Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Dom in družina

Dom in družina družinske tematike, starševstvo, otroci, stanovanja, gospodinjski nasveti ...

Orodja za teme
Staro 09.01.2007, 21:01
nemehecat Uporabnik nemehecat ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce nemehecat
Član od: Dec 2005
Naslov: tukaj
Sporočila: 599
Privzeto Re: Nataliteta v Sloveniji

Citat:
Objavil-a d28
In vsak normalen starš preden spravi otroka na svet pomisli tudi na vidik tega ali ga bo lahko materialno preskrbel.
Ne, starši predvsem poskrbijo za lastno preskrbljenost, ker za imet otroka ne rabiš službe z miljon plače, pa hiše in pa dveh avtomobilov. Otrok rabi precej manj, verjamem pa da bi starš rad pred otrokom imel dober avto, pa stanovanje, pa bi ga rad vozil v ultramodernem vozičku, pa oblačil v lepe cotice in se za vikend zapeljal do vikenda na morju. So se pač prioritete spremenile. Naši starši so nas imeli v neogrevanih podnajemniških stanovanjih, o avtomobilu so lahko le sanjali, največkrat ni blo za obutev in oblačila, včasih pa celo za kruh in mleko ne, pa smo glih tko zrasli.
Staro 09.01.2007, 21:06
Lilly the Bear Uporabnik Lilly the Bear ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Lilly the Bear
Član od: Apr 2005
Sporočila: 1.434

Mene pa zanima, zakaj za božjo voljo so samo olajšave, dodatki in podobne zadeve tiste, ki naj bi jih država dala bodočim ali mladim staršem.

Sej ni finta sam v direktni povezavi državne "bonitete" - mlade družine. Posredna zveza tu notri je v gospodarstvu - če bi gospodarstvo raslo in bilo vzpodbujano na način, ki bi omogočal hitro in visoko gospodarsko rast, bi bile plače temu primerne. Če bi bil v ozadju velik kapital, ki bi terjal velik kapital, bi se zadeve verjetno obrnile bistveno drugače.
Pri nas so pa največje firme še vedno v državni lasti, spremembe grejo blazno počasi in cela stvar temelji samo na tem, kdo bo komu stolček spodmaknu pa kdo bo največ v žep nesel. Da ne govorimo o tem, koliko plače vsakemu od nas država pobere za kao socialo itd. Me prav zanima, kam gre ves tisti denar.

Na tak način itak da ne more nič na tem svetu funkcionirat. Zgleda, da se bo res moral v Sloveniji celoten sistem totalno sesut, da ga bojo naslednje generacije (kolikor jih pač bo) začele gradit na novo.

Države pa ne morem obtožit ničesar drugega kot samo tega, da ne vidi niti prsta pred svojim nosom.
Staro 09.01.2007, 22:15
KRUNCHY Uporabnik KRUNCHY ni prijavljen
Banned
Član od: Feb 2002
Sporočila: 8.652

Citat:
Objavil-a kr.ena
V naši dragi Sloveniji je čedalje manj otrok, kaj menite, zakaj je temu tako. A res nimamo več časa za otroke, so preveč zahtevni, predragi...? Kaj bi po vašem mnenju morala narediti naša država, da bi se rodnost zvišala?

Zato ker razmišlamo takole kot jest: otrok je ena smet ki se ti valja pod nogami in ti odžira denar in svobodo.

Tko da yebeš froca, raj uživam, kaj morm zdej še za enga skrbet, menda ne bom živlena, k mam sam enga zapravu zato da bom enga futru pa mu usrano rit brisal....

Nč, uživat je treba, brez parazitov.

Yeah.

dražava..smeh zakva se vsaka tema naveže na državo, k sploh nima nč s tem.
Staro 09.01.2007, 22:26
lady_lucifer
Guest
Sporočila: n/a

Citat:
Objavil-a Nincha II.
Whoa.
Lady, ne verjet cist vsega, kar slisis. Nikjer ne cvetijo rozice v izobilju
OK, res je, da je Nemcija malo bolj socialna drzava od Slovenije (dolgorocno gledano bo to verjetno Nemcijo na kant spravlo) in imajo veliko olajsav za otroke itd., ampak to je vse zelo relativno glede na visino prihodka, glede na zakonski stan, itd... Pogosto je to tako zakomplicirano, da si sam niti priblizno ne mores zracunat, kolk bos (bi) dobil Recimo otroski dodatek je NAJVEC 140E na mesec za enega otroka.

