Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Dom in družina

Dom in družina družinske tematike, starševstvo, otroci, stanovanja, gospodinjski nasveti ...

Orodja za teme
Staro 12.02.2007, 18:31
Mowgli Uporabnik Mowgli ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Mowgli
Član od: Apr 2002
Naslov: Utopia
Sporočila: 3.754
Privzeto Prioritete (varianta B)

Tema s tem naslovom sicer že obstaja v Ljubezni in spolnosti, zato varianta B. :D

Mene zanimajo bolj praktične zadeve. Kaj je prioriteta slovenskih družin? Priti do lastnega stanovanja? Imeti dober avto, kvalitetne obleke, videti Kubo?

Zanimivo mi je namreč srečevati Dolce & Gabana reklame na dveh nogah, ki se v Hoferju s penzionerji drenjajo za za akcijskimi artikli ali lastnike Ferrarijev, ki živijo še pri starših. Pa take, ki izgledajo, da so na socialni podpori, ampak pred delikateso v Leclercu so pa povsem domači in natančno poznajo razliko med temi in onimi prepeličjimi jajčki. Gre večji del naših plač za hrano, zabavo, kredite...? Obstaja kak vzorec, ki bi ga lahko imeli za trenuten splošen trend? Kaj nam pomeni več? Tisto, kar delimo z družino ali tisto, kar nas definira pred sosedi?

Staro 12.02.2007, 20:07
Lencka Uporabnik Lencka ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Lencka
Član od: Nov 2006
Sporočila: 2.780
Privzeto Re: Prioritete (varianta B)

Bom povedala, ko bom tako bogata, da bom lahko počela kaj od tega, o čemer pišeš... če me bo takrat kaj takega mikalo, trenutno me ne.
Staro 12.02.2007, 20:12
temp64 Uporabnik temp64 ni prijavljen
jaz sem samo od Goody
Prikazne slike uporabnika/ce temp64
Član od: Feb 2002
Sporočila: 147.625

Citat:
Objavil-a Mowgli Prikaži sporočila
Mene zanimajo bolj praktične zadeve. Kaj je prioriteta slovenskih družin? Priti do lastnega stanovanja? Imeti dober avto, kvalitetne obleke, videti Kubo?
....predvsem, da je familija normalno oblečena, da so plačane položnice, da si lahko kupimo tiste stvari, ki jih (niti ne) potrebujemo....da gre otrok lahko v tunizijo na maturanca in ob tem ne gledaš, koliko denarja manj boš zapravil v trgovini.....

a ja....Kuba sucks
Staro 12.02.2007, 20:16
Mojster

Resna nisem, to je res, o bistrosti pa... izvoli, misli, kar želiš

Če pa ne razumeš - ti lahko razložim, čeravno... mah, raje misli, da sem glupa

Ma ne, ne morem, da ne bi - a mi lahko vsaj poskusis razložit, zakaj misliš, kar misliš? Me res zanima. Če se ti da, seveda.

Nazadnje uredil Lencka : 12.02.2007 ob 20:21.
Staro 12.02.2007, 20:44
TuNina Uporabnik TuNina ni prijavljen
Obsedenec
Prikazne slike uporabnika/ce TuNina
Član od: Apr 2003
Sporočila: 17.953

zaenkrat bom rekla tako.. noče, da moje življenje postane nenehno čakanje na naslednjo plačo.
Staro 12.02.2007, 20:53
Teo Uporabnik Teo ni prijavljen
Odvisnik
Prikazne slike uporabnika/ce Teo
Član od: Jul 2001
Sporočila: 11.150

predvsem hočem ferrarita.
Staro 12.02.2007, 20:59
Mojster

Citat:
Objavil-a TuNina Prikaži sporočila
zaenkrat bom rekla tako.. noče, da moje življenje postane nenehno čakanje na naslednjo plačo.
Ampak če/dokler je tako, si pa težko zmišljuješ, kaj bi raje, ne?
Staro 12.02.2007, 23:09
anarchy Uporabnik anarchy ni prijavljen
Banned
Prikazne slike uporabnika/ce anarchy
Član od: Jan 2003
Naslov: anarchy
Sporočila: 5.502

Vsak ima drugacne prijoritete, meni je vazno, kar jaz cutim, ne, kar drugi mislijo o meni. Pa se neki, ce ti en kupi za rojstni dan ferarija, kaj bos ti njemu, da ne izpades skrt? Prodas ferarija in mu kupis Cliota? Denar je sveta vladar na zalost.
Staro 13.02.2007, 07:30
spartan Uporabnik spartan ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce spartan
Član od: Jul 2003
Sporočila: 5.589

Citat:
Objavil-a Mowgli Prikaži sporočila
Tema s tem naslovom sicer že obstaja v Ljubezni in spolnosti, zato varianta B. :D

Zanimivo mi je namreč srečevati Dolce & Gabana reklame na dveh nogah, ki se v Hoferju s penzionerji drenjajo za za akcijskimi artikli ali lastnike Ferrarijev, ki živijo še pri starših. Pa take, ki izgledajo, da so na socialni podpori, ampak pred delikateso v Leclercu so pa povsem domači in natančno poznajo razliko med temi in onimi prepeličjimi jajčki. Gre večji del naših plač za hrano, zabavo, kredite...? Obstaja kak vzorec, ki bi ga lahko imeli za trenuten splošen trend? Kaj nam pomeni več? Tisto, kar delimo z družino ali tisto, kar nas definira pred sosedi?
Men se zdi, da je slovenska prioriteta imeti dober avto na hofu (za katerega se odplačuje 10-letn kredit) in biti nevoščljiv sosedu, ki ima boljšega.

Za Slovenijo bi rekel, da je značilno zapečkarstvo in malomeščantvo....razpetost med želeti imeti in slabo vestjo, če kaj imaš (al pa skrivanje pred drugimi, če kaj imaš). Ponekod prevelika njih "visokost gospodov in njihovih gospa", ki se imajo za svetovljane ali pa prevelika zaostalost in življenje "na aufbix" brez prave mere.

Zabavno...ne
Staro 13.02.2007, 08:37
madmitch Uporabnik madmitch ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce madmitch
Član od: Jul 2006
Sporočila: 1.719

Glavno, da v trgovini ne gledam na ceno. Ko sem to dosegel, sem bil kar zadovoljen. Sedaj so ostale želje, ki imajo različne prioritete in se s časom spreminjajo.

Značke
prioritete, varianta

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Prioritete Nodika Ljubezen in spolnost 37 18.02.2007 13:46

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 08:37.