Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Svet in ljudje

Svet in ljudje psihologija, sociologija, velika vprašanja...

Orodja za teme
Staro 27.02.2007, 13:43
mrjerry Uporabnik mrjerry ni prijavljen
Pacijent
Prikazne slike uporabnika/ce mrjerry
Član od: Aug 2003
Sporočila: 28.321
Privzeto Re: Sporočilo ženskam

Hja odvisno od tvojega interesa do sogovornika, bi rekel. Sigurno ne razlagas vsakemu, iz cesa imate doma pipe, ne?

Odvisno je tudi od tvojega standarda, s kom se sploh druzis, koga peljes na kavo in komu sploh dopustis, da pogovor nanese na taksne stvari.
Staro 27.02.2007, 14:26
mišljeni Uporabnik mišljeni ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jul 2006
Sporočila: 96

navadno ne gre za pipe oziroma preproge doma niti za vprašanje standarda - glede na krog ljudi v katerem se "hodi" na kave. Dejansko stanje je bilo spontanega vzroka, kolega pozna znanko, ki je šla slučajno mimo in prisede.......zdej, spoznavanje ljudi naj bi bilo prijetno, kakor tudi tolerančni test do drugih ljudi, ki ga izvajamo vsak dan,....v osnovi se trudim ne diskriminirat že po zunanjosti in dopščam drugim, da se preko pogovora spoznamo, kar pa ne smatram za padec standarda in tudi po neprijetnih zadevah - je sposobnost retorike in vljudnosti na prvem mestu pred vzkipljivostjo - pretepi in razžalitve drago stanejo.

Dekletom in ženskam pa je potrebno še posebej (vsaj včasih) prisluhniti, saj praviloma rade govorijo, kar doda to nenavadno začimbo in razgibanost v vsakdanje življenje - pa čeprav poslušaš o neenakopravnosti, kajne...
Staro 27.02.2007, 14:40
mrjerry Uporabnik mrjerry ni prijavljen
Pacijent
Prikazne slike uporabnika/ce mrjerry
Član od: Aug 2003
Sporočila: 28.321

Lepo povedano :D :D :D
Staro 27.03.2007, 08:28
Grey Uporabnik Grey ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce Grey
Član od: Jun 2003
Sporočila: 70

Heh...ženske. Šibka točka marsikaterega moškega. Dejstvo je, da so ženske bolj privilegirane v pravnih zadevah? Zakaj in kdo postavlja zakone? Moški seveda. In ker je nekako v naravi moških, da ščitijo ženske, jim velikokrat gredo na račun pri sprejemanju raznoraznih varovalnih ukrepov. Ne vedo pa, da v pravnem svetu s tem sami sebi kopljejo luknjo. Moški smo šibki po umu (no ja...recimo, da sem tudi jaz ), ko pride do žensk. Znajo te obrnit, zapeljat in izkoristit. Moraš imeti res močno voljo, da ne nasedeš na fore. In ženske znajo zelo dobro eksploitirati to našo hibo. V navezi z zakoni, katere so postavljali predvsem moški, imajo ženske zelo veliko moč. One samo izkoriščajo to, kar jim je dano. Precej inteligentno se vam ne zdi?

V preteklosti je bilo tako, da je ženska skrbela za otroka, kuhala, prala, itd., moški pa je delal in prinašal domov denar. Kot so nekateri že omenili se je v zakonski zvezi pogostokrat pojavljalo zanemarjanje. Tako čustveno kot tudi materialno. Potem je počasi prišla "power to the women" scena in tako smo tu, kjer smo danes. Ženske so postale praktično neodvisne od moških, zato zakonske zveze trajajo zelo malo časa oz. se sploh ne trudijo več tako zelo, da bi popravljala napake in zgladila probleme med seboj, ker se je lažje ločiti in najti drugega, bolj primernega partnerja (zelo slaboumno). Tako imamo veliko mater samohranilk, otrok, ki so zamenjali n-staršev itd. Malo sprijen svet, vsaj za mojo perspektivo.

Do neke mere se strinjam s tabo roxa, ampak ne moreš prepovedati otroku igranje z igračami orožji in igranja "nasilnih" iger. Celo vesolje, celoten obstoj je ravnovesje - črno/belo, jin/jang, dobro/zlo. Boj je temeljna oblika zagotavljanja preživetja. Razlika je samo v tem ali ti uporabiš orožje za dobro ali zlo. Celo življenje je borba za preživetje (sploh v današnjih časih). Zato ne zanemarjaj tega, ampak svojega otroka nauči pravih moralnih vrednot in mu pusti, da se igra tudi z orožjem. Če je otrok na moralno pozitivni strani, potem ni nevarnosti, da bi ga ta "agresija" pahnila v razbojniške in prestopniške vode.