Ce so pa se kaksna vprasanja, pa vse tukaj pise ---> http://www.arbeitsagentur.de/Navigat...rgeld-Nav.html
no, fino, se en primer, kako mediji nategujejo
Staro 09.01.2007, 23:01
d28 Uporabnik d28 ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce d28
Član od: Dec 2006
Sporočila: 460

Citat:
Objavil-a nemehecat
Ne, starši predvsem poskrbijo za lastno preskrbljenost, ker za imet otroka ne rabiš službe z miljon plače, pa hiše in pa dveh avtomobilov. Otrok rabi precej manj, verjamem pa da bi starš rad pred otrokom imel dober avto, pa stanovanje, pa bi ga rad vozil v ultramodernem vozičku, pa oblačil v lepe cotice in se za vikend zapeljal do vikenda na morju. So se pač prioritete spremenile. Naši starši so nas imeli v neogrevanih podnajemniških stanovanjih, o avtomobilu so lahko le sanjali, največkrat ni blo za obutev in oblačila, včasih pa celo za kruh in mleko ne, pa smo glih tko zrasli.
Ne pretiravaj prosim! Ker jaz nikjer nisem pisal o luksuznem življenju.

Odgovori mi prosim ali niso oblačila, obutev, kruh, mleko itd. kot sama pišeš materialna preskrbljenost?
O temu sem pisal! In sem starš tako, da vem koliko finančnih sredstev je potrebno, da se zagotovijo te MINIMALNE POTREBE ZA EGZISTENCO OTROKA!

Žal ljudje ne moremo živeti samo od zraka in izključno zato pišem o temu, da mora družba in država finančno pomagati mladim družinam.

Ne stresaj pa svojih travm na ta forum še posebej, če to počneš tako, da izkrivljaš moje besede in manipuliraš.

Nazadnje uredil d28 : 10.01.2007 ob 10:29.
Staro 10.01.2007, 10:18
Lencka Uporabnik Lencka ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Lencka
Član od: Nov 2006
Sporočila: 2.780

Hecno je, da, ce gledas, kako bi ob podporu drzave sicer sam prezivljal otroka in o tem razmisljas, nekateri pravijo, da vse prevalis na drzavo, ce pa delas otroke po tekocem traku in potem nimas za poloznice in vsenaokrog zicas za podpore in pomoc in nevemkaj, pa noben ne pomisli, da nisi ravno odgovoren ne do sebe, ne do otrok, pa tudi do drzave ne.
Staro 10.01.2007, 10:31
nattka Uporabnik nattka ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce nattka
Član od: Sep 2004
Sporočila: 1.329

je že res, da imamo otroke zaradi lastne želje in nihče ne želi od države kasirati na račun njih ( roko na srce od dodatka še nihče ni obogatel), vendar pa država, ki razmišlja dovolj daleč v bodočnost ve, da padec natalitete pomeni tudi krah gospodarstva ...

saj le mladi in učinkoviti delavci lahko podpirajo otroke, zdravstvo, upokojence ...
torej, če želimo imeti populacijo, na kateri bo država gradila svojo bodočnost, je prav da spodbudimo nataliteto ...
in če pogledamo na zahod ( kamor radi gledamo, ko je treba dvigniti cene!), potem je jasno, da močna gospodarstva podpirajo močno socialo ...
vsega za naše otroke ne bo naredila država, a dejstvo, da so stanovanja predraga, krediti skoraj nedosegljivi brez pomoči staršev, varstvo otroka velik strošek, brezplačna šola pa itak že zdavnaj mimo ... potem bi lahko država z določenimi olajšavami stimulirala rodnost ...

pa ne ironično šele tretjega otroka, če se pari težko odločajo že za prvega ...
natalitete pa ne dvigujeta ne prvi, ne drugi ... ampak šele tretji in četrti otrok ...

Nazadnje uredil nattka : 10.01.2007 ob 10:44.
Staro 10.01.2007, 10:39
Pripravnik

Citat:
Objavil-a Lencka
Hecno je, da, ce gledas, kako bi ob podporu drzave sicer sam prezivljal otroka in o tem razmisljas, nekateri pravijo, da vse prevalis na drzavo, ce pa delas otroke po tekocem traku in potem nimas za poloznice in vsenaokrog zicas za podpore in pomoc in nevemkaj, pa noben ne pomisli, da nisi ravno odgovoren ne do sebe, ne do otrok, pa tudi do drzave ne.
Ne razumem.

Ali ni problem v Sloveniji ravno premalo otrok? Zakaj bi bilo potem nefer do Slovenije, če narediš preveč otrok?!

