Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Dom in družina

Dom in družina družinske tematike, starševstvo, otroci, stanovanja, gospodinjski nasveti ...

Orodja za teme
Staro 05.10.2006, 20:09
MERLIN Uporabnik MERLIN ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce MERLIN
Član od: Feb 2003
Naslov: IN D HAUS
Sporočila: 4.367
Privzeto Re: Kako se znebiti faraonk

še enkrat FARACID!!!
Staro 03.07.2007, 13:26
Vsemogočni Uporabnik Vsemogočni ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Vsemogočni
Član od: Dec 2005
Naslov: v Kranju
Sporočila: 3.139

Sestra je kupila v Slogi en zavitek z dvema okroglima ploščicama zelene barve (plastično ohišje, zelo nizko premera okoli 8 cm), notri pa je snov, ki jo mravlje znosijo v gnezo in počasi pokrepajo. Ta hec mora biti čim bližje gnezdu, oziroma na njihovi poti. Nekaj časa se pridn futrajo, potem je sčasoma mit pred njimi. Zadeva ni draga je pa precej učinkovita. Tud sam moram nabaviti en zavitek, ker sem videl, da je potem res mir pred mravljami.
Staro 04.07.2007, 01:16
Irina Uporabnik Irina ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Irina
Član od: Feb 2007
Sporočila: 2.292

Faraonke imajo rade toploto, zato si ustvarijo gnezda ob napeljavi vroče vode. Odstrani okrasne pokrovčke pri vseh mešalnih baterijah in pošpricaj notranjost stene s Faracidom. Ne pozabi na zračnike, če jih imate v stanovanju, ker tudi po njih se selijo sem ter tja. Rob vhodnih vrat in z zunanje strani vse okenske- balkonske okvirje. V kolikor imate kako domačo žival, ki prosto hodi po stavnovanju (pes, muca,,,,,,,) jo zavarujte, da ne pride v stik z razpršilom. Tak poseg je najbolje izpeljati, ko imate možnost, da se za kak dan umaknete iz stanovanja. Vikend, dopust....... Mi smo to izvedli pred leti, preden smo odšli na dopust. Priporočljivo je, da občasno, tudi če faraonk ni videti, ponoviš postopek ob mešalnih baterijah in zračnikih.
Staro 04.07.2007, 14:35
zpz Uporabnik zpz ni prijavljen
Novinec
Član od: Jan 2006
Naslov: Ljubljana
Sporočila: 67

Smo jih očitno s Faracidom prepričali, da so šle drugam.
Občasno se kakšna še sprehodi, ni pa sile trenutno. Smo si pa na jasnem, da enkrat spet bojo in preventivno vsake toliko pošpricamo okoli zračnikov in pa okrog pip. So nam pa lezle tudi iz električnih vtičnic...

Bomo že... bo treba akcijo izvest in poizkusit izvest komplet dezinsekcijo po stolpnici.
Samo bo problem prepričati večino ljudi (cca. 130 stanovanj). Kot ponavadi, bo totalen revolt, kot pri vseh ostalih stvareh, kjer je treba dat več kot 1€... je tko škoda dnarja... :-(((

LP
zpz
Staro 04.07.2007, 14:54
Irina Uporabnik Irina ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Irina
Član od: Feb 2007
Sporočila: 2.292

Citat:
Objavil-a zpz Prikaži sporočila
Bomo že... bo treba akcijo izvest in poizkusit izvest komplet dezinsekcijo po stolpnici.
Samo bo problem prepričati večino ljudi (cca. 130 stanovanj). Kot ponavadi, bo totalen revolt, kot pri vseh ostalih stvareh, kjer je treba dat več kot 1€... je tko škoda dnarja... :-(((
LP
zpz
Redni letni ali izredni zbor lastnikov, 51% vas mora biti "za". V kolikor ta možnost ni izvedljiva, zaradi večnih nergačev, lahko od upravnika zahtevate, da z dobro sestavljenim dopisom seznani pristojno inšpekcijo.
Nihče nas ne more prisiliti, da sobivamo z mravljami.

Zakon tudi pravi, če se prvič sklicanega zbora lastnikov ne udeleži 51% lastnikov, se na taistem zboru določi nov datum čez štirinajsti dni (najkrajši možni rok). Ponovljeni zbor je drugič sklepčen, ne glede na število prisotnih, tudi, če je prisoten samo en lastnik.
Staro 05.07.2007, 06:47
Novinec

Kar se tiče zbora lasnikov, vem kako gre. Sem eden izmed "tečnih" lastnikov :-) , ki bi rad kaj dobrega naredil za hišo... Ampak, stare mamce... jaoj, če bi jih bilo kaj manj...
Staro 12.07.2007, 17:25
Vsemogočni Uporabnik Vsemogočni ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Vsemogočni
Član od: Dec 2005
Naslov: v Kranju
Sporočila: 3.139

Citat:
Objavil-a Irina Prikaži sporočila
Zakon tudi pravi, če se prvič sklicanega zbora lastnikov ne udeleži 51% lastnikov, se na taistem zboru določi nov datum čez štirinajsti dni (najkrajši možni rok). Ponovljeni zbor je drugič sklepčen, ne glede na število prisotnih, tudi, če je prisoten samo en lastnik.
Ponovljeni zbor etažnih lastnikov je sklepčen, ampak to je potrebno navesti v vabilo za sklic drugega zbora etažnih lastnikov. To je zelo pametna varovalka, da je možno stvari, ki se morajo nujno izpeljati ali popraviti, obnoviti, sploh izvesti. Posebej pri problemu, ko na sestanke ne pride niti polovica etažnih lastnikov (po deležih).

