Nazaj   Siol.net forumi > Aktualno > Religija in filozofija

Religija in filozofija razprave o religiji in ....

Orodja za teme
Staro 07.11.2008, 05:46
shem_me_zion Uporabnik shem_me_zion ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Dec 2005
Naslov: anytown usa
Sporočila: 157
Privzeto Re: Stari- Novi dokazi o obstoju Gospoda oz Boga?

Ce nisi sposoben slediti, pojdi drugam.

Tvoj "dokaz" ne deluje in ti ga ocitno nisi sposoben braniti.

Edino, kar je bolj zastasujoce od dogmaticnih vernikov, so nesposobni (in, dalo bi se trditi, neumni) branilci razuma.
Staro 09.11.2008, 21:26
darwin Uporabnik darwin ni prijavljen
Novinec
Član od: Sep 2008
Sporočila: 53

Citat:
Objavil-a shem_me_zion
Edino, kar je bolj zastasujoce od dogmaticnih vernikov, so nesposobni (in, dalo bi se trditi, neumni) branilci razuma.
Tukaj pa bi ti lahko dal prav.
Staro 07.12.2008, 17:05
miran74 Uporabnik miran74 ni prijavljen
Pripravnik
Član od: Sep 2006
Sporočila: 141

Jaz ne vem če bog je ali ga ni, recimo da mogoče kje je samo na zemlji ga zagotovo ni bilo nikdar.Po moje so v časih ki jih opisuje sveto pismo zemljo obiskali vesoljci imeli so tehnologijo vesoljske ladje, če bi danes prišli bi vsak državljan vedel da gre za tuje vesoljske ladje v tistih časih ko na zemlji ni bilo nikakršne tehnologije in ničesar ljudje so živeli praktično na ravni kamene dobe je bilo takšno videnje tujih vesoljskih ladij nekaj kaj si človeštvo ni znalo razložit in so pač rekli da je bog.

Baje da tudi Vatikan ima dokaze da je vera in crkev lari fari, pa si zamislite kaj bi se zgodilo če bi to gospodje javno priznali.
Cerkev ima ogromno denarja ima podjetja zaposljuje ljudi da o denarju, ki ga ima sveti sedež niti ne govorimo, v kolikor bi priznali bi gospodje ostali brez služb brez denarja brez vsega bogatsva, kdo bi potem več verjel v cerkev in vlagal v cerkev to dobro vedo zato tega priznanja sveti sedež ne bo nikoli dal, ker bi s tem uničili sebe
Staro 10.12.2008, 10:51
kurent Uporabnik kurent ni prijavljen
Novinec
Član od: Dec 2008
Sporočila: 7

Boga po sami definiciji ni mogoče dokazati. Tudi če ugotovimo neko omnipotentno bitje, še ne pomeni da je to res Bog, tisti "eden in edini".
Staro 10.12.2008, 12:47
Babi2 Uporabnik Babi2 ni prijavljen
Uporabnik
Prikazne slike uporabnika/ce Babi2
Član od: Dec 2007
Naslov: Gorenjska
Sporočila: 555

No ja, saj če kdo bere biblijo in jo ima za temelj svojega verovanja, lahko iz več citatov pravzaprav ugotovi, da niti tisti bog, o katerem je govora v judaizmu, islamu in krščanstvu, o sebi ne misli, da je edini, čeprav se imajo vse te tri religije za monoteistične.

Nimam namena na tem mestu izvajati neke poglobljene analize, saj kdor je bral, je lahko sam našel, komur pa zadoščajo razlage posvečenih, naj se jih pač drži; le dva zelo kratka primera za ilustracijo:

- po bibliji naj bi bogovi (bogovi, ne bog! - kajti izraz "elohim" je množinski, ednina (bog) bi se glasila "el", oz. "eli" rekli: "ustvarimo človeka po svoji podobi".

