Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Dom in družina

Dom in družina družinske tematike, starševstvo, otroci, stanovanja, gospodinjski nasveti ...

Orodja za teme
Staro 21.08.2006, 15:00
Soleil Uporabnik Soleil ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce Soleil
Član od: Jan 2005
Naslov: Kransterdaam
Sporočila: 9.840
Privzeto Re: Kaj bi storili vi?

Citat:
Objavil-a nishu
Ne vem, če tole res spada sem, pa vendar...(sicer mi povejte, kam spada :-) )
Prosila bi za vase mnenje o eni stvari, ki jo premlevam že...no, dolgo.
Poročena sem 3 leta (zelo srečno, imava se res lepo in rada) s tujcem, ki dela v tujini, njegova sluzba je nonstop mobilna. Imam možnost, da ga pri tem ves čas spremljam. Super. Ampak...zdaj me grize en črv...Sem sveže diplomirana in ko takole razmišljam, me je malo strah, da bi se mi tekanje naokrog nekega dne ne maščevalo...Mož se namerava čez nekaj let 'stacionirati', če le mogoče, v Sloveniji. Takrat, sva načrtovala, se bom zaposlila tudi jaz. Ampak mene vse bolj skrbi, kako bom pri nekaj čez trideset-tih brez vsakih izkušenj sploh lahko našla službo, ko pa je ze tako ali tako to vsesplošen problem...Mož pravi, da lahko tudi ostanem doma in si najdem službo zdaj....bi pa seveda vseeno oba rajši bila skupaj – kdo pa je rad po cele mesece več let narazen, če tega ni treba, a ne? Mož na moje skrbi odgovarja, da bo pač počel to, kar počne sedaj, če nama obema tukaj ne bi uspelo kasneje dobiti službe...pri čemer jaz sicer nimam nič proti, saj je zanimivo tudi zame, samo potem mi pa tisti črv reče: 'Kaj pa če umre...gresta narazen....ali kaj podobno drastičnega...? Kako boš pa preživela naenkrat brez službe v srednjih letih?'
No, zdaj me pa zanima, za kaj bi se na mojem mestu odločili vi – bi rekli, k vragu skrbi in šli 'v svet' ali pa bi se 'zasigurali' in ostali doma?
Hvala za mnenja :-)
Na tvojem mestu bi šla z njim "v svet". Službo na daljavo bi kot psihologinja najbrž težje dobila, če pa bi imela priložnost, bi jo sprejela. Če pa je ne bi dobila, se ne bi sekirala preveč ... Lahko bi vpisala kakšen podiplomski študij (časa bi imela dovolj, dodatna izobrazba pa tudi ne škoduje). drugače pa lahko pišeš potopise za kakšno slovensko revijo (Val navtika objavlja take pomorske teme).
Staro 21.08.2006, 15:31
mrjerry Uporabnik mrjerry ni prijavljen
Pacijent
Prikazne slike uporabnika/ce mrjerry
Član od: Aug 2003
Sporočila: 28.321

U bistvu si v dilemi, ali je bolje biti samostojen (oziroma neodvisen), ali pa se pripeti svojemu partnerju, ki ima pac bolj zanimive predispozicije od tebe.

Jaz bi stvari zastavil okrog denarja. Resno se pozanimaj, koliko lahko zdaj zasluzis s svojo izobrazbo in kaksne imas moznosti za napredovanje. Tvoje odrekanje sluzbi je namrec vredno natanko toliko. Nato skusaj oceniti, koliko casa bi potrebovala, da bi se postavila na svoje noge v primeru, da se tvojemu mozu kaj zgodi. Iz tega casa lahko ocenis svoje stroske. Tvoj moz pa naj bo toliko, da se za vsaj taksno vsoto zivljenjsko zavaruje. Ce se mu kaj zgodi, dobis ti to vsoto. Vsota se obicajno giblje okrog 24 mesecnih plac, kar pomeni, da s tem denarjem lahko prezivis 2 leti. Ampak za dolocitev natancne vsote (beri: vrednosti clovekovega zivljenja) obstajajo eksperti, ker je odvisno tudi stevilo otrok in podobne stvari. Skratka, od svojega moza si v tem primeru financno odvisna, zato naj poskrbi za kapital, ki bi ti omogocil premostitev v primeru neplaniranih dogodkov. Ce ne drugace, lahko ta denar prejema(ta) kot rento v pokojnini. Na ta nacin imas zagotovljeno osnovno financno varnost in u bistvu nimas vecjih zadrzkov, da gres z njim. V nasprotnem primeru pa jaz ne bi sel, ker osebna varnost se vedno pride prva.
Staro 21.08.2006, 22:58
nishu Uporabnik nishu ni prijavljen
Novinec
Član od: Aug 2006
Sporočila: 19

