Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Religija in filozofija

Religija in filozofija razprave o religiji in ....

Orodja za teme
Staro 15.05.2008, 18:50
legenda Uporabnik legenda ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce legenda
Član od: Jun 2006
Sporočila: 850
Privzeto Stari- Novi dokazi o obstoju Gospoda oz Boga?

Rad bi videl oz. razumel ali je Sveto Pismo lahko "dokaz" o obstoju Boga?
Ali je mogoče da bi ga "človek" sam napisal ali so ga pisali po navodilih Boga oz. Svetega Duha?
Staro 15.05.2008, 19:57
Babi2 Uporabnik Babi2 ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Babi2
Član od: Dec 2007
Naslov: Gorenjska
Sporočila: 555
Privzeto Re: Stari- Novi dokazi o obstoju Gospoda oz Boga?

Pa ravno ti sprašuješ, ki si itak prepričan v svoj prav in te nobeno drugo utemeljevanje in pogledi ne premaknejo, da bi snel svoje plašnice in si ogledal svet še levo in desno. Pod drugimi naslovi tem smo tudi o tem že veliko pisali in mislim, da je že vsak, ki ima o tem mnenje, povedal svoje.
Staro 15.05.2008, 20:15
Dalmatinec Uporabnik Dalmatinec ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Dalmatinec
Član od: Dec 2005
Sporočila: 1.065

Citat:
Objavil-a legenda Prikaži sporočila
Rad bi videl oz. razumel ali je Sveto Pismo lahko "dokaz" o obstoju Boga?
Ali je mogoče da bi ga "človek" sam napisal ali so ga pisali po navodilih Boga oz. Svetega Duha?
Zakaj bi moralo biti SP samo po sebi že dokaz za obstoj Boga? To je isto kot če bi rekli da obstaja življenje na kakšnem drugem planetu zgolj zato, ker se piše o tem.
Staro 15.05.2008, 22:01
Adolf Uporabnik Adolf ni prijavljen
Novinec
Član od: May 2007
Sporočila: 32

Beseda dokaz kot jo sam razumem pomeni nekaj zelo nedvomljivega in absolutno pravilnega s čimer se (skoraj) vsi strinjamo. Je pa res, da v filozofiji in teologiji imenujejo za dokaz kar vsak malo močnejši argument (npr. Avguštin je dokazal obstoj boga, Nietzsche je dokazal njegov neobstoj ipd. ).
Potemtakem je mogoče trditi da je Biblija "teološki dokaz" za obstoj Boga, čeprav znajo zgodovinarji vsaj približno povedati kje in kdo jo je napisal in s kakšnimi motivi.
Staro 16.05.2008, 17:56
Uporabnik

Babi2
Govorim oz. pišem ker mi je bilo povedano da brez Svetega Pisma ni mogoče dokazati obstoj Boga.
Zanima me ali je še kakšno drugačno razmišljanje, kakor moje ( namreč verujem da je mogoče "dokazati" obstoj Boga tudi brez Svetega Pisma)
Staro 16.05.2008, 19:36
Dalmatinec Uporabnik Dalmatinec ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Dalmatinec
Sporočila: 1.065

Citat:
Objavil-a legenda Prikaži sporočila
Babi2
Govorim oz. pišem ker mi je bilo povedano da brez Svetega Pisma ni mogoče dokazati obstoj Boga.
Zanima me ali je še kakšno drugačno razmišljanje, kakor moje ( namreč verujem da je mogoče "dokazati" obstoj Boga tudi brez Svetega Pisma)
in kako naj bi bilo možno dokazati obstoj Boga, če lahko poveš?
Staro 18.05.2008, 07:30
Uporabnik

Z ali brez Svetega Pisma?
Staro 18.05.2008, 15:30
fazan Uporabnik fazan ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce fazan
Sporočila: 729

S stem vprašanjem se ukvarjajo tudi znanstveniki in rešitvi so blizu v pozitivnem smislu da bog obstaja.Pa tudi dokazi se pojavljajo treba jih je samo pravično opazovati in to velja za vse vere na svetu.Vedno pride preblisk katerega mora pa vsak sam videti.
Staro 18.05.2008, 21:48
ARP Uporabnik ARP ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Feb 2008
Sporočila: 188

Citat:
Objavil-a fazan Prikaži sporočila
S stem vprašanjem se ukvarjajo tudi znanstveniki in rešitvi so blizu v pozitivnem smislu da bog obstaja.
Ne bi se prav strinjal, če dovoliš . Kvečjemu obratno. Sicer pa sta dva stavka en pikč premalo, kaj praviš če bi kaj več povedal, da bi lahko o tem "znanstveno" razpravljali

