Nazaj   Siol.net forumi > Družba > Dom in družina

Dom in družina družinske tematike, starševstvo, otroci, stanovanja, gospodinjski nasveti ...

Orodja za teme
Staro 11.06.2008, 18:08
Katrin Uporabnik Katrin ni prijavljen
Veteran
Prikazne slike uporabnika/ce Katrin
Član od: Aug 2001
Sporočila: 7.547
Privzeto Re: Kako odgnati ptice?

Jaz sem mestni otrok, ptičje čivkanje mi gre na živce samo zgodaj zjutraj, ko se vračam iz zabave. Običajno pa mi je prijetno, tak da ne bi znala pomagat, kako jih pregnat.
Staro 11.06.2008, 21:20
Lencka Uporabnik Lencka ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Lencka
Član od: Nov 2006
Sporočila: 2.780

jst sem glih danes postavila eno hudo bejbo (gdč. ptičje strašilo)... kolk evrov bi računala, je pa odvisno, če bo na črno ali z računom...

(monster, pri nas imamo 3 mačke, ki redno, sicer meni nikakor v veselje, klatijo ptiče, pa me kljub temu vedno budijo... čeravno naj bi jih bila vajena...)
Staro 11.06.2008, 22:50
Vsemogočni Uporabnik Vsemogočni ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Vsemogočni
Član od: Dec 2005
Naslov: v Kranju
Sporočila: 3.139

Da prevpijejo TV aparat, hi hi, ta je še pa še bosa. Ga pa pač privij malo bolj naglas ali pa kupi novega, s katerim boš to lahko naredil. Oziroma (sicer me nič ne briga kaj kdo dela), ampak, če druzga bolj pametnega kot podnev gledat TV nimaš, pol ti sploh ni pomoči. Vrabci so tolk boljši, ker nas ne razumejo in to ne delajo iz žlehtnobe ampak iz veselja do življenja in tega jim nikakor ne moreš zameriti. Če še ljudem določenih stvari za boljše medsebojno sožitje ne moreš dopovedati, kako neki ga boš vrabcem
En rahel nasvet, da ne boš preveč shiral ob poslušanju čivkanja, kateri pač spada v naravo in si spet človek lasti neko svojo potrebo, kako to izkoreniniti Nabavi mačka in naj se sprehaja v vrtu. Samo pazi, ko se mačke gonijo, tud ponoči ne boš imel mira in jih boš moral preganjati ali nabaviti psa, ker bo pes lajal boš moral ..................................... Svet je za vse
Staro 11.06.2008, 22:55
Irina Uporabnik Irina ni prijavljen
Mojster
Prikazne slike uporabnika/ce Irina
Član od: Feb 2007
Sporočila: 2.292

Citat:
Objavil-a amadej Prikaži sporočila
vao dosti ste mi pomagali hjej....nič zanimivega nisem zvedel od vas...Me ne moti če tu pa tam kateri začivka ampak tu okoli je dosti drevese in jih je kar na stotine vrabcev in ko čivkajo niti TV ne moreš gledat ker ga preglasijo...hudo no

In kje je ta kraj, kjer čivka na stotine vrabcev, ker jih je iz leta v leto manj. Sicer pa to ni pomembno.

Tudi v neposredni biližini naše hiše je park in že navsezgodaj je slišati ptičje petje-čivkanje. Do danes nisem razmišljala o tem, da je lahko to za nekoga moteče in jih želi pregnati iz svoje bližine.

Mogoče boš predlagano rešitev lahko uporabil in upal, da se bo ta stotinja vrabcev preselila v okoliš kjer ne bodo moteči???
Verjetno si na ščitnikih ob avtocesti, ali na velikih steklenih površinah že videl izrezane "sence" ptic roparic. Pripravi si nekaj teh "strašil", jih razobesi in verjetno bodo ptički odšli.
Staro 12.06.2008, 06:00
amadej Uporabnik amadej ni prijavljen
Pripravnik
Prikazne slike uporabnika/ce amadej
Član od: Apr 2006
Naslov: Over river Mura moving cake =)
Sporočila: 276

o moj bog se vidi da ste mestni ludje... sploh ne veste kaj hočem in prihajate ven z bedastimi odgovori pa da si naj kupim nov tv... vi ste stvarno ludi..... Sem pa že našel na bolhi ultrazvočni oddajnik kateri niha na frekvenci od 10KHz do 30KHz in odganja vse vrste živali med njimi tudi ptice pri frekvenci 14KHz..... Ludi to sem iskal ne pa nov TV ...
Ajd zaklenite temo lp

Značke
kako, odgnati, ptice

Orodja za teme

Dovoljenja
Novih tem ne moreš odpirati
Odgovorov ne moreš objavljati
Priponk ne moreš dodajati
Svjoih objav ne moreš urejati

BB koda je Vključeno
Smeški - Vključeno
[IMG] koda je Vključeno
HTML koda je Izključeno
Hitra izbira

Podobne teme
Tema Avtor teme Forum Odgovori Zadnje sporočilo
Kako se določi zvrsti glasbe? AlienW Glasba 11 17.10.2007 18:03
Pedofilija med duhovniki Sharkica Religija in filozofija 269 23.06.2007 23:20

Časovni pas: GMT +1. Trenutno je ura: 12:51.