Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 17.11.2019, 11:30
Bogo7 Uporabnik Bogo7 ni prijavljen
Novinec
Član od: Sep 2009
Naslov: Ptuj
Sporočila: 64
Privzeto Re: NEO Smartbox tehnične težave

Citat:
Objavil-a Bogo7 Prikaži sporočila
Ko ga prižgem z daljincem ni nobenih podatkov na EPG pri opisu oddaje pa je črna slika. Neota je vedno potrebno izklopiti iz elektrike, da se ta funkcija ponovno zažene.
Up.ime: bjeric3
041902193
Ko ga prižgem z daljincem ni nobenih podatkov na EPG pri opisu oddaje pa je črna slika. Neota je vedno potrebno izklopiti iz elektrike, da se ta funkcija ponovno zažene.
041902193
Odgovorite s citatom
Staro 17.11.2019, 12:42
nejccar Uporabnik nejccar ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jul 2007
Sporočila: 394

Citat:
Objavil-a 080 Tehnična pomoč Prikaži sporočila
1. Predlog za to sem že dal naprej. Povratne informacije ko/če bo to še nimam.

2. Če vrtite nazaj od začetka ene oddaje, sistem prestavi na pol minute po koncu prejšnje vsebine. Še vedno vrti nazaj, dokler tega ne ustavite. Kaj točno pomeni, da je čas predvajanja izginil? Bojim sem da vas ne razumem najbolje, prosim, da mi težavo opišete bolj podrobno.

3. Te napake mi ni uspelo ponoviti. Preveril sem tako na TV-komunikatorju, kot aplikaciji. Na koliko časa pa pride do tega?

4. Prosim, da mi napišete model vašega aparata in verzijo Androida. Sem preveril pri nas na večih aparatih (Xiaomi, Pixel,...) in dela bp.

5. Isto kot pri prejšnji točki. App to naredi. Naredi celo oboje. Vpraša če želite in vam da 10 sekund. Če ne kliknete, da ne želite, prične s predvajanjem. Katero verzijo aplikacije pa imate?

Lp
Črt
4) Zakaj hudiča če izklopiš wifi med tem ko si v NEO aplikaciji na Androidu napiše ni internetne povezave, čeprav delajo mobilni podatki ali obratno pri vključeni aplikaciji vključiš še Wifi in je konec. Moraš force stoppat aplikacijo in jovo na novo... Mislm to pa znajo že vsi appi cca 10let ali preklopit ali pa stopirat akcijo.

5) Zakaj ne zna NEO android app ob koncu oddaje preklopiti v novo ali vsaj vprašati če želimo nadaljevati z gledanjem naslednje oddaje?

Naprava na kateri se mi to zgodi je Xiaomi Mi A2, Android one program, Android 9.0 November 2019
Odgovorite s citatom
Staro 17.11.2019, 18:58
johnny Uporabnik johnny ni prijavljen
Novinec
Član od: Mar 2006
Sporočila: 66

Citat:
To se ponivi samo po novi nadgradnji. Po temu, ko je na novi verziji, morate ponovno vklopiti/izklopiti nastavitev.
Ne to se ne ponovi samo pri nadgradnji, ampak vedno ko se NEO ugasne. Oz. ne ravno ugasne, jaz imam master/slave switch in ko se ugasne TV, vzame elektriko tudi NEOtu in potem pri ponovnem zagonu je spet problem s CEC, ki je vklopljen, čeprav kaže, da je izklopljen.
Odgovorite s citatom
Staro 17.11.2019, 21:02
080 Tehnična pomoč Uporabnik 080 Tehnična pomoč ni prijavljen
Svetovalec za tehnična vprašanja
Prikazne slike uporabnika/ce 080 Tehnična pomoč
Član od: Sep 2008
Sporočila: 6.646

Citat:
Objavil-a g33k Prikaži sporočila
Mogoče res nisem bil pozoren ko so bile posodobitve, me res zanima, če bo sedaj zdržalo do naslednje posodobitve.
Zabeležite si trenutno verzijo. Če/ko se težava ponovi, preverite, če je ista. Po mojih izkušnjah bi moralo držati do nadgradnje.

