Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > SiOL TV

SiOL TV Pripombe, predlogi in vprašanja o SiOL TV, BOX, programskih shemah, kanalih, interaktivnih aplikacijah, videotekah.

Odgovori

Orodja za teme
Staro 29.08.2006, 15:47
simon123 Uporabnik simon123 ni prijavljen
Novinec
Član od: Aug 2006
Sporočila: 5
Privzeto Težave s SiolTV

Lep pozdrav!

To, kar se mi zadnje čase dogaja s SiolTV, bi najlažje opisal kot : Šlamparija prve klase! Težave so se začele kakšen mesec po vklopu storitve, moji klici na center za pomoč uporabnikom tudi po 4 ali 5 kret nateden! Vedno znova in znova smo preverjali iste zadeve, serviserji Telekoma so bili v enem tednu 5 krat pri nas doma, da jim je nekako uspelo vzpostaviti zadevo. Sicer samo z eno televizijo, ker dveh naenkrat pač po njihovem mnenju ne bom mogel imeti. Zadeva je, moram reči kar dobro funkcionirala, dokler genialci s siola niso "posodabljali modemov"! Rezultat tega posodabljanja je le dostop do interneta, za ostale storitve-SiolTV in telefonija pa jih malo briga ali funkcionira ali ne!

Naj obenem še povem, da vsaka čast operaterjem na klicnem centru, ki nič krivi poslušajo po****evanje uporabnikov Siol storitev. Velikokrat me je njihov pomirjajoč način govora in poiskušanje da najdemo rešitev, pomirilo, danes pa je mojim živčkom prekipelo kljub temu!

Zanima me, koliko uporabnikov, ki prebira ta forum ima težave s SiolTV?
Odgovorite s citatom
Staro 29.08.2006, 19:47
tomazz Uporabnik tomazz ni prijavljen
Super Moderator
Prikazne slike uporabnika/ce tomazz
Član od: Feb 2003
Sporočila: 93
Privzeto Re: Težave s SiolTV

Telefonijo sem ponovno registiriral na modem, tako da bi morala delovati, za TV pa ne vidim točno kaj bi lahko bil problem. Je problem v kockasti sliki ali sploh ne deluje?
Odgovorite s citatom
Staro 30.08.2006, 09:41
petek Uporabnik petek ni prijavljen
Novinec
Član od: Mar 2004
Sporočila: 6

Citat:
Objavil-a simon123
Zanima me, koliko uporabnikov, ki prebira ta forum ima težave s SiolTV?
Jaz jih imam, vendar se ne pritožujem več. Čakam na iztek vezave.

LP
Odgovorite s citatom
Staro 30.08.2006, 15:21
simon123 Uporabnik simon123 ni prijavljen
Novinec
Član od: Aug 2006
Sporočila: 5
Angry Re: Težave s SiolTV

Citat:
Objavil-a tomazz
Telefonijo sem ponovno registiriral na modem, tako da bi morala delovati, za TV pa ne vidim točno kaj bi lahko bil problem. Je problem v kockasti sliki ali sploh ne deluje?

Kje je problem? kje ga ni? Zastopim, da se pojavi kdaj pa kdaj kockasta slika za kratek čas, pa da lahko s hitrim preklapljanjem sam povzročim kockasto sliko oziroma zamrznitev. Kockasta slika vsakih 10 sekund, zamrznitev kar na lepem ob vedno istih urah, to je že malo bolj čudno.

Ko so nadgradili modeme, se je kockatost povečala, zato sem klical na center za pomoč uporabnikom. Povedali so mi , da moram zadevo resetirati, kar smo tudi skupaj naredili in glej ga zlomka- ni več nazaj SiolTv. Še parkrat smo ponovili, nato pa mi šele povejo, da je že dopoldan!!!!!! na tem področju prišlo do težav. Genialci mi tega prej niso povedal, saj če bi vedel bi vso zadevo pustil pri miru! Nato pa traja 3 dni, da ne naredijo nič, ko pa dokončno po****im, pošljem mail odgovornim na Siol in tud moje prvo sporočilo v ta forum, pa kar naenkrat SiolTv PRIDE nazaj.
Kakšna? Še slabša kot je bila prej, po zagotovilih operaterjev pa naj bi bila zadeva izboljšana? Naj kar kvasijo svoje, enkat mi bo res sodu izbilo dno in bom uporabil vse pravne možnosti, ki so mi na voljo,da dokažem svoj prav predvsem pa prav mnogih drugih ki so tudi že izgubili potrpljenje in le čakajo da se Siola losajo.

