Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Religija in filozofija

Religija in filozofija razprave o religiji in ....

Orodja za teme
Staro 14.03.2007, 14:20
esmi Uporabnik esmi ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce esmi
Član od: Mar 2007
Naslov: Kairo - Egipt
Sporočila: 90
Privzeto Re: islam v sloveniji

@esmi lubica, prav tezka si, govoriva iz drugih cevljev, ti hvalis zivljenje v islamskih drzavah, jaz pa pljujem po zivljenju z islamom v neislamskih drzavah, da sem prebrala koran v celoti nikjer nisem rekla, prebrala sem ga pa dober del ze pred casom, vec si pa nisem upala, islama se bojim kot sem ze rekla, in nazadnje: ne, ne bi se vracala po jutranji izmeni, da zamenjam sodelavko za kavo in cigaret in tudi ne bi pricakovala, da kdo menja mene, svica pa ni toliko strpna, vsaj v celoti ne, prej sem govorila za zenevo, v cirihu naprimer teh tezav nisem imela.
zal mi je tudi, da si razocarana nad slovenijo, vem da bi lahko bilo marsikaj bolje, vendar je lepo imeti drzavo, ki ji pripadas in jo ljubis. pa brez zamere.

Ekica, jaz prvo nisem tvoja ljubica, hvala Bogu.Drugo pa če ti kdo stopi na prste je težak. Tisti,ki pa ti prikimavajo so lahki.. al kaj že?
Forum je namenjen čemu že?? Če smo ti ljudje tukaj težki,ker se pač ne strinjamo s tabo ali pa ti kažemo kakšne neumnosti pišeš... potem ... forum pač ni pravo mesto zate. In o različnih čevljih ne vem ravno.
Pozabljaš da sem slovenka ki je večino življenja preživela v Sloveniji in Eu.Torej sva precej na istem. Razlika je samo v tem da zadnji 2 leti jaz poznam še drugo stran... ne samo kako je živeti v evropi z islamom ampak tudi kako je živeti v islamski državi... Se pravi po domače povedano imam pač mace več izkušenj z Islamom...
Kar se tiče Korana... napisala si da si v njem prebrala nekaj kar v njemu jaz, ki berem izvirnik nisem nikoli zasledila. Pa me je zanimalo morda si mela kašen "čuden" prevod.
Kar se pa tiče Slovenije...Moje stanovanje v Cairu vsebuje slike slovenskih mest in pokrajine. Imam tudi Slovensko zastavo... skratka sem patriot da mi redko najdeš enakega.
In Slovenija je nekaj... Nekaj so pa njihovi državljani... Ne vem zakaj...toda zdi se mi da je vedno slabše, vsako leto ko pridem na počitnice se vračam razočarana...

Nazadnje uredil esmi : 14.03.2007 ob 14:23.
Staro 14.03.2007, 14:56
ekica Uporabnik ekica ni prijavljen
Novinec
Sporočila: 28

Citat:
Objavil-a esmi Prikaži sporočila
[b]Ekica, jaz prvo nisem tvoja ljubica, hvala Bogu.Drugo pa če ti kdo stopi na prste je težak. Tisti,ki pa ti prikimavajo so lahki.. al kaj že?
Forum je namenjen čemu že?? Če smo ti ljudje tukaj težki,ker se pač ne strinjamo s tabo ali pa ti kažemo kakšne neumnosti pišeš... potem ... forum pač ni pravo mesto zate. In o različnih čevljih ne vem ravno.
Pozabljaš da sem slovenka ki je večino življenja preživela v Sloveniji in Eu.Torej sva precej na istem. Razlika je samo v tem da zadnji 2 leti jaz poznam še drugo stran... ne samo kako je živeti v evropi z islamom ampak tudi kako je živeti v islamski državi... Se pravi po domače povedano imam pač mace več izkušenj z Islamom...
Kar se tiče Korana... napisala si da si v njem prebrala nekaj kar v njemu jaz, ki berem izvirnik nisem nikoli zasledila. Pa me je zanimalo morda si mela kašen "čuden" prevod.
Kar se pa tiče Slovenije...Moje stanovanje v Cairu vsebuje slike slovenskih mest in pokrajine. Imam tudi Slovensko zastavo... skratka sem patriot da mi redko najdeš enakega.
In Slovenija je nekaj... Nekaj so pa njihovi državljani... Ne vem zakaj...toda zdi se mi da je vedno slabše, vsako leto ko pridem na počitnice se vračam razočarana...
pa sej se ne gre za to komu nasprotujes, temvec kako se oprijemljes vsakega detajla, ki ga razumes po svoje in razpredes ogromno mrezo okoli tega, tako kot v tem primeru recimo.. noben ti ne ocita, da se ne spoznas na zivljenje tu in tam, vendar slednjega ves cas zagovarjas, medtem ko ga jaz niti ne omenjam.. ce mi bo kak dan res dolgcas, bom poiskala odlomek iz katerega sem razumela to kar sem, do takrat pa se vedno dvomim, tudi po vsem tem kar si povedala, da zivljenje po seriatu in zivljenje po zakonih nasih drzave lahko gresta z roko v roki.. glede na to, da zivis z doma, potem razumes, zakaj sem se tako z veseljem vrnila sem in glede na razocaranja, ki sem jih dozivela drugod, se mi zdijo tale tukaj precej manjsa. tebi pac ne in mogoce je bolje tako, ce ne bi kakor sem jaz, verjetno tudi ti pohitela nazaj sem.
Staro 14.03.2007, 18:36
esmi Uporabnik esmi ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce esmi
Naslov: Kairo - Egipt
Sporočila: 90