Da se vrnem nazaj na ženske . Brez njih preprosto ne gre oz. ni zanimivo. Kot je rekel mišljeni, ženskam je treba prisluhniti. Včasih imajo celo kaj zanimivega za povedati. :D
Staro 27.03.2007, 10:58
Andreea Uporabnik Andreea ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Aug 2006
Sporočila: 1.103

Citat:
Objavil-a Grey Prikaži sporočila
...Ženske so postale praktično neodvisne od moških, zato zakonske zveze trajajo zelo malo časa oz. se sploh ne trudijo več tako zelo, da bi popravljala napake in zgladila probleme med seboj, ker se je lažje ločiti in najti drugega, bolj primernega partnerja (zelo slaboumno). ..
:O
Bravo...matr...šele zdaj mi je jasno...za razpadle zakone smo krive slaboumne ženske, ker se ne znamo zmenit med sabo...
Kul. Odprl si mi oči.
Staro 27.03.2007, 11:38
Novinec

Andrea, ne me razumet narobe. To je letelo na obe strani. Dejstvo je, da se ljudem ali ne da ali pa se nočejo potruditi da bi stvar štimala.
Staro 27.03.2007, 16:02
Njuška Trap Uporabnik Njuška Trap ni prijavljen
Živa zmeda
Prikazne slike uporabnika/ce Njuška Trap
Član od: Dec 2005
Naslov: Vila Čira-Čara
Sporočila: 1.144

Ko dojameš, da odnos ni več zdrav, je najboljša stvar, ki jo lahko narediš zase, za partnerja in (tudi ali predvsem?) za otroke, da se iz tega odnosa umakneš, a ne? Hvala celemu vesolju, da ni več tega, da ločenka ni več omalovaževana, odrinjena, manjvredna ali celo zatirana (in seveda, da se otrok ne zmerja več s pankrti).

Kar pa seveda ne pomeni, da slepo podpiram izhod v beg - če imaš (po možnosti realen) občutek, da se splača (pa ne v materialnem smislu, da ne bo pomote) potruditi in prebroditi krizo v odnosu, se pač potrudiš, če dojameš, da vseeno ne gre (več), pa ja: so long...
Because, what's the difference?
Staro 01.04.2007, 23:58
mrak Uporabnik mrak ni prijavljen
Novinec
Član od: Feb 2006
Sporočila: 7

Tisti, ki bi se morali prebuditi so moški. Moški so v današnji družbi sila izgubljeni. Ženskam nikoli ne bo uspelo uspešno voditi družini ali karkoli drugega brez podpore moških in obratno. Ženske težijo k uspešni karieri ker je to iluzija družbe, kar je pa seveda škodljivo.

LP Vsem
Staro 02.04.2007, 14:07
andreja_1 Uporabnik andreja_1 ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce andreja_1
Član od: Sep 2006
Naslov: jug 03 štajerske
Sporočila: 55

Citat:
Objavil-a roxa Prikaži sporočila
zanima me vaše mnenje o napisanih zadevah?

Kaj izgubi ženska, če ostane doma? Ničesar, veliko pa pridobi.

www.gibanje.org
saj z napisanim se v veliki meri strinjam, vendar, mi pa tale stavek da misliti...
kaj izgubi ženska ki ostane doma hmmm mislim da veliko... vsaj jaz morem it v družbo, med ljudi in s tem ko si doma imaš manjše možnosti svobode... jaz nebi mogla biti celo življenje doma, žal
Staro 02.04.2007, 18:07
Novinec

Citat:
Objavil-a andreja_1 Prikaži sporočila
saj z napisanim se v veliki meri strinjam, vendar, mi pa tale stavek da misliti...
kaj izgubi ženska ki ostane doma hmmm mislim da veliko... vsaj jaz morem it v družbo, med ljudi in s tem ko si doma imaš manjše možnosti svobode... jaz nebi mogla biti celo življenje doma, žal
Saj ni potrebno, da si vedno doma. Kaj pa razni tečaji, športne aktivnosti, hobiji,...? A tega ni? Ne vem, ampak jaz si prihodnosti oz. mojega življenja na sploh brez teh stvari ne predstavljam.

Značke
sporočilo, Ženskam

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Vse o aparatih Motorola [Brez reklam] Tanatie Mobilna telefonija 64 28.10.2009 16:33
Ženskam je lažje v življenju Knez Svet in ljudje 115 27.12.2006 08:51
Vse pripombe in ostalo Goody Pripombe in komentarji 579 25.10.2006 15:06

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 17:07.