Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Dom in družina

Dom in družina družinske tematike, starševstvo, otroci, stanovanja, gospodinjski nasveti ...

Orodja za teme
Staro 05.06.2007, 18:01
mrjerry Uporabnik mrjerry ni prijavljen
Pacijent
Prikazne slike uporabnika/ce mrjerry
Član od: Aug 2003
Sporočila: 28.321
Privzeto Re: Izbirčnost otrok

Citat:
Objavil-a Jelengar Prikaži sporočila
Matr, jaz se ga ne morem. Ravno vceraj sem ga spet poskusil, da ugotovim, ce se je kaj spremenilo in ugotovil sem, da se ni. Ni, da ga ne bi mogel jesti, ampak se mi zdi popolnoma brezveze.
Kaviar ti poudari aromo po ribah. Simple as that
Staro 05.06.2007, 20:27
Vsemogočni Uporabnik Vsemogočni ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Vsemogočni
Član od: Dec 2005
Naslov: v Kranju
Sporočila: 3.139

Citat:
Objavil-a Snif Prikaži sporočila
Ali pa, če je ne bo kupila. Otrok skače okrog staršev in želi, da mu nekaj kupita. Starša odločno rečeta ne. Otrog se meče po tleh ... Starša nakupita in plačata, otrok še vedno na tleh v joku (tokrat pred blagajno). Starša rečeta gremo, ali bi rad ostal tukaj? Otrok odšmrka v avto... (pa ne mi s psihologijo, ker to starši počnejo in s tem tudi uspevajo, ok ni treba zmeraj zavrnit, niti ni treba zmeraj dovolit...)

Pr men bi to naredil samo enkrat, pa ziher nikol več. K sreči tega problema nisem doživel, ker si je dal lepo dopovedat, da pač za vsako stvar ni denarja. Nikol nisva rekla, za tebe pa tega ne bomo kupil. Tud s polic ni nikol pobiral in dajal v košarico, pa tudi, če bi, ne bi s svojo trmo nikol dosegel takega nakupa. Ker je to pač otroško izsiljevanje in vsak še manjši otrok točno ve koliko daleč gre lahko, da mu uspe. Starši pa, ...................
Staro 05.06.2007, 23:08
Snif Uporabnik Snif ni prijavljen
Nakladač
Prikazne slike uporabnika/ce Snif
Član od: Jan 2003
Naslov: Anglija (UK)
Sporočila: 46.683

Jaz sem opisal bolj ekstremen primer izsiljevanja. Ponavadi, otroci razumejo - so pa tudi taki, kot sem jih zgoraj opisal.

I don't need to walk around in circles,
Walk around in circles, walk around in circles,
Walk around in...

Staro 07.06.2007, 18:33
Soleil Uporabnik Soleil ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce Soleil
Član od: Jan 2005
Naslov: Kransterdaam
Sporočila: 9.840

Ampak jaz pa ne morem razumet, kako lahko pri nekaterih pride tako daleč, da se jim otrok v trgovini po tleh meče, ker ne sme dati enih vodnih pištolic v košaro. Grozaaa!! To se kar neki cmera pa tuli .... ves .... paničen .... ne ni pravi izraz ... histeričen. Da. Otrok je ves histeričen, ker ne more dobiti ene bedaste igračke.

Se spomnim ene punčke, stare kakšno leto in pol. Z mamico sta bili že pri blagajni in tamala je zagledala lizike. Hotela jo je. Matka pa, da ne, da jo pa že ne bo razvajala (očitno ji je bilo že kar malo nerodno pred folkom, pa se je hotla narest mal fino, češ da doma je pa tamala angelček itd.). Tamala je začela vreščat, se zvijat v sedežku .... mislim ... totalna panika. Tastara je komaj zmogla dovolj koncentracije, da je zložila vsebino vozička na tekoči trak. Potem pa ji je bilo dovolj, pograbi liziko, jo da blagajničarki, da odčita bar kodo, potem pa direkt tamali v roke. In veste kaj? Tamali se je prikradel tak pln zadoščenja nasmešek na obraz, ker je spet dosegla svoje, seveda. Mala manipulatorka. No sej tastara se ji pa pusti. He he .... kaj bo šele, čez 15 let?
Staro 08.06.2007, 12:19
Jelengar Uporabnik Jelengar ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce Jelengar
Član od: Feb 2005
Sporočila: 2.234

