Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > Tehnična pomoč

Tehnična pomoč za naročnike storitev...

Odgovori

Orodja za teme
Staro 05.09.2006, 22:48
vodavre Uporabnik vodavre ni prijavljen
Novinec
Član od: Mar 2006
Sporočila: 8
Privzeto Re: 2X ADSL v eni hiši. Možno?

hja itak... najboljš je it kr nekam drugam... e en njihov odgovor v službi... od centrale ste oddaljeni 722m kar je 522m preveč... e wtf??? ne mi prodajat očenaš tale vdsl je en ***** če nis doma u mestu...

pa tud župniku ne dam keša pa če se ***e ...

zdej sem se spomnu mogoče nimam vseh zakramentov pa me ne ***ejo....
Odgovorite s citatom
Staro 06.09.2006, 09:54
drnovurb Uporabnik drnovurb ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce drnovurb
Član od: Jan 2006
Sporočila: 213

Evo ljudje.... Vsi plačat za 10 maš vnaprej pa bote doma dobil T2.... :D Se splača...pol na naročnini pršparate :D
Odgovorite s citatom
Staro 12.12.2006, 20:28
Svasko Uporabnik Svasko ni prijavljen
Novinec
Član od: Dec 2006
Naslov: vinica
Sporočila: 1

O!

Pr nas so zdj končno po 4 letih obljub, da bo naslednje leto, postavili centralo za adsl. Prvi uporabniki so se lahko priključili že te dni. Pr meni, oz. naši vasi pa je nastal en problem. Do hiše baje vodi samo ena parica. Nevem zakaj. Dns sm klical gor in se mi je stric pohvalil, da bo nekje drugo leto, j..... jim mater, možno tud po eni parici adsl. Se prav čez 10 let! In kaj zdj po nekaj brskanja po netu zvem. Da gre za prekleti EMX, ki je trenutno možen na samo 3eh lokacijah v sloveniji in je namenjan vglavnem bolj oddaljenim vasem. Pa ljudje božji, živim 1 km od centrale v vasi od koder se ljudje ne odseljujejo in ki ni bogu iza leđa, pa še več ko 2 bi vzela adsl.

No pa naprošam kerga brihtnega, da mi svetuje kako dobit adsl do božiča???? Če ne bomo šli in bomo zažgal ta pof.... siol...
Odgovorite s citatom
Staro 12.12.2006, 21:13
doli Uporabnik doli ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce doli
Član od: Nov 2005
Sporočila: 368

Citat:
Objavil-a Svasko
Če ne bomo šli in bomo zažgal ta pof.... siol...
Če rabiš šibice, te častim. :D
Odgovorite s citatom
Staro 12.12.2006, 22:18
T-a-d-e-j Uporabnik T-a-d-e-j ni prijavljen
Uporabnik
Sporočila: 521

Citat:
Objavil-a Svasko
O!

Pr nas so zdj končno po 4 letih obljub, da bo naslednje leto, postavili centralo za adsl. Prvi uporabniki so se lahko priključili že te dni. Pr meni, oz. naši vasi pa je nastal en problem. Do hiše baje vodi samo ena parica. Nevem zakaj. Dns sm klical gor in se mi je stric pohvalil, da bo nekje drugo leto, j..... jim mater, možno tud po eni parici adsl. Se prav čez 10 let! In kaj zdj po nekaj brskanja po netu zvem. Da gre za prekleti EMX, ki je trenutno možen na samo 3eh lokacijah v sloveniji in je namenjan vglavnem bolj oddaljenim vasem. Pa ljudje božji, živim 1 km od centrale v vasi od koder se ljudje ne odseljujejo in ki ni bogu iza leđa, pa še več ko 2 bi vzela adsl.

No pa naprošam kerga brihtnega, da mi svetuje kako dobit adsl do božiča???? Če ne bomo šli in bomo zažgal ta pof.... siol...
Sam potegni kabel. Kako to storiti pa povprašaj na Telekomu.
Odgovorite s citatom
Staro 06.01.2007, 18:01
dolphe Uporabnik dolphe ni prijavljen
Novinec
Član od: Sep 2006
Sporočila: 2

Lp vsem,

najprej se zahvaljujem za vse odgovore.

Kar se pa tiče moje želje/zmožnosti pa naslednje:

Po vaših odgovorih sem se odločil da grem obiskat Siol trgovino, kjer so mi dali možnost, da naredim razvezo ADSL priključka, torej, ne potrebujem šeene analogne linije, vse kar rabim je da počakam Siol, da preveri možnost vezave ADSL priključka in pridejo in "naredijo". V trgovini vzamejo moje podatke, pošljejo V LJ, preverjajo, bla , bla in po enem mesecu mi sporočijo da "razveza žal pri vas ni možna zaradi tehničnih omejitev", vendar pa še vedno so mi dali možnost , da kupim NOVO analogno linijo in priključim potem ADSL. Seveda pa so mi dali še možnost, da PREVERIM vsake dva-tri mesece, če je razveza ŽE možna.

Seveda to zame ni bila opcija in zdaj sm "izvisel".

Mogoče je ta opis malce bebast, vendar meni se ne sanja o teh priključkih, paricah, blah blah itd..

citiram odgovore uporabnikov in poskušam nekaj smiselnega iz tega "potegnit":
Vzemi še en ADSL-razvezan dostop pa imaš rešeno. Ne rabiš jemati še en priključek za telefon. Samo preveri, če imaš do hiše speljano dovolj priključkov. Pri nas imamo v omarici možnost priklopa do 4 linije....