Lp.
Staro 19.05.2008, 21:12
Black Uporabnik Black ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Black
Član od: Jan 2006
Naslov: Blacklands
Sporočila: 4.140

...pardon mojemu izrazu...ampak kakšn bulšit....

dokazovanje boga z ali brez se mi zdi bolj le igračkanje teoretikov... moje osebno mnenje je da že sama biblija ne dokazuje boga...torej tudi takoimenovano dokazovanje le tega osebka z ali brez biblije se mi zdi brezpomensko..
biblija ne govori in še zdaleč ne dokazuje kakršnkoli obstoj nekega božanstva ampak le izjemno lepo opisuje (in napihuje) neke dogodke kateri so jim bli takrat skrajno nerazumljivi in zatorej jim je bilo najlažje razlagat si to kot neko "božansko" dejanje....
..ne me spraševat kaj točno so ti dogodki bili....od takrat do danes so ta dejanja v pisani ali govoreči obliki bolj ali man podobne govoricam ki so potenciran prenapihnjene obrnjene na vrat na nos na glavo na rit iz not navzven in obratno..kaj se je dejansko dogajalo je veliko prašanje...moje osebno mneje je..da sigurno nobeno delo boga....
...če smo že davno ovrgli da je zemlja nastala v 7ih dneh in da je "bog" ustvaril človeka....ženska nastala iz adamovega rebra...da ne omenjamo kako že daaaaaaaaaaaaaaavno tega smo opustili teh kvazi deset božjih zapovedi....se mi zdi izjemno zgovorno da marsikdo že dolgo ne verjame v boga tako kot ga opisuje biblija..cerkev ali kdorkoli pač...ampak smo bolj na tisti ravni kot je nekoč bila...ne razumem oziroma ni moč razložiti..in lastno prepričanje da obstaja nekaj višjega nad nami....privede do tega da se veruje v neko božanstev....
za moje pojme je to najbližje resnici...
ostalo kardelo ovc katero sledi praznemu govorisanju o bogu ipd zadevam ..pa je to pač nek način fanatizma....in neka potreba po tem da so vodeni....nesamostojni....nekaj pač potrebujejo da jih žene naprej..
bi jim sicer svetoval naj malce pomislijo kaj govorijo fara in kaj narekuje sveta buklica....pa si razložijo zadevo malce bolj realno....bi ugotovili kako žalostno a resnično poniževani so a to obenem odobravajo....
primer...on je naš pastir....mi smo njegove ovčice....nekako se sliši podobno kot....mein fuhrer(?) und seine schafe...
kruto?...diskriminatorno? ....morda...a žau..resnično..pa to je le en primer...o ostalih bolje da ne govorimo....
osebno mi je najbolj všeč izjemno nazoren opis pekla...in dokaj ohlapen opis nebes...ampak ključno je to da v nebesih dejansko naj bi slišali dretje in jokanje tistih kateri so v peklu...hmmm...sicer sem poslušalec dokaj agresivne glasbe..pa temu nebi ravno reku glasba za moja ušesa....
in še ta zanimiva zadeva....opisovanje fare kaj vse te čaka v peklu če ne boš "priden" pobožen itd itd itd.....in se boš cvrl u peklu in take in drugačne muke .....but he loves you (?!?!)...pa tako rad odpušča da te pošle v peku....
....uuuuuuu pa seveda...dejmo eno dejstvo za primer....ena taka dokaj realna trditev....cerkev in njena religija je kriva za več umorov na svetu, kot obe svetovni vojni skupaj....hmmmm....

obstaja bog...ali ne....to je neskončna polemika in kup filozofiranja za teoretike...kateri krepijo in/ali spodbijajo medsebojne trditve...in na osnovi tega...dokazujejo in spodbijajo obstoj boga....ampak le v teoriji....in ničemer drugem..

naj opozorim za konec..da ne bo hude krvi tako kot navadno je če spregovorim o teh zadevah po lastnih prepričanjih....zgoraj navedeno je le moje osebno mnenje...

Značke
boga, dokazi, gospoda, novi, obstoju, stari

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Ali je bog ali ga ni II? legenda Religija in filozofija 371 03.08.2007 23:58
Evropsko prventsvo U-20 v Novi Gorici in stari Gorici maksimum Šport 13 15.07.2007 19:08

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 20:43.