Citat:
Objavil-a mrjerry Prikaži sporočila
Kaviar ti poudari aromo po ribah. Simple as that
Če si zaželim aromo po ribah, potem .... oops, sem že v temi foruma Ljubezen in spolnost.
Staro 08.06.2007, 12:53
freya Uporabnik freya ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce freya
Član od: Mar 2003
Sporočila: 12.841

Citat:
Objavil-a Soleil Prikaži sporočila
Ampak jaz pa ne morem razumet, kako lahko pri nekaterih pride tako daleč, da se jim otrok v trgovini po tleh meče, ker ne sme dati enih vodnih pištolic v košaro. Grozaaa!! To se kar neki cmera pa tuli .... ves .... paničen .... ne ni pravi izraz ... histeričen. Da. Otrok je ves histeričen, ker ne more dobiti ene bedaste igračke.

Se spomnim ene punčke, stare kakšno leto in pol. Z mamico sta bili že pri blagajni in tamala je zagledala lizike. Hotela jo je. Matka pa, da ne, da jo pa že ne bo razvajala (očitno ji je bilo že kar malo nerodno pred folkom, pa se je hotla narest mal fino, češ da doma je pa tamala angelček itd.). Tamala je začela vreščat, se zvijat v sedežku .... mislim ... totalna panika. Tastara je komaj zmogla dovolj koncentracije, da je zložila vsebino vozička na tekoči trak. Potem pa ji je bilo dovolj, pograbi liziko, jo da blagajničarki, da odčita bar kodo, potem pa direkt tamali v roke. In veste kaj? Tamali se je prikradel tak pln zadoščenja nasmešek na obraz, ker je spet dosegla svoje, seveda. Mala manipulatorka. No sej tastara se ji pa pusti. He he .... kaj bo šele, čez 15 let?
...jo bo pa klofnila
Staro 10.06.2007, 10:27
redfax Uporabnik redfax ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce redfax
Član od: Dec 2002
Sporočila: 2.034

enkrat je na nekem forumu ena mamica sprasevala, kaj naj pripravi za pogostitev na rojstnodnevni zabavi svojega otroka... da baje eni nocejo jesti tega, drugi onega - skratka vsak nekaj po svoje, da sendvici niso dovolj dobri itd... ce ima torej kdo kaksen predlog... pa je nekdo odgovoril, da naj jim pokaze film o lacnih afriskih otrocih, da bodo morda potem manj izbircni...
Staro 27.06.2007, 22:13
atajozef Uporabnik atajozef ni prijavljen
Novinec
Član od: Jun 2007
Sporočila: 3
Thumbs up Re: Izbirčnost otrok

Recepta za to, kako vzgojiti neizbirčnega otroka ni! Pri nas smo na naših dveh otrokih preizkusili vse mogoče - doma namreč zelo cenimi raznovrstno hrano iz vseh kuhinj sveta. Pristopi so bili od vzpodbujanja do 'stradanja' z vsemi vmesnimi variantami in podvarinatami. Rezultati so zanimivi.
Prvi je že od nekdaj sam od sebe jedel vse. Danes se pri 17-ih razvija v vrhunskega ljubiteljskega kuharja in sladokusca...
Drugi že od nekdaj ni maral ničesar razen sladkarij, mlečnih izdelkov in nekaj izbranih dodatkov. Enako je pri 15-ih še danes. Še danes ne mara poizkusiti skoraj ničesar novega, vztraja pri nekaj izbranih jedeh....
Pa nikar ne obupajte. Naša otroka sta kljub tako velikim razlikam v načinu prehranjevanja oba zdrava in zelo uspešna. Vso srečo tudi vam.
Staro 30.06.2007, 20:43
vejca Uporabnik vejca ni prijavljen
Novinec
Član od: Nov 2005
Sporočila: 42

Če otrok dolečene stvari ne je, pač ne je, saj tudi mi kakšne stvari ne jemo. Jaz svojih otrok nikoli nisem silila in danes ko sta že skoraj odrasli ne marata samo ričeta, vse ostalo pa jesta.

Značke
izbirčnost, otrok

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 23:17.