Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Avtomobilizem

Avtomobilizem avtomoto problematika, neonska podvozja...

Orodja za teme
Staro 26.02.2006, 18:57
jurka Uporabnik jurka ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce jurka
Član od: Feb 2006
Sporočila: 53
Privzeto kasko zavarovanje

Pozdravljeni!

Ker s kasko zavarovanjem nimam čisto nobenih izkušenj, bi rada en mali nasvet. Nekaj sem gledala že na i-netu, a po moje mi boste iz prve roke znali bolj konkretno svetovati.

Avto želim kasko zavarovati, pa me zanima, katere opcije kasko zavarovanja mi svetujete, glede na to, da imam večinoma mestne vožnje - torej parkirišča sigurno, divjadi najbrž ne rabim.
Ostalih opcij ne poznam v podrobnosti, zato bom hvaležna za vsak odgovor.

Nikjer na netu ne najdem cen za kasko zavarovanje?! Koliko okvirno me bo stalo to za novi avto nižjega razreda?

Bonifikacija pri obveznem zavarovanju mi najbrž pri kasku ne pomaga nič, kaj?

Vem, da sem nevedna...

Hvala za pomoč!
Staro 28.02.2006, 09:53
gerchy Uporabnik gerchy ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce gerchy
Član od: Jan 2006
Naslov: 03
Sporočila: 26
Privzeto Re: kasko zavarovanje

Jow.

Doplačilo za divjad je minimalno, včasih je bilo celo manj kot 5 jurjev - se ne spomnem pri kateri zavarovalnici. Ne gre zgolj za divjad, v mestu lahko povoziš tudi psa ali mačko, ki se po zavarovalniških kriterijih rangirata kot "divjad". Vsekakor lahko zavaruješ stekla, v primeru vloma ali poškodbe vsled cestnega kamenja je opcija kar koristna. Torej, divjad, stekla in parkirni prostor NISO opcije kasko zavarovanja, pač pa jih lahko doplačaš tudi pri obveznem zavarovanju (delni kasko). Opcija kasko zavarovanja je recimo zavarovanje proti kraji. Popust (premijski razred) v omenjenih opcijah žal ni upoštevan.

Bonifikacija pri obveznem načeloma pomaga. Vse je stvar dogovora ali pravil posamezne zavarovalnice. Na Triglavu ti pri 50% popustu priznajo 40% na kasko, vsaj včasih je bilo tako.

Cene obveznih zavarovanj so več ali manj enake pri vseh zavarovalnicah, medtem ko se kasko zavarovanja precej razlikujejo, tako cenovno kot opcijsko.

Mislim tudi, da je na www.zav-triglav.si tudi kasko izračun. Za manjši avto z nekaj popusta bi 150.000 SIT moralo zadostovati.

Edit, našel: http://www.triglav.creativ.si/portal...e-1.asp?id=650

Nazadnje uredil gerchy : 28.02.2006 ob 09:58.
Staro 01.03.2006, 18:09
Novinec

Citat:
Objavil-a gerchy
Jow.

Doplačilo za divjad je minimalno, včasih je bilo celo manj kot 5 jurjev - se ne spomnem pri kateri zavarovalnici. Ne gre zgolj za divjad, v mestu lahko povoziš tudi psa ali mačko, ki se po zavarovalniških kriterijih rangirata kot "divjad". Vsekakor lahko zavaruješ stekla, v primeru vloma ali poškodbe vsled cestnega kamenja je opcija kar koristna. Torej, divjad, stekla in parkirni prostor NISO opcije kasko zavarovanja, pač pa jih lahko doplačaš tudi pri obveznem zavarovanju (delni kasko). Opcija kasko zavarovanja je recimo zavarovanje proti kraji. Popust (premijski razred) v omenjenih opcijah žal ni upoštevan.

Bonifikacija pri obveznem načeloma pomaga. Vse je stvar dogovora ali pravil posamezne zavarovalnice. Na Triglavu ti pri 50% popustu priznajo 40% na kasko, vsaj včasih je bilo tako.

Cene obveznih zavarovanj so več ali manj enake pri vseh zavarovalnicah, medtem ko se kasko zavarovanja precej razlikujejo, tako cenovno kot opcijsko.

Mislim tudi, da je na www.zav-triglav.si tudi kasko izračun. Za manjši avto z nekaj popusta bi 150.000 SIT moralo zadostovati.