Če je Sloveniji v interesu več otrok potem naj nekaj tudi naredi za to ali pa naj vsaj takšnim družinam ne otežuje stanja.

Jasno pa je, da to ne pomeni, da starši ubežijo od svojih obveznosti in odgovornosti do otrok. In temu noben ne oporeka in zato ne more biti stvar debate.
Staro 10.01.2007, 10:43
Pripravnik

Točno tako nattka. Nekateri veleumi tukaj ne razumejo, da ima nataliteta v Sloveniji gledano dolgoročno egzistenčno ekonomsko računico.

Država itak, sploh v kapitalizmu, skozi vsako področje gleda ekonomsko računico. Danes se ljudje sploh ne zavedajo kako so npr. pokojnine obremenilne za državo. Kaj bo šele čez 50 let, ko bo Slovencev veliko manj s tako politiko kot je sedaj?

Kdo bo delal za Slovenijo in Slovence? Ali bomo uvažali delovno silo?
Staro 10.01.2007, 10:44
nemehecat Uporabnik nemehecat ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce nemehecat
Član od: Dec 2005
Naslov: tukaj
Sporočila: 599

Citat:
Objavil-a d28
Ne pretiravaj prosim! Ker jaz nikjer nisem pisal o luksuznem življenju.

Odgovori mi prosim ali niso oblačila, obutev, kruh, mleko itd. kot sama pišeš materialna preskrbljenost?
O temu sem pisal! In sem starš tako, da vem koliko finančnih sredstev je potrebno, da se zagotovijo te MINIMALNE POTREBE ZA EGZISTENCO OTROKA!

Žal ljudje ne moremo živeti samo od zraka in izključno zato pišem o temu, da mora družba in država finančno pomagati mladim družinam.

Ne stresaj pa svojih travm na ta forum še posebej, če to počneš tako, da izkrivljaš moje besede in manipuliraš.
eno so minimalne potrebe za eksistenco, ampak te večina ljudi dosega, se ne bi smelo tako drastično poznat pri nataliteti. Drugo pa je, ko greš npr. skozi citypark in vidiš same zgubane "mlade" mamice v krznu, škornjih po zadnji modi, ki pred sabo potiskajo vozičke visokega cenovnega razreda in bašejo špežo v enoprostorca z aluminjastimi feltnami.
Sem pa tudi jaz starš trenutno enega, kmalu dveh otrok in tudi jaz vem, koliko stanejo otroci. Nisem zaposlena, moj tip zasluži za dve delavski plači (neto seveda) in nam nič ne manjka. Smo se navadili živeti s tistim kar imamo in morem rečt, da kar dobro. Se marsikateri stvari odpovemo, ampak važno, da se mamo radi.
Od zraka se pa ne da živeti z otroki ali brez, to si moraš itak uredit sam, nimam pa nič proti podpori za mlade družine, da nam bo malo lažje - ampak še vedno mislim, da to ne sme biti pogoj za imet otroka (v stilu, če mi daš ga bom imel, če ne pa ne).
Ne vem, kakšne so sicer moje travme, ampak na živce mi že gre to jamranje, da država ne naredi nič - takoimenovana pomoč zame pomeni že, da je nosečnica lahko na plačani bolniški, na porodniški eno leto, lahko gre "zastonj" rodit, k zdravniku, ali dobi zdravila, ima sofinanciran vrtec, relativno poceni šolo in študij (pa pustimo zdaj šole v naravi, izlete in vozovnice za študente - glih zastonj pa vse tud ne more bit), otroški dodatek (ki je sicer bolj piškav, ampak nekaj je le), ko izgubiš delo imaš nekaj časa možnost prejemanja nadomestila in podobno. Problem sicer so stanovanj in to velik. Ampak pričakovati, da bo država prevzela vse breme nase, zato da bomo imeli otroka in se zraven še fajn meli, je pa malo utopično. Ja sej fajn bi blo, pa verjetno bi res blo par otrok več...

Nazadnje uredil nemehecat : 10.01.2007 ob 11:02.

Značke
nataliteta, sloveniji

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Najlepši kraji v Sloveniji Anina1 Potovanja 62 19.05.2009 18:44
Il Divo V Sloveniji katika Glasba 78 22.05.2007 20:55
Nastavitve ATA VOIP vmesnika za telefonski sistem v Sloveniji schnapsi Tehnična pomoč 2 29.11.2006 11:38
Slovenci in nataliteta Knez Slovenija 230 27.11.2006 16:34
Neobjektivni novinarji škodijo Sloveniji lynxx Šport 16 04.09.2006 22:46

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 13:31.