Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Gospodarstvo

Gospodarstvo podjetništvo, gospodarstvo, borza, finance, denar...

Orodja za teme
Staro 20.10.2006, 21:50
Dalmatinec Uporabnik Dalmatinec ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Dalmatinec
Član od: Dec 2005
Sporočila: 1.065
Privzeto Re: Redni letni dopust

Citat:
Objavil-a alessy
Mene zanima kolk pripada rednega letnega dopusta osebi ki ima končano tehnično srednjo šolo ??? To je mislim da 5 stopnja izobrazbe.

Zanima me a je kakšna meja al kako je s tem ???
meni ga pripada 28 dni,s tem, da imam 12 let del. dobe in deljen delovni čas.
Staro 21.10.2006, 12:19
tik Uporabnik tik ni prijavljen
Novinec
Član od: Oct 2006
Sporočila: 1
Privzeto položnica Kmetijske gozdarske zbornice

Dobili smo položnico od Kmetijske gozdarske zbornice za leto 2004.

http://www3.shrani.si/o.php?polozica1013856.jpg

Zanima me ali je res potrebno plačati to položnico, ker imam občutek da se je pred časom nekaj govorilo o tem da sploh ni potrebno plačati in da samo pošiljajo in poskušajo zaslužit...
Staro 03.11.2006, 07:59
tajsa Uporabnik tajsa ni prijavljen
Novinec
Član od: Nov 2006
Question uvoz blaga

Pozdravljeni!

Zanima me samo, če kdo ve kako dobiš dovolilnice oz. dobavnice, da lahko uvažaš blago iz države, ki še ni članica EU? A, če ti oni iztavijo original račun si jih potem lahko daš v stroške oz. imaš to ceno nabavno ceno+prevozne stroške!?
A kdo ve kaj o tem? Prosim Vas, če mi pomagate.

Hvala

T.
Staro 03.11.2006, 12:21
lila5 Uporabnik lila5 ni prijavljen
Mojster
Član od: Jun 2001
Sporočila: 3.935
Privzeto Re: uvoz blaga

Najbolje, da se obrneš na kakega špediterja......ker original račun tujca ti nikakor ni dovolj ampak potrebuješ enotno upravno listino (EUL), ki je nadomestila nekdanji ECL ......potrebno je določiti in plačati še carino in ostale stroške......
Staro 07.11.2006, 07:54
Kaja Uporabnik Kaja ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Kaja
Član od: Nov 2001
Naslov: Doma
Sporočila: 2.690
Privzeto seminarska naloga

Ali med vami kdo dela v firmi, kjer pri svojem delu uporabljajo baze podatkov recimo kupcev ali kaj podobnega in kjer pri svojem delu uporabljajo tudi medijske načrte? Če ima kdo kaj podobnega (bazo podatkov samo s segmentacijskimi spremenljivkami). Če ima kdo kaj takega, ali mi lahko pošljete na mail? Bom bila zelo vesela pomoči.
Staro 20.11.2006, 19:16
mstern1 Uporabnik mstern1 ni prijavljen
Novinec
Član od: Jul 2006
Sporočila: 5
Privzeto kdo so felahi?

kdo so felahi?
Staro 20.11.2006, 21:23
Nincha II. Uporabnik Nincha II. ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Nincha II.
Član od: Dec 2005
Naslov: Köln (schäl Sick)
Sporočila: 1.669
Privzeto Re: kdo so felahi?

"Felah" je ime za kmeta na bliznjem Vzhodu, izvira pa se mi zdi, da ze iz casov starega Egipta.
Tam so bli prav poseben sloj prebivalstva.

Za kaj vec pa pogooglaj.
Staro 26.11.2006, 18:07
Aleksander Vidmar Uporabnik Aleksander Vidmar ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce Aleksander Vidmar
Član od: Feb 2006
Naslov: Ulica Bratov Tuma 2 (Štepanjsko naselje), 1000 Ljubljana
Sporočila: 65
Privzeto Re: kdo so felahi?

