Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Kultura in literarni kotiček

Kultura in literarni kotiček prireditve, dosežki, novosti, knjige, pesmi, literatura ...

Orodja za teme
Staro 08.12.2006, 17:35
Nincha II. Uporabnik Nincha II. ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Nincha II.
Član od: Dec 2005
Naslov: Köln (schäl Sick)
Sporočila: 1.669
Privzeto Re: Amazon

Citat:
Objavil-a snickers
jaz sem še nov v tem,...nisem še nič poskušal naročati pa me zanima a ebay je pravzaprav isto kot amazon.com??

potrebuješ pa viso kartico??
se da kakšna druga?(nima rednih dohodkov...)

pa še kako zanesljivo je to???
thax
eBay ima eno opcijo, ki je amzon nima, in to je t.i. "spletna drazba", torej kdo da vec. Tam lahko kupujes nove stvari po fiksni ceni ali na nacin drazbe, prav tako rabljene. Veliko trgovin ima svoje prodajalne tudi pri Amazonu kot eBayu. Pri Amazonu lahko prav tako kupujes rabljene ali nove stvari, samo da nekatere direktno pri njih, nekatere pa pri drugih prodajalcih, ki imajo tam svoje trgovine. Za obe moznosti potrebujes kreditno kartico (visa, diners, amex, ...) , razen ce se zmenis s prodajalcem kako drugace (da posljes denar, placas po povzetju, itd) in obstaja se PayPal moznost placevanja, ki je tudi zanesljiva.

Kako mislis, kako zanesljivo je kaj?
Jaz vedno narocam pri amazon.de in dobim ponavadi v 2-3 dneh posto na dom (zivim v Nemciji), nikoli mi se niso poslali skart ali napacne stvari ali pa da bi se posta kje "izgubila"...
Pri eBayju poleg zanesljivih trgovcev, ki imajo skoraj 100% feedback, naceloma kar mrgoli takih, ki ti stvari prodajajo pollegalno oz. ponaredke, samo ce jih znas izsortirat, potem lahko tudi tam najdes odlicno stvar po nizki ceni. Samo dobro prebrat in feedback pogledat pa malo zdravo pamet uporabit ali pogooglat, preden se odlocis za nakup.

Pa se to, ko narocas iz Amerike, se zavedaj, da te bo zelo verjetno "usekal" 20% davek na vrednost posiljke. Znotraj EU to odpade.

Se kaj?
Staro 08.12.2006, 22:20
Tanatie Uporabnik Tanatie ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce Tanatie
Član od: Jan 2004
Naslov: vijolicasti svet
Sporočila: 9.006

ebay je enako kot bolha.com , samo veliko veliko vecje...amazon je v osnovi spletna knjigarna (kjer dobis tudi glasbo/filme itd, ebay in bolha pa sta spletni drazbeni strani, kjer obcasno lahko najdes tudi novo mamo, polovico leve lednice 30-letne moske prostitutke, cudezni odstranjevalec pleše v prahu (samo dodaj vodo) in pa zelo zelo redko silikon, ki je vcasih prezivljal svoje dni v pameli anderson, podpisane tangice eltona johna ali celo ustekleniceno vodo iz bazena, ki je bil v merlose place. to je tudi edini kraj kjer lahko kupis navadno odpadlo listje (recimo lipino) za 1000 dolarjev ali vec na list...varno naceloma je, sicer pa mislim da v slovenijo posiljajo samo preko paypala...paypal je pa firma ki je v bistvu posrednik. ko ti zmagas na neki drazbi, posljes svoj denar paypalu pod neko kodo, druga oseba pa poslje svoj predmet pod isto kodo prav tako na paypal...ko paypal dobi oba predmeta ali predmet in denar, pobere nizko provizijo in poslje predmeta naprej. s tem si zagotovis da ne posljes denarja nekomu, ki te v zameno ignorira in zapravi tvoj denar...

Of all the things I've lost, I miss my mind the most...

Life isn't about finding yourself, it's about creating yourself...
Staro 12.12.2006, 16:23
mrjerry Uporabnik mrjerry ni prijavljen
Pacijent
Prikazne slike uporabnika/ce mrjerry
Član od: Aug 2003
Sporočila: 28.321

Kolk kolobcije samo da clovek skusa podati vtis, da je pismen...

Sicer pa, lukica, meni je z amazona vedno prislo ( )
Staro 24.01.2007, 14:58
Jerok Uporabnik Jerok ni prijavljen
Novinec
Sporočila: 82

Pozdrav!
Vprašanje za tiste, ki si naročate iz abebooks.co.uk!
Zadnjič sem si naročil knjigo in si izbral za plačilno metodo denar, ki sem jim ga tudi poslal pred 7 dnevi. Status se še vedno ni spremenil, piše
Availability Confirmed. Kako dolgo je pri vas trajalo, da se je status spremenil v shipped? Čeprav ob strani pri razlagi statusa piše, da se iz Availability Confirmed v Shipped ne spremeni. Je komu jasno zakaj?
Ste imeli že kakšno negativno izkušnjo, da vam knjige niso poslali?

Hvala za odgovore!
Staro 24.01.2007, 19:00
lady_lucifer
Guest
Sporočila: n/a

pojma nimam, jst placujem z MC-jem.
Staro 24.01.2007, 21:13
Novinec

Nisi imela nobenih težav?
Staro 24.01.2007, 22:55
lady_lucifer
Guest

a s MC placevanjem? nikol nobenih, vse stima, pa nism sam enkrat narocila...
Staro 25.01.2007, 09:35
Novinec

Mislil sem na splošno, kot sama praviš pa nisi imela težav. Kako dolgo si pa čakala, da so ti knjigo poslali?
Staro 25.01.2007, 09:37
lady_lucifer
Guest

cist odvisno....vcasih pride v enem tednu, vcasih v dveh. dlje pa nism cakala..
Staro 25.01.2007, 10:50
Novinec

Ravno prej sem poslal mail, če so dobili moje plačilo in sem dobil odgovor, da so mi knjigo poslali že včeraj.
Ne vem pa zakaj te ne obvestijo preko Abebooks, da so poslali

Lep dan!

Značke
amazon

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 21:15.