Edit, našel: http://www.triglav.creativ.si/portal...e-1.asp?id=650
Hvala, gerchy.
Divjad, stekla, parkirišče, kraja in toča. Menda bo dovolj? :cool2:
Staro 01.03.2006, 21:05
Novinec

Citat:
Objavil-a jurka
Hvala, gerchy.
Divjad, stekla, parkirišče, kraja in toča. Menda bo dovolj? :cool2:
Najbolje, da si napraviš izračun in se potem odločiš. Napisano se zdi smiselno, če nimaš garaže in živiš v krajih, kjer je toča pogosta, potem go for it. Nekako imam občutek, da utegne slednja opcija biti cenovno nezanimiva. Morda žrtvuješ še par tisočakov za svetila ... no, spet je odvisno od tega, za kakšno nabavno vrednost vozila gre ter za kakšen odstotek odbitne franšize se odločiš. Včasih je ugodneje koristiti kasko in plačati franšizo, kot doplačati vse omenjene opcije (nekatere zavarovalnice ponujajo zakup kuponov, nekatere pa več premijskih razredov - torej kljub padcu premijskega razreda še vedno obdržiš maksimalen možni popust).

Nazadnje uredil gerchy : 01.03.2006 ob 21:07.
Staro 01.03.2006, 21:55
Novinec

Toča zato, ker mi je zadnji avto toča kar lepo oklestila. Tista znana ljubljanska toča iz leta 2001.
Drgač pa, ja, tud lučke bom najbrž dodala, ker je to le 5 jurjev zraven.

Gerchy, ker vidim, da si strokovnjak za kasko - jaz pa nevednica - a mi lahko kaj o odbitnih franšizah napišeš - tako na preprost način.
Hvala!
Staro 01.03.2006, 22:32
Novinec

Hehe, k sreči nimam izkušenj (knocking wood here), ampak približno poznam postopek. Znesek kasko zavarovanja je odvisen tudi od odstotka odbitne franšize (natančne številke lahko preveriš na izračunu). Navadno gre za 1% odbitno franšizo, kar v praksi pomeni, da v kolikor koristiš kasko pri avtomobilu, vrednemu denimo 3 milijone tolarjev, moraš zavarovalnici izplačati 1% od tega zneska. Pri tem si navadno ob premijski razred (razen, če si v najvišjem ali imaš zakupljenega), kar pomeni padec 3 razredov (15%) pri naslednjem zavarovanju. Seštevek teh izračunov primerjaj s stroškom opcij delnega kaska in se odloči. :wink:
Staro 08.03.2006, 19:47
ponga Uporabnik ponga ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce ponga
Član od: Oct 2004
Sporočila: 2.970

Citat:
Objavil-a gerchy

To je veljajo do 6.2.06. Od takrat naprej pri kasko zavarovanju nimaš nobenega popusta tudi če imaš max.bonifikacijo na obveznem zavarovanju.
Staro 09.03.2006, 08:29
Novinec

Citat:
Objavil-a ponga
To je veljajo do 6.2.06. Od takrat naprej pri kasko zavarovanju nimaš nobenega popusta tudi če imaš max.bonifikacijo na obveznem zavarovanju.
No, saj se mi je zdelo, da so nekaj spreminjali. Najbrž potem, v kolikor za 3 leta prekineš s kaskom, si po 3 letih spet na 0%, ne glede na to, da imaš pri obveznem najvišji premijski razred, ter da si prej tudi pri kasku imel najvišjega?

Pfff ...
Staro 09.03.2006, 11:05
ponga Uporabnik ponga ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce ponga
Član od: Oct 2004
Sporočila: 2.970

Citat:
Objavil-a gerchy
No, saj se mi je zdelo, da so nekaj spreminjali. Najbrž potem, v kolikor za 3 leta prekineš s kaskom, si po 3 letih spet na 0%, ne glede na to, da imaš pri obveznem najvišji premijski razred, ter da si prej tudi pri kasku imel najvišjega?

Pfff ...
tako nekako, ja...
Staro 10.03.2006, 18:46
tofssy Uporabnik tofssy ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce tofssy
Član od: Jul 2005
Sporočila: 4

Pa tud odbitne franšize ni več v %ampak je določen znesek,mislim da minimalni 150 evrov.

Značke
kasko, zavarovanje

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 00:42.