Citat:
Objavil-a ekica Prikaži sporočila
pa sej se ne gre za to komu nasprotujes, temvec kako se oprijemljes vsakega detajla, ki ga razumes po svoje in razpredes ogromno mrezo okoli tega, tako kot v tem primeru recimo.. noben ti ne ocita, da se ne spoznas na zivljenje tu in tam, vendar slednjega ves cas zagovarjas, medtem ko ga jaz niti ne omenjam.. ce mi bo kak dan res dolgcas, bom poiskala odlomek iz katerega sem razumela to kar sem, do takrat pa se vedno dvomim, tudi po vsem tem kar si povedala, da zivljenje po seriatu in zivljenje po zakonih nasih drzave lahko gresta z roko v roki.. glede na to, da zivis z doma, potem razumes, zakaj sem se tako z veseljem vrnila sem in glede na razocaranja, ki sem jih dozivela drugod, se mi zdijo tale tukaj precej manjsa. tebi pac ne in mogoce je bolje tako, ce ne bi kakor sem jaz, verjetno tudi ti pohitela nazaj sem.
Ja, to je pa res sem zelo natančen in pikolovski človek. Ponavadi to ljudje jemljejo kot dobro lastnost.
To neumnost o Slovenski ustavi in šeriatskem zakonu in političnem udejstvovanju muslimanov ti je že par strani nazaj nekdo lepo razložil!!
In nikoli nisem omenila tega da je to združljivo,ker ni... in ker nima smisla o tem govorit,ker je to ravno tako kot bi se pogovarjala katere materiale boš uporabila za opremo hiše na luni...
Staro 14.03.2007, 21:39
NaceM Uporabnik NaceM ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce NaceM
Član od: Apr 2006
Sporočila: 980

Citat:
Objavil-a paradox Prikaži sporočila
...kot tudi krscanstvo in ostale religije. Organizirani religiji je VEDNO v interesu, da 'ovcke', ki ji sledijo ne razmisljajo s svojo glavo.
Na sreco vseh nas niso vsi verniki popolnoma slepi...tako, da vedno obstaja vsaj sansa, da kdo s pomocjo kaksne dodatne knjige in ne le Bibilije in podobnih s casom izboljsa svoj vid... No upanje je pol zivljenja
Napačnemu govoriš. Nisem katolik, niti krščen ne.
Staro 14.03.2007, 21:48
Uporabnik

Najprej... Sabath el nur!