Predlagam tistim, ki se jim da, da naredijo svojo spletno stran Etažnih lastnikov, ter preko njih izmenjujejmo mnenja, določene probleme in rešitve, kajti koncu koncev, je to zadeva širšega dokaj enakega problema vseh etažnih lastnikov. Marsikateri problem ali nevednost je možno tako odpraviti in narediti neko širše sodelovanje etažnih lastnikov, ki jih sedaj rešujemo vsak kakor ve in zna. Mogoče bi se dalo narediti iz vseh zapisov kake pametne določene rešitve posameznih problemov, kasneje pa predlagati na podlagi izkušenj tudi kako pametno spremembo v zakon.

Sam sem nekako zastavil svojo spletno stran za naše Etažne lastnike, vendar je to na hitro narejena in se pripravljam, da jo pošteno predelam, da bo izgledala nekako bolj uporabna. Teh zadev je na spletu premalo, saj razen Stanovanjske zadruge v Celju ni nobene uporabne spletne strani, s katero bi si lahko etažni lastniki in tudi najemniki vsaj malce pomagali, mogoče tudi s preprostimi rešitvami, ki so izvedljive, pa ne znamo do njih.

Za nekak začetek: http://www.lh7.gajba.net

Ne gledati na obliko, ta bo v bližnjem času popolnoma spremenjena, važna je vsebina in uporabnost, ki jo kot sem navedel na spletnih straneh, kljub en kup upravnikovih straneh, ni najti. Upravniki delajo tako ali tako le za svoj dobiček, mislim, pa da bi mi sami morali nerediti nekaj uporabnega za vse nas. Za izhodišče sem uporabil Stanovanjsko zadrugo v Celju.
Staro 01.08.2007, 00:25
matejasv Uporabnik matejasv ni prijavljen
Novinec
Član od: Jul 2007
Sporočila: 3

Faraonke sem imela po celem stanovanju, vkljucno s kopalnico. Ko sem jih nasla na mojem dojencku, se mi je utrgalo.
Kupila sem vabo za mravlje Biotoll Od UNICHEM-a, pa se mi zdi, da ni nic pomagalo.
Pacala sem s Faracidom. Ucinek je bil tako tako.
Potem sem v Merkurju kupila vabo za mravlje LOXIRAN Ameisen Buffet (podjetje NEUDORF). V paketu sta dve vabi. Vsakic, ko sem odkrila kako pot, sem vabo za dva do tri dni nastavila na njo. Potem sem vabo preselila drugam. Tekocino sem dolila vsakih nekaj dni, ko se je strdila. Mravlje so se mnozicno zgrinjale na vabo in pridno pile. In glej ga zlomka cez 3-4 tedne so res izginile. Zdaj imam ze skoraj 10 mesecev mir. V tem casu sem opazila samo dve mravlji. Pri sosedih jih baje se vedno imajo. Imela sem hkrati nastavljeni vabi LOXIRAN in BIOTOLL vendar si skoraj upam trditi, da je pomagala LOXIRAN. V primerjavi s Faracidom je prednost, da ni treba skropiti in nato cistiti.
Mateja
Staro 20.08.2007, 08:00
Novinec

Citat:
Objavil-a matejasv Prikaži sporočila
Potem sem v Merkurju kupila vabo za mravlje LOXIRAN Ameisen Buffet (podjetje NEUDORF). V paketu sta dve vabi.
Si sigurna, da si to kupila v Merkurju? Če ja, v katerem je bilo to?
Sem bil v LJ v BTC, pa so mi rekli, da tega nikoli niso imeli. Da pa so v zadnjem času kar povpraševali po tem (sklepam, da zaradi tvojega posta).

LP
zpz
Staro 20.08.2007, 22:38
matejasv Uporabnik matejasv ni prijavljen
Novinec
Član od: Jul 2007
Sporočila: 3

Sigurna, da v Merkurju, Maribor TEZNO pri Mercatorju. Sla sem kupit BIOTOLL, pa sem to slucajno videla obeseno pri blagajni in vzela oboje. Ker je pomagalo, potem nisem vec kupovala, je pa ze kakih 8-10 mesecev od takrat. Zadeva je pakirana v rumeno kartonasto embalazo. Sem pa nekje nasla, da imajo zadevo tudi v AGROPROM, D.O.O. MEDVODE
BARLETOVA CESTA 4
1215 MEDVODE

Phone: +386 1 361 38 39
Phone: +386 1 361 71 40
Telefax:+386 1 361 38 40

Mateja

Značke
faraonk, kako, znebiti

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 21:11.