Nazaj   Siol.net forumi > Storitve Telekoma Slovenije > Tehnična pomoč

Tehnična pomoč za naročnike storitev...

Odgovori

Orodja za teme
Staro 16.01.2008, 23:13
mdebevc1 Uporabnik mdebevc1 ni prijavljen
Novinec
Član od: Oct 2006
Sporočila: 14
Privzeto Optični modem in dodatni router

Pred nekaj dnevi sem dobil optično povezavo in imam seveda porodne težave z napravami. Prej sem imel ADSL modem router in sem bil malce presenečen, ker optični modem nima routerja, tako da sem moral iti po drug router.

Na žalost pa sem opazil, da ni več vseeno kakšen router nabavimo. Sam sem nabavil Netgear RP614v4, pa mi sedaj vsake toliko časa pade linija dol. Naredil sem test tako, da sem imel en računalnik povezan preko routerja, drugega pa direktno na optični modem. Računalnik, ki je bil povezan preko routerja se je vsake toliko časa "obesil", medtem ko je računalnik, povezan direktno na optični modem deloval brez problemov.

Ne želim imeti brezžični router, zato iščem samo žične routerje, ki imajo po 4 porte, zato vas sprašujem, kakšne so vaše izkušnje in za kateri router se naj odločimo, da ne bomo imeli problemov z izpadanjem linije preko routerja na optičnem modemu.

Hvala!
Matjaž
Odgovorite s citatom
Staro 17.01.2008, 06:58
Dunja Uporabnik Dunja ni prijavljen
Uporabnik
Član od: Jan 2008
Sporočila: 1.019
Privzeto Re: Optični modem in dodatni router

optični modem ima lahko funkcijo tudi routerja se povežeš na 192.168.1.1 (user/user) in si nastaviš
Odgovorite s citatom
Staro 17.01.2008, 08:49
mdebevc1 Uporabnik mdebevc1 ni prijavljen
Novinec
Član od: Oct 2006
Sporočila: 14

Iskrena hvala za tole informacijo, ki mi je res pomagala. Takoj sem prišel do routerja in v nekaj sekundah nastavil vse potrebno.

Sicer pa tole sedaj res spada pod rubriko "Saj ni res, pa je"... Ko je bil monter namreč pri meni in delal montažo in nastavitev modema, mi je zatrdil, da optični modem ne deluje kot router in da si moram iti iskat novega. Malce sem bil začuden, priznam, in sem ga pač šel iskat... Še dobro, da imamo te forume!

Sedaj dela ko namazano! Hvala!
Odgovorite s citatom
Staro 17.01.2008, 09:17
zubor Uporabnik zubor ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce zubor
Član od: Jan 2006
Sporočila: 135

Blagor tebi..meni je monter samo fizično priključil modem in šel....vse ostalo je po sistemu...znajdi se sam! malce lastnega znanja, malce 080 pa je šlo.

Značke
dodatni, modem, optični, router

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Problem ADSL - novi router - modem Jacques Tehnična pomoč 9 12.01.2008 00:39
Modem SAGEM - 3344 kot router robertts Tehnična pomoč 7 22.12.2007 15:46
Router za SAGEM modemom postal neuporaben gorchi Tehnična pomoč 1 26.10.2007 16:23
modem in router problem bcesar Tehnična pomoč 0 29.01.2007 18:13

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 21:42.