Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Potovanja

Potovanja potovanja, izleti, nasveti, potopisi ...

Orodja za teme
Staro 21.09.2007, 15:10
donna8 Uporabnik donna8 ni prijavljen
Novinec
Član od: Sep 2007
Sporočila: 6
Privzeto Re: Turčija:)

Vsa Turčija je zame ena sama eksotika. Treba je poskusiti njihovo hrano - različne dolme, merdzimek juho in božanske baklave, imajo izvrstna vina, predvsem rdeča (so res malo dražja) in yeni raki. In Alanya je zelo lepa. Tu sem bila sicer samo na enodnevnem izletu iz Sideja, a mi je zelo ugajala. V notranjost te popeljejo na izlet v gostišče ob reki, kjer so sedeži na sodih in imajo izvrstne ribe. Zelo zanimovo in zelo drugačno!
Staro 29.09.2007, 12:56
misswho Uporabnik misswho ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce misswho
Član od: Jan 2007
Sporočila: 89

Turčija je res fantastična Jaz sem bila 2 leti nazaj - Istanbul, potem pa Kapadokija in Centralna Anatolija. Istanbul je itak fenomenalen, mesto Goreme me je tut fasciniralo z relaksiranostjo ... Najbolš od vsega je bil pa treking po hribih blizu mesta Nigde. Samo mesto je mega, ker skoraj ni turistov in se kar malo izgubiš med domačini. Hribi so bili pa fantastični. Sem vege in so me vsi strašili, da brez mesa pa ne bom preživela ... phe, še na trekingu je kuhar Seljcuk delal jedi samo zame - nagrada, ker sem se naučila par turških besed in sem mu razložila, da pri meni pa "et no" - meso pa ne gre
Staro 29.09.2007, 18:46
zverina Uporabnik zverina ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce zverina
Član od: Jun 2005
Naslov: Out of Nowhere
Sporočila: 1.664

Citat:
Objavil-a donna8 Prikaži sporočila
Vsa Turčija je zame ena sama eksotika. Treba je poskusiti njihovo hrano - različne dolme, merdzimek juho in božanske baklave, imajo izvrstna vina, predvsem rdeča (so res malo dražja) in yeni raki. In Alanya je zelo lepa. Tu sem bila sicer samo na enodnevnem izletu iz Sideja, a mi je zelo ugajala. V notranjost te popeljejo na izlet v gostišče ob reki, kjer so sedeži na sodih in imajo izvrstne ribe. Zelo zanimovo in zelo drugačno!

jst ne vidim razliko med Alanyo, Mallorco ali Porečem.
Staro 03.10.2007, 13:54
Gric Uporabnik Gric ni prijavljen
Komaj živ
Prikazne slike uporabnika/ce Gric
Član od: Oct 2000
Naslov: Matqurba land
Sporočila: 21.001

Citat:
Objavil-a zverina Prikaži sporočila
jst ne vidim razliko med Alanyo, Mallorco ali Porečem.
Poreč je najdražji
Staro 04.10.2007, 19:26
zverina Uporabnik zverina ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce zverina
Član od: Jun 2005
Naslov: Out of Nowhere
Sporočila: 1.664

Citat:
Objavil-a Gric Prikaži sporočila
Poreč je najdražji

ma kaki.

Mučačačosi so najdražji.
Staro 05.02.2008, 21:18
makola Uporabnik makola ni prijavljen
Novinec
Član od: Feb 2008
Sporočila: 1
Privzeto Re: Turčija:) hotel LONG BEACH RESTOR Alanya

Zanima me, ali je bil že kdo v Turčiji blizu kraja Alanye, v omenjenem hotelu ?!
Staro 03.03.2008, 11:59
ant Uporabnik ant ni prijavljen
Novinec
Član od: Mar 2008
Sporočila: 2

čao

midva s punco pa sva rezervirala hotel Kleopatra beach 4* All Incl pri Travel Pointu 25.6. Zanima me ali ima kdo izkušnje s tem hotelom? Hotel se nahaja na plaži Kleopatra beach. Prav tako me zanima ali je treba v Turčijo vzeti kakšne tablete za želodčne motnje in lai so le te pogoste? Večinoma bova seveda jedla v hotelu, kaj pa na kakšnih izletih? se je treba kaj paziti kaj poješ?

zanima me tudi kam se splača iti na izlete iz Alanye in ali so kakšni problemi z domačimi agencijami namesto, da greš preko slo agencije? domače so verjetno veliko cenejše.

Kako je pa z raznimi bazarji ipd?

hvala zaenkrat
Staro 02.04.2008, 11:31
liljana Uporabnik liljana ni prijavljen
Novinec
Član od: Jul 2007
Sporočila: 35
Question Re: Turčija:)

Ojla !

Sem prvič na forumu za Turčijo. Pa me zanima kakšno je vreme in morje v Aprilu. A se splača poskusit.

lp Lili:
Staro 12.04.2008, 13:00
jagadu Uporabnik jagadu ni prijavljen
Novinec
Član od: Apr 2008
Sporočila: 24

Ali je kdo že bil v hotelu Alaiye resort ?
Mi gremo 23.julija in me zanima mnenje nekoga ki je tam že bil! Hvala
Staro 21.04.2008, 21:06
Deklica68 Uporabnik Deklica68 ni prijavljen
Novinec
Član od: Apr 2008
Sporočila: 2

Citat:
Objavil-a ant Prikaži sporočila
čao

midva s punco pa sva rezervirala hotel Kleopatra beach 4* All Incl pri Travel Pointu 25.6. Zanima me ali ima kdo izkušnje s tem hotelom? Hotel se nahaja na plaži Kleopatra beach. Prav tako me zanima ali je treba v Turčijo vzeti kakšne tablete za želodčne motnje in lai so le te pogoste? Večinoma bova seveda jedla v hotelu, kaj pa na kakšnih izletih? se je treba kaj paziti kaj poješ?

zanima me tudi kam se splača iti na izlete iz Alanye in ali so kakšni problemi z domačimi agencijami namesto, da greš preko slo agencije? domače so verjetno veliko cenejše.

Kako je pa z raznimi bazarji ipd?

hvala zaenkrat
Lani sem bila zadnji teden septembra v tem hotelu. Hotel je povprečno opremljen, vendar čist. Potreben je obnove (vsaj sobe). Upaj, da bosta dobila sobo s pogledom na morje (malo verjetno, ker so najljubši gostje tega hotela Nizozemci) ali pa na vzhodno stran. Hrana je božanska za tiste, ki imajo radi zelenjavo in omake ter pečeno meso. O sladicah raje ne bom pisala, ker se mi še danes sline cedijo. Če bosta v Duty free kupila alkohol se ni bati.

Osebje je zelo prijazno (posebej receptorji: dva fanta in eno dekle zelo luškano), tudi natakarji so prave face. Internet je zastonj.

Plaža je lepa (takoj čez cesto in šef Kadir s svojim osebjem je zelo prijazen). Ležalniki in senčniki so žal plačljivi 1,5 € po kosu na dan. Poseben čar ima ta Kleopatrina plaža zjutraj (jogging) in zvečer (romantični sprehod pred večerjo) s pogledom na grad. tega morata obiskati. ...

In bazar, z neskončno možnostjo nakupovanja.

Tudi jaz grem v ta hotel, ampak spet zadnji teden septembra, sicer pa bo to moj 4 dopust v Turčiji.

Deklica

Značke
turčija

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 21:30.