Po odgovoru SIOLA razveza v naši hiši NI možna. Če prav razumem, naj bi potem SIOL ( v mojem primeru ) preveril "priključek v omarici" - predvidevam da govoriš o priključkih V NAŠI hiši ali pa mogoče misliš CENTRALO? in ugotovil, da imamo možnost priklopa samo 1 linije in mi podal odgovor, da razveza ni možna?

drug uporabnik:
sploh pa .... uzemi raje namesto 1mbps 2 mbps in je stvar resena... itak bo neodvisno eden od drugega.. vsak naredi svojo ppoe sejo in to je to

Se pravi, uzamem 2 mbps linijo, omejim 1mbps/1mbps, na eni liniji se vlecejo npr. torrenti, na drugi je linija totalno neobremenjena? ( brat vleče dol torrente, "moja" linija je potem po trditvi uporabnika obremenjena 0% - predvsem ciljam na dostopni čas, čim manjši, tem boljši hehe)

tretji uporabnik
v teoriji ni nujno da se razpolovi. v teoriji lahko en uporabnik poveca odzivne case drugemu za 500%. v teoriji lahko en uporabnik naredi, da drugemu prenasa s hitrostjo samo 1%. v teoriji je najbolje iti na t-2.

Hm, komentar drugega uporabnika je pravkar padel v vodo? =)

Meni zaj ni nič več jasno =(

Za kakršenkoli nadaljni komentar iz vaše strani bom izredno hvaležen.

Hvala lepa še enkrat za vaše odgovore.

Drugač pa ne morem verjet, da lahko nek odnos ponudnika in kupca pripelje do take frustracije. Stvar se že vleče skoraj pol leta, pa ne najdem in ne najdem rešitve. Pasivnost Siola/Telekoma je nedojemljiva. Res.

Zakaj ne morem priti v trgovino, povedati kaj potrebujem in mi pridejo napeljat v roku enega tedna in ma da dela? Pa saj to ni več Balkan. Banda LDSovska je bila že zdavnaj odstavljena/zamenjana. Pa zakaj mi nihče noče od tam zaposlenih razložiti kaj v mojem primeru pomeni "tehnične nezmožnosti"?

Vse skupaj me spominja na dobra stara leta Telekomovega poslovanja, ko so nam ponujali ISDN storitev kot ne vem kakšna oh in sploh tehnologija, ko pa je bila taista tehnologija v Nemčiji zastarela že več kot 5 let....

Meni smrdi na navadni "nateg", v mojem primeru : ne bomo ti naredili razveze, ker ti bomo rajši prodali še eno linijo in s tem potegnili še več denarja od kupca- mene.

P.S.

Seveda T-2 pri nas ni možen....

LP vsem
Odgovorite s citatom
Staro 06.01.2007, 18:42
js1234 Uporabnik js1234 ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce js1234
Sporočila: 161

prvo povej zakaj rabiš 2 neodvisna ADSL priključka?
Rabiš priključit 2 računalnika in se ne sme omejit hitrost izpod 1 mbps (v nobenem primeru) na nobenem računalniku?
Odgovorite s citatom
Staro 06.01.2007, 18:53
Senitel Uporabnik Senitel ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Jun 2006
Sporočila: 152

1. "Tehnične nezmožnosti" v tvojem primeru pomeni, da ti pač ne morejo ponudit samo širokopasovnega priključka, ker na centrali ni usrezne opreme. Če hočeš ti lahko pripeljejo še eno PSTN/ISDN linijo in gor obesijo še en ADSL. Stroški očitni.
2. Tudi dva ločena ADSL priključka nista poceni oziroma povedano drugače: že samo 2x 1Mbps/256Kbps ADSL te pride 52 evrov na mesec, kar je dražje kot ena bistveno hitrejša linija! 10Mbps/768Kbps te pride 44 evrov na mesec...
3. Če ti brat fila povezavo s torrenti potem si najprej privošči en usmerjevalnik, ki omogoča QoS in si nastaviš prioritete za tisto kar rabiš, torrentom pa spustiš prioriteto. Na ustvarjanje dveh PPPoE sej pa pozabi.
4. Glede na to da bo verjetno 3. zate preveč komplicirana, pač vzemi recimo 10Mbps linijo, z bratom pa se zmenita da glede torrentov omeji tako hitrost gor, kot hitrost dol in predvsem število sočasnih povezav.

Pri meni se preko ene uboge 1Mbps/256Kbps ADSL linije drenja 6 računalnikov na 4 različnih lokacijah (ja tudi torrenti šibajo). Eko trenutna statistika (pri okrog 300 sočasnih povezavah):
--- jupiter.siol.net ping statistics ---
100 packets transmitted, 100 packets received, 0% packet loss
round-trip min/avg/max = 13.6/57.0/222.8 ms
Odgovorite s citatom
Staro 06.01.2007, 19:59
Veron Uporabnik Veron ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Veron
Član od: Jul 2006
Sporočila: 1.125

Netlimiter dela čudeže (=

Naložiš ga na oba kompa, na enem naštimaš remote administaror, upišeš bratov komp v svoj netlimiter in mu ti špimaš omejitve

Recimo jst sm bratrancu (s katerim imam 4m linijo) omejiv torrente preko dneva na 1mbps/256kbps, preko noči pa na 2mbps/384kbps... tako da dejansko deliva povezavo in pingi so stalno ok, (ponoč pač ne delam nič na netu, ker spim).
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
adsl, eni, hiši, možno

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 02:05.