Enkrat je vedno prvič!
Odgovorite s citatom
Staro 30.08.2006, 15:24
MrBoombastic Uporabnik MrBoombastic ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce MrBoombastic
Član od: Apr 2006
Sporočila: 279

Citat:
Objavil-a petek
Jaz jih imam, vendar se ne pritožujem več. Čakam na iztek vezave.

LP
Če imaš težave, ne rabiš čakat, da ti vezava poteče, ampak lahko prej prekineš.
Staro 30.08.2006, 15:24
MrBoombastic Uporabnik MrBoombastic ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce MrBoombastic
Član od: Apr 2006
Sporočila: 279

Citat:
Objavil-a simon123

Kje je problem? kje ga ni? Zastopim, da se pojavi kdaj pa kdaj kockasta slika za kratek čas, pa da lahko s hitrim preklapljanjem sam povzročim kockasto sliko oziroma zamrznitev. Kockasta slika vsakih 10 sekund, zamrznitev kar na lepem ob vedno istih urah, to je že malo bolj čudno.

Ko so nadgradili modeme, se je kockatost povečala, zato sem klical na center za pomoč uporabnikom. Povedali so mi , da moram zadevo resetirati, kar smo tudi skupaj naredili in glej ga zlomka- ni več nazaj SiolTv. Še parkrat smo ponovili, nato pa mi šele povejo, da je že dopoldan!!!!!! na tem področju prišlo do težav. Genialci mi tega prej niso povedal, saj če bi vedel bi vso zadevo pustil pri miru! Nato pa traja 3 dni, da ne naredijo nič, ko pa dokončno po****im, pošljem mail odgovornim na Siol in tud moje prvo sporočilo v ta forum, pa kar naenkrat SiolTv PRIDE nazaj.
Kakšna? Še slabša kot je bila prej, po zagotovilih operaterjev pa naj bi bila zadeva izboljšana? Naj kar kvasijo svoje, enkat mi bo res sodu izbilo dno in bom uporabil vse pravne možnosti, ki so mi na voljo,da dokažem svoj prav predvsem pa prav mnogih drugih ki so tudi že izgubili potrpljenje in le čakajo da se Siola losajo.

Enkrat je vedno prvič!
Na kateri mail?
Staro 03.09.2006, 15:11
LiraK Uporabnik LiraK ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce LiraK
Član od: Sep 2006
Sporočila: 2

Pozdravljeni !

Prebiram teme tega foruma in ugotavljam , da smo vsi v globokem d...ku. Kaj sploh komu ta zadeva v redu deluje? Mislim da ne.
Sam imam ta paket Trio 5 dni pa je že vse od zgoraj naštetega pri meni tudi pustilo bacile.
To da ni slike in ni tona je bilo dva dni , to da ni TTX na kanalih kot je ORF1 ,SAT1 in PRO7 ter še na katerih, pa je zgleda za Siolovce normalna zadeva. Da moram resetirat Amino-ta po trikrat na dan zgleda tudi standard. Ne vem zakaj tega ne objavijo pri ponudbi paketov. Program MKTV sploh še nisem videl ,naj ga kar ukinejo ker je itak nezanimiv (ha,ha)!! Upam da so že slišali za AMINO 110 ki omogoča tudi Dolby Digital in 5.1 zvok , kajti drugi ga tržijo. To da zvok zamuja je že prav zanimivo, kot da bi gledal kaki video spot z MTV-ja. Mogoče pa mislijo da pri nas zvok potuje hitreje kot pri njih. Mislim, da bo treba menjat ponudnika pa se bomo rešili takih banalnih zadev okoli nedelovanja razne strojne opreme ipd.
Mogoče pa je to prehitro za Siol.
Kako bo šele z HDTV .
Ko sem vprašal zakaj ne prenašajo zvoka v Dolby Digital ko to pošiljajo naprimer na PRO7 sem dobil odgovor:
"Zavedati se je pa potrebno , da bi si HDTV
> sprejem lahko privoščilo približno 10% Siol TV uporabnikov (tisti, ki so
> dovolj blizu in tisti ki sploh imajo HDTV sprejemnike), zato ekonomično ni
> smiselno, da se odpovemo 90% Siol TV naročnikom zaradi HDTV-ja".
Ti so prave cvetke !
Saj Dolby Digital še ni HDTV !
Za to je res potrebno 20Mbits/s prenosa, pa tudi to se danes že da preko obstoječega omrežja. Vendar je potrebno kaj vložit v opremo (novo, ne staro) pa stvar deluje.
Predlagam torej, da naredimo seznam nedelovanja in delovanja opreme, to časovno ovrednotimo in jim delovanje ( samo delovanj) tudi plačamo. Potem bomo pa videli kdo se bo še delal norca iz naročnikov.
Sam bom tako naredil, dokler ne zagotovijo tistega kar ponujajo .