Citat:
Če smrdiša ali ne, ne vem,ker te ne poznam. S tabo ne bo govorila zaradi tega,ker se muslimanke ne pogovarjajo s tujimi moškimi.Pa ne zato,ker bi jim to kdo prepovedal ampak je to stvar vzgoje in tradicije.Privzgojena tako kot tebi naprimer da ne uriniraš po cesti... upam vsaj da, je tako...
Ma nemoj... In taka vzgoja je v Evropi TUJA. Če je tako v muslimanskih državah - prav. Pri nas je to TUJE in nekatere od nas to moti. Vredu? Tako kot muslimane moti, da so ponekod napol nagi sprehajajo okoli (se še nazorno spomnim Homeinijeve prepovedi prenosa olimpijskih iger, ker so športniki oblečeni "nemoralno") (kot si sama rekla, da tudi tebe), ker je vzgoja pri nas pa drugačna. A? Ampak tega svojega prav ne vsiljujemo muslimanom v njihovih državah, tako kot prosimo, da prišleki ne vsiljujejo svojega prav nam. Je to tako težko razumeti?
In glede na to, kakšno svinjarijo sem videl v Egiptu se mi zdi (če samo nadaljujem tvoje izvajanje), pa islam uči, da se lahko urinira in iztreblja na ulicah. (Pa to sem rekel samo karikirano, da ne boš skočila v luft, tako kot muslimani ob karikaturah na Danskem. OK?)
(Pa tudi ob tiste nesrečne avtobuse pri Luxorju se sploh nisi spotaknila - glede na to, da so turiste pobili islamski skrajneži. In to konec 20. stoletja. Ne nekje daleč nazaj v zgodovini. To je samo opazka, ker sama praviš, da si natančna in pikolovska. Očitno.. Odvisno kdaj.:D)

Citat:
Svoboda govora je nekaj, nekaj je pa če greš čez vse meje dobrega okusa in namerno žališ ali delaš nekaj kar veš da bo določeno skupino ljudi prizadelo.
Ti dejansko čisto verjameš, da so karikature bile narejene z namenom, da bi žalile muslimane? Kaj pa tiste karikature v Iranu, kjer imaš Hitlerja in Ano Frank v isti postelji itd...? Te so DEJANSKO BILE NAREJENE Z NAMENOM ŽALITEV, ne samo kristjanov, ampak naše Evropske kulture. Kateri musliman se je npr. distanciral od tega? Kdo v Egiptu morda? In so kristjani oz. Evropejci ponoreli zaradi tega in začeli zažigati iranske zastave itd...? Le zakaj niso?

In, da uporabim tvoje besede: te žaljive karikature v Iranu (kjer je bil za to celo natečaj na to temo) so bile točno to, kar ti praviš: "nekaj je pa če greš čez vse meje dobrega okusa in namerno žališ ali delaš nekaj kar veš da bo določeno skupino ljudi prizadelo." - In nobenem tvojem odgovoru nisem zasledil, da bi obsodila te bolane Iranske karikature, ki naj bi bile "muslimanska protiutež Danski žalitvi". Nikakor. Začela si, da to pač ni norčevanje iz simbolov, ampak so se "norčevali" iz papeža (ki po tvojem tako ali tako ni simbol krščanstva).

Torej po tej analogiji bi Evropejci morali biti tolerantni do islama, sam islam pa jim lahko sračka okoli in okoli, pa bo vse ok, ker si pač islam to moč vsiljevanja svojega prav jemlje.

Citat:
Vse ostalo glede Marije in podgane si popolnoma narobe razumel...In sicer mišljeno je bilo,da bi tudi to bila velika žalitev za muslimane. In da tega ne bi niti kristjani v konkretno Egiptu nikdar dovolili!!! In od prve do zadnje države praviš da so ga srali? Se pravi da je bila 1,3 miljarde ljudi na svetu na cestah in so ga srali? Hm, tega dogodka se pa ne spomnim?:P P
Kaj se je dogajalo v Libiji? In zakaj ga nikjer v Evropi niso srali zaradi žaljenja nas Evropejcev? Obračaj kakorkoli želiš, ampak muslimani so ga srali zaradi enih karikatur (ki naj bi po tvojem žalile muslimane) tristo na uro. Pa je malokdo te karikature sploh videl (indoktrinacija) in tudi Egipčan, ki je čisto ponorel, ko sem mu samo omenil Salmana Rhusdia ni prebral Satanskih stihov, kar je tudi sam priznal. Je pa ponorel ob tem, ko si samo to omenil, ker "naj" bi nekdo žalil islam (spet indoktrinacija). Zaradi vseh nemirov je tudi tu pa tam je kdo umrl. Lahko zanikaš kaj takega? Je kdo umrl v protestih zaradi "vračila" teh karikatur, ki so očitno IN NAMERNO žalile čustva Evrope? So ti protesti sploh bili? (Za muslimanske vemo, da so ga srali in to fejst.)
In še.. Se je kdo za tako žalitev muslimanov do nas Evropejcev OPRAVIČIL? Kolikor vem, so se muslimanom opravičevali zaradi tistih nesrečnih karikatur na Danskem vsi po vrsti in za tak hudirjev lapsus je marsikomu resnično bilo žal. Kaj pa muslimani? Nihče ni pokazal niti trohice obžalovanja. Je kdo morda? Imaš ti morda drugačne podatke, ker tam živiš?

