Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Zdravje

Zdravje zdravo življenje, nasveti o zdravju, zdravnikih, hrani, rekreaciji, ....

Prikaži rezultate anket: Koliko pokadite na dan
Več kot 1 škatlica na dan 7 12,73%
1 škatlica na dan 10 18,18%
Manj kot 1 škatlica na dan 13 23,64%
Ne kadim 25 45,45%
Glasovalci: 55. V tej anketi ne moreš sodelovati

Orodja za teme
Staro 19.06.2006, 18:56
mertseger Uporabnik mertseger ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce mertseger
Član od: Apr 2006
Naslov: LJ City
Sporočila: 241
Privzeto Re: Odvajanje od kajenja?

moj stic se je tudi trudil neki časa potem je šel pa enkrat k dohtarju pa ko je zvedu kakšna pluča ima zaradi tega dolgotrajnega in strastnega kajenja ni nikol več pokadil niti cigareta.To je blo skoraj 2 leti nazaj
Staro 21.06.2006, 15:54
sJavorshek Uporabnik sJavorshek ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce sJavorshek
Član od: Dec 2005
Naslov: kva jest vem
Sporočila: 3.275
Privzeto Re: Kadilske navade

Ker se je anketa zaklučla, tut dvigujem temo.

Hvala vsem, k ste odgovoril.
Staro 21.06.2006, 16:03
U462 Uporabnik U462 ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce U462
Član od: Jun 2006
Naslov: Deathvillage
Sporočila: 619

ko ima neka pripali cigaru
a ko nema neka puši karu drugaru
Staro 21.06.2006, 17:55
korenje Uporabnik korenje ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce korenje
Član od: Jul 2004
Naslov: #skum@http://chat.ircnet.org
Sporočila: 675

cigareti mi smrdijo.
Staro 21.06.2006, 18:30
gold.t Uporabnik gold.t ni prijavljen
Novinec
Sporočila: 38

poz
že 45 let po 3 škatle
(prekajen meso dalj časa zdrži,sploh pa v takile vročini
Staro 09.07.2006, 19:47
mturk10 Uporabnik mturk10 ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce mturk10
Sporočila: 53
Privzeto Re: odvajanje kajenja?

Citat:
Objavil-a korenje
jz bi tut tortice vsak dan jedu, pa si pravm da mi to sam skoduje. Enako zate. Nehat moras od enkrat, ne pa po malem. Torej tisti dan ko se odlocis da ne bos vec kadil, ne smes prizgat niti enega cigareta vec.

pol pa premisli. A hoces kadit pa smrdet pa met rumene zobe pa bit zadet zarad cikov, al ne?
btw, ce ne ves kaj delat, namest da se gres v sobo zasmrdet, pejt rajs na internet mal browsat al pa igrce igrat.

Pa še raka na pljučih in v grlu nemaraš imet
Staro 10.07.2006, 09:19
Trillian Uporabnik Trillian ni prijavljen
Komaj živ
Prikazne slike uporabnika/ce Trillian
Član od: Feb 2003
Naslov: Betelgeza
Sporočila: 22.840

jest sm se pa odločila da neham s tem. vsaj zmanjšam, oz. se resno vzamem v roke...k to res ni fajn.
Staro 10.07.2006, 14:20
partibrejker Uporabnik partibrejker ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce partibrejker
Član od: Jul 2005
Sporočila: 320

jest pred 30-im neham
Staro 10.07.2006, 20:03
Trillian Uporabnik Trillian ni prijavljen
Komaj živ
Prikazne slike uporabnika/ce Trillian
Član od: Feb 2003
Naslov: Betelgeza
Sporočila: 22.840

dzuukeeeeeeeeecc pa kje ti hodš a?
no, pr men še ni tolk hudo, mi moj še ni naredu kaj tazga...pomoje sploh ne bi mela met cajta bit jezna k bi bla kr v šoku....:D
ja ejga a pol si jih pa šušil al kaj??? bi šou raj v štacuno po nove, pa zakaj jih nisi ze enga skadil na poti?..a ne sej vem, ne smem zavajat..pridn si.
Staro 27.07.2006, 17:45
prevajalka Uporabnik prevajalka ni prijavljen
Novinec
Član od: Jul 2006
Sporočila: 2