- v t.i. "božjih zapovedih" naj bi bog ukazal: "ne imej drugih bogov zraven mene, ne moli in ne časti jih". Ne pravi torej, da drugih bogov ni, ampak da je njegovemu verniku dovoljeno častiti samo njega.
Staro 14.12.2008, 22:21
Allegra Uporabnik Allegra ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Allegra
Član od: Jan 2007
Sporočila: 288

Citat:
Objavil-a Babi2 Prikaži sporočila
- po bibliji naj bi bogovi (bogovi, ne bog! - kajti izraz "elohim" je množinski, ednina (bog) bi se glasila "el", oz. "eli" rekli: "ustvarimo človeka po svoji podobi".
- v t.i. "božjih zapovedih" naj bi bog ukazal: "ne imej drugih bogov zraven mene, ne moli in ne časti jih". Ne pravi torej, da drugih bogov ni, ampak da je njegovemu verniku dovoljeno častiti samo njega.
To sem tudi jaz brala - da je dejansko SP bilo prirejeno, da so množino namerno spremenili v ednino in da v resnici Izraelci iz stare zgodovine sploh niso bili monoteisti.
Staro 15.12.2008, 09:52
Uporabnik

Pravzaprav so bili tisti, ki so skrbeli (in skrbijo) za "pravovernost biblije" precej površni, saj jim je kljub večstoletnemu trudu "ušlo" kar nekaj "napak". Naj omenim le eno, ki se nanaša na moj prejšnji zapis na to temo:

I. Mojzesova knjiga, poglavje 1, vrstica 26:
"In reče Bog: naredimo človeka po svoji podobi, ki nam bodi sličen ..."
Staro 15.12.2008, 12:45
Whitezero Uporabnik Whitezero ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Whitezero
Član od: May 2004
Naslov: Vis Uban
Sporočila: 194

Babi2, samo informativno me zanima, pripadaš kakšni verski skupini, ali pa si ateist(ka)?

Celotna biblija, koran, tora, talmud, Vede, pravzaprav vse verske knjige so FIKCIJA in tako bi jih morali ljudje jemat, kot FIKCIJA, na žalost jih zaradi generacijskega virusa veliko verjame v te knjige, kot da so resnične in si otežujejo življenje s temi stvarmi.

Verjamem (ni enako verovati), da bi bilo človeštvo veliko boljše, če bi odstranilo eno od večji zla - vere oz. religije.

"Hallowed are the Ori!!!" :cool2:
Staro 15.12.2008, 14:26
Uporabnik

Citat:
Objavil-a Whitezero Prikaži sporočila
Babi2, samo informativno me zanima, pripadaš kakšni verski skupini, ali pa si ateist(ka)?
.
Ne eno, ne drugo. Imam se za agnostika.
Staro 16.12.2008, 19:25
Whitezero Uporabnik Whitezero ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce Whitezero
Član od: May 2004
Naslov: Vis Uban
Sporočila: 194

Aha, vmesna stopnja. No drugače sem ateist, nekdaj RKC-ar, vendar samo v otroštvu.

Seveda pa bom lahko spremenil mnenje če bodo dokazali, da je bog ali bogovi(elohim) res obstajal v času izraelcev ali pa celo danes. Ker pa ni nobenih dokazov, preprosto ne morem verjeti v te bajke.

Obstajajo razne in seveda špekulativne teorije, da so bogovi bili dejansko visoko razvita rasa ali pa nezemeljska rasa, ki je ustvarila ljudi ali pa so ti ljudje ostanki nekdaj mogočno razvite rase, ki se je pobila med jedrsko vojno, posledice te jedrske vojne so puščave od sahare do irana.

Bizarno, ali ne. V to žal ne morem verjeti, ker ni dokazov, niti arheoloških niti zapisov ki bi trdno dokazali da je obstajala višje razvita civilizacija.

"Hallowed are the Ori!!!" :cool2:

Značke
boga, dokazi, gospoda, novi, obstoju, stari

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Ali je bog ali ga ni II? legenda Religija in filozofija 371 03.08.2007 23:58
Evropsko prventsvo U-20 v Novi Gorici in stari Gorici maksimum Šport 13 15.07.2007 19:08

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 22:01.