Citat:
Še en statistični podatek,ker ne vem zakaj vsi enačijo arabci in muslimani... Kajti arabci predstavljajo samo 25% muslimanov na svetu. Tako da... prosim ne ta dva pojma enačit.
Glede karikatur v Iranu pa še to... niso se delali norca iz verskih simbolov ampak iz papeža. sploh ne vem kako lahko to dvoje enačiš?
A Mohamed je bil morda Indonezijec? A Meka in Medina sta v Južni Ameriki?
A Ana Frank in Hitler sta papež? In btw... A papež, ki naj bi bil naslednik Sv. Petra pa ni en od simbolov krščanstva? Mislim.. Oprosti, ampak ta tvoj navedek je en čisto šolski primer dvoličnosti. (V stilu: "Kar vi naredite je grdo in fuj fuj fuj.. Mi smo se pa samo hecali.") To tako ne gre.
In btw.. Od kod ti ideja o enačenju katerihkoli simbolov? Sem samo pisal o nazornih žalitvah ene in druge kulture.

Citat:
In še malo statistike Iran in Irak sta državi v kateri je večina državljanov po verski pripadnosti šeitov. Šeiti pa so muslimanska sekta,ki predstavlja 2% vseh muslimanov. Pa vendar vse kar je slabega izvira iz tam... in ostalim 98% muslimanov molijo te njihove neumnosti pod nos češ .lej kakšni ste muslimani in kaj počnete.( pa naj bo to od tistega trapastega bičanja in ko sami sebe kolejo pa do slabega tretiranja žensk...) No, je še ena sekta ki se jim reče Vahabi in pa Talibani... ( ampak o tem, ni govora sedaj...)
In to je tisto kar mene najbolj moti posploševanje... če je 1% duhovnikov pedofilov na tem svetu... niso to vsi!!!!
In če tisti kristjani na filipinih delajo neumnosti... ni to kar enako vsem kristjanom na tem svetu...
Hvala za poduk o šiitih in sunitih (in še malo aktualno iz Iraka: me čudi, da ne veš, kdo se razstreljuje v šiitskih mošejah - gotovo ne šiiti sami). Ampak žal v tvojih navedkih ne najdem niti enega oprijemljivega argumenta za to, da bi se mi v Evropi morali podrejati kulturi prišlekov (spet obračaj kakorkoli želiš - to muslimanska kultura v Evropi je - neka tuja kultura in muslimani so prišleki), kar muslimani tako (ponekod mirno, ponekod nasilno) želijo vsiljevati. Vse skupaj pa samo pod krinko tega, da so vsi drugi nemuslimani, ki jim to ni všeč, nestrpni do njih. To je skregano z zdravo pametjo.

Pa še nekaj? A so bili tisti verski fanatiki, ki so pobili Švicarje v Egiptu morda izmed tistega 2% šiitov, Talibanov? Če tam živiš, ne dvomim, da si v tej smeri dobro podučena.

p.s.: Kot vidim, si se ti lepo prilagodila kulturnim in pravnim normam v Egiptu, kar je edino prav. Je tako težko razumeti, da pa mi, ki živimo v Sloveniji želimo, da se prišleki (in tu ne mislim samo muslimanov) podrejajo našim kulturnim in pravnim normam, ne pa da nam vsiljujejo svoje? Je to tako težko razumeti?

p.p.s: Kot sem že tudi napisal. Od sultana Saladina se bi muslimani lahko VELIKO naučili. Je bil kairski sultan - o njem pa potemtakem tako veš veliko več kot jaz. Pa žal zdaj v 21-tem stoletju gre islam čisto v drugo smer...

