Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Dom in družina

Dom in družina družinske tematike, starševstvo, otroci, stanovanja, gospodinjski nasveti ...

Orodja za teme
Staro 24.08.2006, 21:59
Lilly the Bear Uporabnik Lilly the Bear ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Lilly the Bear
Član od: Apr 2005
Sporočila: 1.434
Privzeto Re: Kaj bi storili vi?

Nishu - moj nasvet je, da iščeš delo v tujini. Ne vem katero področje znotraj psihologije te zanima, ampak veliko lažje je najti projektno delo ali temporary variante v tujini kot pri nas. Pri nas so rigidni v PM.

Najdi svoja zanimanja, postavi si cilje, razišči teren glede na možnosti in beži ven iz te države.
Staro 24.08.2006, 22:25
skipi Uporabnik skipi ni prijavljen
Novinec
Član od: Aug 2006
Sporočila: 9
Smile Re: Kaj bi storili vi?

POZDRAVLJENA!!
KO BEREM TVOJ PROBLEM TI MORAM POVEDATI, DA NE RAZUMEM ZAKAJ TAKO RAZMIŠLJAŠ?
KA BO ,ČE BO OZIROMA ČE SE ZGODI...
ŽIVI DANES, DELAJ ZA JUTRI IN LJUBI MOŽA KOT DA BOŠ JUTRI UMRLA!!!
UPAM DA RAZUMEŠ MOJ PREDLOG!!!
SEM ŽENA-25 LET,MATI 2-H OTROK IN IMAM PRVEGA MOŽA.!! SPREJEMAJ KOMPROMISE IN VELIKO SE POGOVARJAJ IN UKVARJAJ Z MOŽEM. DENAR RES MORA BIT SAJ NAM IZBOLŠUJE ŽIVLJENJE A NE HREPENET PO BOGASTVU-SAJ TAM NI SREČE... ČE SI PA VISOKO IZOBRAŽENA SI PA NAJDI SLUŽBO
IN BODI USTVARJALNA-AMPAK TO LE ZARADI SEBE, DA SE BOŠ BOLJE POČUTILA,JAZ SM ŽE 10 LET DOMA PA VEM KAKO JE TO.HVALA BOGU IMAM DOBREGA MOŽA DA NI PREHUDIH TEŽAV GLEDE TEGA. LEP POZDRAV IN BODI BOL OPTIMISTIČNA!!!
Staro 24.08.2006, 22:44
skipi Uporabnik skipi ni prijavljen
Novinec
Sporočila: 9

[halo!
Še enkrat se ti oglašam,poglej če si pa psihologinja potem pa bodi z možem na ladji in si poskusi "ZRIHTAT"
delo kot psihologinja na ladji pa ,če kar 2 uri na danin to le zaradi sebe da da boš z svojim znanjem pomagala ljudem...
pa še bolje se boš počutila-kar se pa moža tiče ti pa povemda mu vračaj tisto kar on daje tebi SPOŠTOVANJE IN LJUBEZEN!!! Tako boš tudi srečna in zadovolna...
Staro 26.08.2006, 01:52
nishu Uporabnik nishu ni prijavljen
Novinec
Sporočila: 19

Lilly, če bi bilo mogoče delati v tujini, bi bila takoj za (sem polna občudovanja strmela v net strani angleških ponudnikov del v moji stroki in vzdihovala 'pa zakaj tega pri nas ni???' hihi). Ampak, ko pravim, da sva stalno mobilna, to pomeni dobesedno to - plavanje na morju od ene točke do druge...Tako da je ta varianta žal nemogoča.

Hihi, Skipi, to bi bilo pa najjjjjjjbolj fino, namreč, če bi me za reševanje problemov želeli imeti kar mornarji - sem celo sama tako razmišljala, dokler nisem spoznala, kako življenje/ljudje/delodajalci/... res izgleda-jo. To bi bila v bistvu znanstvena fantastika, žal. Glede denarja pa...saj se ne gre za denar, gre se samo za to, kako ob škiljenju v negotovo prihodnost preživljati danes...jaz načeloma nimam nič proti temu, da ga veselo spremljam in skrbim samo zato, da sva oba zadovoljna. Samo tisti drobec ziheraša me pika...ko tako hodim naokrog se mi pa vse bolj zdi, da je 'ziheraštvo' nekaj, kar Slovence kar precej označuje...jaz se poskušam tega znebiti
;-) Sem bila pa zelo vesela, ko si rekla tiso o spoštovanju in ljubezni - to je tudi po moje bistvo, da odnos/zakon uspe, če le deluje povratno oz. obojestransko.
Staro 26.08.2006, 01:55
Novinec