Lep pozdrav in uživajte ob gledanju ( negledanju) Siol TV.
Odgovorite s citatom
Staro 03.09.2006, 19:38
kitl Uporabnik kitl ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce kitl
Član od: Sep 2004
Sporočila: 1.155

LiraK meni dela BP
Staro 03.09.2006, 23:52
drnovurb Uporabnik drnovurb ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce drnovurb
Član od: Jan 2006
Sporočila: 213

@ LiraK: in ti misliš, da bojo posebej za 30 folka ki imajo primerno opremo in lokacijo pošiljal poseben signal zate in za par drugih?
Odgovorite s citatom
Staro 04.09.2006, 22:21
LiraK Uporabnik LiraK ni prijavljen
Novinec
Prikazne slike uporabnika/ce LiraK
Član od: Sep 2006
Sporočila: 2

Za Kitl

Kaj tebi dela OK ?
SIol TV ali kaj drugega. A sprejemaš Dolby Digital na PRO7 ? Malo morgen Kitl. Zato boš moral kupit digitalni Sat receiver in anteno na streho pol pa bo ! Siol bo pa to distribuiral ko bo šef rekel da lahko. Tak ti to je če nimaš pojma o trženju. Zmeraj je treba ponuditi tisti trenutek maksimalno pa si naj vsak izbere kaj hoče ( pa plača tudi ) pa bo stvar rešena, ne pa da se moramo vsi voziti s stoenkami kot pred leti. Saj so se tudi tam našle kake dobre ampak v grobem so ble pa zanič. Si moral zmeraj nekaj šraufat pa menjavat de je stvar šla. Isto ti je pri Siol-u in podobnih ponudnikih. Kdor ne zna naj pusti pri miru, Boljše nič kot pa tako kot je sedaj. Vsak dan nekaj ne dela. Danes ni bilo slike na skoraj vseh SLO kanalih. Saj so čez dan to zrihtali, samo tako se to ne dela. Naj si pogledajo čez "mejo" kako se to dela.
Tisto okoli 30 folka je bilo mogoče pred 5 leti, zdaj pa je to krepko več. Saj pa oprema ne stane nič več kot apaurini ali xanax za en mesec zdravljenja živcev.
Kateri od vaju ima TTX na PRO7, SAT1 ... .
Mogoče pa je vzrok to da Siol sprejema signal iz kakeka "Deathbirda" ali pa "Disastre" .
Ma saj bo boljše, vsaj upamo lahko, če ne bomo kot v Srbiji vsak po svoje nekaj vlekli po strehah in delali svoja lokalna omrežja mimo Sio-lov in T2-jev in Telemachov in podobnih. Pol bomo vsaj vedeli zakaj nam šteka in ni slike, tako pa lahko samo upamo da "oni " vedo kaj je narobe.
Ne da se mi več , stvar je brezupna vsaj za to leto.
Odgovorite s citatom
Odgovori

Značke
sioltv, težave

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 18:26.