Nazadnje uredil NaceM : 15.03.2007 ob 09:00.
Staro 14.03.2007, 23:29
Uporabnik

Citat:
Objavil-a ekica Prikaži sporočila
@spartan prosim, seveda bo islamski center odprt za vse.
Kot so mošeje v Egiptu? :D :D :D (Sorry, ampak čisto iz praktičnih privat izkušenj, vem, da temu ni tako.)

Citat:
Seveda lahko vstopiš v kateri koli tak muslimanski prostor. Še zelo te bojo veseli, da si pripravljen jim podati roko in nasmeh...
Samo za Mošejo je pravilo,da se boš moral prej umiti, tako kot to delajo muslimani. In potem boš tudi v mošejo lahko stopil... samo ne boš našel nič zanimivega notri...( samo tepihe in prazne stene..)
Kar se pa tiče Islamskih centrov... poznam eno muslimansko skupnost v Sloveniji kjer si se lahko brezplačno celo učil arabščine.
Kot že zgoraj napisano.. Žal - sem sam to skusil - to, kar ti govoriš enostavno NI RES !
Govorim ravno na podlagi izkušenj iz Egipta, kjer sem doživel vse prej kot podano roko in nasmeh. Edini, ki mi je podal roko je bil egiptovski predsednik Mubarak rekoč: "We are very pleased that you are here...", ker je slučajno istočasno šel odpret neko obnovljeno grobnico v Dolini kraljev, ravno takrat, ko smo mi bili tam. V enem muslimanskem verskem objektu pa - kot že rečeno - sem doživel nekaj čiiiisto nasprotnega od nasmeha in ponujene roke. Čeprav sem se podredil vsemu, kar zahteva islam.
Še enkrat. Žal to, kar si napisala zgoraj - NI RES.

Samo o tem niti ne bi razglabljal. Če jim ne ustreza prisotnost drugih, se pravi nemuslimanov, je to meni čisto prav in se v to niti ne poglabljam, ampak ni mi pa prav (kot sem že tolikokrat poudaril), da svoj prav vsiljuje kdo meni, še najmanj pa nek prišlek od nekod, ker če je ON prišel od nekod, se bo ON podredil NAŠI kulturi in ne obratno, tako kot se jaz podrejam kulturnim normam (pravnim pa tako ali tako) na območju, kjer sem gost.

Nazadnje uredil NaceM : 16.03.2007 ob 01:32.
Staro 14.03.2007, 23:42
slehernik Uporabnik slehernik ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Nov 2005
Sporočila: 504

Citat:
Glede karikatur v Iranu pa še to... niso se delali norca iz verskih simbolov ampak iz papeža. sploh ne vem kako lahko to dvoje enačiš?
:O Papež, Kristusov namestnik na zemlji, ni verski simbol??? Res dobro poznaš krščanstvo ... :D :D :D
Staro 14.03.2007, 23:50
Uporabnik

Citat:
Objavil-a slehernik Prikaži sporočila
:O Papež, Kristusov namestnik na zemlji, ni verski simbol??? Res dobro poznaš krščanstvo ... :D :D :D
Še en offtopic: Papež ni Kristusov namestnik, ampak namestnik Sv. Petra. Je pa res, da je papež eden od simbolov RKC.
Staro 14.03.2007, 23:52
slehernik Uporabnik slehernik ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Nov 2005
Sporočila: 504

Citat:
Objavil-a NaceM Prikaži sporočila
Še en offtopic: Papež ni Kristusov namestnik, ampak namestnik Sv. Petra. Je pa res, da je papež eden od simbolov RKC.
Ne, NaceM, je Kristusov namestnik, ker je Petrov naslednik. Samo prosim brez očitnih neumnosti ...
Staro 14.03.2007, 23:57
Uporabnik

Offtopic: Kot naslednik Sv. Petra in Vicarius Christi, prav imaš, čeprav o sami RKC v tem topicu ni govora.

Nazadnje uredil NaceM : 14.03.2007 ob 23:59.

Značke
islam, sloveniji

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Najlepši kraji v Sloveniji Anina1 Potovanja 62 19.05.2009 18:44
Nataliteta v Sloveniji kr.ena Dom in družina 182 26.03.2007 01:22
Nastavitve ATA VOIP vmesnika za telefonski sistem v Sloveniji schnapsi Tehnična pomoč 2 29.11.2006 11:38
Neobjektivni novinarji škodijo Sloveniji lynxx Šport 16 04.09.2006 22:46

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 17:55.