP, Ana
Odgovorite s citatom
Staro 14.02.2014, 18:00
Rusy Uporabnik Rusy je trenutno prisoten
Mojster
Član od: May 2006
Naslov: Postojna
Sporočila: 2.245
Privzeto Re: SIOL TV freezanje slike

Edino kar lahko narediš da odaš zahtevek da ti linijo odprejo za 3 televizije in potem ne bo več težav...
Staro 15.02.2014, 03:19
080 Tehnična pomoč Uporabnik 080 Tehnična pomoč ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Tehnična pomoč
Član od: Sep 2008
Sporočila: 6.636

Citat:
Objavil-a amilic Prikaži sporočila
POzdravljeni,

že dlje časa opažam, če imam istočasno prižgana oba siol boxa in gledamo TVja, je večino programov nemogoče gledati, saj freezajo. To je zelo moteče

Kaj je za narediti?

LP, Ana
Kot je zapisal že @Rusty vaša linija trenutno najverjetneje še ni prilagojena za sprejem HD programov, ki za svoje delovanje potrebujejo dodatni TV kanal.

Na ZS mi sporočite vaše uporabniško ime in preveril bom zmogljivost linije in jo, če je to možno, prilagodil za sprejem tudi HD programov.

LP
Sandi
Staro 16.02.2014, 18:01
codeguru Uporabnik codeguru ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jul 2009
Sporočila: 227

tudi pri meni je isto. klical že 2x, pa še zmeraj isto
Odgovorite s citatom
Staro 16.02.2014, 19:26
danilo Uporabnik danilo ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Feb 2009
Sporočila: 255

Danes je totalno nemogoče gledati TV! Ne gledamo HD, ampak navadni, FOX programi so že lep čas za gledanje samo pod vplivom pomirjeval, zdaj pa še ostali programi. Slika se ustavi, glas gre naprej, včasih vse zablokira. Zelena slika po sredini ekrana.... vse težave smo že javili pod težave z BOX-om, ampak.... Prvih 14 dni delalo vse super, sedaj pa vedno večji kriminal.
Prišli menjati komunikator - nič bolje. Stari Sagem je bil 100x boljši, pa ni bil OK. Proti Boxu pa zmaga v vseh pogledih. In ne rečt, naj ga priklopim nazaj - ne bom, kajti če smo podaljšali za 2 leti se ne mislim vračati v preteklost, ampak uporabljati to, kar je bolj novo.! Seveda, tudi plačano!!
Odgovorite s citatom
Staro 16.02.2014, 19:59
rock Uporabnik rock ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce rock
Član od: Apr 2003
Sporočila: 4.780

kolker sem na hitro nekoliko preletel zgodovino tvojih postov na foruu imaš linijo zelo na meji in dvomim, da je BOX krivec saj si že pred precej časa pisal o kockah
če je pač priklopi PC ali sagema dokler se zadeva ne zrihta

sicer pa smola, da imaš centralo tako daleč
modeme ste verjetno tudi že različne probali?
Staro 16.02.2014, 20:07
bosoturk Uporabnik bosoturk ni prijavljen
Pripravnik
Član od: May 2006
Naslov: Ribnica
Sporočila: 213

no končno še en z istimi težavami...meni se sedaj celo pojavlja to, da če se gleda TV samo na enem Boxu (SD program) in če zavrtim kakšen filmček na Youtubu začne slika na TVju kockat in zablokira...z vsakim mesecem kakšna nova težava...že sestavljam dopis za prekinitev razmerja, ker smo izčrpali že vse možnosti in ne vemo več kaj bi še lahko storili, da bi zadeva laufala...smo pač v naselju obsojeni na baker za Siol, tako da bomo šaltali na koaksialc od Telemacha očitno...
Odgovorite s citatom
Staro 17.02.2014, 08:56
Pripravnik

Citat:
Objavil-a rock Prikaži sporočila
kolker sem na hitro nekoliko preletel zgodovino tvojih postov na foruu imaš linijo zelo na meji in dvomim, da je BOX krivec saj si že pred precej časa pisal o kockah
če je pač priklopi PC ali sagema dokler se zadeva ne zrihta

sicer pa smola, da imaš centralo tako daleč
modeme ste verjetno tudi že različne probali?