"Falla7i" (v latinizirani arabščini) oz "Fallahi" :D

Je bolj ali manj uporabna kot žaljivka v stilu "kmetavz"

2. Igram Torncity, ED, Marcoland, itd.. (nick Katulus)

3. Rad imam dobre debate ...
Staro 15.12.2006, 12:38
Lukos Uporabnik Lukos ni prijavljen
Novinec
Član od: Dec 2006
Naslov: Ljubljana
Smile Nepremičnine - nasvet!

Lepo pozdravljeni!

Zelo me privlači poslovanje z nepremičninami. V kratkem tudi nameravam pridobiti licenco za nepremičninsko posredovanje. In potem, se sprašujem, kako naprej? Poskušam pridobiti mnenja in nasvete ljudi, ki imajo izkušnje na omenjenem področju, a teh ljudi žal ne poznam veliko. Število vprašanj, ki "me mučijo" na to temo pa je ogromno. Npr.:
- Ali je poslovanje z nepremičninami urejeno podobno kot npr. poslovanje v turizmu, ko manjša podjetja tržijo tudi produkte drugih seveda ob plačilu domenjene provizije? Kako dojemljiva so večja podjetja za takšna poslovanja? Kakšne so višine provizij pri prodaji nepremičnin? Kakšna je frekvenca prodaj?
- Kakšen je trg poslovanja z nepremičninami v Sloveniji? Je to zelo natrpan in težko dostopen trg? Kako ocenjujete možnosti mladega podjetja pri njegovem vstopu na ta trg in možnosti za dolgoročno in uspešno poslovanje? Katrei so bistveni dejavniki za "zdravo podjetje" na trgu nepremičnin? Kako dovzeten je trg za poslovanje z tujimi državami?
- Ali bi za začetek delovanja podjetja morda bilo bolje, da začne delovati, na morda kakšnem trgu, kjer ni tako velike konkurence kot je v Ljubljani,npr. v Prekmurju, Notranjska..? Verjetno se tudi splača sodelovanje in povezovanje s kakšnimi partnerji,ki ponujajo storitve, ki se navezujejo na nepremičnine (notarji, arhitekti...)
- Kakšne so izkušnje in praksa v poslovanju z nepremičninami? Ali je dejstvo, da že takoj na začetku odprem svoje podjetje neke vrste "harakiri" in bi bilo bolj smotrno. če bi za začetek poskusil dobiti delo v že kakšni uveljavljeni posredovalnici? Kakšna je tu ponudba delovnih mest in pogoji?

Za začetek sem postavil nekaj tistih, bolj splošnih vprašanj. Vprašanj imam še veliko, a mislim, da jih je zaenkrat čisto dovolj. Najlepše se zahvaljujem za kakršenkoli odgovorov, napotek, nasvet ... Lepo vas pozdravljam in vam želim vesele in srečne praznike. Lp, Lukos

Nazadnje uredil Lukos : 16.12.2006 ob 10:44.
Staro 16.12.2006, 10:36
strašljivka Uporabnik strašljivka ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce strašljivka
Član od: Nov 2006
Sporočila: 711
Privzeto Re: Nepremičnine - nasvet!

predlagam ogled tele strani in še nekaterih...
http://www.slonep.net/search.html?se...0&go_find2.y=0

Značke
akontacija, aprila, borza, dogajanje, dohodnine, državah, izobraževanje, kratka, nakup, nalivki, naprodaj, nasveti, neto, nevladnem, obrt, placa, podjetniška, popoldanska, predavanja, prodaja, proizvodnja, sava, sektorju, seminar, študent, tretjih, ustanovitev, vprašanja, žganjem

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
vprašanja, nasveti,potopisi + opozorila za popotnike + iščem sopotnike ... Girl16 Potovanja 362 18.09.2016 20:51
kratka vprašanja, informacije ... Šumar Ostalo 69 04.09.2014 15:38
hitri nasveti, vprašanja, info ... Soleil Dom in družina 80 10.03.2011 02:30
Kratka vprašanja, info, seminarske, ankete ... veska Izobraževanje in šola 94 27.03.2007 13:43
Pravila & Pogosta vprašanja JohnnyEnglish Izobraževanje in šola 0 06.02.2005 01:04

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 01:21.