Saj vidim, da že dva tedna ni novih objav, ampak jaz sem danes prvič na teh forumih in vam kratko malo moram povedat, kako sem jaz nehala kadit. Sem ponosna nase. Sem kadila 13 let škatlo na dan in sem skoz govorila, jaz pač kadim in me ne briga ne zdravje, ne kultura, meni je fino. Pika. Potem pa sem začela opažat težave pri dihanju (stara sem 33) pa še kar ne in ne , potem sem ugatavljala, da imam čist čudno kožo in potem sem imela neko nedeljo v lanskem juniju groznega mačka in samo en cigaret v škatlici. Pokadila sem ga okoli poldne in mi je bilo tako zanič, da sem si rekla: Evo jutri pa poskusim, kako je če cel dan ne kadim.!! Nobenih pompoznih obljub, niti načrtov. Zjutraj pred službo sem šla v lekarno po obliže, ker se dovolj poznam, da sem vedela, da brez pomoči ne bo šlo. Obliž je obupno močan in me je čist zastrupil, zato sem šla naslednji dan kupit raje Nicorette. Potem sem se spopadala z vsako situacijo posebej. Kavica zjutraj, aha namesto da dam zraven skodelice čike, sem dala škatlico čikgumijev. Namreč zelo rada imam kavo in mi na misel ni prišlo, da bi se odpovedovala še temu. Potem, cigaret po kosilu, z velikim pompom sem nesla v usta čikgumi, potem grozna situacija:gremo na pijačo in kaj naj hudiča delam z rokami? Pa sem opazovala nekadilce in ugotovila, da nič ne počnejo z rokami in da kljub temu niso nič čudni in sem jih začela posnemat. IItd, itd. In je pomagalo. Ravno tako žuranje. Sem si mislila, če zmorem zmorem, če ne ne in sem se ga napila kar ta prvi vikend in nisem prižgala, ampak žvečila sem pa kot nora. Prvi teden je bila itak vsaka situacija nov izziv. Potem je pa šlo z vsakim dnem lažje. Žvečila sem približno pet mesecev in potem prenehala sama od sebe. Pomagalo je tudi pri tem, da se nisem zredila, ker nisem čisto nič več jedla kot prej, niti se metabolizem ne spremeni toliko, da bi se poznalo.
Danes je torej že več kot leto in nimam ne potrebe in zanimivo, niti želje in za zaključek moja ugotovitev. Ves blabla o zdravju in osmrtnice na škatlicah itd, so en larifari. Edina stvar, ki pomaga je lastna odločitev, ki pa se mora zgoditi globoko v sebi, ne zaradi zunanjih vzrokov. Potem pa ni težko. Vseeno je, kaj je razlog. Jaz dam pač precej na zunanji videz in mi je ideja o tem, da se s cigareti staram hitreje kot brez njih, postala nevzdržna. Torej, pogum. Da se! Pa še nekaj. Ne razmišljat o tem, da je to nekaj dokončnega, potem rata kar malo strašljivo. Cigareta naj bo dosegljiva, izziv pa naj bo najprej en dan brez cigarete,pa še en pa še en, pa še en teden, pa še en mesec, dokler telo ne premaga odvisnosti, psiha je pa do takrat itak že dovolj močna, da prepreči ponoven začetek. Pa četudi zdrsne, pa kaj. To ni enostavno, ne imet slabe vesti, naslednji poskus bo bolj premišljen, odločitev bolj zrela. Nikar pa zapast mišljenju, da se ne da. Se da, Zagotovo!!
Veliko sreče vsem in eno lepo poletje.

Značke
kajenja, odvajanje

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 15:35.