Summer, nattka in solei - hvala za spodbudo. Res je - nekoga, ki ga imaš zares rad in ima zares rad tebe, brez vsakega zaj... in ob popolnem zaupanju, ni lahko najti. Zato se mi tudi večinoma (razen v časih kakšne po-poslovilne krize, ko gledam prijatelje veselo objete) zdijo vse potrebne žrtve vredne tega in ga ne bi, svojega dragega, za nič zamenjala. Na to me je treba včasih, v časih hudih dvomov glede 'sigurne prihodnosti' spomniti - hvala vam za to.
Ja, mjerry (sorry, če mi je ušla kakšna črka), tudi ti imaš seveda point. In to takšen, o katerem sva midva že veliko premlevala - v smislu, ali bi bilo bolje še nekaj let extra pluti in si tako nabrati 'rezerve', zaradi katere naju v morebitni sili ne bosta bolela želodec in glava. Tako da, ja, prav imaš. Samo zadeve, kot je naraščaj, je potem treba še za kakšno leto preložiti...ampak smo še mladi in bo že še čas :-)
Staro 21.08.2006, 23:04
Novinec

By the way, mrjerry, nisem zares v dilemi, kot jo navajaš ti. Sem pa v dilemi, ali si lahko dovolim reskirat naslednjih nekaj let za to, da sva skupaj in s tem zapravim svoje možnosti za zaposlitev kasneje. Morda se bo komu zdelo čudno, ampak zaradi tega, ker bi bila od moža finančno odvisna, ne čutim nikakršnega pritiska...verjetno zato, ker sva glede denarja zelo...no, kul...me ne zaslišuje, in take reči, imava pač skupen račun in ko kaj rabim, vzamem, brez vprašanj. V smislu, vse je najino. Ne vem, najin odnos je pač tak.
Staro 22.08.2006, 09:30
U462 Uporabnik U462 ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce U462
Član od: Jun 2006
Naslov: Deathvillage
Sporočila: 619

Pa saj obstoji svetovni splet
kakšno delo preko spleta se pa tudi da početi (oblikovanje, svetovanje, prevajanje .... )
Pa tudi, če malo načrtuješ npr. tako, da najdeš stranko tam, kamor se bosta selila in nekaj počneš, boš imela vsaj reference, delovne izkušnje ...

druga opcija pa je, da si na zalogo delaš spisek moških, ki bi bili primerni za zvezo v primeru, da vama kaj sfali
Staro 22.08.2006, 15:29
veska Uporabnik veska ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce veska
Član od: Sep 2005
Naslov: Lajbah
Sporočila: 146

Ne resuj problem dokler ga ni.

Veska
Staro 22.08.2006, 15:53
nemehecat Uporabnik nemehecat ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce nemehecat
Član od: Dec 2005
Naslov: tukaj
Sporočila: 599

Jst bi pa rekla, da če sta tolk srečna in se mata rada, bi pa lahko oba sklenila en kopromis. Npr. lahko bi on zaprosil za tak projekt, da bo več doma, da boš lahko imela še ti svojo službo. Včasih se splača razmislit, pa tud če bosta imela kakšen dinarček manj. Zakon bo lahko uspešen le, če bosta oba v njem zadovoljna.
Staro 22.08.2006, 18:41
sadie_007 Uporabnik sadie_007 ni prijavljen
Komaj živ
Prikazne slike uporabnika/ce sadie_007
Član od: Jun 2002
Sporočila: 20.705

glava bi mi govorila poišči si službo, služi svoj denar, pridno štepaj delovno dobo ...

ampak v resnici bi me pa srček peljal z njim tud na konec sveta
Staro 22.08.2006, 19:15
Soleil Uporabnik Soleil ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce Soleil
Član od: Jan 2005
Naslov: Kransterdaam
Sporočila: 9.840

Nishu, koliko si pa stara (mogoče sem starost spregledala iz prejšnjih postov)? Če jih boš takrat, ko boš začela iskati zaresno službo kakšnih 27-28, potem še ni veliko let izgubljenih kar se kariere tiče. Večina mojih sošolcev s faksa si je prvo zaposlitev iskalo pri teh letih (ker so pač toliko let "študirali"). Tako da tudi pri teh letih eni komaj začnejo.
Staro 24.08.2006, 21:02
Novinec

Hehe, Soleil, sem ta leta že skoraj dosegla, ampak še ne povsem - ravno sem bila stara 26 :-)

Ja, Sadie, to je ravno to, glava govori eno, srce pa vse kaj drugega. In potem ima človek dilemo, s katero muči ljudi na forumu ;-)

Značke
kaj, storili

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 21:43.