Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Znanost in okolje

Znanost in okolje za vse naravoslovne navdušence

Orodja za teme
Staro 28.01.2007, 20:53
d28 Uporabnik d28 ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce d28
Član od: Dec 2006
Sporočila: 460
Privzeto "Čez 5 let se bomo smejali TV"

"Gates: Internet bo v 5 letih popolnoma spremenil TV

Davos - Internet bo v petih letih radikalno spremenil televizijo, trdi šef Microsofta Bill Gates. Sprememba se bo zgodila zaradi eksplozije spletnih video vsebin in združevanja televizijskih sprejemnikov in osebnih računalnikov."

Vir: Siol

Sicer tako pameten človek izjavi nekaj tako nepremišljenega, ker četudi bi bilo to res, po mojem mnenju ni niti promila možnosti, da bi se to zgodilo v 5-ih letih.

Kaj pa vsi, ki radi gledajo DVD filme na veliki TV in domačem kinu?
Staro 28.01.2007, 22:32
Smaug Uporabnik Smaug ni prijavljen
Pacijent
Prikazne slike uporabnika/ce Smaug
Član od: Dec 2001
Sporočila: 27.719
Privzeto Re: "Čez 5 let se bomo smejali TV"

Poba je to izjavil iz preprostega razloga, ker se zeli Microsoft razvijati v tej smeri (ravno letos na CES-u uradno predstavili svojo vizijo medijskega doma). Realno gledano bo TV ostala medij srednjega sloja se kar lepo stevilo let.
Sicer pa DVD-ji nimajo popolnoma nobene veze s TV-jem. Dober lcd je dandanes drazji od dobrega projektorja, ko smo ze pri tem. Sam ga ne gledam od oka ze kaksnih 4-5 let ( z redkimi izjemami), imam pa projektor, ki mi je v tem casu prelepo sluzil. Njegova ideja se tako za ciljni krog v biti ze pocasi uresnicuje.

Je pa res absurd in nepremisljeno, da je to novico objavil SIOL, ki je svoj tv izpopolnil do perfekcije :D
Staro 29.01.2007, 17:18
Pripravnik

Citat:
Objavil-a Smaug Prikaži sporočila
Poba je to izjavil iz preprostega razloga, ker se zeli Microsoft razvijati v tej smeri (ravno letos na CES-u uradno predstavili svojo vizijo medijskega doma). Realno gledano bo TV ostala medij srednjega sloja se kar lepo stevilo let.
Sicer pa DVD-ji nimajo popolnoma nobene veze s TV-jem. Dober lcd je dandanes drazji od dobrega projektorja, ko smo ze pri tem. Sam ga ne gledam od oka ze kaksnih 4-5 let ( z redkimi izjemami), imam pa projektor, ki mi je v tem casu prelepo sluzil. Njegova ideja se tako za ciljni krog v biti ze pocasi uresnicuje.

Je pa res absurd in nepremisljeno, da je to novico objavil SIOL, ki je svoj tv izpopolnil do perfekcije :D

Gates je itak premeten osebek ampak takšna izjava je vseeno nepremišljena.

Pa še neki, jaz sem filmofil in ne menjam TV-ja in domačega kina za noben projektor ali računalnik. Vsaj še dolgo, dolgo časa ne.
Staro 29.01.2007, 17:43
Pacijent

Domac kino ne more biti kino brez projektorja (eventualno 132+ cm lcd diagonale) in preplacanih zvocnikov
Drugace se pa strinjam, da vcasih pase buljiti v klasicne prenasalce video signala (osebno se vedno obozujem crt monitorje).
Staro 29.01.2007, 18:06
Pripravnik

Citat:
Objavil-a Smaug Prikaži sporočila
Domac kino ne more biti kino brez projektorja (eventualno 132+ cm lcd diagonale) in preplacanih zvocnikov
Drugace se pa strinjam, da vcasih pase buljiti v klasicne prenasalce video signala (osebno se vedno obozujem crt monitorje).
Ne strinjam se s tabo.

Sam imam 82cm LCD in 5 zvočnikov ter subwoofer in mi je učinek še boljši kot v kinu, ker moraš upoštevati razmerje velikost zaslona:velikost prostora.