By the way, Skipi, kako pa sicer ti doživljaš to, da si doma? Jaz sem o tem že veliko razmišljala, sploh ker se mi to utegne zgoditi, v kolikor se v prihodnosti preseliva v kakšno bolj tropsko državo, ampak kakšnih zgledov oziroma žensk, ki bi znale o tem kaj res povedati, pa ne najdem tu naokrog...pač takorekoč vse delajo
Staro 26.08.2006, 13:06
Uporabnik

Citat:
Objavil-a nishu
Lilly, če bi bilo mogoče delati v tujini, bi bila takoj za (sem polna občudovanja strmela v net strani angleških ponudnikov del v moji stroki in vzdihovala 'pa zakaj tega pri nas ni???' hihi). Ampak, ko pravim, da sva stalno mobilna, to pomeni dobesedno to - plavanje na morju od ene točke do druge...Tako da je ta varianta žal nemogoča.
Saj lahko razmišljata o tem, da se preselita v Anglijo (oz. VB). Pa ti delaš kako leto ali dve tam, pa se on vrača v VB namesto v Indijo ali Slovenijo ali kamorkoli že.

Velika Britanija ima bistveno bolj fleksibilno delovno pravo in se lahko dogovoriš za projektno delo, nadomeščaš porodniške, delaš za določen čas itd. in si nabereš nekaj izkušenj. Ko ugotovijo, da si sposobna in se obneseš, te bo lahko kdo želel obdržat tudi na daljavo v takih oblikah, kot se bo dalo, pa pač dobivaš manj denarja ampak delaš, pa popolnoma odvisna tudi nisi. Nikoli ne veš, kaj ti življenje prinese naproti in v končni fazi, če ti ne uspe, še vedno lahko prideš nazaj na svojo zdajšnjo pozicijo. Brcat je treba na vse možne strani, pa se ziher kaj pokaže.
Staro 26.08.2006, 13:09
Uporabnik

Citat:
Objavil-a nishu
By the way, Skipi, kako pa sicer ti doživljaš to, da si doma? Jaz sem o tem že veliko razmišljala, sploh ker se mi to utegne zgoditi, v kolikor se v prihodnosti preseliva v kakšno bolj tropsko državo, ampak kakšnih zgledov oziroma žensk, ki bi znale o tem kaj res povedati, pa ne najdem tu naokrog...pač takorekoč vse delajo
Jaz vem za eno žensko, ki je že približno 20 let gospodinja in ne dela. Po tolkem času se ji je malo zmešalo in je samo še človeška razvalina, ker se je napačno odločila - ni ugotovila, da ji je služba zelo pomembna in se počuti v principu nekoristno, če je samo gospodinja.

Tako da je odvisno od lastnih vrednot. Če ti je pomembno delati, potem bolje začet zdaj. Če so ti otroci in družina na prvem mestu in te služba ne zanima, potem tudi veš, kaj ti je storit...
Staro 29.08.2006, 12:31
Novinec

Citat:
Saj lahko razmišljata o tem, da se preselita v Anglijo (oz. VB). Pa ti delaš kako leto ali dve tam, pa se on vrača v VB namesto v Indijo ali Slovenijo ali kamorkoli že.

Tole pa ne bi šlo, ravno zato se tudi ne odločim za pot in delo tam gor. Namreč, on za vsak obisk VB rabi vizo - ki pa je niti slucajno ni lahko dobiti, ce je clovek iz ti. tretjega sveta, moras tam ali delat ali študirat ali pa biti mucho muchooo bogat.Tako da bi šla tja edino, če bi tam delala oba - drugače je položaj še slabši, kot je sedaj...
Staro 29.08.2006, 12:48
mrjerry Uporabnik mrjerry ni prijavljen
Pacijent
Prikazne slike uporabnika/ce mrjerry
Član od: Aug 2003
Sporočila: 28.321

Citat:
Objavil-a nishu
By the way, mrjerry, nisem zares v dilemi, kot jo navajaš ti. Sem pa v dilemi, ali si lahko dovolim reskirat naslednjih nekaj let za to, da sva skupaj in s tem zapravim svoje možnosti za zaposlitev kasneje. Morda se bo komu zdelo čudno, ampak zaradi tega, ker bi bila od moža finančno odvisna, ne čutim nikakršnega pritiska...verjetno zato, ker sva glede denarja zelo...no, kul...me ne zaslišuje, in take reči, imava pač skupen račun in ko kaj rabim, vzamem, brez vprašanj. V smislu, vse je najino. Ne vem, najin odnos je pač tak.
A pa imas danes res tako zelo boljse moznosti za zaposlitev, kot jih bos predvidoma imela kasneje?
Financna odvisnost pa ne bremeni cloveka zato, ker bi ti partner gledal na vsak (njegov) tolar, ki ga zapravis, ampak zato, ker se lahko partnerju kaj zgodi in je treba z danes na jutri spremenit nacin zivljenja. Fajn je met mal redundance, skratka

Značke
kaj, storili

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 02:19.