Vem, ampak tu nekaj vseeno smrdi. Danes še internet dela s hitrostjo crknjenega konja. Da to lahko pišem, je bilo potrebno 3 minute nalaganja. To pa še ni bilo. Res - vsak dan kaj novega. Seveda na slabše!
Odgovorite s citatom
Staro 17.02.2014, 10:56
rock Uporabnik rock ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce rock
Član od: Apr 2003
Sporočila: 4.780

Smrdi ne. Imaš pač smolo da si na meji. Sam sem tudi na meji nekaj stopenj više. A imamo velko srečo da lahko gledamo en polni en mini HD. Si pa na Siolu in pri drugem operaterju ne boš dobil nič več po tem kablu. Dejstvo je, da gredo fizikalne zadeve s časom le na slabše.
Z vremenom se verjetno spreminja fizično stanje napeljave. Probaj doseči, da jo pregledajo vkolikor še niso. Posodobi vsaj del od priključka v stavbo do modema oz modem postavi takoj za vhod če se da. Morda kaj pridobiš. Nisem pa spremljal tvojih objav v forum, vsaj spomnim se jih ne in ne vem kaj ste se že menili...

Če si na ADSL2 se probaj zmenit da poizkusijo z VDSL2b. Morda bo kaj večja stabilna sinhronizacija kljub predvidevam veliki razdalji na novejši opremi.
Imate vkopano ali je še kaj po zraku? Kako daleč si od centrale.
Staro 18.02.2014, 12:11
Pripravnik

Citat:
Objavil-a rock Prikaži sporočila
Smrdi ne. Imaš pač smolo da si na meji. Sam sem tudi na meji nekaj stopenj više. A imamo velko srečo da lahko gledamo en polni en mini HD. Si pa na Siolu in pri drugem operaterju ne boš dobil nič več po tem kablu. Dejstvo je, da gredo fizikalne zadeve s časom le na slabše.
Z vremenom se verjetno spreminja fizično stanje napeljave. Probaj doseči, da jo pregledajo vkolikor še niso. Posodobi vsaj del od priključka v stavbo do modema oz modem postavi takoj za vhod če se da. Morda kaj pridobiš. Nisem pa spremljal tvojih objav v forum, vsaj spomnim se jih ne in ne vem kaj ste se že menili...

Če si na ADSL2 se probaj zmenit da poizkusijo z VDSL2b. Morda bo kaj večja stabilna sinhronizacija kljub predvidevam veliki razdalji na novejši opremi.
Imate vkopano ali je še kaj po zraku? Kako daleč si od centrale.

Kabli zunaj, od centrale kar nekaj. So včeraj ponovno nekaj spreminjali - nič bolje.
Jezi me, ker do sedaj je hitrost interneta bila vedno brezhibna (za naše potrebe, ki niso velike!). Od včeraj pa obrača strani kot bi imel vklopljene tri računalnike, in vsi bi downloadali filme. Kar naenkrat, do sedaj pa vsa leta brez problema. To me jezi.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
freezanje, siol, slike

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
obrazlozite mi kako deluje siol box in zakaj howrude1 SiOL TV 10 31.12.2011 21:55
NOKIA SIOL KOMUNIKATOR VoIP NASTAVITVE jrobic SiOL Komunikator 32 22.01.2011 22:53
Zakaj siol obljublja, da je mpeg4 kvaliteta slike identična mpeg2?-ne drži! kikus20 SiOL TV 7 08.03.2009 21:35
SiOL TV Plus Lipa SiOL TV 1 28.04.2007 18:59
Šitina slike na Siol Tv Vsemogočni O storitvah 4 10.09.2006 14:05

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 18:08.