Lp
Črt
Staro 17.11.2019, 21:04

Citat:
Objavil-a Bogo7 Prikaži sporočila
041902193
Vidim, da imate dva TV-komunikatorja NEO. Ali je isto pri obeh? Če ne, mi napišite pri katerem opažate težavo. Ne napišote celotnega MAC naslova, lahko samo zadnji dve cifri. MAC najdete na dnu naprave.

Lp
Črt
Staro 17.11.2019, 21:09

Citat:
Objavil-a nejccar Prikaži sporočila
4) Zakaj hudiča če izklopiš wifi med tem ko si v NEO aplikaciji na Androidu napiše ni internetne povezave, čeprav delajo mobilni podatki ali obratno pri vključeni aplikaciji vključiš še Wifi in je konec. Moraš force stoppat aplikacijo in jovo na novo... Mislm to pa znajo že vsi appi cca 10let ali preklopit ali pa stopirat akcijo.

5) Zakaj ne zna NEO android app ob koncu oddaje preklopiti v novo ali vsaj vprašati če želimo nadaljevati z gledanjem naslednje oddaje?

Naprava na kateri se mi to zgodi je Xiaomi Mi A2, Android one program, Android 9.0 November 2019
Žal imamo edini Xiaomi aparat privatni od sodelavca, pri katerem sem preveril že nazadnje in je delalo. Te znamke telefonov nimamo v ponudbi. Imate možnost delovanje preveriti z drugim aparatom, le za test? Glede na podatke, ki jih imam na voljo, sumim krivdo v aparatu.

Lp
Črt
Staro 17.11.2019, 21:19

Citat:
Objavil-a johnny Prikaži sporočila
Ne to se ne ponovi samo pri nadgradnji, ampak vedno ko se NEO ugasne. Oz. ne ravno ugasne, jaz imam master/slave switch in ko se ugasne TV, vzame elektriko tudi NEOtu in potem pri ponovnem zagonu je spet problem s CEC, ki je vklopljen, čeprav kaže, da je izklopljen.
Naš TV sem najprej ugasnil, nato pa izključil iz 220. Ob ponovnem vklopu je CEC deloval normalno. Ko sem CEC izključil, ponovil postopek, je pa bil ob vklopu CEC res ponovno aktiven. Sem javil naprej.

Lp
Črt
Staro 18.11.2019, 08:38
Bogo7 Uporabnik Bogo7 ni prijavljen
Novinec
Član od: Sep 2009
Naslov: Ptuj
Sporočila: 64

Citat:
Vidim, da imate dva TV-komunikatorja NEO. Ali je isto pri obeh? Če ne, mi napišite pri katerem opažate težavo. Ne napišote celotnega MAC naslova, lahko samo zadnji dve cifri. MAC najdete na dnu naprave.

Lp
Črt
To se dogaja na obeh enako. Dnevno redno vsaki dan jih je potrebno izklopiti iz elektrike ali resetirati, da se pojavi katera oddaja je na sporedu in potem tudi opis.
Odgovorite s citatom
Staro 18.11.2019, 13:43
g33k Uporabnik g33k ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Feb 2012
Sporočila: 1.122

Citat:
Zabeležite si trenutno verzijo. Če/ko se težava ponovi, preverite, če je ista. Po mojih izkušnjah bi moralo držati do nadgradnje.

Lp
Črt
Sem razrežil CEC misterij, vsaj v mojem primeru. Vsakič, ko se izvede ponovni zagon boxa, se trenutna nastavitev CEC funkcije povozi in je avtomatsko spet vključena.
Odgovorite s citatom
Staro 18.11.2019, 18:04

Prosim, da mi johnny in vsi ostali, ki imajo CEC težave javijo svoja uporabniška imena na ZS. Hvala.

Lp
Črt
Odgovori

Značke
neo, smartbox, tehnične, težave

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Težave z sliko in zvokom?! tattoer SiOL TV 2 27.11.2010 07:55
Težave s sliko in zvokom Dunja SiOL TV 0 17.08.2009 12:01
Težave s SiOL TV vmesnikom Dunja SiOL TV 0 17.08.2009 12:00

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 16:59.