Prav tako je zvok vrhunski. In če dam recimo na višjo glasnost je zvok tako močan, da dobim še zastonj masažo na kavču. :D

Da o ostalih udobnostih gledanja filmov na ta način niti ne začnem. V katerem aspektu je potem navadni kino ali projektor boljši od tega, kar sem napisal?

CRT monitorji? Vsakomur svoje ampak jaz se nikoli ne bi več vrnil nazaj.
Staro 29.01.2007, 18:21
Pacijent

Ni da se hvalim, ampak s 4-imi kvadrati video povrsine, Logitechovimi Z-5500 in bodocim kavcem sem definitivno na boljsem. Slika cez celo steno enostavno da poseben obcutek pri gledanju in mislim, da se bodo s tem strinjali vsi, ki so si kdaj lastili/sposodili projektor.

Kar se pa crt-jev tice, mi imajo se vedno boljso sliko od vecine lcd-jev. Jeebes monitor, ki ga lahko sam dvignes :D
Je pa to bolj moja muha, kot kaj drugega
Pac stvar navade...
Staro 29.01.2007, 19:48
evil the greatest Uporabnik evil the greatest ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce evil the greatest
Član od: Dec 2005
Sporočila: 3.044

jst se pa strinjam...
edin mal kasneje bo...
Staro 30.01.2007, 02:59
anarchy Uporabnik anarchy ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce anarchy
Član od: Jan 2003
Naslov: anarchy
Sporočila: 5.502

Citat:
Objavil-a d28 Prikaži sporočila
"Gates: Internet bo v 5 letih popolnoma spremenil TV

Davos - Internet bo v petih letih radikalno spremenil televizijo, trdi šef Microsofta Bill Gates. Sprememba se bo zgodila zaradi eksplozije spletnih video vsebin in združevanja televizijskih sprejemnikov in osebnih računalnikov."

Vir: Siol

Sicer tako pameten človek izjavi nekaj tako nepremišljenega, ker četudi bi bilo to res, po mojem mnenju ni niti promila možnosti, da bi se to zgodilo v 5-ih letih.

Kaj pa vsi, ki radi gledajo DVD filme na veliki TV in domačem kinu?
Jaz se semejem ze dosti let tv, ceprav na zalost nimam dobrega nadomestka, toda racunalnik in monitor ali TV, so res glavni, saj dvd raje gledam preko racunalnika, TV tak ali drugacen je samo zaslon, ki prikazuje neko vsebino, toda vecina vsebine zdaj je na voljo preko racunalnika in interneta, tv je res zelooo omejena in je skoda uporabiti TV ekran za prikazovanje samo tv signala nizke locljivosti, itd...., ko ga lahko priklopimo na internet in pc.
Staro 30.01.2007, 03:03
anarchy Uporabnik anarchy ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce anarchy
Član od: Jan 2003
Naslov: anarchy
Sporočila: 5.502

Samo problem velikih in visokolocljivostnih monitorjih-plazmah ali projektorjih je to, da ni se zadosti primerne vsebine, za prikazovati na njih, saj nizka resolucija in kompresirana, pride zelo grdo prikazana na teh stvarcah.
Staro 30.01.2007, 09:46
Pripravnik

Citat:
Objavil-a anarchy Prikaži sporočila
Jaz se semejem ze dosti let tv, ceprav na zalost nimam dobrega nadomestka, toda racunalnik in monitor ali TV, so res glavni, saj dvd raje gledam preko racunalnika, TV tak ali drugacen je samo zaslon, ki prikazuje neko vsebino, toda vecina vsebine zdaj je na voljo preko racunalnika in interneta, tv je res zelooo omejena in je skoda uporabiti TV ekran za prikazovanje samo tv signala nizke locljivosti, itd...., ko ga lahko priklopimo na internet in pc.
Ljudje smo si različni ampak takšnih kot sem jaz je še kar nekaj.

Jaz ne gledam nobenega filma, serije ipd. preko PC-ja.

Meni se projektor ne more primerjat z recimo eno veliko HD LCD TV, vrhunskimi kabli in vrhunskim domačim kinom. :D

Sicer pa je debata CRT vs. LCD TV/Plazma že velikokrat obdelana in je ne bi pogreval.

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Danes bomo jedli [Samo ideje z recepti] ... Cvetlični deček Gastronomija 108 28.09.2010 16:50

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 01:06.